Licensed to South Fraser Track Club               


 
Men 14 Year Olds 100 Meter Dash Grade 8
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Comeau, Mitch                South Fraser Tra                  12.60   0.8  1   10  
  2 LA Guardia, Kevan            Vancouver Colleg       12.60      12.69   2.2  2    8  
  3 Chan, Kelvin                 Burnaby Central        12.50      13.13   2.2  2    6  
  4 Dolfo, Braedon               Langley Mustangs       13.32      13.28   2.2  2    5  
  5 Sung, Dylan                  Burnaby Central        13.20      13.35   2.2  2    4  
  6 Vanryswyk, Riley             South Fraser Tra                  13.37   0.8  1    3  
  7 Nunez, Ishmael               South Fraser Tra       13.40      13.63   2.2  2    2  
  8 Swankhuizen, Joel            Ecole Gabrielle-                  13.67   0.8  1    1  
  9 Elliott, Mike                Walnut Grove                      13.82   0.8  1 
 10 Powrie, Jake                 Vancouver Thunde       13.50      13.88   2.2  2 
 11 Mayze, Sean                  Vancouver Colleg                  13.92   0.8  1 
 12 Yee, Eldon                   Burnaby Central        13.50      14.48   2.2  2 
 
Men 14 Year Olds 200 Meter Dash Grade 8
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Comeau, Mitch                South Fraser Tra                  25.97   3.0   10  
  2 LA Guardia, Kevan            Vancouver Colleg                  26.75   3.0    8  
  3 Chan, Kelvin                 Burnaby Central        26.50      27.60   3.0    6  
  4 Elliott, Mike                Walnut Grove                      28.38   3.0    5  
  5 Mayze, Sean                  Vancouver Colleg                  28.65   3.0    4  
  6 Sung, Dylan                  Burnaby Central        30.00      28.78   3.0    3  
 
Men 14 Year Olds 400 Meter Dash Grade 8
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Konar, Adam                  Vancouver Colleg                1:02.87    10  
  2 Drake, Josh                  South Fraser Tra     1:03.00    1:03.32     8  
  3 Reimer, Kevin                Ocean Athletics      1:01.00    1:03.67     6  
  4 Dolfo, Braedon               Langley Mustangs                1:06.79     5  
 
Men 14 Year Olds 800 Meter Run Grade 8
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jacklin, Brayden             South Fraser Tra                2:23.11    10  
  2 Reimer, Kevin                Ocean Athletics      2:20.00    2:23.73     8  
  3 Clifford, Deon               South Fraser Tra                2:24.55     6  
  4 Fast, Sean                   Vancouver Colleg                2:46.22     5  
 
Men 14 Year Olds 1500 Meter Run Grade 8
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ellenwood, Stuart            Langley Mustangs                4:46.32    10  
  2 Jacklin, Brayden             South Fraser Tra                4:52.00     8  
  3 Donnelly, Braeden            Walnut Grove                    5:03.10     6  
  4 Boss, John                   Walnut Grove                    5:15.68     5  
 
Men 14 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vancouver College  'B'                                         52.55    10  
  2 Burnaby Central  'A'                                           55.72     8  
     1) Yee, Eldon                      2) Sung, Dylan                    
 
Men 14 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 South Fraser Track Club  'B'                                 4:21.05    10  

Men 14 Year Olds High Jump Grade 8
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dolfo, Braedon               Langley Mustangs       1.45m      1.56m    10  
  2 Powie, Jake                  Vancouver Thunde       1.50m      1.45m     8  
  3 Drake, Josh                  South Fraser Tra                  1.30m     6  
 
Men 14 Year Olds Long Jump Grade 8
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 LA Guardia, Kevan            Vancouver Colleg                  5.06m   0.8   10  
  2 Comeau, Mitch                South Fraser Tra                  4.87m   0.2    8  
  3 Vanryswyk, Riley             South Fraser Tra                  4.86m  -0.1    6  
  4 Wong, Brenton                Vancouver Colleg                  4.51m   NWI    4.5
  4 Powrie, Jake                 Vancouver Thunde       4.90m      4.51m   NWI    4.5
 
Men 14 Year Olds Triple Jump Grade 8
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 LA Guardia, Kevan            Vancouver Colleg                 10.22m   0.8   10  
  2 Powrie, Jake                 Vancouver Thunde      10.50m     10.19m   NWI    8  
  3 Wong, Brenton                Vancouver Colleg                  9.68m  -0.5    6  
 
Men 14 Year Olds Shot Put Grade 8
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Swankhuizen, Joel            Ecole Gabrielle-                 10.06m    10  
  2 Thorpe, Charlie              Vancouver Colleg                  9.77m     8  
  3 Pezarro, Tony                Vancouver Colleg                  9.62m     6  
  4 Kang, Aman                   South Fraser Tra                  9.55m     5  
  5 Middleton, Nigel             Walnut Grove                      7.87m     4  
 
Men 14 Year Olds Discus Throw Grade 8
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pezarro, Tony                Vancouver Colleg                 33.38m    10  
  2 Thorpe, Charlie              Vancouver Colleg                 29.08m     8  
  3 Kang, Aman                   South Fraser Tra                 28.69m     6  
  4 Konar, Adam                  Vancouver Colleg                 27.64m     5  
  5 Powrie, Jake                 Vancouver Thunde      24.00m     26.74m     4  
  6 Wong, Brenton                Vancouver Colleg                 26.73m     3  
  7 Middleton, Nigel             Walnut Grove                     23.11m     2  
  8 Massie, Ryan                 Walnut Grove                     15.92m     1  
 -- James, Logan                 Walnut Grove                         ND  
 
Men 14 Year Olds Hammer Throw Grade 8
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kang, Aman                   South Fraser Tra                 27.27m    10  
  2 Thorpe, Charlie              Vancouver Colleg                 26.55m     8  
 
Men 14 Year Olds Javelin Throw Grade 8
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dolfo, Braedon               Langley Mustangs      27.73m     34.96m    10  
  2 Wong, Brenton                Vancouver Colleg                 29.96m     8  
  3 Elliott, Mike                Walnut Grove                     29.65m     6  
  4 Konar, Adam                  Vancouver Colleg                 29.02m     5  
  5 Magous, Sean                 Voc                              28.74m     4  
  6 Powrie, Jake                 Vancouver Thunde      28.00m     28.55m     3  
  7 Parker, Cole                 Walnut Grove                     27.88m     2  
  8 Middleton, Nigel             Walnut Grove                     24.68m     1  
  9 Thorpe, Charlie              Vancouver Colleg                 23.87m  
 10 Massie, Ryan                 Walnut Grove                     23.85m  
 
Men 15-16 100 Meter Dash Junior
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Ingvaldson, Brodie           South Fraser Tra       11.40      11.85  +0.0  3   10  
  2 Ingvaldson, Del              South Fraser Tra       11.45      11.86  +0.0  3    8  
  3 Murray, Emerson              Kajaks U                          12.01   2.7  2    6  
  4 Norman, Damian               Coquitlam Cheeta       12.50      12.28  +0.0  3    5  
  5 Yeung, Ronald                Vancouver Colleg       12.10      12.31  +0.0  3    4  
  6 Wong, Brandyn                Vancouver Colleg       12.30      12.35  +0.0  3    3  
  7 SU, Jack                     Burnaby Central        12.40      12.41  +0.0  3    2  
  8 Brenardino, Oli              Vancouver Colleg       12.30      12.45  +0.0  3    1  
  9 Younker, Cody                Walnut Grove                      12.50   2.0  1 
 10 Divecha, Shaun               Vancouver Colleg       12.10      12.63  +0.0  3 
 11 Kang, Karn                   South Fraser Tra       12.80      12.76   2.7  2 
 12 Zakhele, Mndebele            Vancouver Colleg                  13.68   2.0  1 
 13 Dufresne, Eric               Ecole Gabrielle-                  13.93   2.7  2 
 14 Schall, Jean-Marc            Ecole Gabrielle-                  13.95   2.0  1 
 15 Carrol, Tyler                South Fraser Tra                  13.98   2.0  1 
 
Men 15-16 200 Meter Dash Junior
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Ingvaldson, Brodie           South Fraser Tra       23.40      23.78  -0.5   10  
  2 Ingvaldson, Del              South Fraser Tra       24.00      23.92  -0.5    8  
  3 Norman, Damian               Coquitlam Cheeta       24.84      24.81  -0.5    6  
  4 Bernardino, Oliver           Vancouver Colleg                  25.04  -0.5    5  
  5 SU, Jack                     Burnaby Central        25.80      25.26  -0.5    4  
  6 Kang, Karn                   South Fraser Tra       25.80      25.78  -0.5    3  
  7 Younker, Cody                Walnut Grove                      25.83  -0.5    2  
  8 Wiltshire, Max               Wvtfc                  31.13      28.98  -0.5    1  
 
Men 15-16 400 Meter Dash Junior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lewis, Byron                 Walnut Grove                      57.59    10  
  2 Redekopp, Matt               Semiahmoo Second                1:01.47     8  
  3 Zakhele, Mndebele            Vancouver Colleg                1:02.59     6  
  4 Wiltshire, Max               Wvtfc                1:09.26    1:04.04     5  
  5 Carrol, Tyler                South Fraser Tra                1:04.40     4  
 
Men 15-16 800 Meter Run Junior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dicastri, Luke               Walnut Grove                    2:13.60    10  
  2 Girard, Chris                Vancouver Colleg                2:14.68     8  
  3 Lewis, Byron                 Walnut Grove                    2:25.57     6  
  4 Janssens, Alec               Ecole Gabrielle-                2:41.04     5  
 
Men 15-16 1500 Meter Run Junior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dicastri, Luke               Walnut Grove                    4:39.20    10  
  2 Fast, Liam                   Vancouver Colleg                4:53.68     8  
  3 Redekopp, Matt               Semiahmoo Second                4:56.59     6  
  4 Janssens, Alec               Ecole Gabrielle-                5:51.33     5  
 
Men 15-16 3000 Meter Run Junior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bal, Gurjot                  Kajaks                         10:27.34    10  
  2 Antle, Tom                   Walnut Grove                   10:36.69     8  
  3 Pember, Michael              Vancouver Colleg               10:54.20     6  
  4 Koke, David                  Burnaby Central     10:50.00   11:07.11     5  
 
Men 15-16 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vancouver College  'A'                                         47.71    10  
  2 Walnut Grove  'A'                                              49.45     8  

Men 15-16 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vancouver College  'B'                                       3:57.55    10  
  2 Walnut Grove  'A'                                            3:59.34     8  

Men 15-16 High Jump Junior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Adiar, Timothy               Norwesters                        1.75m    10  
  2 Liang, AJ                    Vancouver Colleg                  1.65m     8  
  3 Divecha, Shaun               Vancouver Colleg                  1.55m     6  
  4 Quesnel, Billy               Ecole Gabrielle-                  1.40m     5  
  5 Janssens, Alec               Ecole Gabrielle-                  1.35m     4  
  6 Dufresne, Eric               Ecole Gabrielle-                  1.30m     3  
 
Men 15-16 Long Jump Junior
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Murray, Emerson              Kajaks U                          5.56m   1.1   10  
  2 SU, Jack                     Burnaby Central        5.19m      5.40m   0.3    8  
  3 Lewis, Byron                 Walnut Grove                      5.38m  -0.2    6  
  4 Kwok, Calvin                 Vancouver Colleg                  5.06m   0.8    5  
  5 Bedard, Raphael              Ecole Gabrielle-                  5.04m   1.5    4  
  6 Pope, Stuart                 Walnut Grove                      4.73m  -0.1    3  
  7 Desjardins, Nicolas          Ecole Gabrielle-                  4.35m   1.7    2  
  8 Parker, Brett                Walnut Grove                      4.04m  -0.3    1  
 -- Kang, Karn                   South Fraser Tra                   FOUL   NWI 
 
Men 15-16 Triple Jump Junior
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Liang, AJ                    Vancouver Colleg                 11.56m   NWI   10  
  2 Kwok, Calvin                 Vancouver Colleg                 10.29m  -0.3    8  
  3 Parker, Brett                Walnut Grove                      9.05m  -1.6    6  
 
Men 15-16 Shot Put Junior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lee, James                   Vancouver Colleg                 12.99m    10  
  2 Boscariol, Gio               Vancouver Colleg                 12.52m     8  
  3 Ingvaldson, Del              South Fraser Tra                 12.18m     6  
  4 Dumont, Alex                 Vancouver Colleg                 11.36m     5  
  5 Chan, Lucas                  Vancouver Colleg                 10.20m     4  
  6 Quesnel, Billy               Ecole Gabrielle-                  7.87m     3  
 
Men 15-16 Discus Throw Junior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ingvaldson, Del              South Fraser Tra                 46.53m    10  
  2 Dumont, Alex                 Vancouver Colleg                 44.99m     8  
  3 Murray, Emerson              Kajaks U                         43.77m     6  
  4 Lee, James                   Vancouver Colleg                 39.26m     5  
  5 Janssens, Alec               Ecole Gabrielle-                 33.62m     4  
  6 Kang, Karn                   South Fraser Tra                 33.54m     3  
  7 Boscariol, Gio               Vancouver Colleg                 29.16m     2  
 
Men 15-16 Hammer Throw Junior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lee, James                   Vancouver Colleg                 39.21m    10  
  2 Dumont, Alex                 Vancouver Colleg                 30.86m     8  
  3 Chan, Lucas                  Vancouver Colleg                 21.15m     6  
  4 Matak, Victor                Vancouver Colleg                 17.65m     5  
 
Men 15-16 Javelin Throw Junior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pope, Stuart                 Walnut Grove                     42.56m    10  
  2 Adiar, Timothy               Norwesters                       39.90m     8  
  3 Bedard, Raphael              Ecole Gabrielle-                 39.04m     6  
  4 Filipek, Nathan              Walnut Grove                     34.95m     5  
  5 Desjardins, Nicolas          Ecole Gabrielle-                 32.94m     4  
  6 Parker, Brett                Walnut Grove                     29.97m     3  
  7 Chan, Lucas                  Vancouver Colleg                 24.84m     2  
 
Men 17-18 100 Meter Dash Senior
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Cordick, Daniel              Vancouver Colleg       11.60      11.90   2.3   10  
  2 Chou, Paul                   Burnaby Central        12.40      12.31   2.3    8  
  3 Wong, Victor                 Vancouver Colleg       12.20      12.37   2.3    6  
  4 Wallace, William             Burnaby Central        12.40      12.50   2.3    5  
  5 Zimmerling, Hans             Ocean Athletics                   12.67   2.3    4  
 
Men 17-18 200 Meter Dash Senior
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Boss, Andrew                 Coquitlam Cheeta       23.00      23.09   NWI   10  
  2 Kellogg, Craig               Walnut Grove                      24.01   NWI    8  
  3 Wallace, William             Burnaby Central        25.00      25.38   NWI    6  
  4 Zimmerling, Hans             Ocean Athletics        25.70      25.73   NWI    5  
 
Men 17-18 400 Meter Dash Senior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Boss, Andrew                 Coquitlam Cheeta       53.00      53.46    10  
  2 Kellogg, Craig               Walnut Grove                      54.56     8  
  3 Williamson, Dylan            Walnut Grove                      57.47     6  
  4 Hall, Grady                  Brooks Secondary       59.30      58.28     5  
  5 Zimmerling, Hans             Ocean Athletics        58.00      59.36     4  
  6 O'Neill, Blair               Norwesters                        59.45     3  
  7 Abaquin, Jeff                Vancouver Colleg       56.30      59.46     2  
  8 Mazzone, Andrew              Vancouver Colleg                1:03.96     1  
 
Men 17-18 800 Meter Run Senior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hall, Grady                  Brooks Secondary     2:16.00    2:26.48    10  
 
Men 17-18 3000 Meter Run Senior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Butler, Michael              Ocean Athletics     10:00.00   10:48.67    10  
  2 Olgui, Justin                Ecole Gabrielle-               11:41.00     8  
 -- Ouellette, Trevor            Ecole Gabrielle-                    DNF  
 
Men 17-18 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Burnaby Central  'A'                                           47.57    10  
 -- Walnut Grove  'A'                                                DNF  

Men 17-18 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vancouver College  'C'                                       4:18.91    10  

Men 17-18 High Jump Senior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Compton, Tyson               Walnut Grove                      1.82m    10  
  2 Cheng, Ryan                  Vancouver Colleg                  1.75m     8  
  3 Nesset, Kieran               Vancouver Colleg                  1.60m     6  
  4 Abaquin, Jeff                Vancouver Colleg                  1.55m     5  
 
Men 17-18 Long Jump Senior
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Moldavanov, Sviatoslav       Norwesters                        6.06m  -2.2   10  
  2 Wong, Victor                 Vancouver Colleg                  4.88m  -0.9    8  
  3 Enns, Ross                   Burnaby Central        4.90m      4.83m  -0.4    6  
 
Men 17-18 Triple Jump Senior
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Moldavanov, Sviatoslav       Norwesters                       12.65m  -0.3   10  
  2 Compton, Tyson               Walnut Grove                     11.15m   0.2    8  
  3 Butler, Michael              Ocean Athletics                  10.76m  -1.1    6  
  4 Abaquin, Jeff                Vancouver Colleg                 10.00m  -0.9    5  
 
Men 17-18 Shot Put Senior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Henderson, Trey              Vancouver Colleg                 14.56m    10  
  2 Taylor, Angus                Vancouver Colleg                 14.28m     8  
  3 Dueckman, Trevor             Vancouver Colleg                 12.54m     6  
  4 Enns, Ross                   Burnaby Central                  11.76m     5  
  5 Compton, Tyson               Walnut Grove                      9.44m     4  
  6 Ouellette, Trevor            Ecole Gabrielle-                  7.82m     3  
 
Men 17-18 Discus Throw Senior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Taylor, Angus                Vancouver Colleg                 50.44m    10  
  2 Henderson, Trey              Vancouver Colleg                 48.67m     8  
  3 Dosanjh, Gurinder            Kajaks                           46.11m     6  
  4 Enns, Ross                   Burnaby Central       32.00m     35.11m     5  
  5 Dueckman, Trevor             Vancouver Colleg                 28.33m     4  
 
Men 17-18 Hammer Throw Senior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Henderson, Trey              Vancouver Colleg                 65.12m    10  
  2 Taylor, Angus                Vancouver Colleg                 58.23m     8  
  3 Dueckman, Trevor             Vancouver Colleg                 45.90m     6  
 
Men 17-18 Javelin Throw Senior
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Enns, Ross                   Burnaby Central       41.00m     41.10m    10