Licensed to Valley Royals Track & Field Club
                                       HY-TEK's Meet Manager 9/27/2012 08:44 PM
                    South Fraser Cross Country - 9/22/2012                     
                              Bear Creek   Surrey                              
                                    Results                                    
 
Event 1  W18-34 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 18-34
  1   809 Heneghan, Shlley   W26 Vancouver FA          20:11.34  
  2   787 Bandy, Laura       W26 Unattached B          20:33.85  
 
Event 1  W40 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 40
  1   788 Biffart, Michelle  W41 Ocean Athlet          21:43.81  
 
Event 1  W45 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 45
  1   800 Makepeace, Dee     W48 Semiahmoo SU          23:35.48  
 
Event 1  W50 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 50
  1   805 Paprosksi, B.J.    W51 Unattached B          21:45.81  
 
Event 1  W55 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 55
  1  1112 Lightfoot, Brenda  W59 Semiahmoo SU          29:22.15  
 
Event 1  M18-34 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 18-34
  1   807 Nicholson, Drew    M28 Vancouver FA          27:37.95  
  2   768 Fraser, Travis     M19 Douglas Coll          28:24.76  
  3   769 Gibson, Alexander  M21 Douglas Coll          29:27.78  
  4   798 Lechevallier, Jean M34 Kajaks Track          31:21.82  
  5   770 Rai, Herinder      M20 Douglas Coll          33:17.33  
  6   772 Raeside, Chris     M21 Douglas Coll          33:17.42  
  7   771 Bottochio, Matthew M20 Douglas Coll          47:14.99  
 
Event 1  M35 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 35
  1  1167 Weiss, Joshua      M36 Unattached B          30:46.98  
  2   792 Wickremasuriya, Gi M39 Kajaks Track          35:09.63  
  3   797 Bachynski, Corey   M37 Unattached B          47:03.68  
 
Event 1  M40 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 40
  1   774 Forsyth, Gavin     M43 York House            31:58.91  
 
Event 1  M45 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 45
  1   796 Ghuman, Darbara    M45 Unattached B          30:42.62  
  2   811 Boulton, Chris     M47 Semiahmoo SU          33:41.53  
  3   806 Marykuca, Brent    M46 Unattached B          35:18.81  
  4   813 Sikhakhane, Arnold M49 Unattached B          38:09.19  
 --   814 Marifield, Jan     M49 Unattached B         X26:48.25   5000k
 
Event 1  M50 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 50
  1   794 Moon, Michael T.   M51 Roads & Runn          31:36.92  
  2  1111 Flett, Gordon      M52 Semiahmoo SU          35:11.47  
  3   802 Fisher, Murray     M51 Semiahmoo SU          35:16.90  
  4   785 Lai, Andrew        M50 Lions Gate R          37:00.38  
  5  1109 Smith, Bradley     M52 Ocean Athlet          37:43.90  
  6   799 Makepeace, John    M52 Semiahmoo SU          39:17.09  
 
Event 1  M55 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 55
  1  1070 Ross, Mikey        M56 English Bay Tria      30:58.45  
  2   784 Lang, Rob          M56 Unattached B          32:00.63  
  3   764 Fontaine, Marc     M56 Semiahmoo SU          33:21.42  
  4   804 Stevens, Murray    M59 Lions Gate R          35:32.24  
  5   773 Jackisch, Ingo     M59 Lions Gate R          43:04.02  
 
Event 1  M60 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 60
  1   789 Hosford, Stephen P M62 Kajaks Track          33:18.43  
  2   786 Wood, Paul         M64 Unattached B          38:02.68  
 
Event 1  M65 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 65
  1   803 Hastie, Tom        M65 Semiahmoo SU          38:53.56  
  2   783 Madderom, Jake     M68 Kajaks Track          39:04.74  
  3   808 Gardner, Robert    M66 Unattached B          50:01.21  
 
Event 1  M70 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 70
  1   791 Caruso, John       M72 Kajaks Track          37:02.16  
  2   793 Schmidt, Jean-Jacq M71 Kajaks Track          39:18.30  
  3   766 Daniel, Rob        M73 Unattached B          54:06.00  
 
Event 1  M75 5000 Meter Run 5000/8000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 75
  1   810 Roufosse, Roger    M78 Unattached B          42:47.27  
 
Event 5  X9 Year Olds 1500 Meter Run CC 1500m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Mixed 9 Year Olds
  1  1148 Kristen, Xavier     M9 St George's Scho       5:27.33  
  1  1085 Champoux, Paige     W9 Langley Must           5:51.60  
  2  1108 Pinto, Owen         M9 Ocean Athlet           5:35.52  
  2   712 Ford, Charlie       W9 West Point Grey        6:00.30  
  3   743 Williams, Chase     M9 West Point Grey        5:45.50  
  3  1171 Brandt, Amy         W9 Valley Royal           6:03.96  
  4  1161 Goggs, Peter        M9 Unattached B           5:47.57  
  4   742 Watkins, Olivia     W9 West Point Grey        6:07.56  
  5   741 Vavasour, Kyle      M9 West Point Grey        5:55.78  
  5  1197 Brooks, Emma        W9 West Point Grey        6:09.03  
  6   709 Cumming, Miller     M9 West Point Grey        6:01.41  
  6  1175 Berringer, Stephan  W9 Vancouver OL           6:15.31  
  7   702 Change, Benjamin    M9 West Point Grey        6:05.84  
  7   749 Fernback, Sophie    W9 York House             6:18.06  
  8  1087 Monro, Nicholas     M9 Langley Must           6:12.95  
  8  1068 Yen, Allison        W9 Crofton House          6:20.71  
  9   719 Healey, Cameron     M9 West Point Grey        6:24.70  
  9  1126 Lawson, Emma        W9 Southridge             6:27.20  
 10   720 Healey, Kieran      M9 West Point Grey        6:24.73  
 10  1067 SY, Rebecca         W9 Crofton House          6:27.35  
 11  1089 Smith, Nathan       M9 Langley Must           6:26.07  
 11   754 Low, Sabina         W9 York House             6:30.16  
 12   826 Ward, Adam          M9 St George's Scho       6:26.19  
 12  1092 Bremer, Alica       W9 New West Spa           6:30.21  
 13  1196 Brooks, Alanna      W9 West Point Grey        6:33.81  
 13  1116 Cooner, Pri         M8 Southridge             6:38.83  
 14  1062 Mahaffy, Ciara      W9 Crofton House          6:34.27  
 14  1095 Khela, Gurveer Sin  M9 New West Spa           6:44.60  
 15  1199 Butler, Miranda     W9 West Point Grey        6:35.79  
 15  1115 Christopfferson, K  M9 Southridge             6:45.70  
 16  1065 Meikle, Lauren      W9 Crofton House          6:44.11  
 16  1106 Penalosa, Elijah    M9 Ocean Athlet           7:03.44  
 17   739 Timlo, Davis        M9 West Point Grey        7:07.34  
 17  1119 Fowler, Brooke      W9 Southridge             7:09.89  
 18   817 Swart, Pieter       M9 St George's Scho       7:18.56  
 18  1060 Kirkwood, Emma      W9 Crofton House          7:27.73  
 19  1137 Tkatch, Brian      M10 Southridge             7:25.91  
 19   736 Stevenson, Leah     W9 West Point Grey        7:53.84  
 20  1129 Lodd, Garrett       M9 Southridge             7:38.27  
 20   731 Paquette, Olivia    W9 West Point Grey        8:01.22  
 21  1093 Hughes, James       M9 New West Spa           7:43.73  
 --   756 Shimmura, Mika      W9 York House            X6:57.65  
 
Event 6  X10 Year Olds 2000 Meter Run CC 2000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Mixed 10 Year Olds
  1   836 MACKIE, Jerremiah  M10 Unattached B           7:44.79  
  1  1179 Lewis, Kendra      W10 Vancouver OL           8:20.53  
  2  1104 Muncey-Buckley, Br M10 Ocean Athlet           7:59.97  
  2  1072 Haintz, Marquesis  W10 Golden Ears            8:38.52  
  3  1141 Anderson, Finn     M10 St George's Scho       8:30.33  
  3  1105 Penalosa, Cassiel  W10 Ocean Athlet           8:45.30  
  4  1142 Bentley, Theo      M10 St George's Scho       8:35.30  
  4  1058 Hill, Natalie      W10 Crofton House          8:51.84  
  5  1151 Lyman, Camerom     M10 St George's Scho       8:41.19  
  5   713 Gadalla, Heather   W10 West Point Grey        9:03.90  
  6  1143 Freybe, Maurits    M10 St George's Scho       8:41.85  
  6   728 Neil, Olivia       W10 West Point Grey        9:21.60  
  7   842 McKay, Fraser      M10 Unattached B           8:55.82  
  7   701 Chambers, Jocelyn  W10 West Point Grey        9:27.45  
  8   827 Wiedemamm, Evan    M10 St George's Scho       8:56.59  
  8  1100 Duchesne, Nicolett W10 Ocean Athlet           9:31.30  
  8  1187 Warrington, Lucy   W10 Vancouver TH           9:31.30  
  9  1127 Lister, Graeme     M10 Southridge             9:02.21  
 10  1156 Wooder, Sam        M10 St George's Scho       9:14.69  
 10  1069 Zhang, Joyce       W10 Crofton House          9:36.71  
 11   823 Gan, Christopher   M10 Southpointe            9:18.25  
 11   730 Pallai, Jordan     W10 West Point Grey        9:53.14  
 12   706 Chetner, Max       M10 West Point Grey        9:20.99  
 12  1200 Carruthers, Naomi  W10 West Point Grey       10:04.50  
 13  1144 Goh, Joel          M10 St George's Scho       9:37.54  
 13   832 Chambers, Charlott W10 Unattached B          10:41.99  
 14   820 Grewal, Harrajan   M10 Southpointe            9:37.81  
 14   718 Hamilton, Rebecca  W10 West Point Grey       11:11.46  
 15  1191 Anthony, Charlie   M10 West Point Grey        9:43.71  
 15  1190 Aknin, Fortune     W10 West Point Grey       11:12.14  
 16  1150 LO, Jeremy         M10 St George's Scho       9:51.62  
 16   837 Fung, Logan        W10 Southpointe           11:39.64  
 17  1139 Villareal, Anthony M10 Southridge            10:17.81  
 17  1117 Cuthber, Hunter    W10 Southridge            12:33.48  
 18   829 Clendenin, Noah    M10 Ocean Athlet          10:19.19  
 18   775 Yusuf, Maluka      W10 Royal City T          12:40.18  
 19   835 Speirs, Arthur     M10 St George's Scho      10:21.42  
 19   717 Gupta, Marina      W10 West Point Grey       12:56.11  
 20   721 Huttunen, Damon    M10 West Point Grey       13:25.14  
 20   751 HE, Amy            W10 York House            15:48.10  
 21   746 Woods, Michael     M10 West Point Grey       26:02.00  
 
Event 7  X11 Year Olds 2000 Meter Run CC 2000M
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Mixed 11 Year Olds
  1  1147 Kirkwood, Thomas   M11 St George's Scho       7:48.96  
  1  1110 Smith, Cayla       W11 Ocean Athlet           8:07.56  
  2   777 Janke, Shea        M11 Royal City T           8:23.72  
  2   744 Williams, Taylor   W11 West Point Grey        8:34.71  
  3   776 Belcher, Jeremy    M11 Royal City T           8:28.54  
  3   765 Basra, Snehpreet   W11 Universal AT           8:35.96  
  4  1195 Bourne`, Jacob     M11 West Point Grey        8:31.08  
  4  1081 Chalk, Grace       W11 Langley Must           8:41.77  
  5  1073 Bradley, Carson    M11 Kajaks Track           8:54.92  
  5  1099 Denness, Rori      W11 Ocean Athlet           9:05.59  
  6   767 McCallum, Conrad   M11 Vancouver TH           8:56.98  
  6   844 Matthewman, Samant W11 Unattached B           9:14.70  
  7  1102 Hoffmann, Grace    W11 Ocean Athlet           9:25.18  
  7   778 Slotman, Noah      M11 Royal City T           9:34.01  
  8   752 Lecky, Lauren      W11 York House             9:29.30  
  8   707 Cuglietta, Enzo    M11 West Point Grey        9:37.35  
  9   708 Cumming, Anna      W11 West Point Grey        9:48.80  
  9  1052 Chong, Jarrett     M11 Coquitlam CH          10:10.10  
 10   759 Stewart, Kathryn   W11 York House             9:58.73  
 10   839 Ross, Jack         M11 West Point Grey       10:37.68  
 11  1189 Adams, Josephine   W11 West Point Grey       10:15.94  
 11  1133 Soheili, Arman     M11 Southridge            10:47.09  
 12   831 Bailey, Atelica    W11 Southpointe           10:17.32  
 12   704 Chen, Jason        M11 West Point Grey       11:21.52  
 13   838 Fung, Katelin      W11 Crofton House         10:32.56  
 13   711 Faraday, Kevin     M11 West Point Grey       12:31.19  
 14  1066 SY, Carissa        W11 Crofton House         10:51.38  
 14  1192 Baumgard, Benjamin M11 West Point Grey       13:36.43  
 
Event 8  X12 Year Olds 3k Run CC 3000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Mixed 12 Year Olds
  1  1145 Graham, Hugh       M12 St George's Scho      12:11.50  
  1   779 Fetherstonhaugh, G W12 Royal City T          13:23.90  
  2  1152 Matsubara, Yoshi   M12 St George's Scho      12:37.50  
  2   733 Randall, Kennedy   W12 West Point Grey       13:35.10  
  3  1154 Von Dadelszen, Pie M12 St George's Scho      12:54.20  
  3  1101 Eriksen, Nikki     W12 Ocean Athlet          13:51.30  
  4  1082 Chalk, Luke        M12 Langley Must          12:59.10  
  4   841 Fjell, Meghan      W12 Unattached B          14:14.90  
  5  1056 Pamar, Rajeev      M12 Coquitlam CH          13:20.10  
  5  1090 Weltzin, Kayla     W12 Langley Must          14:17.80  
  6   780 Hunter, Ian        M12 Royal City T          13:39.20  
  6  1184 Reimer, Katie Anne W12 Vancouver TH          14:39.70  
  7  1097 Biffart, Lucas     M12 Ocean Athlet          13:44.70  
  7   732 Quan, Lauren       W12 West Point Grey       14:43.50  
  8   710 Faraday, Justin    M12 West Point Grey       14:21.10  
  8   726 Moxham, Lindy      W12 West Point Grey       15:03.40  
  9  1130 Morrison, Brent    M12 Southpointe           14:40.70  
  9  1185 Swaffield, Meg     W12 Vancouver TH          15:38.60  
 10  1140 Wang, Alex         M12 Southridge            15:14.00  
 10  1188 Warrington, Sofia  W12 Vancouver TH          15:51.00  
 11  1061 Lam, Janice        W12 Crofton House         16:18.30  
 12   724 Kovacs, Cara       W12 West Point Grey       16:37.70  
 13  1198 Brooks, Erin       W12 West Point Grey       16:57.60  
 14  1059 Hung, Lauren       W12 Crofton House         16:59.70  
 15   840 Trudeau, Hannah    W12 South Fraser          17:13.70  
 16  1091 Aglubat, Melisaa   W12 New West Spa          19:25.70  
 17  1118 Cuthbert, Chloe    W12 Southridge            20:53.50  
 
Event 9  X13 Year Olds 3k Run CC 3000m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Mixed 13 Year Olds
  1  1180 Nobbs, Thomas      M13 Vancouver OL          12:12.40  
  1  1169 Willett, Olivia    W13 Unattached B          12:34.43  
  2  1182 Paetzel, Ben       M13 Vancouver TH          12:39.19  
  2  1084 Champoux, Megan    W13 Langley Must          12:57.95  
  3  1075 Loewen, Nathan     M13 Kajaks Track          12:42.36  
  3   846 Hennessey, Jamie   W13 Golden Ears           13:01.64  
  4   781 Chilton, Emily     W13 Royal City T          13:07.53  
  5  1172 Heppell, Katia     W13 Valley Royal          13:21.63  
  6  1077 McKay, Lauren      W13 Kajaks Track          13:25.77  
  7  1183 Pringle, Madeleine W13 Vancouver TH          13:48.95  
  8   843 Lapointe, Annelise W13 Unattached B          14:08.77  
  9  1173 MACGREGOR, Gabriel W13 Valley Royal          14:29.62  
 10  1083 Chamberland, Kayla W13 Langley Must          14:43.50  
 11   847 DE Lemos, Gwen     W13 Unattached B          16:27.49  
 12  1088 Ray, Allyson Elain W13 Langley Must          16:42.06  
 
Event 10  W14 4000 Meter Run 4000m  /6000
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 14 Year Olds
  1  1181 Picken, Megan      W14 Vancouver OL          16:45.92  
  2  1177 Cho, Samantha      W14 Vancouver OL          17:23.00  
  3  1074 James, Emma        W14 Kajaks Track          18:16.67  
  4  1076 Maika, Samantha    W14 Kajaks Track          18:43.14  
  5  1078 Rosser, Olivia     W14 Kajaks Track          19:04.02  
 
Event 10  W15 4000 Meter Run 4000m  /6000
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 15 Year Olds
  1  1176 Boothroyd, Alexand W15 Vancouver OL          17:58.04  
  2  1079 Rudakov, Anita     W15 Kajaks Track          19:02.64  
 
Event 10  W18-19 4000 Meter Run 4000m  /6000
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 18-19
  1   845 Degnan, Etta       W18 Sunshine Coa          26:41.04  
 
Event 10  M14 4000 Meter Run 4000m  /6000
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 14 Year Olds
  1  1178 Horrobyn, Fergus   M14 Vancouver OL          14:35.91  
  2  1055 Kozelj, Joshua     M14 Coquitlam CH          14:43.29  
 
Event 10  M16-17 4000 Meter Run 4000m  /6000
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 16-17
  1  1103 McKay, Liam        M16 Ocean Athlet          13:45.04  
  2  1170 Willett, Samuel    M16 Unattached B          15:40.85