Hy-Tek's Meet Manager 29/09/2007  (revised Oct. 3)
                 South Fraser Cross Country 2007 - 29/09/2007                  
                 Bear Creek Park   Surrey BC                          
                                    Results                                    
 
MASTERS WOMEN:
Event 1  
Women 35-39 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   734 Grant, Martha       37 Unattached            24:31.50  
 
Women 40-44 5000 Meter Run
  1   712 Bezdan, Jeanie      43 Ocean Athletics       19:44.20  
  2   621 McNulty, Sharon     44 Pheonix Running Club  22:36.90  
 
Women 50-54 5000 Meter Run
  1   566 de St. Croix, Maur  54 Ocean Athletics       21:50.70  
  2   729 Lightfoot, Brenda   53 Semiahmoo Sunrun      27:07.10  
 
Women 75-100 5000 Meter Run
  1   713 Montgomery, Lenore  77 Unattached            28:50.60  


 
OPEN MEN:
Event 1  
Men 16-34 8000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   718 Pooni, Grinder      19 UniversalTrack C      32:02.90  
 

MASTERS MEN
Event 1  
Men 35-39 8000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   722 Offebro, Tim        36 UniversalTrack C      29:56.60  
  2   709 Turner, Steve       35 Unattached            33:50.80  
 
Men 40-44 8000 Meter Run
  1   582 Ginter, Tyler       41 Ocean Athletics       29:05.40  
  2   737 Francis, Mark       44 L G R R               29:19.30  
  3   735 Grant, Bruce        41 Unattached            33:18.80  
 
Men 45-49 8000 Meter Run
  1   725 Moon, Mike          46 Road Runner Raci      29:16.10  
  2   721 Hawker, Ernest      45 Vfac                  29:51.60  
  3   728 Wade, Bob           48 Vfac                  30:43.90  
  4   724 Toma, Mike          45 Unattached            32:17.10  
  5   726 Currie, David       49 Unattached            37:46.50  
  6   711 Greenaway, Ken      48 Unattached            39:44.30  
  7   727 Eso, James          48 Semiahmoo Sunrun      41:08.10  
 
Men 50-54 8000 Meter Run
  1   733 Stevens, Gary       51 L G R R               31:47.90  
  2   732 Stevens, Murray     54 L G R R               32:22.20  
  3   731 Jackirch, Ingo      54 L G R R               37:17.30  
  4   736 Benson, Alan        54 Semiahmoo Sunrun      38:09.20  
  5   707 MacDougall, Wayne   52 Unattached            38:36.60  
  6   739 Barrett, Nigel      51 Semiahmoo Sunrun      39:57.40  
 
Men 55-59 8000 Meter Run
  1   710 Wood, Rick          57 Semiahmoo Sunrun      33:27.20  
  2   723 Wood, Paul          59 Unattached            36:06.60  
 
Men 60-64 8000 Meter Run
  1   720 Hastie, Tom         61 Semiahmoo Sunrun      36:03.40  
 
Men 65-69 8000 Meter Run
  1   706 Daniel, Rob         68 Unattached            50:25.00  
 
Men 70-74 8000 Meter Run
  1   705 Roufosse, Roger     73 Semiahmoo Sunrun      40:33.80  
  2   704 Nelsen, Harvey      74 Semiahmoo Sunrun      47:40.50



Track RASCALS:
Event 7  Girls 6 1000 Meter Run born 2001
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   769 Smith, Rosie         6 York House             5:16.10  
 

Event 7  Girls 8 1000 Meter Run born 1999
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   747 Forysth, Marie Lou   8 Vancouver Thunde       4:11.10  
  2   571 Ginther, Georgia     8 Ocean Athletics        4:15.70  
  3   619 Lapointe, Annelise   8 Unattached             4:16.80  
  4   748 Kirsh, Leiah         8 Crofton House          4:25.90  
  5   659 Pringle, Madeleine   8 West Point Grey        4:30.60  
  6   646 Dodd, Hannah         8 West Point Grey        4:31.40  
  7   622 Parker, Sarah        8 Unattached             4:32.20  
  8   525 Develle, Constance   8 Crofton House          4:33.00  
  9   660 Stresing, Stephani   8 West Point Grey        4:40.30  
 10   702 Ticea, Nicole        8 York House             4:49.50  
 11   645 Diamond, Sarah       8 West Point Grey        4:58.50  
 12   604 MacKenzie, Meaghan   8 Southpointe            4:59.50  
 13   694 Lindsay, Charlotte   8 York House             5:03.20  
 14   740 Leard, Emma          8 Crofton House          5:06.00  
 15   605 Nielson, Isabella    8 Southpointe            5:25.80  
 16   528 George, Claudia      8 Crofton House          5:27.20  
 17   703 Tosefsky, Kira       8 York House             5:28.30  
 18   685 Cheng, Isabelle      8 York House             5:29.10  
 19   653 Madan, Gitanjali     8 West Point Grey        5:32.20  
 20   746 Sharma, Natasha      8 Southpointe            5:33.10  
 21   521 Bibbings, Daphne     8 Crofton House          5:34.00  
 22   719 Swart, Marna         8 York House		5:35.00
 23   644 Delaney, Roisin      8 West Point Grey        5:39.70  
 24   657 Molnar, Jacqueline   8 West Point Grey        5:42.40  
 25   693 Kitchen, Mallory     8 York House             5:44.80  
 26   603 Husain, Alina        8 Southpointe            5:47.30  
 27   602 Dhanda, Ashley       8 Southpointe            5:56.10  
 28   745 Mann, Jsaskiran      8 Southridge Schoo       5:56.90  
 29   655 McNab, Pia           8 West Point Grey        6:23.00  
 
 
Event 7  Boys 7 1000 Meter Run born 2000
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   754 Munro, Jackson       7 Vancouver Thunde       4:03.20  
  2   741 Klassen, Jared       7 Unattached             4:26.70  
 
Event 7  Boys 8 1000 Meter Run born 1999
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   744 Smith, Griffin       8 St. Georges Scho       4:08.80  
  2   680 Vavasour, Zachary    8 West Point Grey        4:12.00  
  3   586 Marlyn, Julian       8 Ocean Athletics        4:21.80  
  4   670 Drimaropoulos, Ale   8 West Point Grey        4:23.50  
  5   612 Marsden, Jim         8 Southpointe            4:29.20  
  6   666 Basra, Rohen         8 West Point Grey        4:33.80  
  7   674 King, Noah           8 West Point Grey        4:48.40  
  8   665 Babbitt, Matthew     8 West Point Grey        4:52.00  
 



JUNIOR DEVELOPMENT:  
 
Event 5  Girls 9 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   762 Greer, Julia         9 Ocean Athletics        5:37.50  
  2   574 Phipps, Shayla       9 Ocean Athletics        5:49.90  
  3   633 Pickin, Megan        9 Vancouver Olympi       6:01.40  
  4   743 Klassen, Adrianna    9 Langley Mustangs       6:05.40  
  5   629 Cho, Samantha        9 Vancouver Olympi       6:12.40  
  6   631 LePard, Jamie        9 Vancouver Olympi       6:17.90  
  7   531 Moonje, Sarah        9 Crofton House          6:22.70  
  8   572 Paige, Dominika      9 Ocean Athletics        6:24.70  
  9   524 Crawford, Bryn       9 Crofton House          6:26.00  
 10   771 Lin, Joy             9 York House             6:33.80  
 11   537 Zhou, Sherry         9 Crofton House          6:34.80  
 12   522 Cobb, Gillian        9 Crofton House          6:35.60  
 13   534 Scragg, Katlan       9 Crofton House          6:45.80  
 14   526 Fiddes, Sophie       9 Crofton House          6:49.80  
 15   640 Chambers, Lucy       9 West Point Grey        6:55.00  
 16   529 Lin, Sabrina         9 Crofton House          7:03.30  
 17   641 Chang, Madeleine     9 West Point Grey        7:05.30  
 18   695 Lindsay, Julia       9 York House             7:10.40  
 19   639 Bondy, Suraya        9 West Point Grey        7:15.41  
 20   643 Comparelli, Tea      9 West Point Grey        7:16.70  
 21   773 Nijjar, Jasleen      9 South Fraser Tra       7:20.20  
 22   523 Craig, Sarah         9 Crofton House          7:21.40  
 23   532 Pan, Lauren          9 Crofton House          7:25.70  
 24   696 McDonald, Kate       9 York House             7:27.40  
 25   536 Varelas, Genevieve   9 Crofton House          7:28.60  
 26   530 McLean, Kate         9 Crofton House          7:31.60  
 27   520 Bains, Alina         9 Crofton House          7:36.60  
 28   661 Yen, Rachel          9 West Point Grey        7:40.40  
 29   688 Fiorante, Isabella   9 York House             7:41.90  
 30   651 Kalla, Samantha      9 West Point Grey        7:45.50  
 31   648 Gilberg, Kiersten    9 West Point Grey        7:48.80  
 32   533 Papic, Jennifer      9 Crofton House          7:51.80  
 33   683 Bharadwaj, Ishira    9 York House             8:04.10  
 34   686 de Addis Chan, Kin   8 York House             8:06.90  
 35   642 Chang, Stephanie     9 West Point Grey        8:21.70  
 36   535 Thayaparan, Arrthy   9 Crofton House          8:24.40  
 37   900 ??, ??               9 Unattached            10:03.80  
 
Event 5  Boys 9 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   756 Stewart-Barrnett,    9 Royal City             5:43.20  
  2   768 Pittlado, Owen       9 St. Georges Scho       5:50.80  
  3   663 Aquilini, Quinn      9 West Point Grey        5:51.70  
  4   548 Carlson, Ethan       9 Langley Mustangs       5:57.40  
  5   587 Murphy, Riley        9 Ocean Athletics        6:04.40  
  6   615 Elliott, Max         9 St. Georges Scho       6:10.50  
  7   609 Hanbury, John        9 Southpointe            6:19.10  
  8   625 Booth, Cameron       9 Unattached             6:36.70  
  9   613 Taneja, Rohan        9 Southpointe            6:37.90  
 10   758 Jaeger, Nicolas      9 St. Georges Scho       6:41.90  
 11   673 Geheran, Robert      9 West Point Grey        6:42.08  
 12   568 Dyck, Jesse          9 Ocean Athletics        6:55.70  
 13   753 Chang, Ryan          9 St. Georges Scho       7:01.70  
 14   679 Putnins, Myles       9 West Point Grey        7:02.50  
 

Event 9  Girls 10 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   730 Cho, Stephanie      10 Vancouver Olympi       8:19.10  
  2   764 Kaler, Arsh         10 Ocean Athletics        8:28.20  
  3   750 Weaverq, Katie      10 Norwesters             8:52.30  
  4   539 Summers, Colette    10 Kajaks                 9:20.80  
  5   761 Dykstra Santos, Tr  10 Unattached             9:22.30  
  6   772 Worsley, Laura      10 York House             9:30.60  
  7   691 Goh, Esther         10 York House             9:35.80  
  8   751 Moonje, Nicola      10 Crofton House          9:37.10  
  9   715 Mahal, Daisy        10 UniversalTrack C       9:56.70  
 10   778 Teti, Sienna        10 West Point Grey        9:58.30  
 11   903 Johnson, Abraja     10 South Fraser Tra      10:16.20  
 12   782 Lau, Jennifer       10 Crofton House         10:16.80  
 13   804 Kristen, Anna       10 Crofton House         10:47.30  
 14   781 Renshaw, Olivia     10 West Point Grey       11:05.20  
 15   780 Mink, Lucie         10 West Point Grey       11:07.70  
 16   775 Gopar,a, ??         10 Vancouver Olympi      11:21.10  
 17   776 Basra, Jivana       10 West Point Grey       11:51.00  
 18   786 Von Dadelszen, Emm  10 Crofton House         12:04.00  
 19   803 Jafri, Aliyyah      10 Southpointe           12:07.50  
 
Event 9  Boys 10 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   636 Jemal, Reta         10 Vancouver Olympi       8:00.00  
  2   752 Kirsh, Ben          10 St. Georges Scho       8:08.90  
  3   551 van den Boogaard,   10 Langley Mustangs       8:23.20 
  4   742 Klassen, Jude       10 Langley Mustangs       8:33.20   
  5   774 Menzie, Philip      10 St. Georges Scho       8:34.00  
  6   796 Pickthall, Kyle     10 New West Spartan       8:36.00  
  7   678 Moy, Roderick       10 West Point Grey        8:44.40  
  8   784 Foxcroft, Daniel    10 St. Georges Scho       8:50.20  
  9   583 Ginther, Sterling   10 Ocean Athletics        8:59.40  
 10   785 Chow, Keith         10 St. Georges Scho       9:01.50  
 11   767 Stothers, Duncan    10 St. Georges Scho       9:10.00  
 12   617 Pringle, Lachlan    10 St. Georges Scho       9:18.80  
 13   757 Welsford, Aidan     10 Norwesters             9:41.60  
 14   777 Freeman, Gabby      10 Vancouver Olympi       9:52.20  
 15   677 Ling, Brendan       10 West Point Grey       10:02.80  
 16   541 Forsythe, Connor    10 Kajaks                10:07.10  
 17   766 Stothers, Bennett   10 St. Georges Scho      10:35.80  
 18   611 mackenzie, Rob Roy  10 Southpointe           10:51.30  
 
Event 11  Girls 11 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   573 Phipps, Jenna       11 Ocean Athletics        8:10.70  
  2   647 Dodd, Sophie        11 West Point Grey        8:14.60  
  3   519 Smith, Kelsey       11 Coquitlam Cheeta       8:44.40  
  4   606 Shirley, Lauren     11 Southpointe            8:45.20  
  5   628 Berringer, Heather  11 Vancouver Olympi       9:00.70  
  6   527 Folick, Olivia      11 Crofton House          9:09.30  
  7   598 Vetterl, Alannah    11 South Fraser Tra       9:12.00  
  8   684 Brianard, Madison   11 York House             9:27.70  
  9   795 Picktall, Kelly     11 New West Spartan       9:35.50  
 10   788 Berrow, Natalie     11 New West Spartan       9:36.10  
 11   699 Pitblado, Caitlin   11 York House             9:42.30  
 12   545 Klootwyk, Emily     11 Langley Mustangs       9:43.40  
 13   697 Morton, Nicole      11 York House             9:52.80  
 14   698 Ouillrt, Cecile     11 York House             9:57.20  
 15   595 McDougall, Nicole   11 South Fraser Tra      11:48.20  
 16   650 Hui, Tiffany        11 West Point Grey       11:54.90  
 
Event 11  Boys 11 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   794 North, Micheal      11 New West Spartan       7:38.80  
  2   542 Gaio, Christopher   11 Kajaks                 8:10.01  
  3   799 Ward, Santiago      11 New West Spartan       8:11.90  
  4   591 Donahoe, Colin      11 Royal City             8:13.90  
  5   616 Goh, Daniel         11 St. Georges Scho       8:23.20  
  6   792 Nizamani, Ahmad     11 New West Spartan       8:38.70  
  7   635 Goparma, Yonden     11 Vancouver Olympi       8:43.60  
  8   770 Craig, John         11 St. Georges Scho       9:04.50  
  9   755 Munro, Scott        11 St. Georges Scho       9:18.90  
 10   801 Stevens, Spencer    11 Unattached            10:23.00  
 
Event 13  Girls 12 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   565 Davis, Tessa        12 Ocean Athletics       12:58.20  
  2   570 Ginther, Ally       12 Ocean Athletics       13:23.40  
  3   590 Lazecki, Natasha    12 Royal City            13:36.00  
  4   630 LePard, Heather     12 Vancouver Olympi      13:46.80  
  5   658 Perrin, Allison     12 West Point Grey       13:51.70  
  6   649 Hofmann, Christina  12 West Point Grey       14:10.40  
  7   714 Mahal, Lilly        12 UniversalTrack C      14:27.40  
  8   800 Hardie, Quinn       12 Golden Ears Trac      14:44.00  
  9   540 Summers, MacKenzie  12 Kajaks                15:30.30  
 10   654 McCauley, Heather   12 West Point Grey       15:31.00  
 11   652 MacDougall, Anna    12 West Point Grey       15:33.10  
 12   632 Look, Sarah         12 Vancouver Olympi      16:18.90  
 13   656 Mink, Isabel        12 West Point Grey       16:40.60  
 14   563 Bulter, Colleen     12 Ocean Athletics       16:55.60  
 15   717 Dhillon, Amneet     12 UniversalTrack C      17:13.50  
 16   575 Soderberg, Jaryah   12 Ocean Athletics       19:05.40  
 
Event 13  Boys 12 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   592 Van Der Eyden, Mat  12 Royal City            12:16.70  
  2   627 van Rensburg, Ewer  12 Unattached            12:30.30  
  3   760 Bibby, Oliver       12 St. Georges Scho      12:40.30  
  4   626 Lapointe, Carsten   12 Unattached            12:41.80  
  5   549 Marshall, Adam      12 Langley Mustangs      13:06.10  
  6   791 Kenler, Logan       12 New West Spartan      13:10.40  
  7   759 Chamberlain, Will   12 St. Georges Scho      13:43.70  
  8   580 Bulter, Alex        12 Ocean Athletics       14:56.90  
  9   681 Wong, Curtis        12 West Point Grey       15:18.70  
 10   662 Aquilini, Dax       12 West Point Grey       15:24.70  
 11   664 Babbitt, Liam       12 West Point Grey       15:31.00  
 12   802 Sayson, Brandon     12 St. Georges Scho      17:00.80  
 13   637 Johannes, Reta      12 Vancouver Olympi      17:35.90  
 
Event 15  Girls 13 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   576 Vicic, Carla        13 Ocean Athletics       13:33.90  
  2   618 Harrison, Sophie    13 Unattached            14:11.20  
  3   544 Evoy, Breanna       13 Langley Mustangs      14:40.80  
  4   805 Dixon, Hannah       13 Royal City            14:59.40  
  5   798 Rai, Simran         13 New West Spartan      16:52.10  
  6   790 Kandola, Manisha    13 New West Spartan      17:31.40  
 
Event 15  Boys 13 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   599 Clifford, Deon      13 South Fraser Tra      11:58.60  
  2   809 Fyffe, Nicolas      13 Kajaks                12:21.50  
  3   543 Riddell, Patrick    13 Kajaks                12:23.50  
  4   588 Reimer, Kevin       13 Ocean Athletics       12:37.80  
  5   708 MacDougall, Sean    13 Unattached            12:42.70  
  6   550 vam den Boogaard,   13 Langley Mustangs      13:34.60  
  7   749 Yuji, Develle       13 St. Georges Scho      14:26.20  
 
Event 17  Girls 14 4000 Meter Run 4000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   569 Dykstra-Santos, Yo  14 Ocean Athletics       15:46.70  
  2   620 Lapointe, Elsabet   14 Unattached            16:51.40  
  3   808 deBrincat, Austin   14 UniversalTrack C      18:58.50  
  4   716 Mahal, Roseleen     14 UniversalTrack C      19:13.60  
  5   797 Rai, Damanpreet     14 New West Spartan      19:20.50  
  6   593 Bouliane, Lisa      14 South Fraser Tra      19:23.40  
 
Event 17  Boys 14 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   578 Brown, Dennis       14 Ocean Athletics       14:40.40  
  2   793 Nizamani, Ali       14 New West Spartan      15:35.10  
  3   765 MacDougall, Jack    14 South Fraser Tra      22:52.30  


Event 17  Women 15 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 1   789 Dayne, Julia        15 New West Spartan      19:27.20  
 2   564 Bulter, Shannon     15 Ocean Athletics       22:52.30  
 
 
Event 17  Men 15 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 1   783 Spratt, Perry       15 Vancouver Thunde      16:00.70  
 


JUVENILE:
Event 21  Women 16-17 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   577 Walkow, Sam         16 Ocean Athletics       15:37.90  
  2   810 Ince, Meredes       16 Unattached            16:50.80  
  3   806 Harrison, Paige     16 Vancouver Thunde      17:20.50  
  4   596 Rafael, Crislana    16 South Fraser Tra      17:44.80  
 
Event 21  Men 16-17 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   579 Bruchet, Luc        16 Ocean Athletics       13:06.30  
  2   589 Slade, David        16 Ocean Athletics       14:08.70  
  3   581 Bulter, Michael     17 Ocean Athletics       14:50.80  
 

JUNIOR:
Event 21  Men 18-19 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   807 Liu, Yubai          18 Unattached            13:32.90