Licensed to Valley Royals Track & Field Club              HY-TEK's Meet Manager
                 South Fraser Cross Country 2008 - 27/09/2008
                          Bear Creek Park   Surrey BC
                                    Results

Event 1  Women 16-39 5000 Meter Run 5k/8k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 16-39
  1   768 Ruus, Rachel        34 Crofton House         18:18.30
  2   757 Laforce, Daisy      26 Unattached            20:13.10
  3   753 Wong, Linda         32 L G R R               21:29.60
  4   798 Orm, Louise         24 Unattached            21:31.70
  5   533 Viahovic, Jeni      35 L G R R               24:26.40
  6   774 Bennett, Michaela   28 Semiahmoo Sunrun      27:35.60
  7   608 Kolstad, Kristen    22 Unattached            30:17.90

Event 1  Women 40-49 5000 Meter Run 5k/8k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 40-49
  1   779 Bezdan, Jeanie      44 Unattached            19:41.80
  2   767 Philip, Brenda      45 Unattached            25:53.30
  3   777 Eso, Tracy          45 Semiahmoo Sunrun      28:43.40
  4   610 Robson, Angela      49 Unattached            32:14.10

Event 1  Women 50-59 5000 Meter Run 5k/8k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 50-59
  1   773 McIvor, Marilyn     54 Semiahmoo Sunrun      31:53.00

Event 1  Men 16-39 5000 Meter Run 5k/8k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 16-39
  1   797 Nipen, Thomas       21 Unattached            28:40.20
  2   649 Cunningham, Brad    33 VFAC                  28:53.70
  3   765 Graham, John        28 Unattached            28:57.10
  4   764 Murphy, Mike        37 Unattached            29:11.70
  5   783 Wood, Nate          28 Unattached            31:19.00
  6   563 Bulter, Michael     18 Ocean Athletics       31:40.00
  7   796 Ellis, Ryan         29 Unattached            32:09.00
  8   617 Scobie, Mathew      24 Unattached            54:37.00
 --   787 Offetoro, Tim       37 Unattached                 DNF
 --   778 Singh Tiwana, Dawi  37 Unattached                 DNF
 --   784 Slade, David        17 Ocean Athletics            DNF

Event 1  Men 40-49 5000 Meter Run 5k/8k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 40-49
  1   789 Moon, Mike          47 Unattached            29:14.90
  2   786 Hawker, Ernest      46 Unattached            30:29.00
  3   785 Cormier, Denis      40 Unattached            33:17.50
  4   766 Nilsson, Joakim     43 Unattached            35:02.50
  5   776 Eso, James          49 Semiahmoo Sunrun      38:11.80
  6   801 Sswhalzy, Patrick   49 Unattached            41:46.20
  7   775 Bennett, Gary       41 Semiahmoo Sunrun      46:20.00

Event 1  Men 50-59 5000 Meter Run 5k/8k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 50-59
  1   780 Reimer, Paul        53 Unattached            29:08.40
  2   781 Lang, Rob           52 Unattached            30:52.20
  3   769 Hosford, Steve      58 Unattached            32:09.90
  4   772 Rae, Gordon         54 L G R R               32:19.60
  5   770 Hetherington, Davi  56 Langley Mustangs      34:08.40
  6   762 MacDougall, Wayne   53 Unattached            38:05.00
  7   760 Barrett, Nigel      52 Semiahmoo Sunrun      38:20.10

Event 1  Men 60-69 5000 Meter Run 5k/8k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 60-69
  1   771 Phillips, Herb      68 Unattached            32:41.80
  2   791 Wood, Paul          60 Unattached            36:45.10
  3   790 Daniel, R.H,. Rob   69 Unattached            44:30.00
  4   761 Blair, Bill         66 Semiahmoo Sunrun      45:00.10

Event 1  Men 70-79 5000 Meter Run 5k/8k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 70-79
  1   788 Roufosse, Roger     74 Semiahmoo Sunrun      41:12.40

Event 2  Girls 7 1000 Meter Run 1000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 7 Year Olds
  1   831 Samson, Jenna        7 Ocean Athletics        4:44.80
  2   809 Rampersal, Kelly-M   7 Unattached             5:12.30

Event 2  Girls 8 1000 Meter Run 1000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 8 Year Olds
  1   582 Anderson, Tyra       8 Southridge Schoo       3:52.10
  2   794 Toe, Katherine       8 Southridge Schoo       3:53.50
  3   544 Bekar, Mya           8 Ocean Athletics        4:06.40
  4   581 Aisenstat, Jordan    8 Southridge Schoo       4:11.70
  5   740 Skuce, Mackenzie     8 York House             4:14.80
  6   512 Hung, Lauren         8 Crofton House          4:16.90
  7   504 Andruschuk, Lily     8 Crofton House          4:18.70
  8   683 Steiner, Giselle     8 West Point Grey        4:27.30
  9   591 Tees, Emily          8 Southridge Schoo       4:31.20
 10   669 Kovacs, Cara         8 West Point Grey        4:35.90
 11   675 Moxham, Lindy        8 West Point Grey        4:38.00
 12   744 White, Charlotte     8 York House             4:40.70
 13   677 nelson, Olivia       8 West Point Grey        4:41.40
 14   518 Pan, Megan           8 Crofton House          4:43.50
 15   687 Varshney, Jaiya      8 West Point Grey        4:51.40
 16   658 Dalbey, Shireen      8 West Point Grey        4:51.70
 17   724 Avelar, Samantha     8 York House             4:53.40
 18   670 Kwok, Kaitlyn        8 West Point Grey        4:58.30
 19   680 Pope, Kate           8 West Point Grey        4:59.30
 20   739 Owston, Lindsay      8 York House             5:09.50
 21   727 Garnett, Nevada      8 York House             5:37.30
 22   734 Leiterman, Clara     8 York House             5:39.30
 23   569 Kruger, Montana      8 Southpointe            5:39.80

Event 2  Boys 7 1000 Meter Run 1000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 7 Year Olds
  1   826 Carson, Hilly Ard    7 Southpointe            3:49.70

Event 2  Boys 8 1000 Meter Run 1000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 8 Year Olds
  1   716 Pescitelli, Alex     8 West Point Grey        3:26.90
  2   712 Marra, Noah          8 West Point Grey        3:29.40
  3   792 von Dadelszen, Pie   8 Unattached             3:30.20
  4   598 Schindel, Daniel     8 Southridge Schoo       3:34.60
  5   747 Matsubara, Yoshi     8 St. Georges Scho       3:41.00
  6   600 Withrow, Dustin      8 Southridge Schoo       3:41.60
  7   603 Yen, Matthew         8 St. Georges Scho       3:49.80
  8   713 Martinez, Oliver     8 West Point Grey        3:54.70
  9   690 Aquilini, Pierce     8 West Point Grey        3:55.40
 10   700 Gilberg, Jonathan    8 West Point Grey        3:55.90
 11   594 Boughen, Christoph   8 Southridge Schoo       3:57.80
 12   597 Donnelly, Ethan      8 Southridge Schoo       3:59.70
 13   646 Radelet, Luc         8 Vancouver Olympi       4:02.50
 14   601 Leung, Arthur        8 St. Georges Scho       4:05.50
 15   719 Van Bommel, Harris   8 West Point Grey        4:16.40
 16   811 Stothers, William    8 St. Georges Scho       4:16.90
 17   717 Rassekh, Ben         8 West Point Grey        4:19.90
 18   592 Block, Joshua        8 Southridge Schoo       4:21.40
 19   692 Brainard, Aiden      8 West Point Grey        4:23.70
 20   689 Anthony, Miles       8 West Point Grey        4:25.70
 21   701 Grosvenor, Charlie   8 West Point Grey        4:27.30
 22   803 Wong, Alexander      8 St. Georges Scho       4:27.40
 23   604 Zhou, Allan          8 St. Georges Scho       4:28.40
 24   715 Mohseni-Downing, A   8 West Point Grey        4:46.00
 25   746 Shepard, Callum      8 St. Georges Scho       4:46.40
 26   829 Leong, Cameron       8 Unattached             5:11.60
 27   721 Walsh, Coleridge     8 West Point Grey        5:35.60
 28   832 Stephens, Matthew    8 West Point Grey        5:38.30

Event 3  Girls 9 1500 Meter Run 1500 M
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 9 Year Olds
  1   818 Forsyth, Marie       9 Vancouver Thunde       5:36.80
  2   752 Ginther, Georgia     9 Ocean Athletics        5:43.50
  3   558 Samson, Megan        9 Ocean Athletics        5:56.50
  4   681 Pringle, Madeleine   9 West Point Grey        5:57.60
  5   570 MacKenzie, Meaghan   9 Southpointe            6:00.30
  6   511 George, Claudia      9 Crofton House          6:03.70
  7   609 Lapointe, Annelise   9 Unattached             6:03.90
  8   513 Kirsh, Leiah         9 Crofton House          6:05.60
  9   754 Sim, Jenna           9 Norwesters             6:15.60
 10   589 Sanghe, Jessie       9 Southridge Schoo       6:21.40
 11   662 Dodd, Hannah         9 West Point Grey        6:25.10
 12   729 Gjervan, Sophia      9 York House             6:36.40
 13   661 Diamond, Sarah       9 West Point Grey        6:38.80
 14   735 Lindsay, Charlotte   9 York House             6:40.00
 15   590 Shocohian, Anna      9 Southridge Schoo       6:42.60
 16   586 Markey, Maddie       9 Southridge Schoo       6:43.50
 17   828 Martinelli, Rosie    9 Unattached             6:45.40
 18   507 Chow, Kaileigh       9 Crofton House          6:57.20
 19   684 Stresing, Stephani   9 West Point Grey        7:02.00
 20   678 Paquette, Julia      9 West Point Grey        7:02.70
 21   825 Wieczorek, Sophie    9 Unattached             7:07.40
 22   508 Chow, Kaitlin        9 Crofton House          7:07.80
 23   505 Bains, Brianna       9 Crofton House          7:12.00
 24   679 Park, Christine      9 West Point Grey        7:13.50
 25   742 Tosefsky, Kira       9 York House             7:17.90
 26   585 Lei, Isabelle        9 Southridge Schoo       7:19.50
 27   523 Yang, Laura          9 Crofton House          7:21.30
 28   584 Kwaan, WooJoo        9 Southridge Schoo       7:26.60
 29   733 Kitchen, Mallory     9 York House             7:29.60
 30   572 Nielson, Isabella    9 Southpointe            7:33.30
 31   674 Molnar, Jacqueline   9 West Point Grey        7:35.50
 32   587 Murchie, Sarah       9 Southridge Schoo       7:37.40
 33   659 Delaney, Rosin       9 West Point Grey        8:21.30
 34   741 Swart, Marna         9 York House             8:28.40
 35   827 Manlulu, Alyssa      9 Unattached             8:30.10
 36   672 McNab, Pia           9 West Point Grey        8:33.20
 37   568 Husain, Alina        9 Southpointe           10:10.30
 38   571 Mann, Jaskiran       9 Southpointe           10:14.60
 39   588 Pradhan, Dolphy      9 Southridge Schoo      10:43.30

Event 3  Boys 9 1500 Meter Run 1500 M
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 9 Year Olds
  1   532 Harrison, Joel       9 Langley Mustangs       5:23.10
  2   616 Robinson, Liam       9 Unattached             5:25.40
  3   595 Bueckert, Max        9 Southridge Schoo       5:27.00
  4   807 Sillars, Spencer     9 UniversalTrack C       5:35.40
  5   579 Pope, Chris          9 Southpointe            5:37.10
  6   529 Buckingham, Paul     9 Langley Mustangs       5:39.00
  7   593 Bogart, James        9 Southridge Schoo       5:55.50
  8   578 Marsden, Jim         9 Southpointe            5:55.90
  9   574 Carson, Frank        9 Southpointe            6:03.60
 10   648 Elliott, Cy          9 Vancouver Thunde       6:12.30
 11   573 Basraon, Manpreet    9 Southpointe            6:14.00
 12   834 Aaa, Aaa             9 Unattached             6:25.20
 13   599 Shete, Veer          9 Southridge Schoo       6:27.60
 14   749 Lotzkar, Joel        9 St. Georges Scho       6:30.70
 15   833 Gupta, Max           9 St. Georges Scho       6:34.60
 16   714 McCauley, Jay        9 West Point Grey        6:38.00
 17   823 Chandra, Brendan     9 Unattached             6:38.10
 18   691 Basra, Rohen         9 West Point Grey        6:41.90
 19   704 Ho, Ethan            9 West Point Grey        6:55.50
 20   703 Hall, Spencer        9 West Point Grey        7:00.10
 21   596 Dhruv, Natha         9 Southridge Schoo       7:03.70
 22   693 Bulter, Liam         9 West Point Grey        7:16.20
 23   576 Hodgins, Angus       9 Southpointe            7:19.40
 24   824 Gaz, Mark            9 Unattached             7:39.90

Event 4  Girls 10 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 10 Year Olds
  1   553 Greer, Julia        10 Ocean Athletics        8:03.10
  2   543 Bekar, Kiana        10 Ocean Athletics        8:50.00
  3   638 Cho, Samantha       10 Vancouver Olympi       8:51.70
  4   556 Paige, Dominika     10 Ocean Athletics        8:57.40
  5   751 Broougham, Katie    10 Bowen Island           9:07.00
  6   793 Merkt-Caprile, Kirstie   10 Vancouver Thunde    9:19.60
  7   516 Moonje, Sarah       10 Crofton House          9:28.80
  8   643 Pickin, Megan       10 Vancouver Olympi       9:43.40
  9   524 Zhou, Sherry        10 Crofton House         10:08.10
 10   653 Chambers, Lucy      10 West Point Grey       10:15.60
 11   736 Lindsay, Julia      10 York House            10:20.60
 12   519 Scragg, Katlan      10 Crofton House         10:24.00
 13   555 Klymchuk, Sammi     10 Ocean Athletics       10:24.60
 14   731 Hicks, Abby         10 York House            10:30.70
 15   509 Fiddes, Sophie      10 Crofton House         10:31.90
 16   806 Kroeger, Christina  10 UniversalTrack C      10:34.90
 17   657 Cuglietta, Maria    10 West Point Grey       10:39.90
 18   521 Varelas, Genevieve  10 Crofton House         10:40.00
 19   804 Wong, Christina     10 York House            10:41.00
 20   517 Pan, Lauren         10 Crofton House         10:50.90
 21   808 Shannon, Aimee      10 Unattached            10:57.80
 22   655 Chang, Madeleine    10 West Point Grey       10:59.90
 23   738 McDonald, Kate      10 York House            11:19.50
 24   726 Fiorante, Isabella  10 York House            11:27.80
 25   666 Kalla, Samantha     10 West Point Grey       11:36.50
 26   506 Chan, Vanessa       10 Crofton House         11:40.50
 27   656 Chang, Stephanie    10 West Point Grey       12:03.10

Event 4  Boys 10 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 10 Year Olds
  1   614 Fletcher, Jordan    10 Unattached             7:35.80
  2   698 Galbraith, Andrew   10 West Point Grey        8:01.20
  3   618 Stewart-Barnett, F  10 Royal City             8:20.40
  4   841 Pikdado, Owen       10 St. Georges Scho       8:33.10
  5   759 Huang, Kenneth      10 St. Georges Scho       8:35.40
  6   842 Ouillet, Axel       10 St. Georges Scho       8:36.60
  7   611 Baraba, Harry       10 Royal City             8:42.80
  8   531 Carlson, Ethan      10 Langley Mustangs       8:48.40
  9   830 Elliott, Max        10 St. Georges Scho       8:51.70
 10   795 Singh, Anmoljit     10 Unattached             9:01.30
 11   705 Kang, Kenneth       10 West Point Grey        9:17.30
 12   805 Lyall, Eric         10 West Point Grey        9:54.30
 13   839 Jaeger, Nicholas    10 St. Georges Scho      10:19.30
 14   707 Kuntjoro, Gregory   10 West Point Grey       10:40.20
 15   602 Shepard, Mac        10 St. Georges Scho      10:44.40
 16   821 Velaswco, Joshua    10 Unattached            11:02.80
 17   800 Hadley Beauregard,  10 Unattached            11:12.30
 18   564 Chalhil, Jai        10 Ocean Athletics       11:25.50
 19   708 Kwok, Spencer       10 West Point Grey       11:48.40
 20   822 Reyes, Eric         10 Unattached            11:59.90
 21   819 Javillo, Kevin      10 Unattached            12:14.60

Event 5  Girls 11 3000 Meter Run 3 K
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 11 Year Olds
  1   554 Kaler, Arsh         11 Ocean Athletics       12:59.60
  2   623 Mahal, Harleen      11 UniversalTrack C      14:42.40
  3   626 Nijjar, Gagandeep   11 UniversalTrack C      14:49.60
  4   528 Chevrier, Nicole    11 Langley Mustangs      14:52.40
  5   730 Goh, Esther         11 York House            14:52.90
  6   665 Goelz, Sarah        11 West Point Grey       15:21.80
  7   667 Kasa, Emily         11 West Point Grey       15:21.90
  8   815 Martinelli, Nina    11 Unattached            15:22.40
  9   515 Moonje, Nicola      11 Crofton House         15:49.20
 10   514 Lau, Jennifer       11 Crofton House         15:50.50
 11   663 Freeman, Gabby      11 West Point Grey       15:59.80
 12   686 Teti, Sienna        11 West Point Grey       16:00.50
 13   732 Karin, Arizah       11 York House            16:55.10
 14   652 Callison-Hanna, Sh  11 West Point Grey       17:34.90
 15   820 Vargas, Kayla       11 Unattached            17:43.10
 16   728 Gjervan, Olivia     11 York House            17:47.80
 17   743 Walwyn, Megan       11 York House            17:47.90
 18   673 Mink, Lucie         11 West Point Grey       17:51.50
 19   522 Von Dadelszen, Emm  11 Crofton House         18:05.80
 20   725 Deol, Manpreet      11 York House            18:10.30
 21   650 Basra, Jivana       11 West Point Grey       18:16.00

Event 5  Boys 11 3000 Meter Run 3 K
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 11 Year Olds
  1   541 Reta, Jemal         11 New West Spartan      12:29.50
  2   836 Kirsch, Ben         11 St. Georges Scho      12:50.60
  3   755 Sim, Kayden         11 Norwesters            12:53.70
  4   843 Menzies, Philip     11 St. Georges Scho      13:15.50
  5   756 Hooton, Nick        11 Norwesters            13:41.70
  6   838 Chow, Keith         11 St. Georges Scho      14:42.40
  7   629 Gill, Kabir         11 UniversalTrack C      14:53.60
  8   802 Brainard, Austin    11 Unattached            14:56.70
  9   812 Stothers, Duncan    11 St. Georges Scho      15:12.20
 10   525 Forsythe, Connor    11 Kajaks                15:17.20
 11   799 Montanerello, Piet  11 Vancouver Thunde      15:26.90
 12   813 Stothers, Ben       11 St. Georges Scho      16:32.40
 13   814 Pringle, Lachlan    11 St. Georges Scho      17:00.10
 14   837 Chow, Kennedy       11 St. Georges Scho      17:02.70
 15   627 Dhaliwal, Gurkamar  11 UniversalTrack C      17:29.40
 16   577 mackenzie, Rob Roy  11 Southpointe           17:33.60
 17   575 Hodgin, Declan      11 Southpointe           17:41.10
 18   702 Grosvenor, Will     11 West Point Grey       17:45.60

Event 6  Girls 12 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 12 Year Olds
  1   637 Cannon, Cassie      12 Vancouver Olympi      13:06.40
  2   635 Ross, Sarya         12 Valley Royals         13:22.80
  3   606 Kautzky, Mikaela    12 Unattached            14:08.10
  4   510 Folick, Olivia      12 Crofton House         14:29.60
  5   647 Wong, Madison       12 Vancouver Thunde      15:00.90
  6   534 Berrow, Natalie     12 New West Spartan      15:25.40
  7   685 Templeman, Kirsten  12 West Point Grey       15:39.10
  8   520 Tan, Madeline       12 Crofton House         16:22.10
  9   750 Brougham, Callie    12 Bowen Island          18:18.00

Event 6  Boys 12 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 12 Year Olds
  1   699 Galbraith, James    12 West Point Grey       12:29.00
  2   844 Goh, Daniel         12 St. Georges Scho      12:39.60
  3   526 Gaio, Christopher   12 Kajaks                13:05.60
  4   613 Donahoe, Colin      12 Royal City            13:40.70
  5   835 deVisser, Andrew    12 Vancouver Thunde      13:50.20
  6   580 Pope, Mallory       13 Southpointe           14:19.90
  7   845 Edmonds, Will       12 St. Georges Scho      14:46.80
  8   530 Carlson, Elliott    12 Langley Mustangs      14:48.30
  9   846 Craig, John         12 St. Georges Scho      15:52.00
 10   816 Smith, David        12 Unattached            20:55.00
 11   817 Javillo, Miles      12 Unattached            23:06.00

Event 7  Girls 13 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 13 Year Olds
  1   552 Ginther, Ally       13 Ocean Athletics       12:50.00
  2   567 Lazecki, Natasha    13 Royal City            13:32.10
  2   641 LePard, Heather     13 Vancouver Olympi      13:32.10
  4   624 Mahal, Loveleen     13 UniversalTrack C      13:35.00
  5   620 Dhillon, Amneet     13 UniversalTrack C      15:14.50
  6   545 Bulter, Colleen     13 Ocean Athletics       17:24.20

Event 7  Boys 13 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 13 Year Olds
  1   538 Kenler, Logan       13 New West Spartan      12:09.80
  2   615 Lapointe, Carsten   13 Unattached            12:18.00
  3   847 Knechtel, Trevor    13 Vancouver Thunde      12:20.60
  4   562 Bulter, Alex        13 Ocean Athletics       14:26.30
  5   540 Rera, Johannes      13 New West Spartan      14:49.70
  6   612 Disanjh, Jordan     13 Royal City            15:27.20

Event 8  Girls 14 4000 Meter Run 4000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 14 Year Olds
  1   748 Sylvester, Maggie   14 Royal City            18:43.90
  2   605 Dixon, Hanna        14 Royal City            19:48.50
  3   537 Rai, Hersimran      14 New West Spartan      20:02.40
  4   535 Kandola, Manisha    14 New West Spartan      21:53.40

Event 8  Women 15 4000 Meter Run 4000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 15 Year Olds
  1   782 Slade, Erin         15 Ocean Athletics       16:48.90
  2   550 Dykstra-Santos, Yo  15 Ocean Athletics       17:11.50
  3   625 Mahal, Roseleen     15 UniversalTrack C      17:44.10
  4   619 deBrincat, Austin   15 UniversalTrack C      18:14.50
  5   536 Rai, Damanpreet     15 New West Spartan      19:32.80

Event 8  Boys 14 4000 Meter Run 4000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 14 Year Olds
  1   565 Clifford, Deon      14 Ocean Athletics       13:49.00
  2   840 Moore, Gaelen       14 Vancouver Thunde      14:43.50
  3   763 MacDougall, Sean    14 Strathcona Schoo      15:39.20
  4   633 Nagra, Fatehjeet    14 UniversalTrack C      18:02.60

Event 8  Men 15 4000 Meter Run 4000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 15 Year Olds
  1   561 Brown, Dennis       15 Ocean Athletics       14:14.40
  2   630 Gill, Rajandeep     15 UniversalTrack C      15:27.90