Licensed to Valley Royals Track & Field Club
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/13/2012 09:18 PM
           Fraser Valley High School Invitational Track - 4/28/2012            
                          Bear Creek Park  Surrey BC                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 14 Year Olds 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   104 Greer, Julia           Ocean Athlet           4:59.48  
  2     7 Louie, Natasha         Burnaby Stri           5:33.84  
  3   260 Oppenlander, Lara      Walnut Grove Tra       5:35.18  
  4    94 Boparai, Jolden        Ocean Athlet           5:37.56  
  5    72 Marshall, Julia        Langley Must           5:54.02  
  6   150 Favero, Cristina       ST John Brebeuf        6:29.75  
 
Event 2  Men 14 Year Olds 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   111 Milic, Michael         Ocean Athlet           4:31.82  
  2    12 Geary, Tanner          Chilliwack T           5:02.25  
  3   312 Silvester-Lee, Jac     Ocean Athlet           5:02.51  
  4   125 Watkins, Ben           Ocean Athlet           5:02.62  
  5   302 Ryals, Ethan           White Rock Chris       5:31.42  
 
Event 3  Women 15-16 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     9 Stevenson, Sophia      Burnaby Stri           4:59.62  
  2    95 Brown, Fiona           Ocean Athlet           5:24.10  
  3   279 Timmins, Cyrena        Walnut Grove Tra       5:37.04  
  4   289 Savage, Gillian        West Vancouv           5:40.76  
 
Event 4  Men 15-16 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   309 Will, Hoy              Unattached B           4:16.57  
  2    43 Muller, Reid M.        Golden Ears            4:17.89  
  3    63 Colyn, Nickolas        Langley Must           4:18.22  
  4   109 McKay, Liam            Ocean Athlet           4:25.83  
  5   238 Demian, Ben            Walnut Grove Tra       4:48.82  
  6   307 Dyson, Frazer          Unattached B           4:55.43  
  7   308 Alban, Ethan           Unattached B           4:59.33  
  8   154 Van Leeuwen, Peter     ST John Brebeuf        5:06.42  
  9   278 Subbramanian, Mala     Walnut Grove Tra       5:08.85  
 10   301 Roeske, Kris           White Rock Chris       5:16.71  
 11   147 Blair, Jason           ST John Brebeuf        6:03.12  
 
Event 5  Women 17-18 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   284 Windsor, Ashley        Walnut Grove Tra       4:42.57  
  2   114 Noel, Peggy            Ocean Athlet           4:51.17  
  3   126 Williams, Alison       Ocean Athlet           4:58.35  
  4    37 Townsend, Dana         Coquitlam CH           5:30.94  
  5   157 Degnan, Etta           Sunshine Coa           5:37.85  
  6   176 Mitchell, Alyssa       Unattached B           5:48.47  
 
Event 6  Men 17-18 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    41 Wong, Brendan          Coquitlam CH           4:20.96  
  2   120 Sekhon, Jalen          Ocean Athlet           4:22.29  
  3   130 Finkle, Daniel         South Delta            4:23.01  
  4   266 Proske, Max            Walnut Grove Tra       4:29.90  
  5   239 Drake, Brandon         Walnut Grove Tra       4:29.91  
  6    14 Sawatzky, David        Chilliwack T           5:13.71  
 
Event 7  Women 14 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1     1 Corrales-Nelson, Z     Burnaby Stri             13.25  -0.1  3 
  2    52 Higashitani, Megha     Kajaks Track             13.42  -0.3  2 
  3   269 Rolfe, Hannah          Walnut Grove Tra         13.43  -0.3  2 
  4   141 Paterson, Georgia      South Fraser             13.69  -0.3  2 
  5   136 Jonas, Emma            South Fraser             14.07  +0.0  1 
  6   272 Smith, Rachel          Walnut Grove Tra         14.10  +0.0  1 
  7     5 Louie, Caitlin         Burnaby Stri             14.43  -0.1  3 
  8    97 Burgert, Elise         Ocean Athlet             14.48  -0.1  3 
  9    57 Allingham, Lisa        Langley Must             14.54  -0.3  2 
 10   163 Chow, Cheryl           Unattached B             14.61  -0.1  3 
 11   241 Eigenfeldt, Hayley     Walnut Grove Tra         15.04  +0.0  1 
 12   232 Beechey, Katie         Walnut Grove Tra         15.07  +0.0  1 
 13   270 Scheier, Isabel        Walnut Grove Tra         15.08  -0.3  2 
 14   317 Minnett, Christinn     Unattached B             15.17  +0.0  1 
 15   155 Vasquez, Karen         ST John Brebeuf          15.21  +0.0  1 
 16   140 Paterson, Camille      South Fraser             15.32  -0.1  3 
 17   148 Chaboter, Rachel       ST John Brebeuf          15.55  -0.1  3 
 18   277 Steele, Heather        Walnut Grove Tra         16.01  -0.3  2 
 
Event 8  Men 14 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   285 Chippett, Bryn         West Vancouv             12.75   0.9  2 
  2   160 BG, Kipling            Unattached B             12.81  -0.3  1 
  3    91 Aono, Michael          Ocean Athlet             12.85   0.9  2 
  4   174 Magchlas, Daelen       Unattached B             12.94   0.9  2 
  5     8 Sherwood, Marco        Burnaby Stri             12.94   0.9  2 
  6   184 Schiedel, Jasper       Unattached B             12.97  -0.3  1 
  7    74 Pavlic, Daniel         Langley Must             13.05  -0.3  1 
  8   310 Ulpiono, Paulo         Unattached B             13.27  -0.3  1 
  9   282 Walker, Isaiah         Walnut Grove Tra         13.36  -0.3  1 
 10   248 Johal, Ravan           Walnut Grove Tra         13.57  -0.3  1 
 11   255 Matson, Alex           Walnut Grove Tra         15.27   0.9  2 
 12   152 Rinaldo, Mikele        ST John Brebeuf          16.77   0.9  2 
 
Event 9  Women 15-16 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   137 Mernagh, Stephanie     South Fraser             12.93   0.4  1 
  2    42 Baker, Tia Isabell     Cowichan Val             13.07  -0.4  3 
  3   314 Reimer, Lexy           Ocean Athlet             13.11   0.4  1 
  4    89 Voloshin, Diana        Norwesters T             13.37  -0.4  3 
  5   229 Yee, Michelle          Vancouver TH             13.42  -0.4  3 
  6   199 Nijjar, Gagandeep      Universal AT             13.49  -0.4  3 
  7   202 Friedmann, Natasha     Valley Royal             13.55  -0.4  3 
  8   262 Perrie, Simone         Walnut Grove Tra         13.62  -0.4  3 
  9   134 Amaral, Desiree        South Fraser             13.64   0.4  1 
 10   225 Van Hombeeck, Chan     Vancouver TH             13.86  -0.4  3 
 11   201 Crivello, Katherin     Valley Royal             14.14  -0.4  3 
 12     2 Garri, Gabrielle       Burnaby Stri             14.15   0.4  1 
 13   313 Thompson, Sarah        Unattached B             14.25   0.4  1 
 14   320 Beaton, Hannah         Langley Must             14.30   0.2  2 
 15   216 Huang, Mavis           Vancouver TH             14.33   0.2  2 
 16    31 Powell, Tenecia        Coquitlam CH             14.44   0.2  2 
 17    11 Geary, Caitlin         Chilliwack T             14.47   0.2  2 
 18    67 Holmes, Alexis         Langley Must             14.93   0.4  1 
 19   323 Laktionovc, Anna       Valley Royal             14.96   0.4  1 
 20    76 Tyne, Grace            Langley Must             15.31   0.4  1 
 
Event 10  Men 15-16 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1    34 Taylor-Lewis, Adey     Coquitlam CH             11.80  -0.9  3 
  2   162 burnham, caleb         Unattached B             11.80  -0.2  1 
  3   200 Choboter, Zach         Valley Royal             11.94  -0.9  3 
  4   105 Hanna, Jake            Ocean Athlet             11.99  -0.9  3 
  5   210 Chan, Matthew          Vancouver TH             12.17  -0.9  3 
  6   290 Schultze, Kenneth      West Vancouv             12.30  -1.1  2 
  7   135 Bagsic, John Micha     South Fraser             12.32  -0.2  1 
  8   110 McLean, Matthew        Ocean Athlet             12.43  -0.9  3 
  9   249 Kimoto, Jason          Walnut Grove Tra         12.49  -1.1  2 
 10   129 Dino, Mitch            South Delta              12.50  -0.9  3 
 11   131 Ross, McLeod           South Delta              12.54  -0.9  3 
 12     6 Louie, Darian          Burnaby Stri             12.66  -1.1  2 
 13   139 Muniak, Michael        South Fraser             12.67  -1.1  2 
 14   123 Szakun, Mark           Ocean Athlet             12.74  -1.1  2 
 15    40 Wang, Wilson           Coquitlam CH             12.85  -1.1  2 
 16   172 Kassis, Yousesef       Unattached B             12.95  -0.2  1 
 17   164 Chow, Conrad           Unattached B             12.95  -1.1  2 
 18   186 Stoddard, Liam         Unattached B             12.97  -0.2  1 
 19   151 Lee, Alex              ST John Brebeuf          13.37  -0.2  1 
 20   252 Lucero, Joseph         Walnut Grove Tra         13.78  -0.2  1 
 21   318 Minot, Justin          South Fraser             13.98  -0.2  1 
 
Event 11  Women 17-18 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1    30 Payne, Shania M.       Coquitlam CH             12.76  -0.6  2 
  2   185 Shutteworth, Rache     Unattached B             13.04  -1.1  1 
  3   146 Van Ryswyk, Kathry     South Fraser             13.39  -0.6  2 
  4   226 Win, Sajeda            Vancouver TH             13.43  -0.6  2 
  5    13 Lunt, Adrianna         Chilliwack T             13.45  -0.6  2 
  6   243 Gillis, Sam            Walnut Grove Tra         13.69  -1.1  1 
  7   187 Taddei, Larissa        Unattached B             13.77  -1.1  1 
  8   223 Sullivan, Sydney       Vancouver TH             13.97  -0.6  2 
  9   245 Graham, Keara          Walnut Grove Tra         14.26  -1.1  1 
 10   265 Press, Megan           Walnut Grove Tra         14.39  -0.6  2 
 11    61 Bosa, Alina            Langley Must             14.63  -1.1  1 
 
Event 12  Men 17-18 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1    84 More O'Ferrall, Ch     Norwesters T             11.58  -0.6  2 
  2    28 Linde, James K.        Coquitlam CH             11.62  -0.6  2 
  3   143 Piaseczny, Matthew     South Fraser             11.84  -0.6  2 
  4    35 Taylor-Lewis, Tunj     Coquitlam CH             11.88  -0.6  2 
  5    86 Sen, Angadh            Norwesters T             12.11  -0.6  2 
  6   321 McLean, Jeremy         Unattached B             12.74  -1.0  1 
  7   322 Randhawa, Amrit        Unattached B             12.76  -1.0  1 
  8   118 Saito, Steven          Ocean Athlet             12.83  -1.0  1 
  9   257 McCreadie, Connor      Walnut Grove Tra         12.83  -1.0  1 
 10   304 Williams, Mitch        White Rock Chris         12.94  -1.0  1 
 11   234 Buchan, Jordan         Walnut Grove Tra         13.19  -1.0  1 
 12   298 Marsubara, Kohei       White Rock Chris         13.44  -1.0  1 
 
Event 13  Women 14 Year Olds 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     1 Corrales-Nelson, Z     Burnaby Stri           1:00.45  
  2   205 Konrad, Hannah         Valley Royal           1:05.13  
  3   260 Oppenlander, Lara      Walnut Grove Tra       1:08.63  
  4   232 Beechey, Katie         Walnut Grove Tra       1:10.67  
  5   140 Paterson, Camille      South Fraser           1:19.16  
 
Event 14  Men 14 Year Olds 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   282 Walker, Isaiah         Walnut Grove Tra       1:01.64  
  2   302 Ryals, Ethan           White Rock Chris       1:09.19  
 
Event 15  Women 15-16 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    36 Tjernagel, Raquel      Coquitlam CH             57.70   2 
  2    85 Mussatto, Alana        Norwesters T           1:01.32   2 
  3   196 Gill, Simerpreet       Universal AT           1:03.14   2 
  4   107 Korpach, Sarah         Ocean Athlet           1:03.31   1 
  5   108 Lesyk, Camilla         Ocean Athlet           1:05.90   1 
  6   251 Lindsay, Rebecca       Walnut Grove Tra       1:06.63   1 
  7    15 Wiebe, Jennifer        Chilliwack T           1:07.48   2 
  8    11 Geary, Caitlin         Chilliwack T           1:08.10   2 
 
Event 16  Men 15-16 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    81 MACKLIN, Aiden         Norwesters T             54.38  
  2   224 Trummer, Max           Vancouver TH             55.04  
  3   230 Allen, Martin          Walnut Grove Tra         58.03  
  4    96 Bulka, Owen            Ocean Athlet             58.75  
  5     6 Louie, Darian          Burnaby Stri             59.21  
  6     3 Kanyamuna, Hyunsoo     Burnaby Stri             59.55  
  7   252 Lucero, Joseph         Walnut Grove Tra       1:00.29  
 
Event 17  Women 17-18 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    38 Tunti, Cheyanne A.     Coquitlam CH             57.66   2 
  2   268 Robinson, Andrea       Walnut Grove Tra       1:01.11   2 
  3    32 Reeves, Picabo         Coquitlam CH           1:01.40   2 
  4   246 Harradine, Meg         Walnut Grove Tra       1:01.91   2 
  5   256 Matson, Danica         Walnut Grove Tra       1:03.09   2 
  6   259 Notting, Megan         Walnut Grove Tra       1:04.66   1 
  7   245 Graham, Keara          Walnut Grove Tra       1:05.10   1 
  8   122 Sloman, Jenny          Ocean Athlet           1:05.66   2 
  9   243 Gillis, Sam            Walnut Grove Tra       1:08.74   1 
 10   157 Degnan, Etta           Sunshine Coa           1:10.32   1 
 
Event 18  Men 17-18 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    87 Swanson, Matthew       Norwesters T             48.81  
  2    24 George, Nathan K.      Coquitlam CH             48.83  
  3   283 Wilkinson, Ethan       Walnut Grove Tra         51.29  
  4    90 Adugalski, Sebasti     Ocean Athlet             52.66  
  5   191 Zigic, Jovan           Unattached B             53.40  
  6   236 Burnett, Sean          Walnut Grove Tra         55.48  
 
Event 19  Women 14 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Walnut Grove Track  'A'                               53.40  
 
Event 20  Men 14 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unattached British Columb  'A'                        49.70  
  2 Walnut Grove Track  'A'                               54.25  
 
Event 21  Women 15-16 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Vancouver Thunderbirds  'A'                           54.10  
     1) 229 Yee, Michelle               2) 216 Huang, Mavis               
     3) 225 Van Hombeeck, Chantel       4) 219 Klym, Kayla                
  2 Walnut Grove Track  'A'                               56.40  
 -- Burnaby Striders  'A'                                    DQ  
 
Event 22  Men 15-16 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                  48.67  
 -- Walnut Grove Track  'A'                                  DQ  
 
Event 23  Women 17-18 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Walnut Grove Track  'A'                               52.06  
  2 Vancouver Thunderbirds  'A'                           52.16  
     1) 217 Huser, Emily                2) 212 Cryderman, Natalie         
     3) 226 Win, Sajeda                 4) 215 Fraser, Lauren             
  3 Walnut Grove Track  'B'                               53.98  
 
Event 24  Men 17-18 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Vancouver Thunderbirds  'A'                           47.13  
     1) 218 Khan, Bashir                2) 214 DE Visser, Andrew          
     3) 210 Chan, Matthew               4)                                
  2 Unattached British Columb  'A'                        49.48  
 
Event 27  Women 15-16 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    95 Brown, Fiona           Ocean Athlet          11:39.75  
  2    10 Ponting, Rebecca       Burnsview             12:16.10  
 --   150 Favero, Cristina       ST John Brebeuf      X12:47.11  
 
Event 28  Men 15-16 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    63 Colyn, Nickolas        Langley Must           9:25.05  
  2   103 Gray, Riley            Ocean Athlet          10:02.92  
  3   173 MACDUFF, Jesse         Unattached B          10:06.42  
  4   292 Gin, Jordan            White Rock Chris      10:09.44  
  5   315 Balim, Jordan          South Delta           10:48.68  
  6   297 Legrouix, Levi         White Rock Chris      10:55.81  
  7   237 Chris, Ian             Walnut Grove Tra      11:17.02  
  8   300 Rawlinson, Jacob       White Rock Chris      11:22.65  
 
Event 29  Women 17-18 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   117 Ribeiro, Chelsea       Ocean Athlet          10:42.34  
  2    21 Cho, Erina             Coquitlam CH          12:07.04  
  3   145 Toor, Jaskiran         South Fraser          12:56.17  
 
Event 30  Men 17-18 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    99 Clifford, Deon         Ocean Athlet           8:59.23  
  2    39 Viola, Lawrence        Coquitlam CH           9:00.22  
  3    71 Marshall, Adam C.      Langley Must           9:34.13  
  4   275 Solmes, Lucas          Walnut Grove Tra      10:00.68  
  5    14 Sawatzky, David        Chilliwack T          10:56.19  
 
Event 31  Women 14 Year Olds 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1     1 Corrales-Nelson, Z     Burnaby Stri             26.53   0.1  3 
  2   141 Paterson, Georgia      South Fraser             27.90   0.1  3 
  3    52 Higashitani, Megha     Kajaks Track             28.08   1.4  1 
  4     5 Louie, Caitlin         Burnaby Stri             29.14  -0.6  2 
  5   136 Jonas, Emma            South Fraser             29.16  -0.6  2 
  6   219 Klym, Kayla            Vancouver TH             29.17   1.4  1 
  7    97 Burgert, Elise         Ocean Athlet             29.27   1.4  1 
  8   163 Chow, Cheryl           Unattached B             30.03   0.1  3 
  9    26 Harding, Ralitsa       Coquitlam CH             30.23   0.1  3 
 10   270 Scheier, Isabel        Walnut Grove Tra         30.50  -0.6  2 
 11    57 Allingham, Lisa        Langley Must             31.10  -0.6  2 
 12   155 Vasquez, Karen         ST John Brebeuf          32.88   0.1  3 
 
Event 32  Men 14 Year Olds 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   182 Sanchez, Javier        Unattached B             25.18   0.1  2 
  2   180 NG, Kipling            Unattached B             26.11   0.6  1 
  3   192 Chhina, Simrit         Universal AT             26.23   0.1  2 
  4    91 Aono, Michael          Ocean Athlet             26.28   0.1  2 
  5   299 O'Brian, Spencer       White Rock Chris         26.51   0.1  2 
  6   174 Magchlas, Daelen       Unattached B             26.55   0.6  1 
  7     8 Sherwood, Marco        Burnaby Stri             26.56   0.1  2 
  8   248 Johal, Ravan           Walnut Grove Tra         26.94   0.6  1 
  9   311 Miranda, Joseph        Walnut Grove Tra         28.42   0.6  1 
 10    62 Buckingham, Paul       Langley Must             30.60   0.6  1 
 11   255 Matson, Alex           Walnut Grove Tra         31.79   0.1  2 
 
Event 33  Women 15-16 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1    36 Tjernagel, Raquel      Coquitlam CH             25.72  -1.4  3 
  2    42 Baker, Tia Isabell     Cowichan Val             26.71  -1.4  3 
  3   137 Mernagh, Stephanie     South Fraser             26.87   0.2  1 
  4   199 Nijjar, Gagandeep      Universal AT             27.78  -1.4  3 
  5   202 Friedmann, Natasha     Valley Royal             27.90  -1.4  3 
  6   134 Amaral, Desiree        South Fraser             28.70   0.2  1 
  7   221 Lowe, Madison          Vancouver TH             29.09  -1.4  3 
  8   262 Perrie, Simone         Walnut Grove Tra         29.20  -0.3  2 
  9     2 Garri, Gabrielle       Burnaby Stri             29.27  -0.3  2 
 10    78 Acosta, Maria          Norwesters T             29.31   0.2  1 
 11    15 Wiebe, Jennifer        Chilliwack T             29.35  -1.4  3 
 12    11 Geary, Caitlin         Chilliwack T             29.54  -0.3  2 
 13   201 Crivello, Katherin     Valley Royal             29.84  -1.4  3 
 14    31 Powell, Tenecia        Coquitlam CH             30.07  -0.3  2 
 15   132 Simpson, Victoria      South Delta              31.06  -1.4  3 
 16    67 Holmes, Alexis         Langley Must             31.54  -0.3  2 
 17    76 Tyne, Grace            Langley Must             32.44   0.2  1 
 
Event 34  Men 15-16 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1    34 Taylor-Lewis, Adey     Coquitlam CH             23.56  -0.8  2 
  2   105 Hanna, Jake            Ocean Athlet             23.79  -0.8  2 
  3   290 Schultze, Kenneth      West Vancouv             24.17  -0.8  2 
  4    81 MACKLIN, Aiden         Norwesters T             24.82  -0.8  2 
  5   249 Kimoto, Jason          Walnut Grove Tra         24.94  -0.8  2 
  6     6 Louie, Darian          Burnaby Stri             25.72  -0.8  2 
  7   123 Szakun, Mark           Ocean Athlet             25.75  -0.8  2 
  8   164 Chow, Conrad           Unattached B             25.99  -0.8  2 
  9     3 Kanyamuna, Hyunsoo     Burnaby Stri             26.24  -0.4  1 
 10   186 Stoddard, Liam         Unattached B             26.76  -0.4  1 
 11   319 Canning, Ian           Walnut Grove Tra         26.78  -0.4  1 
 12   230 Allen, Martin          Walnut Grove Tra         26.87  -0.4  1 
 13   252 Lucero, Joseph         Walnut Grove Tra         28.00  -0.4  1 
 14   151 Lee, Alex              ST John Brebeuf          28.00  -0.4  1 
 
Event 35  Women 17-18 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1    38 Tunti, Cheyanne A.     Coquitlam CH             25.80  -0.5  3 
  2    30 Payne, Shania M.       Coquitlam CH             26.16  -0.5  3 
  3   284 Windsor, Ashley        Walnut Grove Tra         26.53  -0.5  3 
  4   185 Shutteworth, Rache     Unattached B             26.53  -0.2  1 
  5    54 Lazecki, Natasha       Kajaks Track             27.26  +0.0  2 
  6   209 Aversa, Isabella       Vancouver TH             27.28  -0.5  3 
  7    13 Lunt, Adrianna         Chilliwack T             27.39  -0.5  3 
  8   228 Yee, Candice           Vancouver TH             27.57  -0.5  3 
  9   226 Win, Sajeda            Vancouver TH             27.61  -0.5  3 
 10   227 Wong, Madison          Vancouver TH             27.88  -0.2  1 
 11   243 Gillis, Sam            Walnut Grove Tra         28.49  +0.0  2 
 12   274 Smithson, Shelby       Walnut Grove Tra         28.51  -0.2  1 
 13   187 Taddei, Larissa        Unattached B             29.04  -0.2  1 
 14   119 Scott, Emma            Ocean Athlet             29.53  +0.0  2 
 15   265 Press, Megan           Walnut Grove Tra         29.56  +0.0  2 
 16    61 Bosa, Alina            Langley Must             30.14  -0.2  1 
 17   215 Fraser, Lauren         Vancouver TH             30.52  -0.2  1 
 18   156 Vasquez, Victoria      ST John Brebeuf          45.96  +0.0  2 
 
Event 36  Men 17-18 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1    24 George, Nathan K.      Coquitlam CH             22.16  -1.8  1 
  2    84 More O'Ferrall, Ch     Norwesters T             23.23  -1.8  1 
  3   193 Dhillon, Hameet        Universal AT             23.72  -1.8  1 
  4   171 Kairis-Cates, John     Unattached B             23.80  -1.8  1 
  5   191 Zigic, Jovan           Unattached B             24.45  -0.3  2 
  6   283 Wilkinson, Ethan       Walnut Grove Tra         24.48  -1.8  1 
  7   321 McLean, Jeremy         Unattached B             25.27  -0.3  2 
  8   222 Sales, Patrick         Vancouver TH             25.99  -0.3  2 
  9   257 McCreadie, Connor      Walnut Grove Tra         26.09  -0.3  2 
 10   322 Randhawa, Amrit        Unattached B             26.12  -1.8  1 
 11   234 Buchan, Jordan         Walnut Grove Tra         26.29  -0.3  2 
 12   318 Minot, Justin          South Fraser             28.54  -0.3  2 
 --    35 Taylor-Lewis, Tunj     Coquitlam CH               DNF  -1.8  1 
 
Event 37  Women 14 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   205 Konrad, Hannah         Valley Royal           2:24.94  
  2    22 DA Luz, Lauren         Coquitlam CH           2:26.54  
  3     7 Louie, Natasha         Burnaby Stri           2:41.18  
  4    16 Wong, Askley           Christian Academ       3:27.27  
 
Event 38  Men 14 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   111 Milic, Michael         Ocean Athlet           2:16.05  
  2   276 Stead, Daniel          Walnut Grove Tra       2:20.51  
  3    12 Geary, Tanner          Chilliwack T           2:23.84  
 
Event 39  Women 15-16 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     9 Stevenson, Sophia      Burnaby Stri           2:21.49  
  2    85 Mussatto, Alana        Norwesters T           2:25.26  
  3   197 Mahal, Harleen         Universal AT           2:35.86  
  4   279 Timmins, Cyrena        Walnut Grove Tra       2:39.89  
  5   323 Laktionovc, Anna       Valley Royal           2:51.50  
 
Event 40  Men 15-16 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   101 Figueroa, Brandon      Ocean Athlet           2:04.32  
  2   109 McKay, Liam            Ocean Athlet           2:05.69  
  3   102 Gahan, Liam            Ocean Athlet           2:12.93  
  4   238 Demian, Ben            Walnut Grove Tra       2:17.48  
  5    18 Bottyan, Nick          Coquitlam CH           2:17.60  
  6    70 Klassen, Jude          Langley Must           2:17.67  
  7    96 Bulka, Owen            Ocean Athlet           2:19.23  
  8   131 Ross, McLeod           South Delta            2:20.18  
  9   154 Van Leeuwen, Peter     ST John Brebeuf        2:26.49  
 
Event 41  Women 17-18 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Menzies, Miranda       Coquitlam CH           2:20.40  
  2   246 Harradine, Meg         Walnut Grove Tra       2:29.70  
  3   256 Matson, Danica         Walnut Grove Tra       2:30.36  
  4   176 Mitchell, Alyssa       Unattached B           2:34.20  
 --   122 Sloman, Jenny          Ocean Athlet               DNF  
 
Event 42  Men 17-18 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    87 Swanson, Matthew       Norwesters T           1:52.51  
  2    69 Kastelein, Eli         Langley Must           2:04.51  
  3    33 Reeves, Rowdy          Coquitlam CH           2:09.92  
  4   236 Burnett, Sean          Walnut Grove Tra       2:10.26  
 
Event 44  Women 14 Year Olds 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                4:45.62  
  2 Walnut Grove Track  'A'                             4:52.91  
 
Event 45  Men 14 Year Olds 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Walnut Grove Track  'A'                             4:25.63  
 
Event 46  Women 15-16 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Walnut Grove Track  'A'                             4:32.12  
 
Event 47  Men 15-16 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                3:51.92  
  2 Walnut Grove Track  'A'                             4:11.63  
 
Event 48  Women 17-18 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Vancouver Thunderbirds  'A'                         4:15.88  
     1) 212 Cryderman, Natalie          2) 209 Aversa, Isabella           
     3) 228 Yee, Candice                4) 227 Wong, Madison              
  2 Walnut Grove Track  'A'                             4:21.41  
  3 Earl Marrott  'A'                                   4:23.27  
 
Event 49  Men 17-18 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Vancouver Thunderbirds  'A'                         3:41.63  
     1) 213 Daly-Grafstein, Ben         2) 222 Sales, Patrick             
     3) 214 DE Visser, Andrew           4) 224 Trummer, Max               
  2 Ocean Athletics  'A'                                3:51.75  
  3 Earl Marrott  'A'                                   3:51.81  
 
Event 211  Women 14 Year Olds High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   269 Rolfe, Hannah          Walnut Grove Tra         1.50m  
     1.30 1.35 1.45 1.50 1.55 
        P    P  XXO    O  XXX 
  2    73 Pauley, Jaclyn         Langley Must             1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O  XXO 
  3   205 Konrad, Hannah         Valley Royal            J1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    O   XO   XO  XXX 
  4   124 Tork, Annika           Ocean Athlet             1.35m  
     1.30 1.35 1.40 
       XO   XO  XXX 
 --    66 Hetherington, Chlo     Langley Must                NH  
     1.30 
      XXX 
 
Event 212  Men 14 Year Olds High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   160 BG, Kipling            Unattached B             1.50m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    P    O    O    O    O    O  XXX 
  2    44 Aminov, Alon           Kajaks Track            J1.50m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    O    O    O    O    O  XXX 
  3   276 Stead, Daniel          Walnut Grove Tra        J1.50m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    P    P    O    O    O   XO  XXX 
  4    62 Buckingham, Paul       Langley Must             1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    O    O   XO  XXX 
  5   310 Ulpiono, Paulo         Unattached B            J1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    P   XO    O  XXX 
  6   311 Miranda, Joseph        Walnut Grove Tra        J1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P   XO    O  XXX 
  7   152 Rinaldo, Mikele        ST John Brebeuf          1.30m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O  XXX 
 
Event 213  Women 15-16 High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    23 Evans, Anastasia F     Coquitlam CH             1.55m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    P    O    O   XO    O  XXX 
  2    80 Heuer, Kristin         Norwesters T             1.50m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    O   XO    O    O  XXX 
  3   112 Neveu, Taylor          Ocean Athlet             1.45m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    O   XO    O  XXX 
  4   273 Smithson, Emma         Walnut Grove Tra        J1.45m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    O    O   XO   XO  XXX 
  5   117 Ribeiro, Chelsea       Ocean Athlet             1.35m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 
        O   XO  XXO  XXX 
  6   323 Laktionovc, Anna       Valley Royal             1.25m  
     1.25 1.30 
        O  XXX 
 
Event 214  Men 15-16 High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    79 Elson, James           Norwesters T             1.80m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.83 
        P    P    P    P    O    O    O    O   XO  XXX 
  2   144 Rudman, Colin          South Fraser             1.65m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    P   XO    O    O    O  XXX 
  3   208 Spenst, Spencer        Valley Royal            J1.65m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    P    P   XO    O   XO  XXX 
  4    20 Chatten, Eric          Coquitlam CH             1.55m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    O    O  XXX 
  5    19 Chatten, Adam          Coquitlam CH             1.45m  
     1.40 1.45 1.50 
        O    O   XX 
 
Event 215  Women 17-18 High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   217 Huser, Emily           Vancouver TH             1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O    O  XXX 
 
Event 216  Men 17-18 High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   218 Khan, Bashir           Vancouver TH             2.00m  
     1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.03 
        O   XO   XO  XXO   XO  XXX 
  2   303 Watson, Jordan         White Rock Chris         1.90m  
     1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 
       XO    O  XXO  XXO  XXX 
  3   211 Chen, Youle            Vancouver TH             1.75m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        O    P    P    O    P    O  XXX 
  4    45 Aminov, Oded           Kajaks Track             1.70m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Event 221  Women 14 Year Olds Long Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   141 Paterson, Georgia      South Fraser             4.60m  +0.0 
     4.57m(-1.1) 4.60m(+0.0)    4.25m(+0.0) 4.18m(0.2) 4.19m(+0.0)
  2    92 Bekar, Kiana           Ocean Athlet             4.55m  +0.0 
     4.11m(+0.0) 4.55m(+0.0) 4.29m(-1.0) 4.43m(0.4) FOUL(-0.3) 4.37m(+0.0)
  3   219 Klym, Kayla            Vancouver TH             4.52m  +0.0 
     4.42m(-1.0) 4.45m(+0.0) 4.50m(+0.0) 4.50m(1.0) 4.52m(+0.0) 4.38m(+0.0)
  4   272 Smith, Rachel          Walnut Grove Tra         4.37m   0.2 
     4.37m(0.2) 3.96m(-0.4)    4.19m(0.1) 3.97m(+0.0) 4.04m(+0.0)
  5   269 Rolfe, Hannah          Walnut Grove Tra         4.32m  +0.0 
     4.27m(1.1) 4.21m(0.1)    4.32m(+0.0) 2.20m(+0.0) 2.81m(+0.0)
  6   205 Konrad, Hannah         Valley Royal             4.30m  -1.4 
     4.30m(-1.4) 4.12m(+0.0) 4.22m(+0.0) 3.74m(0.9) FOUL(+0.0) 4.16m(+0.0)
  7    97 Burgert, Elise         Ocean Athlet             4.26m  -0.1 
     4.05m(+0.0) 4.04m(+0.0) 4.12m(-1.3) 3.96m(0.3) 4.26m(-0.1) 4.14m(+0.0)
  8    64 Foster, Mira           Langley Must             3.94m   0.4 
     FOUL      3.94m(0.4) FOUL      3.77m(0.8) FOUL      FOUL     
  9   148 Chaboter, Rachel       ST John Brebeuf          3.74m   0.1 
     3.54m(+0.0) 3.42m(+0.0) 3.74m(0.1)         
  9    66 Hetherington, Chlo     Langley Must             3.74m   0.4 
     3.60m(+0.0) 3.74m(0.4)            
 11   277 Steele, Heather        Walnut Grove Tra         3.45m   NWI 
     3.45m(-0.0) 3.36m(+0.0) 3.14m(0.5)         
 
Event 222  Men 14 Year Olds Long Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   160 BG, Kipling            Unattached B             5.10m   1.1 
     4.65m(+0.0) 4.69m(+0.0) 4.81m(-0.1) FOUL(-0.8) FOUL(-0.3) 5.10m(1.1)
  2    44 Aminov, Alon           Kajaks Track             5.02m   0.5 
     4.72m(+0.0) 5.02m(0.5) 4.88m(+0.0) 4.64m(0.4) 4.89m(+0.0) 4.95m(+0.0)
  3     8 Sherwood, Marco        Burnaby Stri             4.83m   0.7 
     4.76m(+0.0) 4.83m(0.7) 4.48m(+0.0) 4.47m(0.3) 4.39m(+0.0) 4.20m(0.8)
  4   248 Johal, Ravan           Walnut Grove Tra         4.61m  +0.0 
     FOUL(+0.0) 4.61m(+0.0) 3.02m(+0.0) 3.96m(-0.4) 4.56m(+0.0) 4.27m(1.0)
  5   282 Walker, Isaiah         Walnut Grove Tra         4.42m   1.3 
     4.24m(+0.0) 3.99m(+0.0) 4.25m(+0.0) 4.20m(+0.0) 4.00m(+0.0) 4.42m(1.3)
  6    62 Buckingham, Paul       Langley Must             3.96m  +0.0 
     FOUL      FOUL      FOUL      3.64m(+0.0) 3.96m(+0.0) 3.84m(+0.0)
  7   255 Matson, Alex           Walnut Grove Tra         3.79m  +0.0 
     3.79m(+0.0) 3.35m(0.3) 3.33m(+0.0) FOUL(+0.0) 3.30m(+0.0) FOUL(0.9)
 
Event 223  Women 15-16 Long Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    89 Voloshin, Diana        Norwesters T             4.93m  +0.0 
     4.43m(1.1) 4.93m(+0.0) 4.72m(1.1) FOUL      FOUL      FOUL     
  2    42 Baker, Tia Isabell     Cowichan Val             4.79m   0.1 
     4.79m(0.1) FOUL      FOUL      FOUL      4.77m(1.3) 4.67m(1.5)
  3    78 Acosta, Maria          Norwesters T             4.72m   1.0 
     FOUL(1.6) 4.38m(0.1) 4.37m(NWI)       4.72m(1.0)
  4   107 Korpach, Sarah         Ocean Athlet             4.55m   0.8 
     4.20m(+0.0) 4.37m(+0.0) 4.55m(0.8) 4.37m(1.1) 4.32m(0.5)   
  5   134 Amaral, Desiree        South Fraser             4.50m   0.8 
     4.27m(1.3) 4.31m(0.1) 4.46m(1.3) 4.27m(1.1) 4.33m(1.8) 4.50m(0.8)
  6   108 Lesyk, Camilla         Ocean Athlet             4.36m   1.6 
     4.27m(0.1) 4.31m(+0.0) 4.36m(1.6) 4.29m(0.4) 4.28m(+0.0)   
  7   320 Beaton, Hannah         Langley Must             4.02m  +0.0 
     3.87m(0.4) 4.00m(0.6) 4.02m(+0.0) 3.96m(+0.0) 3.98m(+0.0) 3.90m(0.9)
  8   287 Poon, Michelle         West Vancouv             4.01m  +0.0 
     3.74m(1.3) 3.89m(+0.0) 4.01m(+0.0) 3.86m(+0.0) 3.84m(1.0) 3.94m(0.9)
  9   244 Gomez, Mara            Walnut Grove Tra         3.91m   0.6 
     3.91m(0.6) FOUL      FOUL                
 
Event 224  Men 15-16 Long Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   214 DE Visser, Andrew      Vancouver TH             5.98m   1.4 
     5.89m(1.1) 5.93m(+0.0) 5.92m(+0.0) 5.91m(+0.0) 5.93m(+0.0) 5.98m(1.4)
  2   200 Choboter, Zach         Valley Royal             5.72m  +0.0 
     5.62m(+0.0) 5.56m(0.7) 5.62m(+0.0) 5.72m(+0.0) 5.68m(+0.0) 5.45m(+0.0)
  3   139 Muniak, Michael        South Fraser             5.62m   NWI 
     5.62m(NWI) 5.52m(NWI) 5.56m(NWI) 5.02m(NWI) 5.17m(NWI) FOUL     
  4    79 Elson, James           Norwesters T             5.60m   0.6 
     5.60m(0.6) 5.49m(+0.0) 5.20m(0.2) 5.45m(0.1) 5.45m(0.3) 5.51m(0.1)
  5   210 Chan, Matthew          Vancouver TH             5.39m  +0.0 
     5.39m(+0.0) FOUL(0.6) FOUL(1.2) 5.06m(+0.0) 5.02m(0.6) 1.30m(1.2)
  6   110 McLean, Matthew        Ocean Athlet             5.04m  +0.0 
     5.04m(+0.0) 4.91m(+0.0) 4.74m(+0.0) 4.52m(0.6) 4.57m(0.2) 4.83m(+0.0)
  7    96 Bulka, Owen            Ocean Athlet             4.91m  +0.0 
     4.57m(+0.0) 4.87m(0.1) 4.91m(+0.0) 4.56m(0.6) 4.62m(0.1) 4.49m(1.2)
  8   296 Johnston, Glen         White Rock Chris         4.88m   0.7 
     4.76m(+0.0) 4.88m(0.7) 4.72m(+0.0) 4.61m(+0.0) 4.56m(+0.0) FOUL(+0.0)
  9   168 Gunaratnam, San        Unattached B             4.50m  +0.0 
     4.31m(0.3) 4.45m(1.0) 4.50m(+0.0)         
 
Event 225  Women 17-18 Long Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    54 Lazecki, Natasha       Kajaks Track             4.99m  +0.0 
     FOUL      FOUL      4.86m(+0.0) 4.99m(+0.0)    4.88m(0.2)
  2   274 Smithson, Shelby       Walnut Grove Tra         4.77m   0.3 
     4.65m(+0.0) 4.75m(+0.0) 4.77m(0.3)       4.65m(+0.0)
  3    61 Bosa, Alina            Langley Must             4.62m  +0.0 
     FOUL      2.71m(+0.0) FOUL      4.23m(+0.0)    4.62m(+0.0)
  4   223 Sullivan, Sydney       Vancouver TH             4.55m  +0.0 
     4.42m(0.9) 4.38m(+0.0) 4.18m(0.4) 4.55m(+0.0) 4.30m(+0.0) FOUL(0.3)
  5   217 Huser, Emily           Vancouver TH             4.54m  +0.0 
     3.89m(+0.0) 4.25m(+0.0) 4.14m(+0.0) 4.41m(-0.5) 4.54m(+0.0) FOUL(0.2)
  6    51 Dixon, Hannah          Kajaks Track             4.51m   0.6 
     4.51m(0.6) 4.17m(+0.0) 4.21m(0.1) FOUL(+0.0) 4.10m(+0.0) 4.47m(+0.0)
 
Event 226  Men 17-18 Long Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   142 Piaseczny, Konrad      South Fraser             6.37m   0.8 
     6.37m(0.8) 2.01m(2.1)    6.24m(+0.0) 6.13m(+0.0) 5.85m(1.5)
  2    88 Voloshin, Daniel       Norwesters T             5.76m  +0.0 
     5.66m(0.8) FOUL(1.5) 5.76m(+0.0) 5.64m(+0.0) 5.65m(+0.0) 5.31m(1.1)
  3    45 Aminov, Oded           Kajaks Track             5.50m   1.1 
     5.49m(1.3) 5.44m(1.2) 5.50m(1.1) FOUL(0.1) 5.49m(0.1) 4.40m(1.6)
  4   118 Saito, Steven          Ocean Athlet             5.16m  +0.0 
     5.03m(1.7) 5.09m(0.3) 4.96m(1.3) 5.01m(0.1) 5.16m(+0.0) 5.01m(1.7)
 
Event 231  Women 14 Year Olds Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    48 Botsis, Chanell        Kajaks Track             9.80m  +0.0 
     9.19m(+0.0) 9.80m(+0.0) 9.47m(-1.1) 9.43m(0.8) 9.43m(+0.0) 9.40m(+0.0)
  2    92 Bekar, Kiana           Ocean Athlet             9.18m  -0.9 
     8.84m(+0.0) FOUL      9.18m(-0.9) 9.06m(1.3) 9.12m(0.1) 9.12m(+0.0)
  3    97 Burgert, Elise         Ocean Athlet             8.78m  -1.2 
     8.41m(+0.0) 8.46m(+0.0) 8.45m(+0.0) 8.78m(-1.2)      
  4    64 Foster, Mira           Langley Must             8.35m  +0.0 
     8.35m(+0.0) 7.63m(0.1) 7.97m(-1.8) 8.01m(+0.0)      
 
Event 232  Men 14 Year Olds Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   184 Schiedel, Jasper       Unattached B            11.18m  +0.0 
     11.18m(+0.0) 11.18m(+0.0) 11.02m(-0.1) 11.06m(+0.0) 11.15m(0.2) 10.93m(+0.0)
  2    44 Aminov, Alon           Kajaks Track            10.67m  +0.0 
     FOUL(+0.0) 10.57m(-1.2) 10.67m(+0.0) FOUL(+0.0) 9.92m(0.8) 10.66m(+0.0)
 
Event 233  Women 15-16 Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   286 Poon, Megan            West Vancouv             9.91m  +0.0 
     9.91m(+0.0) FOUL                 
  2   279 Timmins, Cyrena        Walnut Grove Tra         9.32m   0.2 
     9.32m(0.2) 8.98m(1.5) 8.85m(+0.0)         
 
Event 234  Men 15-16 Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    79 Elson, James           Norwesters T            12.55m  +0.0 
     12.49m(+0.0) 12.55m(+0.0)    12.44m(-0.0) 12.20m(1.5) FOUL(0.3)
  2   113 Niwinski, Conor        Ocean Athlet            10.97m   0.1 
     10.65m(+0.0) 10.57m(+0.0) 10.47m(+0.0) 10.33m(-0.8) 10.60m(+0.0) 10.97m(0.1)
  3   168 Gunaratnam, San        Unattached B            10.76m  +0.0 
     10.76m(+0.0) 10.69m(+0.0) 10.64m(+0.0) 10.43m(-0.5) 10.51m(+0.0) 10.36m(1.1)
 
Event 235  Women 17-18 Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    54 Lazecki, Natasha       Kajaks Track            10.97m   1.8 
     10.65m(0.2) 10.97m(1.8) FOUL      10.66m(+0.0) 9.84m(-1.2) 10.35m(+0.0)
  2   217 Huser, Emily           Vancouver TH            10.32m  +0.0 
     FOUL      10.01m(1.1) 10.07m(+0.0) 10.20m(0.2) 10.15m(+0.0) 10.32m(+0.0)
 
Event 236  Men 17-18 Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    83 Moldavanov, Vladis     Norwesters T            12.80m  +0.0 
     12.45m(+0.0) 12.75m(+0.0) 12.80m(+0.0) 12.66m(+0.0)    FOUL     
  2    88 Voloshin, Daniel       Norwesters T            12.28m  +0.0 
     FOUL(-0.8) 12.28m(+0.0) FOUL(1.3) FOUL(+0.0) 11.77m(+0.0) FOUL(+0.0)
  3   218 Khan, Bashir           Vancouver TH            12.12m  +0.0 
     FOUL      12.00m(+0.0) 12.12m(+0.0) 12.04m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(-0.0)
  4    45 Aminov, Oded           Kajaks Track            12.03m  +0.0 
     11.58m(+0.0) 11.61m(+0.0) 11.74m(+0.0) 11.83m(+0.0) 11.63m(-1.1) 12.03m(+0.0)
 
Event 241  Women 14 Year Olds Shot Put 4 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    46 Bhandal, Gurleen       Kajaks Track             7.35m  
      6.83m  7.17m  6.66m  7.10m  7.34m  7.35m
  2    73 Pauley, Jaclyn         Langley Must             7.31m  
      6.07m  6.81m  7.31m  7.23m  7.10m  6.65m
 
Event 242  Men 14 Year Olds Shot Put 4 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   179 Moorehead, Kyle        Unattached B             9.71m  
      9.71m  9.32m  9.46m  8.85m  9.50m  7.88m
  2   184 Schiedel, Jasper       Unattached B             9.56m  
      9.13m  9.26m  8.33m        9.56m
  3   311 Miranda, Joseph        Walnut Grove Tra         8.39m  
      8.31m  8.39m  8.06m        8.13m
  4   261 Ouellette, Nicolas     Walnut Grove Tra         8.23m  
      8.23m  8.12m  7.35m  7.90m  8.09m  7.25m
 
Event 243  Women 15-16 Shot Put 4 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   198 Nijjar, Avneet K.      Universal AT            10.22m  
      10.05m  10.10m  10.05m  10.15m  10.22m  9.70m
  2    77 Wolczyk, Brittni       Langley Must             8.26m  
      7.55m  7.15m     8.26m  PASS  PASS
  3    78 Acosta, Maria          Norwesters T             8.25m  
      8.25m  7.74m  8.17m  7.83m  7.86m  7.26m
  4    89 Voloshin, Diana        Norwesters T             8.16m  
      7.27m  7.82m  7.76m  8.16m  7.75m  7.72m
  5   128 Caldwell, Hailea       South Delta              7.15m  
      6.04m  6.38m  6.25m  6.84m     7.15m
  6   323 Laktionovc, Anna       Valley Royal             6.84m  
               6.00m  6.32m  6.84m
 
Event 244  Men 15-16 Shot Put 4 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   106 Ingvaldson, Ben        Ocean Athlet            16.81m  
      16.68m  16.73m  16.62m  16.50m  16.17m  16.81m
  2   206 Lambert, Adam          Valley Royal            14.87m  
      14.87m  14.44m  14.20m  14.58m  14.62m  14.40m
  3   194 Dosanjh, Chitraj       Universal AT            14.19m  
      13.68m  13.50m  14.19m  13.95m      
  4   188 Yep, Matteus           Unattached B            12.40m  
      11.99m     12.12m  11.70m  12.40m  12.04m
  5   172 Kassis, Yousesef       Unattached B            12.00m  
      11.46m     11.27m  12.00m  11.81m  11.63m
  6   263 Peter, Adrian          Walnut Grove Tra        11.06m  
      11.06m  10.14m     9.64m  8.73m  9.02m
  7   189 Yep, Sebastian         Unattached B            10.64m  
      10.64m  10.04m  10.36m  10.62m     10.27m
  8   231 Angus, Tyler           Walnut Grove Tra        10.02m  
            9.16m  10.02m     9.57m
 
Event 245  Women 17-18 Shot Put 4 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    49 Covington, Asianna     Kajaks Track            12.25m  
         9.99m  11.40m  12.25m  12.24m  FOUL
  2   274 Smithson, Shelby       Walnut Grove Tra         9.29m  
      8.63m  9.29m  8.49m  8.88m  8.18m  PASS
  3   156 Vasquez, Victoria      ST John Brebeuf          4.47m  
      4.34m        4.47m       
 
Event 246  Men 17-18 Shot Put 5.43 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   207 Lambert, Jesse         Valley Royal            14.56m  
      13.98m  14.56m  14.17m  13.52m     13.82m
  2   159 Balce, Anthony         Unattached B            11.94m  
      9.96m  11.41m  11.94m  11.91m  11.91m  11.08m
  3   118 Saito, Steven          Ocean Athlet             9.71m  
      9.37m  9.53m  9.49m  9.36m  8.94m  9.71m
  4    90 Adugalski, Sebasti     Ocean Athlet             9.23m  
      8.88m  9.02m  8.85m  9.17m  8.77m  9.23m
 
Event 251  Women 14 Year Olds Discus Throw 1 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    48 Botsis, Chanell        Kajaks Track            31.86m  
      30.65m  30.26m  FOUL  31.86m  24.00m  FOUL
  2    46 Bhandal, Gurleen       Kajaks Track            26.34m  
      23.07m  22.24m  25.01m  26.34m  24.05m  22.08m
  3    16 Wong, Askley           Christian Academ        14.55m  
      FOUL  13.77m  12.32m  14.19m  14.52m  14.55m
 
Event 252  Men 14 Year Olds Discus Throw 1 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   179 Moorehead, Kyle        Unattached B            26.05m  
      24.01m  22.36m  25.40m  26.05m  25.93m  FOUL
  2   261 Ouellette, Nicolas     Walnut Grove Tra        23.19m  
      20.18m  FOUL  18.95m  23.19m  13.97m  19.57m
  3   311 Miranda, Joseph        Walnut Grove Tra        22.41m  
         22.41m  2.24m  17.84m  18.95m  17.63m
 
Event 253  Women 15-16 Discus Throw 1 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   166 Dosanjh, Prabhjit      Unattached B            39.12m  
      35.69m  35.88m  39.12m  37.50m  38.61m  37.85m
  2   204 Grewal, Manpreet       Valley Royal            31.80m  
      31.80m  29.82m  26.15m  FOUL  29.36m  28.57m
  3    50 Covington, Autumn      Kajaks Track            28.04m  
      26.40m  FOUL  FOUL  28.04m  25.39m  26.40m
  4   198 Nijjar, Avneet K.      Universal AT            23.94m  
      21.58m  FOUL  23.44m  23.94m  23.22m  23.06m
  5   128 Caldwell, Hailea       South Delta             20.88m  
      18.70m  20.43m  20.88m  FOUL  18.32m  15.63m
 
Event 254  Men 15-16 Discus Throw 1.613 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   106 Ingvaldson, Ben        Ocean Athlet            42.19m  
      37.31m  35.01m  35.59m  38.09m  42.19m  FOUL
  2   206 Lambert, Adam          Valley Royal            38.67m  
      33.89m  36.85m  FOUL  FOUL  38.67m  FOUL
  3   194 Dosanjh, Chitraj       Universal AT            32.22m  
      24.79m  30.98m  FOUL  31.21m  32.22m  30.01m
  4   188 Yep, Matteus           Unattached B            28.16m  
      25.60m  26.41m  28.16m  FOUL  FOUL  26.50m
  5   203 Grewal, Jeewan         Valley Royal            27.76m  
      27.76m  FOUL  25.59m  27.34m  26.62m  27.28m
  6   263 Peter, Adrian          Walnut Grove Tra        27.60m  
      FOUL  23.56m  24.20m  26.42m  27.60m  26.80m
  7   172 Kassis, Yousesef       Unattached B            25.26m  
      24.24m  FOUL  23.63m  25.26m  18.37m  FOUL
  8   113 Niwinski, Conor        Ocean Athlet            24.40m  
      24.13m  21.25m  24.40m  20.91m  21.25m  23.63m
 --   189 Yep, Sebastian         Unattached B              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 255  Women 17-18 Discus Throw 1 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    49 Covington, Asianna     Kajaks Track            48.98m  
      43.52m  39.87m  46.94m  48.98m  FOUL  43.39m
  2   153 Van Leeuwen, Chels     ST John Brebeuf         18.34m  
      FOUL  14.90m  17.84m  18.16m  18.34m  17.32m
 
Event 256  Men 17-18 Discus Throw 1.613 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   207 Lambert, Jesse         Valley Royal            42.15m  
      42.15m  41.64m  FOUL  40.63m  FOUL  42.02m
  2    47 Bhandal, Pauljit       Kajaks Track            39.86m  
      39.86m  34.65m  FOUL  38.35m  37.24m  36.25m
  3   167 Fyffe, Nick            Unattached B            36.68m  
      FOUL  FOUL  33.48m  34.40m  34.94m  36.68m
  4    53 Kalmykov, Mark         Kajaks Track            34.46m  
      29.13m  24.88m  FOUL  34.46m  FOUL  33.28m
  5   159 Balce, Anthony         Unattached B            32.23m  
      25.57m  30.06m  25.00m  30.57m  FOUL  32.23m
  6   213 Daly-Grafstein, Be     Vancouver TH            29.76m  
      27.12m  27.24m  25.03m  FOUL  FOUL  29.76m
 
Event 261  Women 14 Year Olds Hammer Throw 4kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    48 Botsis, Chanell        Kajaks Track            38.15m  
      38.15m  36.85m  36.95m  36.21m  34.81m  35.98m
  2    46 Bhandal, Gurleen       Kajaks Track            28.68m  
      23.30m  28.68m  25.83m  28.05m  26.03m  26.00m
 
Event 262  Men 14 Year Olds Hammer Throw 5.43 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   179 Moorehead, Kyle        Unattached B            24.53m  
      24.53m  FOUL  20.71m  21.53m  FOUL  FOUL
 
Event 263  Women 15-16 Hammer Throw 4 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    50 Covington, Autumn      Kajaks Track            41.97m  
      38.63m  41.97m  40.65m  40.17m  38.06m  38.64m
  2   204 Grewal, Manpreet       Valley Royal            39.15m  
      27.97m  38.72m  36.89m  FOUL  39.15m  36.63m
  3    75 Rasche, Teagan         Langley Must            33.39m  
         25.59m     25.92m  27.70m  33.39m
  4    93 Boparai, Jasjeet       Ocean Athlet            18.28m  
         18.28m     FOUL  16.58m  FOUL
 
Event 264  Men 15-16 Hammer Throw 5.43 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   106 Ingvaldson, Ben        Ocean Athlet            46.09m  
      42.36m  44.41m  46.09m  FOUL  FOUL  FOUL
  2   206 Lambert, Adam          Valley Royal            41.74m  
      40.21m  39.81m  39.75m  41.74m  FOUL  38.56m
  3   188 Yep, Matteus           Unattached B            40.21m  
      33.62m  40.21m  FOUL  FOUL  FOUL  36.64m
  4   189 Yep, Sebastian         Unattached B            37.40m  
      24.61m  37.40m  FOUL  FOUL  30.65m  FOUL
  5   203 Grewal, Jeewan         Valley Royal            32.10m  
      FOUL  FOUL  28.31m  31.85m  32.10m  FOUL
 
Event 265  Women 17-18 Hammer Throw 4 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    49 Covington, Asianna     Kajaks Track            53.32m  
      51.70m  50.67m     FOUL  53.32m  52.25m
 
Event 266  Men 17-18 Hammer Throw 5.43 kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    47 Bhandal, Pauljit       Kajaks Track            48.95m  
      47.53m  48.64m  FOUL  48.95m  45.06m  48.67m
  2   207 Lambert, Jesse         Valley Royal            43.34m  
      38.99m  FOUL  40.83m  43.34m  43.02m  FOUL
  3    53 Kalmykov, Mark         Kajaks Track            42.54m  
      FOUL  41.71m  FOUL  FOUL  FOUL  42.54m
 
Event 271  Women 14 Year Olds Javelin Throw 600 g
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    48 Botsis, Chanell        Kajaks Track            36.28m  
      30.96m  30.64m  36.28m  32.21m  33.00m  33.03m
  2    66 Hetherington, Chlo     Langley Must            20.46m  
      20.46m  FOUL  17.75m  18.75m  15.93m  18.92m
 
Event 272  Men 14 Year Olds Javelin Throw 600 g
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   184 Schiedel, Jasper       Unattached B            29.96m  
      27.86m  24.21m  29.96m  28.53m  27.85m  28.21m
  2   248 Johal, Ravan           Walnut Grove Tra        29.17m  
      22.27m  23.79m  29.17m  27.59m  28.33m  27.09m
  3   111 Milic, Michael         Ocean Athlet            24.62m  
      22.89m  21.57m  23.79m  24.13m  24.62m  24.08m
  4   276 Stead, Daniel          Walnut Grove Tra        23.09m  
      17.62m  20.58m  18.50m  19.49m  23.09m  19.79m
  5   295 Hardy, Isaiah          White Rock Chris        22.71m  
      22.71m  21.20m  21.13m  FOUL  21.82m  20.03m
  6   261 Ouellette, Nicolas     Walnut Grove Tra        21.66m  
      15.91m  20.66m  21.66m  20.36m  18.44m  20.04m
  7   311 Miranda, Joseph        Walnut Grove Tra        20.56m  
      16.16m  17.77m  17.74m  19.98m  20.32m  20.56m
 
Event 273  Women 15-16 Javelin Throw 600 g
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    75 Rasche, Teagan         Langley Must            38.93m  
      36.45m  35.51m  38.93m  FOUL  FOUL  36.94m
  2    77 Wolczyk, Brittni       Langley Must            38.75m  
      36.31m  34.90m  38.75m  38.58m  38.21m  38.12m
  3   244 Gomez, Mara            Walnut Grove Tra        23.92m  
      23.92m  23.05m  21.02m  23.12m  17.55m  22.05m
  4   287 Poon, Michelle         West Vancouv            21.84m  
      FOUL  21.84m  FOUL  20.05m  21.15m  19.88m
  5    89 Voloshin, Diana        Norwesters T            20.82m  
      20.36m  20.82m  19.33m  18.26m  19.16m  17.95m
  6   273 Smithson, Emma         Walnut Grove Tra        20.76m  
      20.76m  FOUL  20.19m  19.89m  FOUL  FOUL
 
Event 274  Men 15-16 Javelin Throw 800 g
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   161 Bunn, Thomas           Unattached B            32.84m  
      27.09m  31.94m  29.11m  30.84m  32.84m  32.50m
  2   139 Muniak, Michael        South Fraser            31.10m  
      30.82m  30.85m  31.10m  29.96m  28.41m  30.52m
  3   172 Kassis, Yousesef       Unattached B            29.85m  
      FOUL  23.44m  22.19m  28.15m  29.85m  FOUL
  4   296 Johnston, Glen         White Rock Chris        28.40m  
      28.40m  FOUL  24.21m  PASS  23.42m  FOUL
  5   291 Bontkes, Jacob         White Rock Chris        25.03m  
      FOUL  25.03m  22.93m  22.70m  PASS  FOUL
  6   263 Peter, Adrian          Walnut Grove Tra        24.67m  
      23.94m  FOUL  23.52m  24.67m  22.78m  20.64m
 
Event 275  Women 17-18 Javelin Throw 600 g
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   324 Hernandez, Tiffann     Kajaks Track            38.27m  
      37.24m  37.03m  37.63m  37.55m  38.27m  36.83m
  2   274 Smithson, Shelby       Walnut Grove Tra        27.21m  
      23.93m  23.87m  26.85m  27.21m  25.09m  25.69m
  3    51 Dixon, Hannah          Kajaks Track            25.49m  
      21.45m  19.95m  25.49m  21.99m  25.12m  21.59m
  4   153 Van Leeuwen, Chels     ST John Brebeuf         16.89m  
      12.16m  FOUL  FOUL  16.89m  FOUL  16.49m
 
Event 276  Men 17-18 Javelin Throw 800 g
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    65 Hanna, Maxwell         Langley Must            54.64m  
      50.46m  49.23m  48.82m  52.90m  54.64m  FOUL
  2   213 Daly-Grafstein, Be     Vancouver TH            45.35m  
      45.35m  43.83m  40.98m  FOUL  FOUL  PASS
  3    90 Adugalski, Sebasti     Ocean Athlet            34.54m  
      28.14m  FOUL  FOUL  31.37m  32.62m  34.54m