Licensed to Ocean Athletics Track & Field Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 01/10/2011 10:46 PM
                      South Fraser X Country - 24/09/2011                      
                                Bear Creek Park                                
                                    Results                                    
 
Boys 9 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 9 Year Olds
  1  1111 MACKIE, Jeremiah    02 White Rock Chris       5:03.98  
  2  1064 Comparelli, Luca    02 West Point Grey        5:12.49  
  3  1035 Muncey-Burkley, Br  02 Southridge Junio       5:18.60  
  4  1116 NG, Jeremy          02 ST George School       5:22.71  
  5  1031 Leach, Jaden        02 Southridge Junio       5:25.20  
  6  1081 Lorincz, Josh       02 West Point Grey        5:32.77  
  7  1124 Wooder, Sam         02 ST George School       5:35.20  
  8  1125 Goh, Joel           02 ST George School       5:42.80  
  9  1126 Bentley, Theo       02 ST George School       5:45.63  
 10   621 McKay, Fraser       02 Unattached BC          5:51.54  
 11   615 Frembe, Maurits     02 ST George School       5:51.69  
 12  1024 Bay, Carson         02 Southridge Junio       6:04.40  
 13  1199 Bell, Connor        02 Southridge Junio       6:06.60  
 14  1197 Wong, Bryce         02 ST George School       6:06.88  
 15  1026 Block, Graham       02 Southridge Junio       6:07.05  
 16  1180 MA, Eric            02 Unattached BC          6:13.94  
 17  1032 Lister, Graeme      02 Southridge Junio       6:32.49  
 18  1105 Varshney, Annesh    02 West Point Grey        6:38.07  
 19  1056 Anthony, Charle     02 West Point Grey        6:39.29  
 20  1195 Shojanla, Alexande  02 ST George School       7:16.50  
 21  1039 Tkatch, Brian       02 Southridge Junio       7:45.57  
 
Girls 9 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 9 Year Olds
  1   976 Haintz, Marquesis   02 Golden Ears            5:15.03  
  2  1046 Ingram, Paige       02 Unattached BC          5:24.99  
  3   617 Kobylanski, Maya    02 Southridge Junio       5:26.01  
  4  1062 Chambers, Joceyln   02 West Point Grey        5:26.05  
  5   964 Hill, Natalie       02 Crofton House          5:31.89  
  6  1041 Toy, Lauren         02 Southridge Junio       5:35.58  
  7   962 French, Rhiannon    02 Crofton House          5:40.76  
  8  1194 Zhang, Joyce        02 Crofton House          6:01.75  
  9   973 Shah, Anya          02 Crofton House          6:04.82  
 10  1061 Carruthers, Naomi   02 West Point Grey        6:06.45  
 11  1072 Gadalla, Heather    02 West Point Grey        6:07.99  
 12   999 Deslauriers, Katie  02 Ocean Athlet           6:08.71  
 13  1086 Neil, Olivia        02 West Point Grey        6:10.45  
 14  1000 Duchesne, Nicolett  02 Ocean Athlet           6:28.72  
 15  1033 Lofing, Eva         02 Southridge Junio       6:29.07  
 16  1137 Bernier, Anaiyah    02 Royal City T           6:30.78  
 17  1073 Gradecak, Mia       02 West Point Grey        6:31.58  
 18  1120 Chambers, Charlott  02 Unattached BC          6:32.55  
 19  1074 Hamilton, Rebecca   02 West Point Grey        6:33.14  
 20   995 Cunha, Alanna       02 Ocean Athlet           6:39.94  
 21  1040 Tones-Svendsen, Ol  02 Southridge Junio       6:44.15  
 22  1027 Fair, Mary-Kate     02 Southridge Junio       6:45.13  
 23  1028 Kwak, Erin          02 Southridge Junio       6:45.98  
 24  1103 Tomita, Genevieve   02 West Point Grey        7:00.65  
 25  1069 Drimaropoulos, Oli  02 West Point Grey        7:06.20  
 26  1097 Singhal, Maya       02 West Point Grey        7:20.71  
 
Boys 10 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 10 Year Olds
  1  1043 Kirkwood, Thomas    01 ST George School       7:32.54  
  2   626 Perovich, Josiah    01 Langley Must           7:34.00  
  3  1168 Vandenberg, Owen    01 ST George School       8:16.06  
  4  1136 Belcher, Jeremy     01 Royal City T           8:23.92  
  5  1057 Bondy, Kiaan        01 West Point Grey        8:26.90  
  6  1122 Ford, Parker        01 ST George School       8:32.36  
  7  1059 Brittingham, Max    01 West Point Grey        8:34.45  
  8  1190 Williams, Taylor    01 West Point Grey        8:52.61  
  9  1135 Jensen, Ryan        01 Royal City T           9:01.81  
 10  1053 NG, Cedric          01 Vancouver OL           9:16.77  
 11  1065 Cuglietta, Enzo     01 West Point Grey        9:21.27  
 12  1118 Chong, Jarrett      01 Coquitlam CH           9:32.45  
 13  1012 Orobko, Nicholas    01 Ocean Athlet          10:50.30  
 14  1071 Faraday, Kevin      01 West Point Grey       11:45.95  
 
Girls 10 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 10 Year Olds
  1  1010 Milic, Hannah       01 Ocean Athlet           8:02.06  
  2  1200 Scholz, Delaney     01 Universal AT           8:18.42  
  3   998 Denness, Rori       01 Ocean Athlet           8:19.60  
  4  1020 Verhoeven, Jocelyn  01 Ocean Athlet           8:23.62  
  5   619 Basra, Snehpreet    01 Universal AT           8:37.61  
  6   963 George, Ruby        01 Crofton House          9:24.51  
  7  1066 Cumming, Anna       01 West Point Grey        9:29.95  
  8   980 Daniell, Meghan     01 Langley Must           9:31.78  
  9  1102 Tesler-Mabe, Ayla   01 West Point Grey        9:36.16  
 10  1055 Adams, Josephine    01 West Point Grey        9:50.93  
 11  1077 Kalla, Charlotte    01 West Point Grey        9:54.49  
 12  1115 McRae, Karina       01 Southpoint            10:10.46  
 13  1196 SY, Carissa         01 Unattached BC         10:25.96  
 14  1166 Ghuman, Manroop     01 Universal AT          10:41.92  
 15   971 Reuter, Fiona       01 Crofton House         12:15.85  
 
Boys 11 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 11 Year Olds
  1  1110 MACKIE, Jaxon       00 White Rock Chris       7:20.61  
  2  1112 Mitchell, Michael   00 Vancouver TH           7:38.24  
  3  1117 Parmar, Rajeev      00 Coquitlam CH           7:46.63  
  4   988 Bona, Ben           00 Ocean Athlet           8:15.19  
  5  1133 Hunter, Ian         00 Royal City T           8:26.11  
  6  1134 Dadson, Emmanuel    00 Royal City T           8:51.63  
  7  1013 Orobko, Zach        00 Ocean Athlet           9:00.16  
  8  1104 Tomito, Ross        00 West Point Grey        9:07.94  
  9  1070 Faraday, Justin     00 West Point Grey        9:31.33  
 10   991 Boparai, Mantaj     00 Ocean Athlet           9:49.00  
 
Girls 11 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 11 Year Olds
  1  1015 Ribiero, Haley      00 Ocean Athlet           7:50.58  
  2  1082 Lowe, Dina          00 West Point Grey        8:48.74  
  3  1092 Quan, Lauren        00 West Point Grey        8:48.77  
  4   616 Baklouti, Zainab    00 Unattached BC          8:52.13  
  5   986 Bekar, Mya          00 Ocean Athlet           8:55.15  
  6   629 Cuthbert, Chloe     00 Southridge Junio       8:56.88  
  7  1019 Unger, Danika       00 Ocean Athlet           8:57.05  
  8  1119 Parra, Yasmine      00 Coquitlam CH           8:57.13  
  9  1093 Randall, Kennedy    00 West Point Grey        9:00.54  
 10  1085 Moxham, Lindy       00 West Point Grey        9:09.23  
 11  1087 Ostry-Young, Neve   00 West Point Grey        9:12.91  
 12   966 Hung, Lauren        00 Crofton House          9:18.04  
 13  1182 Lam, Janice         00 Crofton House          9:25.13  
 
Boys 12 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 12 Year Olds
  1  1054 Nobbs, Thomas       99 Vancouver OL          11:49.88  
  2  1014 Ribiero, Dawson     99 Ocean Athlet          12:11.17  
  3  1188 Loewen, Nathan      99 Kajaks Track          12:53.68  
  4  1145 Sillars, Spencer    99 Unattached BC         13:18.78  
  5  1001 Forsyth, Luke       99 Ocean Athlet          13:28.54  
  6   996 Cunha, Alexander    99 Ocean Athlet          13:42.34  
  7  1201 Arshpreet, A        99 Universal AT          14:26.96  
  8  1106 Vavasour, Zach      99 West Point Grey       15:51.68  
  9  1075 HO, Ethan           99 West Point Grey       17:17.71  
 10  1094 Razak, Azahir       99 West Point Grey       19:18.49  
 11   628 Kang, Yunsung       99 West Point Grey       19:50.86  
 12  1107 Wang, Eric          99 West Point Grey       19:50.90  
 
Girls 12 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 12 Year Olds
  1   979 Champoux, Megan     99 Langley Must          12:24.82  
  2  1130 Chilton, Emily      99 Royal City T          13:04.65  
  3   993 Budiman, Maryn      99 Ocean Athlet          13:10.12  
  4  1079 Kirsh, Leiah        99 West Point Grey       13:16.01  
  5  1132 Vanee, Lauren       99 Royal City T          13:27.64  
  6   631 Hennessey, Jamie    99 Golden Ears           13:40.74  
  7  1004 Good, Carly         99 Ocean Athlet          13:43.05  
  8  1068 Dodd, Hannah        99 West Point Grey       14:10.69  
  9  1131 Bos, Kathryn        99 Royal City T          14:37.38  
 10  1090 Pringle, Madeleine  99 West Point Grey       14:44.28  
 11  1003 Gee, Lauren         99 Ocean Athlet          15:22.32  
 12   632 Finan, Erin         99 Unattached BC         15:29.37  
 13   620 Basra, Prabhneet    99 Universal AT          15:57.32  
 14  1017 Sharma, Natasha     99 Ocean Athlet          16:13.99  
 
Boys 13 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 13 Year Olds
  1  1011 Milic, Michael      98 Ocean Athlet          10:48.43  
  2   618 McGfovern, Dakota   98 Unattached BC         12:02.33  
 
Girls 13 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 13 Year Olds
  1   627 Shannon, Aimee      98 Unattached BC         13:16.94  
  2   985 Bekar, Kiana        98 Ocean Athlet          13:25.43  
  3   990 Boparai, Jolden     98 Ocean Athlet          13:26.35  
  4  1051 Cho, Samantha       98 Vancouver OL          13:33.00  
  4  1008 Klymchuk, Sammi     98 Ocean Athlet          13:33.00  
  6   981 Dejong, Breanne     98 Langley Must          14:06.96  
 
Boys 14 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 14 Year Olds
  1  1002 Gee, Jordan         97 Ocean Athlet          15:04.15  
  2   992 Brownriggs, George  97 Ocean Athlet          15:27.96  
 
Girls 14 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 14 Year Olds
  1   623 Ribeiro, Chelsea    97 Ocean Athlet          14:29.46  
  2   637 Jones, Rachel       97 Sutherland Secon      14:46.60  
  3  1052 Cho, Stephanie      97 Vancouver OL          18:19.14  
 
Men 15 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 15 Year Olds
  1  1009 McKay, Liam         96 Ocean Athlet          13:44.44  
  2   633 Sturrock, Gavin     96 Unattached BC         14:19.90  
 
Women 15 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 15 Year Olds
  1   636 Laktionova, Anna    96 Norwesters T          18:02.86  
  2   634 634, Danica         96 New West Spa          20:39.32  
 
Men 16-17 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 16-17
  1   635 Van Rensburg, Ewer  95 Golden Ears           14:08.38  
 
Mixed 20-34 5k Run CC 5000/8000
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Mixed 20-34
  1  1121 Bandy, Laura       W86 Van Running           19:04.11  
  1  1154 Fedesau, Ricky     M81 Unattached BC         24:11.48  
  2  1179 Oram, Louise       W84 Roads & Runn          20:12.36  
  2  1021 Knowlton, Richard  M81 P I H                 24:57.95  
  3  1160 Laforce, Daisy A.  W81 Unattached BC         21:25.48  
  3  1143 Ryan, Dems         M81 Unattached BC         26:29.70  
  4  1170 Adande, Karin      W86 Norwesters T          22:49.15  
  4  1150 Curson, Connor     M81 South Fraser          27:48.60  
  5  1152 Vaughan, Melanie   W80 Unattached BC         24:49.33  
 
Men 35-39 5000 Meter Run 5000/8000
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 35-39
  1  1129 Olson, Ryan         76 Coastal Trac          28:46.36  
  2  1156 Wickremasuriya, Gi  73 Kajaks Track          30:46.18  
 
Women 35-39 5000 Meter Run 5000/8000
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 35-39
  1       Rous, Rachel        74 Unattached BC         18:40.65  
 
Men 40-44 5000 Meter Run 5000/8000
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 40-44
  1  1142 Murphy, Mike        71 Unattached BC         23:43.07  
  2  1148 Titov, Mikhail      68 Elite Track           26:18.11  
  3  1047 Ingram, Peter       68 Unattached BC         27:31.72  
  4  1164 Ghuman, Darbara     67 Unattached BC         27:58.27  
  5  1022 Maione, Louie       70 Semiahmoo SU          28:40.83  
  6  1178 Bennettt, Gary      67 Semiahmoo SU          37:21.79  
 
Men 45-49 5000 Meter Run 5000/8000
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 45-49
  1  1175 Boulton, Chris      64 Semiahmoo SU          28:55.27  
 
Women 45-49 5000 Meter Run 5000/8000
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 45-49
  1  1144 Christie, Juliette  62 Unattached BC         19:52.35  
  2   987 Bezdan, Jeanie      64 Ocean Athlet          21:39.87  
  3  1176 Morgan, Shonna      64 Semiahmoo SU          28:25.51  
 
Men 50-54 5000 Meter Run 5000/8000
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 50-54
  1  1146 Christie, Gordon    61 Unattached BC         25:36.09  
  2  1177 Moon, Mike          61 Roads & Runn          26:00.57  
 
Women 50-54 5000 Meter Run 5000/8000
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 50-54
  1  1006 Jordan, Debbie M.   57 Ocean Athlet          22:21.99  
  2  1171 Dueck, Lynne        57 Kajaks Track          24:14.00  
 
Men 55-59 5000 Meter Run 5000/8000
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 55-59
  1  1158 Lang, Rob           56 Lions Gate R          27:26.59  
  2  1162 Stevens, Gary       55 Lions Gate R          29:46.94  
  3  1163 Stevens, Murray     53 Lions Gate R          30:20.89  
  4  1173 Jackisch, Ingo      53 Lions Gate R          34:03.68  
  5  1138 Heron, Ron          54 Unattached BC         34:47.79  
  6  1149 Barrett, Nigel      56 Semiahmoo SU          38:01.94  
 
Women 55-59 5000 Meter Run 5000/8000
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 55-59
  1   997 DE St. Croix, Maur  53 Ocean Athlet          21:41.25  
 
Men 60-64 5000 Meter Run 5000/8000
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 60-64
  1  1151 Hosford, Stephen P  50 Kajaks Track          28:29.06  
  2  1169 Woods, Rick         50 Unattached BC         29:05.29  
  3  1157 Pawluk, Fred        47 Kajaks Track          30:01.96  
  4  1161 Wood, Paul L.       48 Semiahmoo SU          30:59.07  
  5  1007 Jordan, John        49 Ocean Athlet          31:25.36  
  6  1172 Haines, Robert      50 Lions Gate R          33:21.34  
 
Men 70-74 5000 Meter Run 5000/8000
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 70-74
  1  1153 Daniel, Rob         39 Unattached BC         46:36.04  
 
Women 85-99 5000 Meter Run 5000/8000
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 85-99
  1  1139 Bandy, Laura        86 Unattached BC         19:04.10