Licensed to Valley Royals Track & Field Club HY-TEK’s Meet Manager

                   South Fraser Cross Country 2009 - 9/26/09                   
                          Bear Creek Park   Surrey BC                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 20-34 5000 Meter Run 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 20-34
  1   784 Burgess, Liza       30 Unattached BC         20:11.70  
  2   787 Oram, `louise       25 Unattached BC         20:43.90  
  3   777 Fzetter, Megan      21 Douglas College       23:12.60  
  4   794 Jones, Candace      24 Unattached BC         23:56.60  
  5   788 Vlahovic, \jeni     27 Lions Gate R          24:04.90  
  6   614 Wyse, Jennie        29 Unattached BC         25:56.00  
  7   776 Waymen, Joyces      31 Douglas College       45:31.20  
 
Event 1  Women 35-39 5000 Meter Run 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 35-39
  1   734 Russ, Rachel        35 West Point Grey       18:00.00  
  2   785 Bayne, Karte        38 Unattached BC         19:51.30  
 
Event 1  Women 45-49 5000 Meter Run 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 45-49
  1   547 Bezdan, Jeanie      45 Ocean Athlet          21:04.50  
  2   739 Ballingall, Brenda  46 Unattached BC         22:04.10  
  3   735 Campbell, Tracy	   46 Unattached BC         25:17.80  
  4   754 Philip, Brenda      46 Phonix                26:25.70  
  5   578 Morgan, Shonna      45 Semiahmoo Sunrun      28:37.10  
 
Event 1  Women 50-54 5000 Meter Run 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 50-54
  1   749 Jordan, Debbie M.   52 Ocean Athlet          21:32.90  
  2   576 hobbs, Susan        52 Semiahmoo Sunrun      24:31.00  
 
Event 1  Women 55-59 5000 Meter Run  
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 55-59
  1   554 DE St. Croix, Maur  56 Ocean Athlet          20:33.70  
  2   577 Lightfoot, Brenda   55 Semiahmoo SU          29:32.30  
 
Event 1  Women 60-64 5000 Meter Run 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 60-64
  1   742 Steininger, Bernie  63 Unattached BC         41:56.80  
 
Event 1  Men 20-34 5000 Meter Run  
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 20-34
  1   744 MACDONALD, Jay      31 Unattached BC         25:41.10  
  2   799 Simpwson, Tristan   25 Unattached BC         27:16.10  
  3   786 Nipen, Thomas       25 Unattached BC         28:00.40  
  4   740 Cashion, Braedon    20 S F U                 28:06.70  
  5   789 Duce, Ian           34 Lions Gate R          28:19.30
  6   752 Moody, Michael T.   48 Deerfoot Ath          29:28.50    
  7   779 Aguirre, Philip     31 Vancouver FA          29:34.50  
  8   775 Jones, Brandon      20 Douglas College       30:51.40  
  9   803 Logan, Amiel        32 Vancouver FA          32:15.00  
  10  793 Willey, Marques     25 Unattached BC         36:31.20  
 
Event 1  Men 40-44 5000 Meter Run  
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 40-44
  1   743 O'Connor, Kevin G.  42 Vancouver FA          27:43.70  
  2   574 Cerullo, Antonio    43 Semiahmoo Sunrun      39:59.30  
  3   798 Bennett, Gary       42 Semiahmoo SU          46:45.50  
 
Event 1  Men 45-49 5000 Meter Run  
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 45-49
  1   780 Moon, Michael       48 Roads & Runn          29:13.10  
  2   772 Gaspar, `carlos     46 Lions Gate R          31:34.50  
  3   736 Campbell, Rod       47 Nordic Racers         33:30.60  
 
Event 1  Men 50-54 5000 Meter Run  
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 50-54
  1   555 DE St. Croix, Ted   52 Ocean Athlet          31:44.10  
  2   755 Stevens, Gary D.    53 Lions Gate R          32:59.10  
  3   575 Hobbs, David        54 Semiahmoo Sunrun      33:06.20  
 
Event 1  Men 55-59 5000 Meter Run  
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 55-59
  1   530 Hetherington, Davi  57 Langley Must          35:41.80  
  2   748 Jordan, John        59 Ocean Athlet          36:35.90  
  3   783 Jackisch, Ingo      56 Lions Gate R          38:08.00  
 
Event 1  Men 60-64 5000 Meter Run  
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 60-64
  1   737 Wood, Paul          61 Unattached BC         35:03.20  
  2   573 Hastie, Tom         62 Semiahmoo SU          37:05.30  
  3   747 Madderom, Jake      64 Kajaks Track          37:13.60  
  4   738 Jamiieson, Alex     64 Unattached BC         37:18.50  
 
Event 1  Men 70-74 5000 Meter Run  
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 70-74
  1   745 Bauer, Gunther      71 Phonix                38:26.00  
  2   750 Boxall, Ken         71 Unattached BC         49:01.90  
  3   746 Daniel, Rob         70 Unattached BC         49:19.10  
 
Event 1  Men 75-100 5000 Meter Run  
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 75-100
  1   741 Cashion, Austen     16 Terry Fox             35:24.70  
 
Event 3  Girls 7 1000 Meter Run 1000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 7 Year Olds
  1   620 Nobbs, Emma          7 Vancouver OL           5:02.74  
  2   517 Rastad, Julia        7 Collingwood Scho       5:19.97  
  3   723 Coutts, Bronwyn      7 Royal City T           5:35.33  
 
Event 3  Girls 8 1000 Meter Run 1000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 8 Year Olds
  1   733 Kalla, Charlotte     8 West Point Grey        4:37.57  
  2   595 Smith, Cayla         8 Southridge Junio       4:42.57  
  3   693 Tesler-Mabe, Ayla    8 West Point Grey        4:52.14  
  4   758 Cheema, Bhag         8 Crofton                4:52.55  
  5   592 Mohsenian, Nika      8 Southridge Junio       4:54.47  
  6   720 Bernoe, Hannah       8 Royal City T           4:58.95  
  7   661 Kuntjoro, Andrea     8 West Point Grey        5:00.23  
  8   719 Stewart-Barmett, E   8 Royal City T           5:04.08  
  9   770 van Santen, Jadyn    8 Crofton                5:04.68  
 10   593 Rumm, Ingrid         8 Southridge Junio       5:10.27  
 11   586 Dhanju, Arshia       8 Southridge Junio       5:19.15  
 12   759 Cheema, Jawneet      8 Crofton                5:22.53  
 13   624 Adams, Josephine     8 West Point Grey        5:27.39  
 14   714 Smith, Rosie         8 York House             5:31.49  
 15   721 Currie, Jade         8 Royal City T           5:42.64  
 16   654 Kang, Katrina        8 West Point Grey        5:43.50  
 17   768 Reuter, Fiona        8 Crofton                5:44.45  
 18   666 Lee, Yujin           8 West Point Grey        5:45.73  
 19   635 Chew, Sarissa        8 West Point Grey        5:46.38  
 20   697 Gahr, Janika         8 York House             5:50.03  
 21   653 Kang, Bowon          8 West Point Grey        5:52.28  
 22   715 Stainer-Carpenter,   8 York House             5:55.22  
 
Event 3  Boys 6 1000 Meter Run 1000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 6 Year Olds
  1   564 Lynn, Ethan          6 Ocean Athlet           5:06.78  
  2   774 Donnelly, Hayden     6 Southridge Junio       5:08.10  
  7   816 Block, Grahman       6 Southridge Junio       5:31.31  
 
Event 3  Boys 7 1000 Meter Run 1000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 7 Year Olds
  1   724 Isbister, Kieran     7 Royal City T           4:24.89  
  2   552 Clendenin, Noah      7 Ocean Athlet           4:26.91  
  3   606 Ostler, Alex         7 St. George Schoo       4:27.26  
  4   602 Goh, Joel            7 St. George Schoo       4:29.89  
  5   516 Ridley-Thomas, Cal   7 Chantrell Creek        4:47.93  
  6   792 McKay, Fraser        7 Unattached BC          5:03.61  
 
Event 3  Boys 8 1000 Meter Run 1000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 8 Year Olds
  1   797 Keiffer, Martthew    8 St. George Schoo       4:13.10  
  2   795 Harkins, Noah        8 Norwesters T           4:15.42  
  3   596 Soheili, Arman       8 Southridge Junio       4:22.10  
  4   722 Stewart, Ben         8 Royal City T           4:23.28  
  5   581 Bond, Christopher    8 Southridge Junio       4:29.00  
  6   627 Anderson, Jack       8 West Point Grey        4:34.67  
  7   684 Pringle, Gavin       8 West Point Grey        4:56.98  
  8   585 Coulter, Nicholas    8 Southridge Junio       5:12.69  
  9   589 French, Harrison     8 Southridge Junio       5:13.72  
 10   637 Cuglietta, Enzo      8 West Point Grey        5:19.39  
 11   670 Marroquin-Britting   8 West Point Grey        5:20.47  
 12   677 Mummery, Austin      8 West Point Grey        5:21.92  
 13   588 Eng, Justin          8 Southridge Junio       5:32.33  
 14   643 Faraday, Keven       8 West Point Grey        5:38.60  
 15   679 Newell-Madu, Grant   8 West Point Grey        5:40.90  
 
Event 5  Girls 9 1500 Meter Run 1000 M
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 9 Year Olds
  1  8099 Martrinez, Mariana   9 Langley Must           5:57.80  
  2   598 Toy, Katherine       9 Southridge Junio       6:02.30  
  3   579 Anderson, Tyra       9 Southridge Junio       6:04.09  
  4   665 Lee, Caroline        9 West Point Grey        6:16.88  
  5   558 Flores-Aguilera, S   9 Ocean Athlet           6:31.33  
  6   763 Lo, Cynthia          9 Crofton                6:33.67  
  7   765 Papic, Amanda        9 Crofton                6:34.56  
  8   782 Eng, Amandas         9 Southridge Junio       6:36.96  
  9   769 Turnball, Paige      9 Crofton                6:38.41  
 10   546 Bekar, Mya           9 Ocean Athlet           6:39.49  
 11   686 Quan, Lauren         9 West Point Grey        6:55.16  
 12   597 Tees, Emily          9 Southridge Junio       6:55.83  
 13  7788 Anderson, Jessica    9 Coquitlam CH           7:01.48  
 14   682 Pope, Kate           9 West Point Grey        7:02.50  
 15   762 Li, Manny            9 Crofton                7:03.94  
 16   761 Hung, Lauren         9 Crofton                7:04.09  
 17   713 Skuce, Mackenzie     9 York House             7:04.86  
 18   678 Nelson, Olivia       9 West Point Grey        7:06.88  
 19   660 Kovacs, Cara         9 West Point Grey        7:09.57  
 20   756 Andruwschak, Lily    9 Crofton                7:29.73  
 21   767 Pan, Megan           9 Crofton                7:35.37  
 22   718 Wooder, Emily        9 York House             7:36.20  
 23   764 Mulpuri, Varwshita   9 Crofton                7:38.49  
 24   706 Leiterman-Joy, Cla   9 York House             8:45.60  
 25   701 Gur-Arieh, Maya      9 York House             9:11.61  
 26   690 Sul, Jenna           9 West Point Grey       15:26.58  
 
Event 5  Boys 9 1500 Meter Run 1000 M
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 9 Year Olds
  1   612 Kirkwood, Thomas     8 St. George Schoo       5:18.67  
  2   613 von Dadelszen, Pie   9 St. George Schoo       5:30.54  
  3   669 Marra, Noah          9 West Point Grey        5:39.72  
  4   594 Schindel, Daniel     9 Southridge Junio       5:50.63  
  5   604 Matsubara, Yoshi     9 St. George Schoo       5:50.87  
  6   647 Gilberg, Jonathan    9 West Point Grey        6:05.33  
  7   582 Boughen, Christoph   9 Southridge Junio       6:05.81  
  8   671 Martinez, Oliver     9 West Point Grey        6:13.41  
  9   532 Klassen, Jared       9 Langley Must           6:14.66  
 10   580 Block, Joshua        9 Southridge Junio       6:21.26  
 11   619 Maile, Matthew       9 Vancouver OL           6:22.68  
 12   521 Cantarella, Egidio   9 Kajaks Track           6:23.66  
 13   804 Ledingham, Ben       9 Coquitlam CH           6:28.46  
 14   591 Middelaer, Christi   9 Southridge Junio       6:33.81  
 15   587 Donnelly, Ethan      9 Southridge Junio       6:41.51  
 16   628 Anthony, Miles       9 West Point Grey        6:59.13  
 17   692 Sze, Thomas          9 West Point Grey        6:59.37  
 18   753 Aisenstat, Jordan    9 Southridge Junio       7:02.11  
 19   549 Boparai, Mantajjit   9 Ocean Athlet           7:12.10  
 20   630 Brainard, Aidan      9 West Point Grey        8:05.64  
 21   644 Farady, Justin       9 West Point Grey        8:08.26  
 22   811 Hicks, Will          9 St. George Schoo       8:14.42  
 23   631 Campbell, Matthew    9 West Point Grey        8:39.75  
 
Event 9  Girls 10 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 10 Year Olds
  1   822 Cave, Megan         10 Coquitlam CH           7:53.36  
  2   568 Samson, Megan       10 Ocean Athlet           7:59.77  
  3   659 Kirsh, Leiah        10 West Point Grey        8:00.00  
  4   541 Rastad, Emma        10 Norwesters T           8:01.51  
  5   524 Champoux, Megan     10 Langley Must           8:02.11  
  6   685 Pringle, Madeleine  10 West Point Grey        8:19.91  
  7   543 Sim, Jenna          10 Norwesters T           8:21.61  
  8   699 Gjervan, Sophia     10 York House             8:26.66  
  9   791 Knowles, Kasey      10 Unattached BC          8:35.73  
 10   562 Hall, Jordan        10 Ocean Athlet           8:38.43  
 11   689 Stressing, Stephan  10 West Point Grey        8:44.76  
 12   641 Diamond, Sarah      10 West Point Grey        8:44.77  
 13   897 ???, xxx            10 Unattached BC          8:45.38  
 14   560 Good, Carly         10 Ocean Athlet           8:45.46  
 15   642 Dodd, Hannah        10 West Point Grey        9:05.57  
 16   608 Chevrier, Lauren    10 Unattached BC          9:28.73  
 17   707 Lindsay, Charlotte  10 York House             9:43.96  
 18   717 Tosefsky, Kira      10 York House             9:56.20  
 19   716 Swart, Marna        10 York House             9:59.98  
 20   705 Kitchen, Mallory    10 York House            10:04.67  
 21   751 Moody, Olivia       10 `deerfoot             10:07.17  
 22   674 McNab, Pia          10 West Point Grey       10:17.11  
 23   640 Delaney, Roisin     10 West Point Grey       10:17.48  
 24   645 Flores-Nakon, Nata  10 West Point Grey       10:18.77  
 25   760 Chow, Kaileigh      10 Crofton               10:27.00  
 26   766 Pan, Lauren         11 Crofton               10:31.87  
 27   818 Sali, Gabriella     10 Exceleration          10:34.32  
 28   681 Park, Christine     10 West Point Grey       10:36.29  
 29   757 Bains, Brianna      10 Crofton               10:43.53  
 30   711 McLennan, Kelly     10 York House            10:54.82  
 31   709 Malek, Tara         10 York House            17:34.22  
 
Event 9  Boys 10 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 10 Year Olds
  1   527 Harrison, Joel S.   10 Langley Must           7:22.31  
  2   621 Nobbs, Thomas       10 Vancouver OL           7:28.17  
  3   583 Bueckert, Max       10 Southridge Junio       7:49.39  
  4   559 Forsyth, Luke       10 Ocean Athlet           7:56.34  
  5   800 Smith, Griffin      10 St. George Schoo       7:59.39  
  6   542 Riddell, Mackenzie  10 Norwesters T           8:30.81  
  7   650 Hall, Spencer       10 West Point Grey        8:42.97  
  8   523 Lee, Jamieson       10 Kajaks Track           9:03.19  
  9   695 Vavasour, Zachary   10 West Point Grey        9:09.79  
  9   673 McCauley, Jay       10 West Point Grey        9:09.79  
 11   540 Hopkins, Dane       10 Norwesters T           9:24.60  
 12   651 Ho, Ethan           10 West Point Grey        9:58.94  
 13   657 Kim, Edwin          10 West Point Grey       10:26.30  
 14   652 Johnson, Andrew     10 West Point Grey       10:49.07  
 15   656 Kang, Yunsung       10 West Point Grey       10:53.45  
 
Event 11  Girls 11 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 11 Year Olds
  1   561 Greer, Julia        11 Ocean Athlet           7:53.37  
  2   806 Page, Samantha      11 New West Spa           8:41.43  
  3   545 Bekar, Kiana        11 Ocean Athlet           8:54.89  
  4   567 Paige, Dominika     11 Ocean Athlet           8:57.45  
  5   802 Merkt-Caprile, Kir  11 Vancouver TH           8:59.59  
  6   615 Cho, Samantha       11 Vancouver OL           9:07.26  
  7   548 Boparai, Joldenjee  11 Ocean Athlet           9:16.23  
  8   570 Zhu, Qinyuan        11 Ocean Athlet           9:35.32  
  9   520 Knappett, Emma      11 Golden Ears            9:37.92  
 10   623 Walton, Teagan      11 Vancouver OL           9:42.08  
 11   525 Dejong, Breanne     11 Langley Must           9:49.09  
 12   636 Comparelli, Tea     11 West Point Grey        9:50.78  
 13   632 Chambers, Lucy      11 West Point Grey        9:56.50  
 14   529 Hetherington, Chlo  11 Langley Must           9:59.75  
 15   815 Chow, Cheryl        11 Coquitlam CH          10:01.87  
 16   648 Gilberg, Kiersten   11 West Point Grey       10:05.89  
 17   633 Chang, Madeleine    11 West Point Grey       10:06.39  
 18   702 Hicks, Abbey        11 York House            10:09.84  
 19   563 Klymchuk, Samantha  11 Ocean Athlet          10:10.39  
 20   710 McDonald, Katie     11 York House            10:56.79  
 21   696 Cheema, Anisha      11 York House            10:59.84  
 22   638 Cuglietta, Maria    11 West Point Grey       11:13.74  
 23   634 Chang, Stephanie    11 West Point Grey       12:42.74  
 
Event 11  Boys 11 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 11 Year Olds
  1   805 ??, Jorda           11 Unattached BC          7:22.39  
  2   622 Schiedel, Jasper    11 Vancouver OL           8:29.97  
  3   603 Huang, Kenneth      11 St. George Schoo       8:29.98  
  4   812 Elliaot, Max        11 St. George Schoo       8:35.93  
  5   565 Moore, Donovan      11 Ocean Athlet           8:48.95  
  6   807 Pitbloado, Owen     11 St. George Schoo       8:52.36  
  7   732 Baraba, Harry B     11 Royal City T           8:53.74  
  8   731 Stewart-Barnett, F  11 Royal City T           8:54.73  
  9   655 Kang, Kenneth       11 West Point Grey        9:40.76  
 
Event 13  Girls 12 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 12 Year Olds
  1   609 Chevrier, Nicole    12 Unattached BC         13:53.50  
  2   616 Hanson, Jessica     12 Vancouver OL          14:00.95  
  3   700 Goh, Esther         12 York House            14:19.22  
  4   539 Acosta, Maria       12 Norwesters T          14:51.84  
  5   704 Karim, Arizah       12 York House            15:55.92  
 
Event 13  Girls 13 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 13 Year Olds
  1   534 Berrow, Natalie     13 New West Spa          14:16.14  
 
Event 13  Boys 12 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 12 Year Olds
  1   790 Knowles, Russell    12 Unattached BC         12:12.34  
  2   813 Kiiash, Ben         12 St. George Schoo      12:25.52  
  3   536 Reta, Jemal         12 New West Spa          12:34.13  
  4   544 Sim, Kayden         12 Norwesters T          12:41.97  
  5   823 Mitchell, Colin     12 St. George Schoo      13:08.36  
  6   605 Moy, Roderick       12 St. George Schoo      13:10.93  
  7   730 Donahoe, Colin      12 Royal City T          13:34.72  
  8   824 Chow, Keith         12 St. George Schoo      13:46.31  
  9   808 Fernando, Martrnee  12 Langley Must          14:33.04  
 10   533 Klassen, Jude       12 Langley Must          14:39.27  
 11   668 Ling, Brendan       12 West Point Grey       15:16.14  
 12   550 Bueckert, Kyren     12 Ocean Athlet          15:49.65  
 13   617 Janzen, Lewis       12 Vancouver OL          16:50.94  
 14   796 Keiffer, Thomas     12 St. George Schoo      17:17.47  
 
Event 13  Boys 13 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 13 Year Olds
  1   826 Ward, Santiago      13 New West Spa          12:11.21  
  2   528 Hellner, James      13 Langley Must          12:12.46  
  3   522 Gaio, Christopher   13 Kajaks Track          13:30.45  
  4   538 Saric, Marko        13 New West Spa          13:57.83  
  5   618 Janzen, Oscar       13 Vancouver OL          16:18.57  
  6   566 Moore, Jarryd       13 Ocean Athlet          16:54.17  
 
Event 17  Girls 14 4000 Meter Run 4000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 14 Year Olds
  1   572 Lazecki, Natasha    14 Royal City T          17:28.61  
  2   781 Pickening, Rani     14 Pitt Meadows Sec      21:35.57  
 
Event 17  Women 15 4000 Meter Run 4000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 15 Year Olds
  1   726 Menzies, Miranda    15 Royal City T          18:11.80  
  2   727 Sylvester, Maggie   15 Royal City T          19:14.23  
 
Event 17  Women 16-17 4000 Meter Run 4000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 16-17
  1   828 Lapointe, Elsabet   16 Vancouver Rrtc        16:36.73  
  2   825 Marquis, Jessica    16 Unattached BC         17:37.84  
  3   519 Gu, Sherry          16 David Thompson        18:16.27  
 
Event 17  Boys 14 4000 Meter Run 4000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 14 Year Olds
  1   535 Kenler, Logan       14 New West Spa          15:52.19  
  2   571 Wild, Zachary       14 Pitt Meadows Sec      16:17.39  
  3   537 Reta, Yohannes      14 New West Spa          17:22.61  
  4   729 Rokeby, Simon       14 Royal City T          17:46.79  
 
Event 17  Men 15 4000 Meter Run 4000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 15 Year Olds
  1   553 Clifford, Deon J.   15 Ocean Athlet          13:14.97  
 
Event 17  Men 16-17 4000 Meter Run 4000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 16-17
  1   611 Keane, Sean         16 Unattached BC         13:06.72  
  2   821 Wong, Ryan          16 David Thompson        13:22.55  
  3   607 Begin-Nose, Pascal  17 Templeton Sec         14:07.54  
  4   819 Dong, Chris         17 David Thompson        14:15.89  
  5   518 Che, Steven         16 David Thompson        15:25.98  
  6   820 Coccimiglio, Ian    17 David Thompson        15:35.83  
  7   827 Hutchinson, Michae  17 Pitt Meadows Sec      16:32.26  
  8   814 Bowen, \kevin       17 Royal City T          16:56.26