Licensed to Valley Royals Track & Field Club
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/30/2012 09:21 PM
                       FRAER VALLEY MASTERS - 4/28/2012                        
                                BEAR CREEK PARK                                
                                    Results                                    
 
Event 301  M35 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1   621 Oamen, Charles     M37 Ocean Athlet             11.69   NWI  2 
 
Event 301  M40 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   623 Harrower, William  M40 Unattached B             12.13   NWI  2 
  2   614 Tshinyama, Paul    M41 Greyhounds T             12.21   NWI  2 
  3   616 Walker, Samuel C.  M40 Greyhounds T             12.23   NWI  2 
 
Event 301  M45 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   622 Amaral, Alvin      M49 South Fraser             13.79   NWI  2 
 
Event 301  M60 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   610 Percival, AL       M60 Greyhounds T             13.18   0.1 
  2   609 Naranjo, Orlando   M63 Greyhounds T             17.57   0.1 
 
Event 301  M65 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   604 Fowler, Les        M65 Greyhounds T             15.40   0.1 
  2   605 Gee, Arthur        M68 Greyhounds T             16.04   0.1 
 
Event 301  M80 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   608 Lesage, Norman J.  M82 Greyhounds T             15.84   0.1 
  2   611 Robson, Leslie     M84 Greyhounds T             21.70   0.1 
 
Event 303  M40 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   616 Walker, Samuel C.  M40 Greyhounds T             24.67   0.2 
  2   614 Tshinyama, Paul    M41 Greyhounds T             25.43   0.2 
 
Event 303  M60 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   610 Percival, AL       M60 Greyhounds T             27.56   0.2 
 
Event 303  M65 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   604 Fowler, Les        M65 Greyhounds T             32.65   0.2 
 
Event 303  M80 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   608 Lesage, Norman J.  M82 Greyhounds T             35.17   0.2 
  2   611 Robson, Leslie     M84 Greyhounds T             50.64   0.2 
 
Event 305  M40 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   616 Walker, Samuel C.  M40 Greyhounds T             56.95  
 
Event 305  M65 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   613 Shah, Surinder     M69 Greyhounds T           1:18.22  
 
Event 305  M80 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   608 Lesage, Norman J.  M82 Greyhounds T           1:27.00  
 
Event 307  M60 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   609 Naranjo, Orlando   M63 Greyhounds T           6:25.99  
 
Event 308  W65 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   600 Baldock, Lynette L W65 Greyhounds T           7:19.88  
 
Event 310  W65 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   600 Baldock, Lynette L W65 Greyhounds T          15:26.00  
 
Event 313  M65 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   605 Gee, Arthur        M68 Greyhounds T             1.05m  
     1.05 1.10 
      XXO  XXX 
 
Event 315  M80 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   611 Robson, Leslie     M84 Greyhounds T             1.83m   0.3 
     1.81m(+0.0) 1.74m(+0.0) 1.83m(0.3)           
 
Event 316  W65 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   600 Baldock, Lynette L W65 Greyhounds T             6.12m   1.2 
     FOUL      5.82m(+0.0) 5.80m(+0.0) 6.04m(-2.0) 6.12m(1.2) 6.02m(-1.1)
 
Event 317  M80 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   611 Robson, Leslie     M84 Greyhounds T             4.82m  +0.0 
     4.71m(+0.0) 4.82m(+0.0) 4.61m(+0.0) FOUL           
 
Event 320  W60 Discus Throw 1.0k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   617 Hare, Rose         W63 Kajaks Track            24.40m  
      FOUL  22.36m  FOUL  24.40m  22.77m  22.89m
 
Event 320  W65 Discus Throw 1.0k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   619 Brand, Kathy       W69 Kamloops Tra            15.17m  
      15.17m  FOUL  FOUL  11.36m  14.39m  11.74m
 
Event 324  W35 Javelin Throw 600 g
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   624 Knight, Courtney   W36 Unattached B            20.88m  
      FOUL  20.88m  19.18m  19.05m  FOUL  FOUL
 
Event 325  M40 Javelin Throw 800 g
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   623 Harrower, William  M40 Unattached B            29.89m  
      26.83m  28.33m  FOUL  29.89m  27.49m  27.98m
 
Event 330  W60 Shot Put 3 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   617 Hare, Rose         W63 Kajaks Track             8.79m  
      7.89m  8.13m  8.74m  7.82m  8.18m  8.79m
 
Event 330  W65 Shot Put 3 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   619 Brand, Kathy       W69 Kamloops Tra             5.80m  
      4.57m  5.03m  5.10m  5.26m  5.69m  5.80m
 
Event 331  W75 Shot Put 2 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   620 Acton, Myrtle      W79 Norwesters T             8.03m  
      7.61m  8.03m  7.46m  7.18m  7.64m  7.82m
 
Event 332  M55 Shot Put 6 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   603 Ehrenreich, Frank  M58 Greyhounds T            10.81m  
      10.51m  10.81m               
  2   625 McDonald, Dave N.  M58 Unattached B            10.74m  
      10.74m                  
 
Event 335  M60 Shot Put 1.0 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   615 Ulis, David        M64 Greyhounds T            10.70m  
      10.29m  10.70m  10.31m  10.46m  10.31m  10.59m
 
Event 335  M65 Shot Put 1.0 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   626 Townsend, Ken A.   M67 Unattached B             9.99m  
      8.46m  9.18m  9.47m  9.33m  9.64m  9.99m
  2   605 Gee, Arthur        M68 Greyhounds T             6.90m  
      6.81m  6.57m  6.47m  6.90m     6.50m
 
Event 335  M70 Shot Put 1.0 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   602 Dhillon, Bakhshish M73 Greyhounds T             9.41m  
      9.06m  9.00m  9.00m  9.41m     9.17m
 
Event 336  W60 Hammer Throw 3.0 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   617 Hare, Rose         W63 Kajaks Track            33.18m  
         29.69m  30.82m  29.94m  30.67m  33.18m
 
Event 336  W65 Hammer Throw 3.0 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   619 Brand, Kathy       W69 Kamloops Tra            23.43m  
      23.43m        20.56m  20.01m  FOUL
 
Event 337  M55 Hammer Throw 6.0 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   325 Takhar, Harminder  M57 Unattached B            19.74m  
      FOUL  FOUL  19.74m  19.67m  18.77m   
 
Event 338  M60 Hammer Throw 5.0 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   612 Sandhu, Hardev Sin M63 Greyhounds T            24.13m  
      24.13m  20.71m  23.90m  FOUL  FOUL   
 
Event 338  M65 Hammer Throw 5.0 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   626 Townsend, Ken A.   M67 Unattached B            29.10m  
      26.92m  29.10m            
  2   605 Gee, Arthur        M68 Greyhounds T            18.64m  
      14.62m  FOUL  18.64m  12.93m  FOUL  FOUL
 
Event 341  M55 Javelin Throw 700 g
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   625 McDonald, Dave N.  M58 Unattached B            41.17m  
      39.19m  38.42m  39.65m  41.17m  PASS  PASS
  2   603 Ehrenreich, Frank  M58 Greyhounds T            26.59m  
      FOUL  24.27m  26.33m  FOUL  26.59m  FOUL
 
Event 342  M60 Javelin Throw 600 g
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   615 Ulis, David        M64 Greyhounds T            30.07m  
      27.69m  30.07m  29.11m  27.32m  28.62m  25.98m
 
Event 342  M65 Javelin Throw 600 g
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   626 Townsend, Ken A.   M67 Unattached B            30.08m  
      28.33m  FOUL  29.14m  30.08m  29.68m  FOUL
  2   605 Gee, Arthur        M68 Greyhounds T            16.18m  
      11.35m  FOUL  FOUL  16.18m  15.37m  FOUL
 
Event 344  W60 Javelin Throw 400 g
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   617 Hare, Rose         W63 Kajaks Track            22.05m  
      21.82m  22.05m  20.11m  21.68m  19.50m  20.70m
 
Event 344  W75 Javelin Throw 400 g
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   620 Acton, Myrtle      W79 Norwesters T            13.38m  
      13.38m  13.19m  PASS  PASS  PASS  FOUL
 
Event 345  M55 Discus Throw 1.5 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   625 McDonald, Dave N.  M58 Unattached B            33.23m  
      FOUL  FOUL  FOUL  31.76m  FOUL  33.23m
  2   603 Ehrenreich, Frank  M58 Greyhounds T            27.49m  
      27.15m  26.93m  26.17m  27.49m  26.17m  FOUL
 
Event 346  M60 Discus Throw 1.0k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   615 Ulis, David        M64 Greyhounds T            32.83m  
      30.72m  31.75m  FOUL  21.25m  31.64m  32.83m
  2   612 Sandhu, Hardev Sin M63 Greyhounds T            27.22m  
      24.97m  26.55m  FOUL  27.22m  26.07m  25.91m
 
Event 346  M65 Discus Throw 1.0k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   626 Townsend, Ken A.   M67 Unattached B            34.61m  
      34.61m  33.90m  33.75m  29.65m  34.44m  FOUL
  2   605 Gee, Arthur        M68 Greyhounds T            26.44m  
      22.65m  FOUL  26.44m  FOUL  FOUL  23.02m
 
Event 346  M70 Discus Throw 1.0k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   602 Dhillon, Bakhshish M73 Greyhounds T            28.79m  
      FOUL  27.22m  27.47m  28.48m  FOUL  28.79m
 
Event 348  W75 Discus Throw 400 g
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   620 Acton, Myrtle      W79 Norwesters T            17.06m  
      17.06m  16.00m  16.66m           
 
Event 349  M70 Hammer Throw 3.0 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   602 Dhillon, Bakhshish M73 Greyhounds T            33.25m  
      30.91m  30.68m  FOUL  33.25m  32.22m  29.18m