Licensed to Valley Royals Track & Field Club              HY-TEK's Meet Manager
                Junior Olympics 2009 - 16/05/2009 to 17/05/2009                
                            Bear Creek Park  Surrey                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 1500 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 4:57.08  16/05/2009  MIRYAM BASSETT, OCEANSIDE TR              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   299 BASSETT, MIRYAM     13 Oceanside TR           4:57.08@  10   
  2   449 CANNON, CASSIE      13 Vancouver Olympi       5:19.77    8   
  3   198 HAMELIN, CHLOE      13 Langley Mustangs       5:26.72    6   
  4   443 ROSS, SARYA         13 Valley Royals          5:35.07    5   
 
Event 2  Girls 12 Year Olds 1500 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 5:12.10  16/05/2008  Rebecca Bassett, NANAIMO TRACK            
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   160 JOHNSTONE, CHRISTI  12 Golden Ears            5:25.49   10   
  2   425 MAHAL, HARLEEN      12 Universal AT           5:26.87    8   
  3   231 TIMMINS, CYRENA     12 Langley Mustangs       5:58.71    6   
  4   119 STEELE, ERIN        12 Chilliwack T           6:26.16    5   
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 1500 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 5:20.37  16/05/2009  JULIA GREER, OCEAN ATHLETICS              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   288 GREER, JULIA        11 Ocean Athletics        5:20.37@  10   
  2   133 DA LUZ, LAUREN      11 Coquitlam Cheeta       5:27.63    8   
  3   275 BOPARAI, JOLDENJEE  11 Ocean Athletics        5:55.25    6   
  4   489 DOB IE, HANNAH      11 Ocean Athletics        6:16.90    5   
  5   450 CHO, SAMANTHA       11 Vancouver Olympi       6:26.21    4   
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 1500 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 5:26.08  16/05/2008  JULIA GREER, OCEAN ATHLETICS              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   297 STEER, DANIELLE     10 Ocean Athletics        5:58.41   10   
  2   333 JORDAN, JADA        10 South Fraser           6:04.18    8   
  3   268 RASTAD, EMMA        10 Norwesters             6:10.57    6   
  4   226 SAINT-ONGE, JAIME   10 Langley Mustangs       6:17.30    5   
  5   473 GEDDES, MELISSA     10 West Vancouv           6:17.69    4   
 
Event 5  Girls 9 Year Olds 1500 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 5:41.99  16/05/2008  DANIELLE STEER, OCEAN ATHLETICS           
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   217 MARTINEZ, MARIANA    9 Langley Mustangs       6:21.83   10   
 --   219 MCLEOD, RACHEL       9 Langley Mustangs            FS  
 
Event 6  Boys 13-14 1500 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 4:41.85  2000        OWEN HOSFORD, ST PATRICKS                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   256 WARD, SANTIAGO      13 New West Spartan       4:46.36   10   
  2   172 WADHWANI, NATHAN    13 Golden Ears            4:46.87    8   
  3   375 GOH, DANIEL         13 St. Georges Scho       5:01.78    6   
  4   202 HELLNER, JAMES      13 Langley Mustangs       5:10.87    5   
  5   479 GIN, JORDAN         13 White Rock Chris       5:22.49    4   
  6   157 MONKMAN, ALEX       13 Gibsons Elementa       5:31.42    3   
  7   482 ADAM, JAHID         13 St. Georges Scho       6:04.42    2   
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 1500 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 4:49.36  2003        BRADEN GANT, GOLDEN EARS                  
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   164 MULLER, REID        12 Golden Ears            5:07.64   10   
  2   232 VAN DEN BOOGAARD,   12 Langley Mustangs       5:14.40    8   
  3   318 NYGARD, SAMUEL      12 Royal City Track       5:15.03    6   
  4   376 GRAHAM, ROSS        12 St. Georges Scho       5:20.08    5   
  5   114 KAUFMANN, BRANDON   12 Chilliwack T           5:33.76    4   
  6   154 HUBEL, DYLAN        12 Gibsons Elementa       5:35.06    3   
  7   429 SILLARS, BRAENDON   12 Universal AT           5:38.75    2   
  8   483 SCOTT, ETHAN        12 St. Georges Scho       5:42.75    1   
  9   426 MANN, ROBBY         12 Universal AT           5:45.28  
 10   422 GILL, KABIR         12 Universal AT           5:54.63  
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 1500 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 4:53.40  16/05/2009  JORDAN FLETCHER, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   196 FLETCHER, JORDAN    11 Langley Mustangs       4:53.40@  10   
  2   322 STEWART-BARNETT, F  11 Royal City Track       5:36.94    8   
  3   161 KO, OWEN            11 Golden Ears            5:39.39    6   
  4   379 HUANG, KENNETH      11 St. Georges Scho       5:41.41    5   
  5   396 PITBLADO, OWEN      11 St. Georges Scho       5:47.71    4   
  6   393 OUILLET, AXEL       11 St. Georges Scho       5:49.58    3   
 
Event 9  Boys 10 Year Olds 1500 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 4:54.94  2006        ZACH KARMEL, UNATTACHED                   
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   278 BUECKERT, MAX       10 Ocean Athletics        5:29.75   10   
  2   395 PELAYOMAZZONE, ROB  10 St. Georges Scho       5:46.32    8   
  3   165 O'BRIEN, AIDAN      10 Golden Ears            5:50.92    6   
  4   242 KATTLER, TYLER      10 New West Spartan       5:52.52    5   
  5   402 SMITH, GRIFFIN      10 St. Georges Scho       5:52.96    4   
  6   283 FORSYTH, LUKE       10 Ocean Athletics        5:59.64    3   
  7   194 DEVRIES, TIJS       10 Langley Mustangs       6:02.10    2   
  8   115 KAUFMANN, RHYS      10 Chilliwack T           6:10.53    1   
 --   120 STEELE, JON         10 Chilliwack T               DNF  
 
Event 10  Boys 9 Year Olds 1500 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 5:29.15  2005        ZACH KARMEL, UNATTACHED                   
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   405 VON DADELSZEN, PIE   9 St. Georges Scho       5:53.25   10   
  2   215 MARTINEZ, DIEGO      9 Langley Mustangs       6:05.92    8   
  3   116 LENZ, MASON          9 Chilliwack T           6:21.75    6   
  4   460 RADELET, LUC         9 Vancouver Olympi       6:28.89    5   
  5   118 ROBERTSON, OWEN      9 Chilliwack T           6:47.91    4   
  6   484 QAASIM, KARIM        9 St. Georges Scho       7:43.01    3   
 
Event 11  Girls 13-14 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 12.93  2000        CHELSEA PAYNE, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 2.0 
  1   243 MOOZHAYIL, JASMINE  13 New West Spartan         14.66Q 
  2   156 MACMASTER PREVOST,  13 Gibsons Elementa         15.19Q 
  3   274 BOPARAI, JASJEET    13 Ocean Athletics          16.33  
  4   101 BROUGHAM, CALLIE    13 Bowen Island Roc         16.37  
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.1
  1   233 VANNOORT, MARISSA   13 Langley Mustangs         13.47Q 
  2   327 FRANCISCO, SARAH    13 South Fraser             13.84Q 
  3   264 MUSSATTO, ALANA     13 Norwesters               13.85q 
  4   301 DUROVIC, MICHAELA   13 Ridge Rocket             15.08  
  5   439 GREWAL, MANPREET    13 Valley Royals            17.29  
Heat  3 Preliminaries   Wind: 1.2 
  1   437 GIBSON, HAILEY      13 Valley Royals            13.51Q 
  2   328 GROTH, RACHEL       13 South Fraser             14.05Q 
  3   108 KIANIPOUR, FARAH    13 Burnaby Striders         14.21q 
  4   472 WONG, MADISON       13 Vancouver Thunde         14.43  
  5   144 TEVES, JORDAN       13 Coquitlam Cheeta         14.45  
  6   104 HUSKISSON, JOSIE    13 Bowen Island Roc         15.78  
 
Event 11  Girls 13-14 100 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 12.93  2000        CHELSEA PAYNE, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.6 
  1   437 GIBSON, HAILEY      13 Valley Royals            13.10   10   
  2   233 VANNOORT, MARISSA   13 Langley Mustangs         13.27    8   
  3   327 FRANCISCO, SARAH    13 South Fraser             13.66    6   
  4   264 MUSSATTO, ALANA     13 Norwesters               13.82    5   
  5   108 KIANIPOUR, FARAH    13 Burnaby Striders         13.85    4   
  6   328 GROTH, RACHEL       13 South Fraser             14.17    3   
  7   243 MOOZHAYIL, JASMINE  13 New West Spartan         14.71    2   
  8   156 MACMASTER PREVOST,  13 Gibsons Elementa         15.49    1   
 
Event 12  Girls 12 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 12.90  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.2 
  1   477 SCALDAFERRI, CARLA  12 West Vancouv             14.00Q 
  2   263 MAH, CASSANDRA      12 Norwesters               14.77Q 
  3   471 VON DADELSZEN, EMM  12 Vancouver Thunde         15.53  
  4   195 DUTKIEWICZ, MADISO  12 Langley Mustangs         15.57  
  4   142 STANYER, AMANDA     12 Coquitlam Cheeta         15.57  
  6   204 HILLIER, CARMEL     12 Langley Mustangs         15.68  
  6   106 TODD, NEELA         12 Bowen Island Roc         15.68  
Heat  2 Preliminaries   Wind: +0.0
  1   428 NIJJAR, GAGANDEEP   12 Universal AT             14.13Q 
  2   148 WOLCZYK, BRITTNI    12 Coquitlam Cheeta         14.84Q 
  3   300 EEDY, BROOKLYN      12 Okanagan Landing         15.23  
  4   259 DEL RIVERO, NINA    12 Norwesters               16.13  
  5   141 PERRY, SHIVAUGHN    12 Coquitlam Cheeta         17.06  
  6   105 MURPHY, ASHLEY      12 Bowen Island Roc         17.39  
  7   469 MCKENDY, HALEY      12 Vancouver Thunde         17.50  
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.1 
  1   326 TJERNAGEL, RAQUEL   12 Royal City Track         13.93Q 
  2   270 WEAVER, KATIE       12 Norwesters               14.21Q 
  3   332 JOHNSON, ABRAJA     12 South Fraser             14.30q 
  4   293 SABO, JILL          12 Ocean Athletics          14.57q 
  5   134 EVANS, ANSTASIA     12 Coquitlam Cheeta         14.68  
  6   187 BUCKINGHAM, ROBYN   12 Langley Mustangs         14.75  
  7   461 SETO, ANNETTE       12 Vancouver Olympi         16.23  
  8   221 MUFFORD, SIDNEY     12 Langley Mustangs         17.91  
 
Event 12  Girls 12 Year Olds 100 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 12.90  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.3 
  1   477 SCALDAFERRI, CARLA  12 West Vancouv             13.69   10   
  2   332 JOHNSON, ABRAJA     12 South Fraser             13.79    8   
  3   326 TJERNAGEL, RAQUEL   12 Royal City Track         13.91    6   
  4   428 NIJJAR, GAGANDEEP   12 Universal AT             14.11    5   
  5   270 WEAVER, KATIE       12 Norwesters               14.12    4   
  6   263 MAH, CASSANDRA      12 Norwesters               14.77    3   
  7   293 SABO, JILL          12 Ocean Athletics          14.78    2   
  8   148 WOLCZYK, BRITTNI    12 Coquitlam Cheeta         15.04    1   
 
Event 13  Boys 13-14 100 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: +0.0
  1   137 MENDEZ, MICHAEL     13 Coquitlam Cheeta         13.40Q 
  2   173 BURNHAM, CALEB      13 Hafmoon Bay              13.63Q 
  3   492 TUSI, JOHN          13 South Fraser             14.17  
  4   158 SINGLETON, LIAM     13 Gibsons Elementa         15.28  
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.5
  1   224 ROBICHAUD, MAX      13 Langley Mustangs         13.49Q 
  1   252 STEFANOVIC, MIHAIL  13 New West Spartan         13.49Q 
  3   254 STROME, ETHAN       13 New West Spartan         13.56  
  4   131 CHOW, CONRAD        13 Coquitlam Cheeta         14.12  
  5   329 INGVALDSON, BENJAM  13 South Fraser             15.12  
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.3
  1   244 NIZAMANI, AHMAD     13 New West Spartan         13.30Q 
  2   113 CEECHI, THOMAS      13 Chilliwack T             13.32Q 
  3   385 LEUNG, RYAN         13 St. Georges Scho         13.48q 
  4   143 TAYLOR-LEWIS, ADEY  13 Coquitlam Cheeta         13.50q 
  5   153 BUSH, HADEN         13 Gibsons Elementa         15.66  
  6   444 SCHMIDT, JAYDEN     13 Valley Royals            15.77  
 
Event 13  Boys 13-14 100 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 0.8 
  1   252 STEFANOVIC, MIHAIL  13 New West Spartan         13.02   10   
  2   137 MENDEZ, MICHAEL     13 Coquitlam Cheeta         13.07    8   
  3   113 CEECHI, THOMAS      13 Chilliwack T             13.13    6   
  4   385 LEUNG, RYAN         13 St. Georges Scho         13.20    5   
  5   224 ROBICHAUD, MAX      13 Langley Mustangs         13.31    4   
  6   244 NIZAMANI, AHMAD     13 New West Spartan         13.33    3   
  7   143 TAYLOR-LEWIS, ADEY  13 Coquitlam Cheeta         13.38    2   
  8   173 BURNHAM, CALEB      13 Hafmoon Bay              16.33    1   
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 12.89  2006        MATTHEW ALVIZ, ST PIUS                      
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -1.0
  1   216 MARTINEZ, FERNANDO  12 Langley Mustangs         14.94Q 
  2   129 CHATTEN, ERIC       12 Coquitlam Cheeta         15.12Q 
  3   363 CHAN, KYLE          12 St. Georges Scho         15.48  
  4   182 MACAULAY, LACHLAN   12 Kajaks                   16.36  
  5   277 BUECKERT, KYREN     12 Ocean Athletics          16.65  
  6   238 CHANE, ABINAAS      12 New West Spartan         17.47  
  7   420 DOSANJH, CHITRAJ    12 Universal AT             17.76  
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.2
  1   209 KLASSEN, JUDE       12 Langley Mustangs         14.49Q 
  2   220 MOORE, AIDAN        12 Langley Mustangs         14.55Q 
  3   255 SZABO, JAMES        12 New West Spartan         14.58q 
  4   398 QUONG, RYAN         12 St. Georges Scho         15.19  
  5   273 BONTKES, JACOB      12 Ocean Athletics          15.37  
  6   128 CHATTEN, ADAM       12 Coquitlam Cheeta         15.39  
  7   503 ROBERTS, KEEGAN     12 Langley Mustangs         17.08  
  8   438 GREWAL, JEEWAN      12 Valley Royals            20.39  
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.5 
  1   145 TYNDALL, AIDAN      12 Coquitlam Cheeta         14.06Q 
  2   464 BLACKSHAW, SIMON    12 Vancouver Thunde         14.13Q 
  3   155 JOHNSTON, WILLIAM   12 Gibsons Elementa         14.82q 
  4   178 FORSYTH, CONNOR AD  12 Kajaks                   15.09  
  5   336 MOORE, SPENCER      12 South Fraser             15.18  
  6   367 CHOW, KEITH         12 St. Georges Scho         15.34  
  7   368 CHOW, KENNEDY       12 St. Georges Scho         15.63  
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 100 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 12.89  2006        MATTHEW ALVIZ, ST PIUS                      
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.3 
  1   464 BLACKSHAW, SIMON    12 Vancouver Thunde         13.57   10   
  2   145 TYNDALL, AIDAN      12 Coquitlam Cheeta         13.81    8   
  3   220 MOORE, AIDAN        12 Langley Mustangs         13.99    6   
  4   209 KLASSEN, JUDE       12 Langley Mustangs         14.49    5   
  5   155 JOHNSTON, WILLIAM   12 Gibsons Elementa         14.73    4   
  6   129 CHATTEN, ERIC       12 Coquitlam Cheeta         14.76    3   
  7   216 MARTINEZ, FERNANDO  12 Langley Mustangs         14.93    2   
  8   255 SZABO, JAMES        12 New West Spartan         15.06    1   
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 13.97  2005        JENNY SLOMAN, SURREY ATHLETICS              
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.6 
  1   467 LEE, ANDREA         11 Vancouver Thunde         14.32Q 
  2   250 SCHULTZ, NINA       11 New West Spartan         14.53Q 
  3   271 BEKAR, KIANA        11 Ocean Athletics          15.62q 
  4   489 DOB IE, HANNAH      11 Ocean Athletics          16.04  
  5   179 FREIWIRTH, GALIA    11 Kajaks                   16.19  
  6   207 KLASSEN, ADRIANNA   11 Langley Mustangs         16.33  
  7   339 PETERSON, CAMILLE   11 South Fraser             17.38  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 1.0 
  1   247 PAGE, SAMANTHA      11 New West Spartan         14.34Q 
  2   337 MOORE, TOSHA        11 South Fraser             14.95Q 
  3   214 MARSHALL, JULIA     11 Langley Mustangs         16.19  
  4   181 KAHLON, PAARUS      11 Kajaks                   16.36  
  5   121 WILLING, TASHA      11 Chilliwack T             16.99  
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.7 
  1   340 PETERSON, GEORGIA   11 South Fraser             14.97Q 
  2   159 HAYLEY, EIGENFELDT  11 Golden Ears              15.82Q 
  3   126 BORIS, CHANELL      11 Coquitlam Cheeta         15.83q 
  4   102 BROUGHAM, KATIE     11 Bowen Island Roc         16.34  
  5   315 JOHAL, KENDRAH      11 Royal City Track         16.45  
  6   311 DIXON, BLYTHE       11 Royal City Track         17.02  
  7   191 CHADNEY, REBECCA    11 Langley Mustangs         17.37  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 100 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 13.97  2005        JENNY SLOMAN, SURREY ATHLETICS              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.2 
  1   247 PAGE, SAMANTHA      11 New West Spartan         14.05   10   
  2   250 SCHULTZ, NINA       11 New West Spartan         14.29    8   
  3   340 PETERSON, GEORGIA   11 South Fraser             14.37    6   
  4   467 LEE, ANDREA         11 Vancouver Thunde         14.45    5   
  5   337 MOORE, TOSHA        11 South Fraser             14.95    4   
  6   159 HAYLEY, EIGENFELDT  11 Golden Ears              15.40    3   
  7   271 BEKAR, KIANA        11 Ocean Athletics          15.61    2   
  8   126 BORIS, CHANELL      11 Coquitlam Cheeta         15.68    1   
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 14.25  20/05/2007  Natalie Auersperg, GOLDEN EARS              
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.1
  1   295 SAMSON, MEGAN       10 Ocean Athletics          15.87Q 
  2   442 PANKRATZ, SELAH     10 Valley Royals            16.15Q 
  3   103 DERBAN, JAMIE       10 Bowen Island Roc         16.35Q 
  4   149 WOLCZYK, MADISON    10 Coquitlam Cheeta         16.49q 
  5   268 RASTAD, EMMA        10 Norwesters               16.53q 
  6   435 FOOTE, ABRESIA      10 Valley Royals            18.01  
  7   296 SCHREIER, EMERALD   10 Ocean Athletics          18.21  
Heat  2 Preliminaries   Wind: +0.0
  1   297 STEER, DANIELLE     10 Ocean Athletics          15.43Q 
  2   465 FORSYTH, MARIE LOU  10 Vancouver Thunde         15.57Q 
  3   421 DOSANJH, GULNEER    10 Universal AT             15.95Q 
  4   146 TYNDALL, HANA       10 Coquitlam Cheeta         17.09  
  5   441 MACGREGOR, GABRIEL  10 Valley Royals            17.27  
  6   459 PRINGLE, MADELEINE  10 Vancouver Olympi         17.46  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 14.25  20/05/2007  Natalie Auersperg, GOLDEN EARS              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.0 
  1   297 STEER, DANIELLE     10 Ocean Athletics          15.19   10   
  2   465 FORSYTH, MARIE LOU  10 Vancouver Thunde         15.28    8   
  3   295 SAMSON, MEGAN       10 Ocean Athletics          15.87    6   
  4   442 PANKRATZ, SELAH     10 Valley Royals            16.06    5   
  5   421 DOSANJH, GULNEER    10 Universal AT             16.15    4   
  6   149 WOLCZYK, MADISON    10 Coquitlam Cheeta         16.31    3   
  7   268 RASTAD, EMMA        10 Norwesters               16.35    2   
  8   103 DERBAN, JAMIE       10 Bowen Island Roc         16.37    1   
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 100 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 15.13  2006        Natalie Auersperg, GOLDEN EARS              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1     Wind: 0.7 
  1   346 PELAYO MAZZONE, SO   9 St John's School         15.29   10   
  2   335 MOORE, AMANDA        9 South Fraser             16.35    8   
  3   253 STROME, DEVIN        9 New West Spartan         17.04    6   
  4   223 ROBICHAUD, ALEXA     9 Langley Mustangs         17.10    5   
  5   190 CHADNEY, NATASHA     9 Langley Mustangs         17.95    4   
  6   217 MARTINEZ, MARIANA    9 Langley Mustangs         18.81    3   
  7   272 BEKAR, MYA           9 Ocean Athletics          19.04    2   
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 13.72  2003        MICHAEL MACDONALD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.3 
  1   463 AVERSA, LEONARDO    11 Vancouver Thunde         14.66Q 
  2   319 PHUNG, MICHAEL      11 Royal City Track         14.75Q 
  3   418 CHHINA, SIMRIT      11 Universal AT             16.09  
  4   408 WIRAHARDJA, REGAN   11 St. Georges Scho         16.37  
  5   342 SINGH, ANMOLJIT     11 South Fraser             17.09  
  6   125 BAYNTON, RILEY      11 Coquitlam Cheeta         19.74  
Heat  2 Preliminaries   Wind: -2.2
  1   330 JANA, TERRELL       11 South Fraser             14.27Q 
  2   237 WUST, CALEB         11 Langley Mustangs         14.85Q 
  3   175 ASHFORD, MARC       11 Kajaks                   15.53q 
  4   379 HUANG, KENNETH      11 St. Georges Scho         16.08  
  5   135 EVANS, ISAAC        11 Coquitlam Cheeta         16.83  
  6   366 CHIU, CONNOR        11 St. Georges Scho         16.96  
  7   419 DHILLON, RANDEEP    11 Universal AT             17.53  
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.5
  1   251 SHERWOOD, MARCO     11 New West Spartan         15.05Q 
  2   169 THOMSON, MITCHELL   11 Golden Ears              15.20Q 
  3   491 BARA;SA, JARRY      11 Royal City Track         15.57q 
  4   462 SKRIVANOS, DOMINIC  11 Vancouver Olympi         17.90  
  5   423 GOSAL, HARTEJ       11 Universal AT             17.92  
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 100 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 13.72  2003        MICHAEL MACDONALD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 0.2 
  1   330 JANA, TERRELL       11 South Fraser             13.80   10   
  2   463 AVERSA, LEONARDO    11 Vancouver Thunde         14.52    8   
  3   237 WUST, CALEB         11 Langley Mustangs         14.54    6   
  4   319 PHUNG, MICHAEL      11 Royal City Track         14.67    5   
  5   251 SHERWOOD, MARCO     11 New West Spartan         14.90    4   
  6   175 ASHFORD, MARC       11 Kajaks                   14.95    3   
  7   169 THOMSON, MITCHELL   11 Golden Ears              15.24    2   
  8   491 BARA;SA, JARRY      11 Royal City Track         15.73    1   
 
Event 19  Boys 10 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 14.33  2002        MICHAEL MACDONALD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.8 
  1   201 HARRISON, JOEL      10 Langley Mustangs         15.10Q 
  2   266 PARSAKISH, NIMA     10 Norwesters               15.75Q 
  3   107 CHANDRA, BRENDON    10 Burnaby Striders         15.91  
  4   124 BARNABE, BALIE      10 Coquitlam Cheeta         16.23  
  5   374 GIBOBONS, PETER     10 St. Georges Scho         17.49  
  6   402 SMITH, GRIFFIN      10 St. Georges Scho         18.16  
  7   392 NG, WESTLEY         10 St. Georges Scho         20.43  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1   260 DEL RIVERO, TOMAS   10 Norwesters               14.48Q 
  2   395 PELAYOMAZZONE, ROB  10 St. Georges Scho         15.22Q 
  3   186 BUCKINGHAM, PAUL    10 Langley Mustangs         15.36q 
  4   325 TJERNAGEL, BENJAMI  10 Royal City Track         15.68q 
  5   163 LONG, ZACHARY       10 Golden Ears              16.57  
  6   228 SMITH, CAMERON      10 Langley Mustangs         18.15  
  7   404 TANG, BRANDON       10 St. Georges Scho         18.71  
Heat  3 Preliminaries   Wind: 1.3 
  1   430 SILLARS, SPENCER D  10 Universal AT             15.94Q 
  2   117 REIMER, JESSE       10 Chilliwack T             16.03Q 
  3   194 DEVRIES, TIJS       10 Langley Mustangs         17.69  
  4   185 BIGLAND, CALLUM     10 Langley Mustangs         17.70  
  5   338 PADDA, SATWANT      10 South Fraser             17.93  
 
Event 19  Boys 10 Year Olds 100 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 14.33  2002        MICHAEL MACDONALD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.5 
  1   260 DEL RIVERO, TOMAS   10 Norwesters               14.63   10   
  2   201 HARRISON, JOEL      10 Langley Mustangs         14.85    8   
  3   395 PELAYOMAZZONE, ROB  10 St. Georges Scho         15.30    6   
  4   266 PARSAKISH, NIMA     10 Norwesters               15.69    5   
  5   325 TJERNAGEL, BENJAMI  10 Royal City Track         15.80    4   
  6   430 SILLARS, SPENCER D  10 Universal AT             15.99    3   
  7   186 BUCKINGHAM, PAUL    10 Langley Mustangs         16.33    2   
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 14.90  2002        BEN RAPS, LANGLEY MUSTANGS                  
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -1.1
  1   189 BULCOCK, SIMON       9 Langley Mustangs         16.63Q 
  2   405 VON DADELSZEN, PIE   9 St. Georges Scho         17.10Q 
  3   350 ETHIER, BRAEDON      9 ST Joseph The WO         17.26  
  4   111 BOCKHODT, JACOB      9 Chilliwack T             18.25  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.2 
  1   389 MATSUBARA, YOSHI     9 St. Georges Scho         16.37Q 
  2   208 KLASSEN, JARED       9 Langley Mustangs         17.39Q 
  3   289 KUSTRA, BEN          9 Ocean Athletics          18.42  
  4   122 WOLFF, MAGNUS        9 Chilliwack T             19.10  
  5   362 BRUCE, LUCAS         9 St. Georges Scho         22.47  
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.3 
  1   403 SURJIR, JAMES        9 St. Georges Scho         15.93Q 
  2   152 BUSH, GRAYSON        9 Gibsons Elementa         16.29Q 
  3   384 LEUNG, ARTHUR        9 St. Georges Scho         16.65q 
  4   490 MOORE, GREG          9 Unattached B             16.93q 
  5   361 BLANCHARD, THOMAS    9 St. Georges Scho         17.35  
  6   116 LENZ, MASON          9 Chilliwack T             17.83  
  7   118 ROBERTSON, OWEN      9 Chilliwack T             17.97  
  8   215 MARTINEZ, DIEGO      9 Langley Mustangs         18.10  
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 100 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 14.90  2002        BEN RAPS, LANGLEY MUSTANGS                  
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 0.4 
  1   403 SURJIR, JAMES        9 St. Georges Scho         15.87   10   
  2   189 BULCOCK, SIMON       9 Langley Mustangs         16.14    8   
  3   152 BUSH, GRAYSON        9 Gibsons Elementa         16.38    6   
  4   389 MATSUBARA, YOSHI     9 St. Georges Scho         16.42    5   
  5   490 MOORE, GREG          9 Unattached B             16.55    4   
  6   384 LEUNG, ARTHUR        9 St. Georges Scho         16.57    3   
  7   405 VON DADELSZEN, PIE   9 St. Georges Scho         16.89    2   
  8   208 KLASSEN, JARED       9 Langley Mustangs         17.37    1   
 
Event 23  Girls 13-14 400 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 1:00.77  2005        AMY VOLT, BURNABY STRIDERS                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   264 MUSSATTO, ALANA     13 Norwesters             1:04.58   10   
  2   192 COLLIS, HALEY       13 Langley Mustangs       1:05.59    8   
  3   434 EAGLES, ASHTON      13 Valley Royals          1:07.43    4   
  4   472 WONG, MADISON       13 Vancouver Thunde       1:09.66    2   
Section  2  
  1   127 CATTERMOLE, ALEXIS  13 Coquitlam Cheeta       1:06.34    6   
  2   198 HAMELIN, CHLOE      13 Langley Mustangs       1:06.36    5   
  3   234 WATKINS, NATALIE    13 Langley Mustangs       1:08.74    3   
  4   301 DUROVIC, MICHAELA   13 Ridge Rocket           1:10.63    1   
  5   104 HUSKISSON, JOSIE    13 Bowen Island Roc       1:14.46  
  6   101 BROUGHAM, CALLIE    13 Bowen Island Roc       1:25.36  
 
Event 24  Girls 12 Year Olds 400 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 1:05.07  2006        CHEYANNE TUNTI, UNIVERSAL ATHLET          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   428 NIJJAR, GAGANDEEP   12 Universal AT           1:10.27    6   
  2   263 MAH, CASSANDRA      12 Norwesters             1:12.71    2   
  3   293 SABO, JILL          12 Ocean Athletics        1:19.72    1   
  4   471 VON DADELSZEN, EMM  12 Vancouver Thunde       1:21.92  
  5   469 MCKENDY, HALEY      12 Vancouver Thunde       1:33.59  
Section  2  
  1   292 POELVOORDE, PAIGE   12 Ocean Athletics        1:07.39   10   
  2   160 JOHNSTONE, CHRISTI  12 Golden Ears            1:09.30    8   
  3   148 WOLCZYK, BRITTNI    12 Coquitlam Cheeta       1:10.68    5   
  4   306 WILLIAMS, CARLY     12 Ridge Rocket           1:11.60    4   
  5   466 JOHNSON, NADIA      12 Vancouver Thunde       1:11.70    3   
  6   199 HARRISON, EMMA      12 Langley Mustangs       1:20.23  
  7   106 TODD, NEELA         12 Bowen Island Roc       1:21.61  
  8   105 MURPHY, ASHLEY      12 Bowen Island Roc       1:34.48  
 
Event 25  Boys 13-14 400 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 57.51  2004        TIM SMITH, ST GEORGE                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   281 FIGUEROA, BRANDON   13 Ocean Athletics        1:01.53   10   
  2   131 CHOW, CONRAD        13 Coquitlam Cheeta       1:03.18    5   
  3   409 WITTIG, CONNOR      13 St. Georges Scho       1:07.38    4   
  4   180 GAIO, CHRISTOPHER   13 Kajaks                 1:08.53    3   
Section  2  
  1   173 BURNHAM, CALEB      13 Hafmoon Bay            1:02.54    8   
  2   206 KITS, AIDAN         13 Langley Mustangs       1:02.58    6   
  3   136 JONES, TANNER       13 Coquitlam Cheeta       1:09.12    2   
  4   153 BUSH, HADEN         13 Gibsons Elementa       1:14.33    1   
  5   436 GANDA, ARSHDEEP     13 Valley Royals          1:18.77  
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 400 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 1:00.08  2000        REID GUSTAVSON, WEST VANCOUVER            
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   265 NORMAN, ERIC        12 Norwesters             1:06.20   10   
  2   114 KAUFMANN, BRANDON   12 Chilliwack T           1:07.71    6   
  3   178 FORSYTH, CONNOR AD  12 Kajaks                 1:10.98  
  4   454 MOY, RODERICK       12 Vancouver Olympi       1:11.47  
  5   376 GRAHAM, ROSS        12 St. Georges Scho       1:11.68  
  6   373 GARBUZ, NICK        12 St. Georges Scho       1:18.42  
  7   458 PRINGLE, LACHLAN    12 Vancouver Olympi       1:25.72  
  8   503 ROBERTS, KEEGAN     12 Langley Mustangs       1:33.46  
Section  2  
  1   220 MOORE, AIDAN        12 Langley Mustangs       1:07.41    8   
  2   262 HOOTON, NICK        12 Norwesters             1:08.29    4   
  3   445 SPENST, SPENCER     12 Valley Royals          1:09.73    2   
  4   383 KIEFFER, THOMAS     12 St. Georges Scho       1:17.44  
  5   128 CHATTEN, ADAM       12 Coquitlam Cheeta       1:17.59  
  6   470 MONTANARELLA, PIET  12 Vancouver Thunde       1:27.13  
Section  3  
  1   209 KLASSEN, JUDE       12 Langley Mustangs       1:08.18    5   
  2   255 SZABO, JAMES        12 New West Spartan       1:09.17    3   
  3   164 MULLER, REID        12 Golden Ears            1:09.83    1   
  4   216 MARTINEZ, FERNANDO  12 Langley Mustangs       1:09.87  
  5   367 CHOW, KEITH         12 St. Georges Scho       1:13.53  
  6   154 HUBEL, DYLAN        12 Gibsons Elementa       1:14.45  
  7   182 MACAULAY, LACHLAN   12 Kajaks                 1:15.47  
 
Event 33  Girls 13-14 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 26.63  2001        pAULINA kISIELEWSKI, CFAL                   
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1   264 MUSSATTO, ALANA     13 Norwesters               28.58Q 
  2   328 GROTH, RACHEL       13 South Fraser             29.20Q 
  3   198 HAMELIN, CHLOE      13 Langley Mustangs         29.27q 
  4   144 TEVES, JORDAN       13 Coquitlam Cheeta         30.04q 
  5   127 CATTERMOLE, ALEXIS  13 Coquitlam Cheeta         30.30  
  6   243 MOOZHAYIL, JASMINE  13 New West Spartan         30.75  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1   327 FRANCISCO, SARAH    13 South Fraser             29.25Q 
  2   472 WONG, MADISON       13 Vancouver Thunde         30.00Q 
  3   478 BEATON, HANNAH      13 White Rock Chris         31.05  
  4   344 TAN, JESSICA        13 South Fraser             31.99  
  5   274 BOPARAI, JASJEET    13 Ocean Athletics          34.70  
Heat  3 Preliminaries   Wind: NWI
  1   233 VANNOORT, MARISSA   13 Langley Mustangs         28.23Q 
  2   437 GIBSON, HAILEY      13 Valley Royals            28.38Q 
  3   290 NEVEU, TAYLOR       13 Ocean Athletics          31.20  
  4   156 MACMASTER PREVOST,  13 Gibsons Elementa         33.37  
  5   304 SPINELLI, BROOKE    13 Ridge Rocket             33.73  
 
Event 33  Girls 13-14 200 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 26.63  2001        pAULINA kISIELEWSKI, CFAL                   
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.0 
  1   233 VANNOORT, MARISSA   13 Langley Mustangs         27.74   10   
  2   437 GIBSON, HAILEY      13 Valley Royals            28.01    8   
  3   264 MUSSATTO, ALANA     13 Norwesters               28.40    6   
  4   328 GROTH, RACHEL       13 South Fraser             28.97    5   
  5   198 HAMELIN, CHLOE      13 Langley Mustangs         29.21    4   
  6   472 WONG, MADISON       13 Vancouver Thunde         29.90    3   
  7   144 TEVES, JORDAN       13 Coquitlam Cheeta         29.96    2   
 --   327 FRANCISCO, SARAH    13 South Fraser               DNF  
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 26.34  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.6 
  1   451 CHO, STEPHANIE      12 Vancouver Olympi         28.77Q 
  2   332 JOHNSON, ABRAJA     12 South Fraser             29.72Q 
  3   452 HANSON, JESSICA     12 Vancouver Olympi         29.84q 
  4   506 GREGORY, MIRANDA    12 Unattached B             31.11q 
  5   300 EEDY, BROOKLYN      12 Okanagan Landing         32.18  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.3 
  1   270 WEAVER, KATIE       12 Norwesters               29.84Q 
  2   148 WOLCZYK, BRITTNI    12 Coquitlam Cheeta         30.74Q 
  3   187 BUCKINGHAM, ROBYN   12 Langley Mustangs         31.25  
  4   269 VOLOSHIN, DIANA     12 Norwesters               31.72  
  5   231 TIMMINS, CYRENA     12 Langley Mustangs         31.98  
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.5 
  1   428 NIJJAR, GAGANDEEP   12 Universal AT             29.39Q 
  2   258 ACOSTA, MARIA       12 Norwesters               31.29Q 
  3   263 MAH, CASSANDRA      12 Norwesters               31.62  
  4   471 VON DADELSZEN, EMM  12 Vancouver Thunde         33.38  
  5   195 DUTKIEWICZ, MADISO  12 Langley Mustangs         33.99  
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 200 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 26.34  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.9 
  1   451 CHO, STEPHANIE      12 Vancouver Olympi         28.56   10   
  2   428 NIJJAR, GAGANDEEP   12 Universal AT             29.04    8   
  3   332 JOHNSON, ABRAJA     12 South Fraser             29.32    6   
  4   270 WEAVER, KATIE       12 Norwesters               29.74    5   
  5   452 HANSON, JESSICA     12 Vancouver Olympi         30.51    4   
  6   148 WOLCZYK, BRITTNI    12 Coquitlam Cheeta         31.32    3   
  7   258 ACOSTA, MARIA       12 Norwesters               31.54    2   
  8   506 GREGORY, MIRANDA    12 Unattached B             31.84    1   
 
Event 35  Boys 13-14 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 25.22  2004        TIM SMITH, ST GEORGE                        
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1   252 STEFANOVIC, MIHAIL  13 New West Spartan         27.03Q 
  2   407 WEN, GEROGE         13 St. Georges Scho         28.57Q 
  3   206 KITS, AIDAN         13 Langley Mustangs         28.79  
  4   136 JONES, TANNER       13 Coquitlam Cheeta         30.11  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.4 
  1   254 STROME, ETHAN       13 New West Spartan         26.96Q 
  2   143 TAYLOR-LEWIS, ADEY  13 Coquitlam Cheeta         27.20Q 
  3   385 LEUNG, RYAN         13 St. Georges Scho         27.32q 
  4   256 WARD, SANTIAGO      13 New West Spartan         28.18q 
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.9 
  1   244 NIZAMANI, AHMAD     13 New West Spartan         27.27Q 
  2   137 MENDEZ, MICHAEL     13 Coquitlam Cheeta         27.31Q 
  3   240 GENET, DAWIT        13 New West Spartan         29.55  
  4   213 MARSHALL, BEN       13 Langley Mustangs         29.56  
  5   382 KHAN, HAMZA         13 St. Georges Scho         31.17  
  6   153 BUSH, HADEN         13 Gibsons Elementa         31.96  
 
Event 35  Boys 13-14 200 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 25.22  2004        TIM SMITH, ST GEORGE                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.6 
  1   254 STROME, ETHAN       13 New West Spartan         27.22   10   
  2   385 LEUNG, RYAN         13 St. Georges Scho         27.26    8   
  3   143 TAYLOR-LEWIS, ADEY  13 Coquitlam Cheeta         27.50    6   
  4   137 MENDEZ, MICHAEL     13 Coquitlam Cheeta         27.58    5   
  5   244 NIZAMANI, AHMAD     13 New West Spartan         27.65    4   
  6   256 WARD, SANTIAGO      13 New West Spartan         28.54    3   
  7   252 STEFANOVIC, MIHAIL  13 New West Spartan         41.81    2   
 
Event 36  Boys 12 Year Olds 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 26.36  2006        MATTHEW ALVIZ, ST. PIUX                     
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.9
  1   464 BLACKSHAW, SIMON    12 Vancouver Thunde         28.80Q 
  2   114 KAUFMANN, BRANDON   12 Chilliwack T             29.39Q 
  3   147 WATERS, LEVI        12 Coquitlam Cheeta         29.44q 
  4   255 SZABO, JAMES        12 New West Spartan         30.18q 
  5   216 MARTINEZ, FERNANDO  12 Langley Mustangs         30.31  
  6   411 WONG, MICHAEL       12 St. Georges Scho         32.03  
  7   363 CHAN, KYLE          12 St. Georges Scho         32.86  
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.6
  1   145 TYNDALL, AIDAN      12 Coquitlam Cheeta         29.44Q 
  2   220 MOORE, AIDAN        12 Langley Mustangs         29.72Q 
  3   376 GRAHAM, ROSS        12 St. Georges Scho         30.44  
  4   454 MOY, RODERICK       12 Vancouver Olympi         30.95  
  5   129 CHATTEN, ERIC       12 Coquitlam Cheeta         31.39  
  6   398 QUONG, RYAN         12 St. Georges Scho         31.50  
  7   368 CHOW, KENNEDY       12 St. Georges Scho         32.26  
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.5
  1   249 RETA, JEMAL         12 New West Spartan         29.47Q 
  2   209 KLASSEN, JUDE       12 Langley Mustangs         29.99Q 
  3   262 HOOTON, NICK        12 Norwesters               30.61  
  4   128 CHATTEN, ADAM       12 Coquitlam Cheeta         31.54  
  5   367 CHOW, KEITH         12 St. Georges Scho         31.64  
  6   336 MOORE, SPENCER      12 South Fraser             31.98  
  7   277 BUECKERT, KYREN     12 Ocean Athletics          33.86  
 
Event 36  Boys 12 Year Olds 200 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 26.36  2006        MATTHEW ALVIZ, ST. PIUX                     
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.9 
  1   114 KAUFMANN, BRANDON   12 Chilliwack T             27.83   10   
  2   145 TYNDALL, AIDAN      12 Coquitlam Cheeta         28.12    8   
  3   464 BLACKSHAW, SIMON    12 Vancouver Thunde         28.14    6   
  4   220 MOORE, AIDAN        12 Langley Mustangs         28.48    5   
  5   147 WATERS, LEVI        12 Coquitlam Cheeta         29.24    4   
  6   209 KLASSEN, JUDE       12 Langley Mustangs         29.43    3   
  7   255 SZABO, JAMES        12 New West Spartan         29.89    2   
  8   249 RETA, JEMAL         12 New West Spartan         29.97    1   
 
Event 37  Girls 11 Year Olds 60 Meter Run
================================================================
     results: @  8.80  17/05/2009  MEGHAN HIGASHITANI, ST JOSEPH THE WO        
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.9 
  1   250 SCHULTZ, NINA       11 New West Spartan          9.07Q 
  2   177 CATHCART, SARA      11 Kajaks                    9.15Q 
  3   337 MOORE, TOSHA        11 South Fraser              9.23q 
  4   456 PICKEN, MEGAN       11 Vancouver Olympi          9.50q 
  5   225 ROLFE, HANNAH       11 Langley Mustangs          9.58  
  6   311 DIXON, BLYTHE       11 Royal City Track         10.50  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 1.0 
  1   247 PAGE, SAMANTHA      11 New West Spartan          8.97Q 
  2   424 KROEGER, CHRISTINA  11 Universal AT              9.64Q 
  3   207 KLASSEN, ADRIANNA   11 Langley Mustangs         10.10  
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.3 
  1   353 HIGASHITANI, MEGHA  11 ST Joseph The WO          8.89Q 
  2   271 BEKAR, KIANA        11 Ocean Athletics           9.63Q 
  3   448 CANNON, BROOKE      11 Vancouver Olympi         10.16  
  4   205 JADIS, DANICA       11 Langley Mustangs         10.25  
  5   236 WILLOWS, MEREDITH   11 Langley Mustangs         10.73  
 
Event 37  Girls 11 Year Olds 60 Meter Run
=======================================================================
     results: @  8.80  17/05/2009  MEGHAN HIGASHITANI, ST JOSEPH THE WO        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.1
  1   353 HIGASHITANI, MEGHA  11 ST Joseph The WO          8.80@  10   
  2   247 PAGE, SAMANTHA      11 New West Spartan          8.88    8   
  3   250 SCHULTZ, NINA       11 New West Spartan          8.91    6   
  4   177 CATHCART, SARA      11 Kajaks                    9.00    5   
  5   337 MOORE, TOSHA        11 South Fraser              9.41    4   
  6   271 BEKAR, KIANA        11 Ocean Athletics           9.45    3   
  7   456 PICKEN, MEGAN       11 Vancouver Olympi          9.58    2   
  8   424 KROEGER, CHRISTINA  11 Universal AT              9.70    1   
 
Event 40  Boys 11 Year Olds 60 Meter Run
================================================================
     results: @  8.71  17/05/2009  TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.1 
  1   330 JANA, TERRELL       11 South Fraser              8.95Q 
  2   418 CHHINA, SIMRIT      11 Universal AT              9.80Q 
  3   379 HUANG, KENNETH      11 St. Georges Scho          9.93q 
  4   408 WIRAHARDJA, REGAN   11 St. Georges Scho         10.20  
  5   343 SOMAL, ANMOLJIT     11 South Fraser             10.51  
  6   505 NAGRA, HERMEN       11 Universal AT             11.24  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.7 
  1   237 WUST, CALEB         11 Langley Mustangs          9.07Q 
  2   394 PARK, STUART        11 St. Georges Scho          9.85Q 
  3   110 BEECHAM, HUDSON     11 Chilliwack T              9.96  
  4   366 CHIU, CONNOR        11 St. Georges Scho         10.34  
  5   419 DHILLON, RANDEEP    11 Universal AT             10.65  
Heat  3 Preliminaries   Wind: 1.5 
  1   319 PHUNG, MICHAEL      11 Royal City Track          9.13Q 
  2   251 SHERWOOD, MARCO     11 New West Spartan          9.29Q 
  3   267 PUTNAM-REA, SETH    11 Norwesters                9.95q 
  4   380 JUE, TYLER          11 St. Georges Scho         10.08  
  5   423 GOSAL, HARTEJ       11 Universal AT             10.93  
 
Event 40  Boys 11 Year Olds 60 Meter Run
=======================================================================
     results: @  8.71  17/05/2009  TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.4 
  1   330 JANA, TERRELL       11 South Fraser              8.71@  10   
  2   237 WUST, CALEB         11 Langley Mustangs          8.96    8   
  3   319 PHUNG, MICHAEL      11 Royal City Track          9.06    6   
  4   251 SHERWOOD, MARCO     11 New West Spartan          9.23    5   
  5   379 HUANG, KENNETH      11 St. Georges Scho          9.61    4   
  6   394 PARK, STUART        11 St. Georges Scho          9.78    3   
  7   267 PUTNAM-REA, SETH    11 Norwesters                9.81    2   
  8   418 CHHINA, SIMRIT      11 Universal AT              9.83    1   
 
Event 41  Women 10 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.38  17/05/2009  DANIELLE STEER, OCEAN ATHLETICS             
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.2 
  1   465 FORSYTH, MARIE LOU  10 Vancouver Thunde          9.59Q 
  2   295 SAMSON, MEGAN       10 Ocean Athletics           9.80Q 
  3   442 PANKRATZ, SELAH     10 Valley Royals             9.82Q 
  4   226 SAINT-ONGE, JAIME   10 Langley Mustangs         10.09q 
  5   146 TYNDALL, HANA       10 Coquitlam Cheeta         10.28q 
  6   296 SCHREIER, EMERALD   10 Ocean Athletics          10.90  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 1.7 
  1   297 STEER, DANIELLE     10 Ocean Athletics         @ 9.38Q 
  2   149 WOLCZYK, MADISON    10 Coquitlam Cheeta         10.01Q 
  3   431 ALAMWALA, SIMRAN    10 Valley Royals            10.28Q 
  4   333 JORDAN, JADA        10 South Fraser             10.29  
  5   218 MCBOYLE, MADISON    10 Langley Mustangs         10.53  
  6   140 OBERT, ERICA        10 Coquitlam Cheeta         10.65  
 
Event 41  Women 10 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
     results: @  9.38  17/05/2009  DANIELLE STEER, OCEAN ATHLETICS             
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.1 
  1   297 STEER, DANIELLE     10 Ocean Athletics           9.24   10   
  2   465 FORSYTH, MARIE LOU  10 Vancouver Thunde          9.33    8   
  3   295 SAMSON, MEGAN       10 Ocean Athletics           9.51    6   
  4   226 SAINT-ONGE, JAIME   10 Langley Mustangs          9.69    5    9.683
  4   442 PANKRATZ, SELAH     10 Valley Royals            J9.69    4    9.687
  6   146 TYNDALL, HANA       10 Coquitlam Cheeta         10.07    3   
  7   149 WOLCZYK, MADISON    10 Coquitlam Cheeta         10.14    2   
  8   431 ALAMWALA, SIMRAN    10 Valley Royals            10.17    1   
 
Event 42  Men 10 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.14  17/05/2009  TOMAS DEL RIVERO, NORWESTERS                
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.9 
  1   430 SILLARS, SPENCER D  10 Universal AT              9.85Q 
  2   117 REIMER, JESSE       10 Chilliwack T              9.87Q 
  3   107 CHANDRA, BRENDON    10 Burnaby Striders          9.88Q 
  4   120 STEELE, JON         10 Chilliwack T             10.42  
  5   138 MUNDELL, RONNIE     10 Coquitlam Cheeta         10.73  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.6 
  1   201 HARRISON, JOEL      10 Langley Mustangs          9.23Q 
  2   395 PELAYOMAZZONE, ROB  10 St. Georges Scho          9.55Q 
  3   186 BUCKINGHAM, PAUL    10 Langley Mustangs          9.77Q 
  4   374 GIBOBONS, PETER     10 St. Georges Scho         10.60  
  5   185 BIGLAND, CALLUM     10 Langley Mustangs         10.78  
Heat  3 Preliminaries   Wind: +0.0
  1   260 DEL RIVERO, TOMAS   10 Norwesters              @ 9.14Q 
  2   109 BATEMAN, BRANDON    10 Chilliwack T              9.24Q 
  3   124 BARNABE, BALIE      10 Coquitlam Cheeta         10.25Q 
  4   163 LONG, ZACHARY       10 Golden Ears              10.60  
  5   228 SMITH, CAMERON      10 Langley Mustangs         11.28  
 --   371 ENTWISTLE, CONOR    10 St. Georges Scho           DNF  
 
Event 42  Men 10 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
     results: @  9.14  17/05/2009  TOMAS DEL RIVERO, NORWESTERS                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.6 
  1   260 DEL RIVERO, TOMAS   10 Norwesters                9.02   10   
  2   109 BATEMAN, BRANDON    10 Chilliwack T              9.16    8   
  3   201 HARRISON, JOEL      10 Langley Mustangs          9.18    6   
  4   395 PELAYOMAZZONE, ROB  10 St. Georges Scho          9.45    5   
  5   186 BUCKINGHAM, PAUL    10 Langley Mustangs          9.64    4   
  6   107 CHANDRA, BRENDON    10 Burnaby Striders          9.79    3   
  7   430 SILLARS, SPENCER D  10 Universal AT              9.83    2   
  8   117 REIMER, JESSE       10 Chilliwack T              9.94    1   
 
Event 43  Women 9 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.20  17/05/2009  SOPHIA PELAYO MAZZONE, St John's School     
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 1.5 
  1   346 PELAYO MAZZONE, SO   9 St John's School        @ 9.20Q 
  2   253 STROME, DEVIN        9 New West Spartan         10.33Q 
  3   190 CHADNEY, NATASHA     9 Langley Mustangs         10.61Q 
  4   447 UHRIG, SAIDAH        9 Valley Royals            11.51q 
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.8 
  1   335 MOORE, AMANDA        9 South Fraser             10.21Q 
  2   223 ROBICHAUD, ALEXA     9 Langley Mustangs         10.37Q 
  3   239 CHANE, SIMRAN        9 New West Spartan         10.91Q 
  4   217 MARTINEZ, MARIANA    9 Langley Mustangs         10.98q 
  5   272 BEKAR, MYA           9 Ocean Athletics          11.61  
 
Event 43  Women 9 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
     results: @  9.20  17/05/2009  SOPHIA PELAYO MAZZONE, St John's School     
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.6 
  1   346 PELAYO MAZZONE, SO   9 St John's School          9.34   10   
  2   335 MOORE, AMANDA        9 South Fraser              9.90    8   
  3   253 STROME, DEVIN        9 New West Spartan         10.33    6   
  4   223 ROBICHAUD, ALEXA     9 Langley Mustangs         10.58    5   
  5   190 CHADNEY, NATASHA     9 Langley Mustangs         10.62    4   
  6   239 CHANE, SIMRAN        9 New West Spartan         10.81    3   
  7   217 MARTINEZ, MARIANA    9 Langley Mustangs         10.82    2   
 
Event 44  Men 9 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.88  17/05/2009  PIERS VON DADELSZEN, ST. GEORGES SCHO       
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.1 
  1   152 BUSH, GRAYSON        9 Gibsons Elementa         10.03Q 
  2   384 LEUNG, ARTHUR        9 St. Georges Scho         10.24Q 
  3   350 ETHIER, BRAEDON      9 ST Joseph The WO         10.31q 
  4   389 MATSUBARA, YOSHI     9 St. Georges Scho         10.33q 
  5   208 KLASSEN, JARED       9 Langley Mustangs         10.60  
  6   361 BLANCHARD, THOMAS    9 St. Georges Scho         10.82  
  7   358 AGGARWA;, ABHINAV    9 St. Georges Scho         11.71  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.3 
  1   405 VON DADELSZEN, PIE   9 St. Georges Scho         10.10Q 
  2   215 MARTINEZ, DIEGO      9 Langley Mustangs         10.98Q 
  3   257 WARD, TOMAS          9 New West Spartan         11.39  
  4   122 WOLFF, MAGNUS        9 Chilliwack T             11.58  
  5   399 SCOTT, LAUCHLAN      9 St. Georges Scho         11.72  
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.5 
  1   189 BULCOCK, SIMON       9 Langley Mustangs         10.26Q 
  2   276 BOPARI, MANTAG       9 Ocean Athletics          10.75Q 
  3   111 BOCKHODT, JACOB      9 Chilliwack T             11.29  
  4   362 BRUCE, LUCAS         9 St. Georges Scho         13.58  
 
Event 44  Men 9 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
     results: @  9.88  17/05/2009  PIERS VON DADELSZEN, ST. GEORGES SCHO       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.2 
  1   405 VON DADELSZEN, PIE   9 St. Georges Scho          9.88@  10   
  2   152 BUSH, GRAYSON        9 Gibsons Elementa          9.92    8   
  3   189 BULCOCK, SIMON       9 Langley Mustangs          9.94    6   
  4   384 LEUNG, ARTHUR        9 St. Georges Scho          9.98    5   
  5   389 MATSUBARA, YOSHI     9 St. Georges Scho         10.10    4   
  6   350 ETHIER, BRAEDON      9 ST Joseph The WO         10.19    3   
  7   276 BOPARI, MANTAG       9 Ocean Athletics          10.59    2   
  8   215 MARTINEZ, DIEGO      9 Langley Mustangs         10.65    1   
 
Event 45  Girls 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 2:24.36  16/05/2009  MIRYAM BASSETT, OCEANSIDE TR              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   299 BASSETT, MIRYAM     13 Oceanside TR           2:24.36@  10   
  2   280 CONNOR, ALEXANDRA   13 Ocean Athletics        2:31.05    8   
  3   475 POON, MICHELLE      13 West Vancouv           2:35.04    6   
  4   127 CATTERMOLE, ALEXIS  13 Coquitlam Cheeta       2:45.69    5   
  5   472 WONG, MADISON       13 Vancouver Thunde       2:49.66    4   
  6   104 HUSKISSON, JOSIE    13 Bowen Island Roc       3:02.65    3   
  7   101 BROUGHAM, CALLIE    13 Bowen Island Roc       3:31.69    2   
 
Event 46  Girls 12 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 2:26.97  2004        ABBY VOGT, BURNABY STRIDERS               
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   258 ACOSTA, MARIA       12 Norwesters             2:48.19    1   
  2   148 WOLCZYK, BRITTNI    12 Coquitlam Cheeta       2:49.18  
  3   142 STANYER, AMANDA     12 Coquitlam Cheeta       2:56.48  
  4   466 JOHNSON, NADIA      12 Vancouver Thunde       2:57.77  
  5   197 GIESBRECHT, JENELL  12 Langley Mustangs       2:58.68  
  6   119 STEELE, ERIN        12 Chilliwack T           2:59.25  
  7   432 CHAPMAN, DELANEY    12 Valley Royals          2:59.92  
Section  2  
  1   270 WEAVER, KATIE       12 Norwesters             2:35.37   10   
  2   452 HANSON, JESSICA     12 Vancouver Olympi       2:38.92    8   
  3   451 CHO, STEPHANIE      12 Vancouver Olympi       2:38.93    6   
  4   160 JOHNSTONE, CHRISTI  12 Golden Ears            2:43.33    5   
  5   425 MAHAL, HARLEEN      12 Universal AT           2:43.57    4   
  6   326 TJERNAGEL, RAQUEL   12 Royal City Track       2:45.08    3   
  7   474 POON, MEGAN         12 West Vancouv           2:46.11    2   
  8   476 SAVAGE, GILLIAN     12 West Vancouv           2:56.65  
  9   105 MURPHY, ASHLEY      12 Bowen Island Roc       3:33.89  
 
Event 47  Boys 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 2:15.10  2004        ANDREW CONROY, ST GEORGE                  
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   172 WADHWANI, NATHAN    13 Golden Ears            2:22.22   10   
  2   281 FIGUEROA, BRANDON   13 Ocean Athletics        2:23.60    8   
  3   375 GOH, DANIEL         13 St. Georges Scho       2:26.54    6   
  4   240 GENET, DAWIT        13 New West Spartan       2:28.76    5   
  5   312 DONAHOE, COLIN      13 Royal City Track       2:30.33    4   
  6   136 JONES, TANNER       13 Coquitlam Cheeta       2:33.30    3   
  7   409 WITTIG, CONNOR      13 St. Georges Scho       2:34.58    2   
  8   212 LONG, DERRICK       13 Langley Mustangs       2:36.64    1   
  9   157 MONKMAN, ALEX       13 Gibsons Elementa       2:43.99  
 10   180 GAIO, CHRISTOPHER   13 Kajaks                 2:51.98  
 11   482 ADAM, JAHID         13 St. Georges Scho       3:14.14  
 
Event 48  Boys 12 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 2:27.50  2002        MATTHEW MOOLIN, CITY                      
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   170 WADHWANI, ISAAC     12 Golden Ears            2:36.25    8   
  2   262 HOOTON, NICK        12 Norwesters             2:44.04    4   
  3   154 HUBEL, DYLAN        12 Gibsons Elementa       2:45.55    3   
  4   429 SILLARS, BRAENDON   12 Universal AT           2:50.77  
  5   373 GARBUZ, NICK        12 St. Georges Scho       2:56.25  
  6   383 KIEFFER, THOMAS     12 St. Georges Scho       2:58.91  
  7   470 MONTANARELLA, PIET  12 Vancouver Thunde       3:11.07  
Section  2  
  1   265 NORMAN, ERIC        12 Norwesters             2:29.19   10   
  2   114 KAUFMANN, BRANDON   12 Chilliwack T           2:39.63    6   
  3   318 NYGARD, SAMUEL      12 Royal City Track       2:40.77    5   
  4   209 KLASSEN, JUDE       12 Langley Mustangs       2:46.11    2   
  5   426 MANN, ROBBY         12 Universal AT           2:48.23    1   
  6   230 STEVENS, ETHAN      12 Langley Mustangs       2:59.39  
 --   249 RETA, JEMAL         12 New West Spartan            DQ   Rule 163-3 running o
 
Event 49  Girls 11 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 2:32.55  2003        MORGAN ELLIS, BURNABY STRIDERS            
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   288 GREER, JULIA        11 Ocean Athletics        2:37.30   10   
  2   309 DEWITH, ARIANNA     11 Royal City Track       2:47.73    5   
  3   181 KAHLON, PAARUS      11 Kajaks                 2:53.30    3   
  4   214 MARSHALL, JULIA     11 Langley Mustangs       2:53.52    2   
  5   302 KRAUSE, KENNEDY     11 Ridge Rocket           2:54.92    1   
  6   440 KONRAD, HANNAH      11 Valley Royals          2:57.51  
  7   126 BORIS, CHANELL      11 Coquitlam Cheeta       3:19.46  
Section  2  
  1   247 PAGE, SAMANTHA      11 New West Spartan       2:39.95    8   
  2   133 DA LUZ, LAUREN      11 Coquitlam Cheeta       2:40.34    6   
  3   207 KLASSEN, ADRIANNA   11 Langley Mustangs       2:51.53    4   
  4   102 BROUGHAM, KATIE     11 Bowen Island Roc       2:58.49  
  5   275 BOPARAI, JOLDENJEE  11 Ocean Athletics        2:59.06  
  6   130 CHOW, CHERYL        11 Coquitlam Cheeta       3:02.47  
  7   191 CHADNEY, REBECCA    11 Langley Mustangs       3:02.94  
  8   450 CHO, SAMANTHA       11 Vancouver Olympi       3:08.17  
 
Event 50  Girls 10 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 2:47.99  2008        JULIA GREER, OCEAN ATHLETICS              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   297 STEER, DANIELLE     10 Ocean Athletics        2:48.93   10   
  2   421 DOSANJH, GULNEER    10 Universal AT           2:52.91    8   
  3   226 SAINT-ONGE, JAIME   10 Langley Mustangs       2:54.14    6   
  4   295 SAMSON, MEGAN       10 Ocean Athletics        2:56.00    5   
  5   149 WOLCZYK, MADISON    10 Coquitlam Cheeta       3:04.65    4   
  6   333 JORDAN, JADA        10 South Fraser           3:08.77    3   
  7   473 GEDDES, MELISSA     10 West Vancouv           3:09.44    2   
  8   146 TYNDALL, HANA       10 Coquitlam Cheeta       3:20.03    1   
  9   446 TAKHAR, MEHROOP     10 Valley Royals          3:20.64  
 10   435 FOOTE, ABRESIA      10 Valley Royals          3:39.94  
 
Event 51  Girls 9 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 2:48.09  2006        Natalie Auersperg, GOLDEN EARS            
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   346 PELAYO MAZZONE, SO   9 St John's School       3:06.60   10   
  2   303 KRAUSE, KIRA         9 Ridge Rocket           3:07.93    8   
  3   217 MARTINEZ, MARIANA    9 Langley Mustangs       3:19.84    6   
 
Event 52  Boys 11 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 2:26.72  16/05/2009  JORDAN FLETCHER, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   196 FLETCHER, JORDAN    11 Langley Mustangs       2:26.72@  10   
  2   237 WUST, CALEB         11 Langley Mustangs       2:46.67    8   
  3   169 THOMSON, MITCHELL   11 Golden Ears            2:48.86    6   
  4   322 STEWART-BARNETT, F  11 Royal City Track       2:50.84    5   
  5   396 PITBLADO, OWEN      11 St. Georges Scho       2:53.79    4   
  6   135 EVANS, ISAAC        11 Coquitlam Cheeta       2:54.45    3   
 
Event 53  Boys 10 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 2:28.34  2006        ZACH KARMEL, UNATTACHED                   
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   278 BUECKERT, MAX       10 Ocean Athletics        2:41.18   10   
  2   455 NOBBS, THOMAS       10 Vancouver Olympi       2:41.77    8   
  3   201 HARRISON, JOEL      10 Langley Mustangs       2:43.43    6   
  4   395 PELAYOMAZZONE, ROB  10 St. Georges Scho       2:48.45    5   
  5   242 KATTLER, TYLER      10 New West Spartan       2:55.31    4   
  6   430 SILLARS, SPENCER D  10 Universal AT           2:57.72    3   
  7   186 BUCKINGHAM, PAUL    10 Langley Mustangs       2:58.16    2   
  8   266 PARSAKISH, NIMA     10 Norwesters             2:58.52    1   
  9   115 KAUFMANN, RHYS      10 Chilliwack T           3:21.42  
 10   120 STEELE, JON         10 Chilliwack T           3:23.80  
 --   165 O'BRIEN, AIDAN      10 Golden Ears                DNF  
 --   194 DEVRIES, TIJS       10 Langley Mustangs           DNF  
 
Event 54  Boys 9 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 2:42.56  2005        ZACH KARMEL, UNATTACHED                   
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   405 VON DADELSZEN, PIE   9 St. Georges Scho       2:52.43   10   
  2   152 BUSH, GRAYSON        9 Gibsons Elementa       2:52.75    8   
  3   403 SURJIR, JAMES        9 St. Georges Scho       3:01.87    6   
  4   215 MARTINEZ, DIEGO      9 Langley Mustangs       3:04.05    5   
  5   276 BOPARI, MANTAG       9 Ocean Athletics        3:11.94    4   
  6   116 LENZ, MASON          9 Chilliwack T           3:12.39    3   
  7   118 ROBERTSON, OWEN      9 Chilliwack T           3:33.53    2   
 
Event 56  Girls 12 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
     results: @ 56.41  2004        SOUTH FRASER, SOUTH FRASER                  
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 ST Joseph  'A'                                        57.13   10   
  2 Langley Mustangs  'A'                               1:00.32    8   
     1) 187 BUCKINGHAM, ROBYN 12        2) 195 DUTKIEWICZ, MADISON 12     
     3)                                 4) 199 HARRISON, EMMA 12          
  3 Norwesters  'A'                                     1:00.69    6   
  4 Vancouver Thunderbirds  'A'                         1:01.68    5   
 -- Vancouver Olympic Club  'A'                              DQ  
 
Event 57  Girls 11 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
     results: @ 1:01.45  17/05/2009  ST JOSEPH, ST JOSEPH THE WO               
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 ST Joseph  'A'                                      1:01.45@  10   
  2 South Fraser Track & Fiel  'A'                      1:02.29    8   
  3 New West Spartans  'A'                              1:03.22    6   
  4 Ocean Athletics  'A'                                1:04.65    5   
  5 Langley Mustangs  'A'                               1:04.66    4   
     1) 205 JADIS, DANICA 11            2) 225 ROLFE, HANNAH 11           
     3) 207 KLASSEN, ADRIANNA 11        4) 236 WILLOWS, MEREDITH 11       
 
Event 58  Girls 9-10 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 ST Joseph  'A'                                      1:06.66   10   
  2 ST Joseph  'A'                                      1:11.95   10   
  3 Second Street  'A'                                  1:14.54    8   
 
Event 60  Boys 13-14 4x100 Meter Relay
=======================================================================
     results: @ 55.16  2003        THUNDERBRIDS, THUNDERBIRDS                  
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Coquitlam Cheetahs  'A'                               55.26   10   
  2 New West Spartans  'A'                                55.31    8   
  3 St. Georges School  'A'                               56.67    6   
     1) 382 KHAN, HAMZA 13              2) 385 LEUNG, RYAN 13             
     3) 409 WITTIG, CONNOR 13           4) 369 CHUNG, KEVIN 13            
  4 South Fraser Track & Fiel  'A'                        56.82    5   
 
Event 61  Boys 12 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
     results: @ 56.53  2006        SOUTH FRASER, SOUTH FRAER                   
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Langley Mustangs  'A'                                 58.16   10   
  2 New West Spartans  'A'                              1:00.59    8   
 -- St. Georges School  'A'                                  DQ  
     1) 376 GRAHAM, ROSS 12             2) 383 KIEFFER, THOMAS 12         
     3) 398 QUONG, RYAN 12              4) 397 PLAYER, CHASE 12           
 
Event 62  Boys 11 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
     results: @ 59.99  2006        ST PIUX, ST PIUX                            
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Universal Athletics Club  'A'                       1:06.91   10   
 
Event 63  Boys 10 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
     results: @ 1:01.97  2005        ST JOSEPH WORK, ST JOSEPH THE WO          
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Langley Mustangs  'A'                               1:04.87   10   
  2 St. Georges School  'A'                             1:06.21    8   
     1) 395 PELAYOMAZZONE, ROBERTO 10   2) 371 ENTWISTLE, CONOR 10        
     3) 392 NG, WESTLEY 10              4)                                
  3 Second Street  'A'                                  1:07.62    6   
 
Event 64  Boys 9 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
     results: @ 1:05.76  2006        ST JOSEPH THE WORKER, ST JOSEPH THE WO    
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 ST Joseph  'A'                                      1:07.85   10   
  2 St. Georges School  'A'                             1:08.30    8   
     1) 389 MATSUBARA, YOSHI 9          2) 384 LEUNG, ARTHUR 9            
     3) 405 VON DADELSZEN, PIERS 9      4) 387 LIM, DANIEL 9              
  3 Second Street  'A'                                  1:25.92    6   
 
Event 65  Boys 9 Year Olds High Jump
=======================================================================
     results: @ 1.15m  2002        JOSHUA DRAKE, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1   403 SURJIR, JAMES        9 St. Georges Scho         1.10m   10   
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.08 1.10 1.11 
        O    O    O    O    O  XXO  XXO  XXX 
  2   152 BUSH, GRAYSON        9 Gibsons Elementa        J1.00m    6   
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O   XO  XXX 
  2   405 VON DADELSZEN, PIE   9 St. Georges Scho         1.00m    8   
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O    O  XXX 
  4   111 BOCKHODT, JACOB      9 Chilliwack T             0.95m    4.50
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O    O   XO  XXX 
  4   384 LEUNG, ARTHUR        9 St. Georges Scho         0.95m    4.50
     0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O    O  XXX 
  6   118 ROBERTSON, OWEN      9 Chilliwack T             0.90m    3   
     0.80 0.85 0.90 0.95 
        O    O  XXO  XXX 
  6   215 MARTINEZ, DIEGO      9 Langley Mustangs        J0.90m    2   
     0.85 0.90 0.95 
       XO  XXO  XXX 
  8   358 AGGARWA;, ABHINAV    9 St. Georges Scho         0.85m    0.50
     0.80 0.85 0.90 
        O    O  XXX 
  8   485 PHILBRICK, DARIAN    9 Second Street           J0.85m  
     0.80 0.85 0.90 
       XO  XXO  XXX 
  8   189 BULCOCK, SIMON       9 Langley Mustangs         0.85m    0.50
     0.85 0.90 
        O  XXX 
 11   386 LI, JACK             9 St. Georges Scho         0.80m  
 11   362 BRUCE, LUCAS         9 St. Georges Scho         0.80m  
     0.80 0.85 
       XO  XXX 
 --   359 BAINS, NEIL          9 St. Georges Scho            NH  
     0.80 
      XXX 
 --   122 WOLFF, MAGNUS        9 Chilliwack T                NH  
     0.80 
      XXX 
 
Event 66  Girls 9 Year Olds Long Jump
============================================================================
     results: @ 3.37m  1980        LISA THIELE, I C DELTA (SOUTH FRASER)       
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   346 PELAYO MAZZONE, SO   9 St John's School         3.14m   NWI  10   
           3.14m(NWI)            
  2   253 STROME, DEVIN        9 New West Spartan         2.80m   NWI   8   
     2.67m(NWI) 2.64m(NWI) 2.80m(NWI)           
  3   217 MARTINEZ, MARIANA    9 Langley Mustangs         2.51m   NWI   6   
     2.43m(NWI) 2.51m(NWI) 2.35m(NWI)            
  4   239 CHANE, SIMRAN        9 New West Spartan         2.48m   NWI   5   
     2.34m(NWI) 2.41m(NWI) 2.48m(NWI)            
  5   272 BEKAR, MYA           9 Ocean Athletics          2.19m   NWI   4   
     2.15m(NWI) 1.84m(NWI) 2.19m(NWI)            
  6   190 CHADNEY, NATASHA     9 Langley Mustangs         2.17m   NWI   3   
     2.17m(NWI) 1.83m(NWI) FOUL                 
  7   223 ROBICHAUD, ALEXA     9 Langley Mustangs         2.09m   NWI   2   
     2.08m(NWI) 2.09m(NWI) 1.99m(NWI)            
  8   335 MOORE, AMANDA        9 South Fraser             2.07m   NWI   1   
     1.51m(NWI) 2.07m(NWI) 1.91m(NWI)            
 
Event 67  Girls 13-14 Triple Jump
============================================================================
     results: @ 10.63m  2004        CHRISTABEL NETTEY, SOUTH FRASER            
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   298 VICIC, AMY R.       13 Ocean Athletics          9.88m   NWI  10   
     9.80m(NWI) 9.77m(NWI) 9.88m(NWI)           
  2   480 VETTERL, ALANNAH    13 South Fraser             9.17m   NWI   8   
     8.68m(NWI) 9.08m(NWI) 9.17m(NWI)           
  3   434 EAGLES, ASHTON      13 Valley Royals            8.69m   NWI   6   
     7.92m(NWI) 8.69m(NWI) FOUL                
 
Event 68  Boys 10 Year Olds Shot Put 2 KG
=======================================================================
     results: @ 8.19m  19/05/2007  Chitraj Dosanjh, UNIVERSAL ATHLET           
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   201 HARRISON, JOEL      10 Langley Mustangs         7.36m   10   
      7.36m  6.94m  7.10m            
  2   487 SANDHU, SAMMY       10 Second Street            7.23m    8   
      6.60m  7.23m  6.77m            
  3   488 BILLY, LOGAN        10 Unattached B             6.77m    6   
      6.04m  6.77m               
  4   151 LAMBERT, MICHAEL    10 Durieu Tradition         6.65m    5   
      6.50m  6.56m  6.65m            
  5   107 CHANDRA, BRENDON    10 Burnaby Striders         6.59m    4   
      6.42m  6.59m  6.29m            
  6   374 GIBOBONS, PETER     10 St. Georges Scho         6.45m    3   
      6.01m  6.23m  6.45m            
  7   404 TANG, BRANDON       10 St. Georges Scho         6.44m    2   
      5.57m  5.26m  6.44m            
  8   486 AGLUBSAT, RAYMOND   10 Second Street            6.31m    1   
      6.31m     5.53m            
  9   228 SMITH, CAMERON      10 Langley Mustangs         6.03m  
      5.65m  6.03m  5.56m            
 10   120 STEELE, JON         10 Chilliwack T             5.98m  
      5.98m  5.72m  5.38m            
 11   402 SMITH, GRIFFIN      10 St. Georges Scho         5.27m  
         5.27m  4.80m           
 12   185 BIGLAND, CALLUM     10 Langley Mustangs         4.44m  
      FOUL  FOUL  4.44m            
 13   194 DEVRIES, TIJS       10 Langley Mustangs         4.30m  
      3.80m  FOUL  4.30m           
 
Event 69  Girls 11 Year Olds Discus Throw 69 G
=======================================================================
     results: @ 23.56m  2003        JASMINE SESE (750 G), I C DELTA            
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   176 BHANDAL, GURLEEN    11 Kajaks                  18.15m   10   
      FOUL  17.96m  18.15m            
  2   121 WILLING, TASHA      11 Chilliwack T            14.91m    8   
      14.91m  FOUL  14.05m            
  3   356 SILVERA, ALEXIS     11 ST Joseph The WO        14.25m    6   
      14.25m  13.89m  FOUL           
  4   126 BORIS, CHANELL      11 Coquitlam Cheeta        13.98m    5   
      FOUL  13.98m  13.74m            
  5   159 HAYLEY, EIGENFELDT  11 Golden Ears             11.88m    4   
      10.45m  11.88m  FOUL           
  6   179 FREIWIRTH, GALIA    11 Kajaks                  10.19m    3   
      10.19m  8.51m  6.65m           
  7   311 DIXON, BLYTHE       11 Royal City Track         8.02m    2   
      8.02m  6.05m  7.62m          
 
Event 70  Boys 11 Year Olds High Jump
=======================================================================
     results: @ 1.36m  16/05/2008  ERIC CHATTEN, COQ CHEETAHS                  
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   196 FLETCHER, JORDAN    11 Langley Mustangs         1.30m   10   
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O   XO    O  XXO  XXX 
  2   110 BEECHAM, HUDSON     11 Chilliwack T             1.25m    8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O  XXO    O  XXO  XXX 
  3   267 PUTNAM-REA, SETH    11 Norwesters              J1.15m    3   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
       XO    O  XXO    O  XXX 
  3   135 EVANS, ISAAC        11 Coquitlam Cheeta         1.15m    5.50
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O  XXX 
  3   251 SHERWOOD, MARCO     11 New West Spartan        J1.15m    1   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O   XO    O  XXO  XXX 
  3   379 HUANG, KENNETH      11 St. Georges Scho         1.15m    5.50
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O  XXX 
  3   322 STEWART-BARNETT, F  11 Royal City Track        J1.15m    2   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO   XO  XXX 
  3   237 WUST, CALEB         11 Langley Mustangs        J1.15m    4   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O  XXO    O  XXX 
  9   169 THOMSON, MITCHELL   11 Golden Ears              1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O  XXX 
 10   408 WIRAHARDJA, REGAN   11 St. Georges Scho         1.05m  
     1.00 1.05 1.10 
        O  XXO  XXX 
 --   366 CHIU, CONNOR        11 St. Georges Scho            NH  
     1.00 
      XXX 
 
Event 71  Girls 10 Year Olds Long Jump
============================================================================
     results: @ 4.00m  1992        NATALIE JOHNSON, UNATTACHED                 
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   297 STEER, DANIELLE     10 Ocean Athletics          3.63m   NWI  10   
     3.42m(NWI) 3.46m(NWI) 3.63m(NWI)            
  2   465 FORSYTH, MARIE LOU  10 Vancouver Thunde         3.55m   NWI   8   
     3.55m(NWI) 3.15m(NWI) 3.51m(NWI)            
  3   421 DOSANJH, GULNEER    10 Universal AT             3.47m   NWI   6   
     2.98m(NWI) 3.04m(NWI) 3.47m(NWI)            
  4   453 MILLER, KRISTEN     10 Vancouver Olympi         3.18m   NWI   5   
     3.18m(NWI) 3.11m(NWI) 2.88m(NWI)            
  5   446 TAKHAR, MEHROOP     10 Valley Royals            3.17m   NWI   4   
     2.51m(NWI) FOUL      3.17m(NWI)            
  6   442 PANKRATZ, SELAH     10 Valley Royals            3.13m   NWI   3   
     2.93m(NWI) 3.13m(NWI) FOUL                
  7   295 SAMSON, MEGAN       10 Ocean Athletics          3.04m   NWI   1.50
     2.57m(NWI) 3.04m(NWI) 2.89m(NWI)           
  7   103 DERBAN, JAMIE       10 Bowen Island Roc         3.04m   NWI   1.50
     3.03m(NWI) 2.94m(NWI) 3.04m(NWI)            
  9   146 TYNDALL, HANA       10 Coquitlam Cheeta         3.03m   NWI 
     2.82m(NWI) 3.03m(NWI) 2.68m(NWI)            
 10   226 SAINT-ONGE, JAIME   10 Langley Mustangs         2.95m   NWI 
     2.81m(NWI) 2.87m(NWI) 2.95m(NWI)            
 11   268 RASTAD, EMMA        10 Norwesters               2.85m   NWI 
     2.83m(NWI) 2.85m(NWI) 2.84m(NWI)            
 12   459 PRINGLE, MADELEINE  10 Vancouver Olympi         2.83m   NWI 
     2.80m(NWI) 2.83m(NWI) 2.69m(NWI)            
 12   149 WOLCZYK, MADISON    10 Coquitlam Cheeta         2.83m   NWI 
     2.64m(NWI) 2.49m(NWI) 2.83m(NWI)            
 14   307 WILLIAMS, RANDI     10 Ridge Rocket             2.74m   NWI 
     2.74m(NWI) 2.33m(NWI) 2.49m(NWI)            
 15   473 GEDDES, MELISSA     10 West Vancouv             2.69m   NWI 
     2.69m(NWI) 2.47m(NWI) 2.61m(NWI)            
 16   333 JORDAN, JADA        10 South Fraser             2.49m   NWI 
     2.49m(NWI) 2.23m(NWI) 2.36m(NWI)            
 17   435 FOOTE, ABRESIA      10 Valley Royals            2.27m   NWI 
     2.26m(NWI) 1.90m(NWI) 2.27m(NWI)           
 
Event 72  Boys 13-14 Triple Jump
============================================================================
     results: @ 10.50m  2005        JARED HEKLDMAN - JACOB POWRIE, LANGLY MUSTA
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   252 STEFANOVIC, MIHAIL  13 New West Spartan        10.20m   NWI  10   
     9.68m(NWI) 10.11m(NWI) 10.20m(NWI)           
  2   254 STROME, ETHAN       13 New West Spartan         9.78m   NWI   8   
     FOUL      9.78m(NWI) FOUL                
  3   248 PAVEL, BOGDAN       13 New West Spartan         8.56m   NWI   6   
     8.56m(NWI) 8.26m(NWI) 8.32m(NWI)            
  4   444 SCHMIDT, JAYDEN     13 Valley Royals            8.32m   NWI   5   
     FOUL      8.20m(NWI) 8.32m(NWI)            
 
Event 73  Boys 12 Year Olds Shot Put 3 KG
=======================================================================
     results: @ 11.07m  2002        ANGUS TAYLOR, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   420 DOSANJH, CHITRAJ    12 Universal AT             9.32m   10   
      9.19m  9.32m  9.09m            
  2   354 PATERNO, RAFAEL     12 ST Joseph The WO         8.73m    8   
      FOUL  8.31m  8.73m            
  3   400 SHIVJI, ZAIN        12 St. Georges Scho         7.34m    6   
      FOUL  6.65m  7.34m           
  4   464 BLACKSHAW, SIMON    12 Vancouver Thunde         6.98m    5   
      6.53m  FOUL  6.98m            
  5   336 MOORE, SPENCER      12 South Fraser             6.66m    4   
         6.66m  6.54m            
  6   414 YIP, KALON          12 St. Georges Scho         6.60m    3   
      6.26m  6.42m  6.60m            
  7   438 GREWAL, JEEWAN      12 Valley Royals            6.07m    2   
      6.07m  5.85m  6.02m            
  8   129 CHATTEN, ERIC       12 Coquitlam Cheeta         5.93m    1   
      5.09m  FOUL  5.93m            
  9   318 NYGARD, SAMUEL      12 Royal City Track         5.92m  
      5.39m  FOUL  5.92m            
 10   458 PRINGLE, LACHLAN    12 Vancouver Olympi         5.91m  
      5.54m  5.51m  5.91m            
 11   128 CHATTEN, ADAM       12 Coquitlam Cheeta         5.78m  
      5.22m  5.65m  5.78m            
 12   145 TYNDALL, AIDAN      12 Coquitlam Cheeta         5.38m  
      4.99m  5.38m  FOUL           
 13   182 MACAULAY, LACHLAN   12 Kajaks                   5.15m  
      FOUL  5.15m  5.07m            
 14   230 STEVENS, ETHAN      12 Langley Mustangs         5.08m  
      5.04m  FOUL  5.08m            
 
Event 74  Girls 12 Year Olds Discus Throw 750 G
=======================================================================
     results: @ 27.34m  2005        VANESSA SCHMIDT, ST PIUS                   
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   352 HERRERA, STEPAHNIE  12 ST Joseph The WO        18.87m   10   
      FOUL  FOUL     18.87m        
  2   471 VON DADELSZEN, EMM  12 Vancouver Thunde        16.24m    8   
      FOUL  15.50m  16.24m            
  3   263 MAH, CASSANDRA      12 Norwesters              15.57m    6   
      15.57m  FOUL  15.46m            
  4   134 EVANS, ANSTASIA     12 Coquitlam Cheeta        15.46m    5   
      15.46m  13.38m  14.62m            
  5   258 ACOSTA, MARIA       12 Norwesters              15.43m    4   
      15.43m  13.88m  14.13m            
  6   141 PERRY, SHIVAUGHN    12 Coquitlam Cheeta        13.95m    3   
      13.95m  13.23m  FOUL            
  7   305 SUTTON, MAHAILA     12 Ridge Rocket            13.91m    2   
      11.06m  10.62m  13.91m            
  8   148 WOLCZYK, BRITTNI    12 Coquitlam Cheeta        13.54m    1   
      13.54m  FOUL  12.85m            
  9   306 WILLIAMS, CARLY     12 Ridge Rocket            13.07m  
      13.05m  12.65m  13.07m            
 10   221 MUFFORD, SIDNEY     12 Langley Mustangs        10.32m  
      10.32m  FOUL  10.16m            
 --   259 DEL RIVERO, NINA    12 Norwesters                FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 75  Girls 9 Year Olds High Jump
=======================================================================
     results: @ 1.13m  1985        T WIEBE, DEWDNEY SCHOOL                     
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   253 STROME, DEVIN        9 New West Spartan         1.00m   10   
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  2   346 PELAYO MAZZONE, SO   9 St John's School        J0.95m    6   
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O    O   XO  XXX 
  2   494 ROSLIN, KATELYN      9 Second Street            0.95m    8   
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O   XO    O  XXX 
  4   496 PILLAY, KATHRINA     9 Second Street            0.90m    5   
     0.80 0.85 0.90 0.95 
        O    O    O  XXX 
  5   239 CHANE, SIMRAN        9 New West Spartan         0.85m    4   
     0.80 0.85 0.90 
        O   XO  XXX 
 --   217 MARTINEZ, MARIANA    9 Langley Mustangs            NH  
     0.80 
      XXX 
 
Event 76  Boys 9 Year Olds Long Jump
============================================================================
     results: @ 3.82m  2002        BEN RAPS, LANGLEY MUSTANGS                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   403 SURJIR, JAMES        9 St. Georges Scho         3.40m   NWI  10   
     3.40m(NWI) 3.36m(NWI) 3.15m(NWI)            
  2   389 MATSUBARA, YOSHI     9 St. Georges Scho         3.16m   NWI   8   
     3.13m(NWI) 2.75m(NWI) 3.16m(NWI)            
  3   405 VON DADELSZEN, PIE   9 St. Georges Scho         3.13m   NWI   6   
     3.02m(NWI) 2.55m(NWI) 3.13m(NWI)            
  4   490 MOORE, GREG          9 Unattached B             3.10m   NWI   5   
     3.06m(NWI) 2.82m(NWI) 3.10m(NWI)            
  5   276 BOPARI, MANTAG       9 Ocean Athletics         J2.91m   NWI   3   
     2.51m(NWI) 2.91m(NWI) 2.79m(NWI)            
  5   152 BUSH, GRAYSON        9 Gibsons Elementa         2.91m   NWI   4   
     2.89m(NWI) 2.90m(NWI) 2.91m(NWI)            
  7   410 WONG, ALEXANDER      9 St. Georges Scho         2.76m   NWI   2   
     2.76m(NWI) 2.64m(NWI) 2.66m(NWI)            
  8   381 KAO, EUGENE          9 St. Georges Scho         2.67m   NWI   1   
     2.67m(NWI) 2.27m(NWI) FOUL                
  9   350 ETHIER, BRAEDON      9 ST Joseph The WO         2.58m   NWI 
     2.58m(NWI) 2.39m(NWI) 2.48m(NWI)            
 10   215 MARTINEZ, DIEGO      9 Langley Mustangs         2.53m   NWI 
     2.53m(NWI) 2.50m(NWI) 2.48m(NWI)            
 11   208 KLASSEN, JARED       9 Langley Mustangs         2.49m   NWI 
     2.47m(NWI) 2.49m(NWI) 2.41m(NWI)            
 12   111 BOCKHODT, JACOB      9 Chilliwack T             2.46m   NWI 
     2.46m(NWI) 2.25m(NWI) 2.21m(NWI)            
 13   257 WARD, TOMAS          9 New West Spartan         2.38m   NWI 
     2.38m(NWI) 2.03m(NWI) 2.26m(NWI)            
 14   358 AGGARWA;, ABHINAV    9 St. Georges Scho         2.34m   NWI 
     2.27m(NWI) 2.21m(NWI) 2.34m(NWI)            
 15   122 WOLFF, MAGNUS        9 Chilliwack T             2.32m   NWI 
     FOUL      2.19m(NWI) 2.32m(NWI)            
 16   460 RADELET, LUC         9 Vancouver Olympi         2.26m   NWI 
     2.03m(NWI) 2.15m(NWI) 2.26m(NWI)            
 17   359 BAINS, NEIL          9 St. Georges Scho         2.21m   NWI 
     2.09m(NWI) 1.87m(NWI) 2.21m(NWI)            
 17   116 LENZ, MASON          9 Chilliwack T             2.21m   NWI 
     FOUL      2.21m(NWI) 1.80m(NWI)            
 19   387 LIM, DANIEL          9 St. Georges Scho         2.09m   NWI 
     2.03m(NWI) 2.08m(NWI) 2.09m(NWI)            
 
Event 77  Boys 12 Year Olds Triple Jump
============================================================================
     results: @ 10.40m  2008        MIHAILO STEFANOVIC, NEW WEST SPARTANS      
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   454 MOY, RODERICK       12 Vancouver Olympi         9.11m   NWI  10   
     8.74m(NWI) 9.11m(NWI) 9.03m(NWI)            
  2   265 NORMAN, ERIC        12 Norwesters               8.94m   NWI   8   
     8.74m(NWI) 8.94m(NWI) 8.77m(NWI)            
  3   367 CHOW, KEITH         12 St. Georges Scho         8.82m   NWI   6   
     8.82m(NWI) 8.57m(NWI) FOUL                 
  4   249 RETA, JEMAL         12 New West Spartan         8.68m   NWI   5   
     8.62m(NWI) 8.40m(NWI) 8.68m(NWI)            
  5   255 SZABO, JAMES        12 New West Spartan         8.35m   NWI   4   
     8.35m(NWI) 8.32m(NWI) FOUL                
  6   262 HOOTON, NICK        12 Norwesters               8.33m   NWI   3   
     7.94m(NWI) 8.01m(NWI) 8.33m(NWI)            
  7   216 MARTINEZ, FERNANDO  12 Langley Mustangs         8.09m   NWI   2   
     7.75m(NWI) 8.09m(NWI) 7.88m(NWI)            
  8   318 NYGARD, SAMUEL      12 Royal City Track         7.56m   NWI   1   
     7.14m(NWI) 7.56m(NWI) 7.38m(NWI)            
 
Event 78  Boys 11 Year Olds Shot Put 2 KG
=======================================================================
     results: @ 10.54m  2000        AARON PRETTY, ES RICHARDS                  
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   351 ETHIER, ETHAN       11 ST Joseph The WO         8.59m   10   
      8.51m  8.48m  8.59m            
  2   279 CHAHILL, JAI        11 Ocean Athletics          7.67m    8   
      7.19m  7.07m  7.67m            
  3   135 EVANS, ISAAC        11 Coquitlam Cheeta         7.39m    6   
      6.71m  7.39m  7.29m            
  4   330 JANA, TERRELL       11 South Fraser             7.34m    5   
      FOUL  7.34m  6.97m            
  5   360 BAINS, PAUL         11 St. Georges Scho         7.18m    4   
      6.22m  6.40m  7.18m            
  6   463 AVERSA, LEONARDO    11 Vancouver Thunde         6.85m    3   
      FOUL  6.06m  6.85m            
  7   322 STEWART-BARNETT, F  11 Royal City Track         6.79m    2   
      5.99m  6.16m  6.79m           
  8   408 WIRAHARDJA, REGAN   11 St. Georges Scho         6.59m    1   
      FOUL  6.22m  6.59m            
  9   394 PARK, STUART        11 St. Georges Scho         6.41m  
      6.00m  6.41m  FOUL           
 10   237 WUST, CALEB         11 Langley Mustangs         6.19m  
      6.11m  5.87m  6.19m            
 11   267 PUTNAM-REA, SETH    11 Norwesters               5.66m  
      5.32m  5.23m  5.66m           
 12   388 LORANT, ALEX        11 St. Georges Scho         5.49m  
      5.49m  5.46m  4.96m            
 
Event 79  Boys 10 Year Olds Discus Throw 750 G
=======================================================================
     results: @ 19.65m  2005        NICK BECK, I C DELTA                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   120 STEELE, JON         10 Chilliwack T            18.03m   10   
      18.03m  FOUL  17.75m            
  2   260 DEL RIVERO, TOMAS   10 Norwesters              15.73m    8   
      13.43m  15.73m  FOUL            
  3   374 GIBOBONS, PETER     10 St. Georges Scho        14.43m    6   
      14.43m  FOUL  12.71m            
  4   487 SANDHU, SAMMY       10 Second Street           14.03m    5   
      FOUL  11.21m  14.03m          
  5   201 HARRISON, JOEL      10 Langley Mustangs        13.74m    4   
      13.08m  12.48m  13.74m            
  6   486 AGLUBSAT, RAYMOND   10 Second Street           12.88m    3   
      FOUL  11.23m  12.88m            
  7   402 SMITH, GRIFFIN      10 St. Georges Scho        11.71m    2   
      10.78m  FOUL  11.71m            
  8   497 THOMAS, NICHOLAS    10 Second Street           10.56m    1   
      9.56m  8.71m  10.56m            
 
Event 80  Girls 13-14 High Jump
=======================================================================
     results: @ 1.62m  2008        GEORGIA ELLENWOOD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   298 VICIC, AMY R.       13 Ocean Athletics          1.50m   10   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.57 
        O    O    O    O  XXX 
  2   480 VETTERL, ALANNAH    13 South Fraser            J1.40m    6   
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O   XO  XXX 
  2   290 NEVEU, TAYLOR       13 Ocean Athletics          1.40m    8   
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O    O  XXX 
  4   434 EAGLES, ASHTON      13 Valley Royals            1.35m    5   
     1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O  XXX 
  4   233 VANNOORT, MARISSA   13 Langley Mustangs        J1.35m    4   
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O  XXO  XXX 
  6   344 TAN, JESSICA        13 South Fraser            J1.30m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O   XO    O  XXX 
  6   243 MOOZHAYIL, JASMINE  13 New West Spartan         1.30m    1.50
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O  XXX 
  6   144 TEVES, JORDAN       13 Coquitlam Cheeta         1.30m    1.50
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O  XXX 
  6   475 POON, MICHELLE      13 West Vancouv             1.30m    1.50
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O  XXO    O  XXX 
  6   328 GROTH, RACHEL       13 South Fraser             1.30m    1.50
     1.25 1.30 1.35 
        O    O  XXX 
 11   234 WATKINS, NATALIE    13 Langley Mustangs         1.20m  
     1.15 1.20 1.25 
        O   XO  XXX 
 
Event 81  Boys 13-14 Long Jump
============================================================================
     results: @ 5.24m  2001        REID GUSTAVSON, WEST VAN                    
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   254 STROME, ETHAN       13 New West Spartan         4.66m   NWI  10   
     4.66m(NWI) 4.32m(NWI) 4.22m(NWI)            
  2   252 STEFANOVIC, MIHAIL  13 New West Spartan         4.59m   NWI   8   
     4.59m(NWI) 4.41m(NWI) 4.44m(NWI)            
  3   172 WADHWANI, NATHAN    13 Golden Ears              4.47m   NWI   6   
     4.13m(NWI) 4.47m(NWI) FOUL                 
  4   244 NIZAMANI, AHMAD     13 New West Spartan         4.46m   NWI   5   
     4.46m(NWI) 3.93m(NWI) 4.35m(NWI)            
  5   224 ROBICHAUD, MAX      13 Langley Mustangs         4.44m   NWI   4   
     4.44m(NWI) 4.23m(NWI) 4.42m(NWI)            
  6   409 WITTIG, CONNOR      13 St. Georges Scho         4.39m   NWI   3   
     FOUL      3.96m(NWI) 4.39m(NWI)            
  7   212 LONG, DERRICK       13 Langley Mustangs         4.20m   NWI   2   
     4.18m(NWI) 4.20m(NWI) 4.00m(NWI)            
  8   143 TAYLOR-LEWIS, ADEY  13 Coquitlam Cheeta         4.15m   NWI   1   
     FOUL      4.15m(NWI) 3.97m(NWI)            
  9   173 BURNHAM, CALEB      13 Hafmoon Bay              3.93m   NWI 
     3.72m(NWI) 3.93m(NWI) 3.76m(NWI)            
 10   157 MONKMAN, ALEX       13 Gibsons Elementa         3.92m   NWI 
     3.92m(NWI) 3.85m(NWI) 3.83m(NWI)            
 11   180 GAIO, CHRISTOPHER   13 Kajaks                   3.91m   NWI 
     3.63m(NWI) 3.90m(NWI) 3.91m(NWI)            
 12   444 SCHMIDT, JAYDEN     13 Valley Royals            3.76m   NWI 
     3.76m(NWI) FOUL      3.60m(NWI)            
 13   137 MENDEZ, MICHAEL     13 Coquitlam Cheeta         3.73m   NWI 
     3.73m(NWI) 3.68m(NWI) FOUL                
 13   158 SINGLETON, LIAM     13 Gibsons Elementa         3.73m   NWI 
     FOUL      3.73m(NWI) 3.49m(NWI)            
 15   166 O'BRIEN, CONNOR     13 Golden Ears              3.71m   NWI 
     3.71m(NWI) 3.35m(NWI)              
 16   385 LEUNG, RYAN         13 St. Georges Scho         3.68m   NWI 
     3.68m(NWI) 3.25m(NWI)               
 17   248 PAVEL, BOGDAN       13 New West Spartan         3.55m   NWI 
     3.45m(NWI) 3.41m(NWI) 3.55m(NWI)            
 18   153 BUSH, HADEN         13 Gibsons Elementa         3.52m   NWI 
     3.52m(NWI) 3.37m(NWI) 3.44m(NWI)            
 19   229 SNOWDON, ALEX       13 Langley Mustangs         3.48m   NWI 
     3.48m(NWI) 3.30m(NWI) FOUL                 
 20   202 HELLNER, JAMES      13 Langley Mustangs         3.47m   NWI 
     FOUL      3.43m(NWI) 3.47m(NWI)           
 21   329 INGVALDSON, BENJAM  13 South Fraser             3.31m   NWI 
     3.22m(NWI) 3.31m(NWI) FOUL                 
 22   203 HELLNER, JONATHAN   13 Langley Mustangs         3.17m   NWI 
     3.01m(NWI) 3.17m(NWI) 3.02m(NWI)            
 23   412 XIE, GEORGE         13 St. Georges Scho         2.94m   NWI 
     FOUL      2.94m(NWI) 2.53m(NWI)            
 
Event 82  Girls 11 Year Olds Triple Jump
============================================================================
     results: @ 9.72m  1995        EMILY BEERS, GLENAYRE                       
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   250 SCHULTZ, NINA       11 New West Spartan         8.66m   NWI  10   
     8.38m(NWI) FOUL      8.66m(NWI)            
  2   424 KROEGER, CHRISTINA  11 Universal AT             8.40m   NWI   8   
     7.93m(NWI) 8.03m(NWI) 8.40m(NWI)            
  3   271 BEKAR, KIANA        11 Ocean Athletics          7.77m   NWI   6   
     7.57m(NWI) 7.75m(NWI) 7.77m(NWI)            
  4   102 BROUGHAM, KATIE     11 Bowen Island Roc         6.91m   NWI   5   
     6.83m(NWI) 6.91m(NWI) FOUL                 
  5   121 WILLING, TASHA      11 Chilliwack T             5.95m   NWI   4   
     FOUL      FOUL      5.95m(NWI)           
 
Event 83  Girls 10 Year Olds Shot Put 2 KG
=======================================================================
     results: @ 7.95m  2004        SEREBA GRAF, ST BERN                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   421 DOSANJH, GULNEER    10 Universal AT             7.31m   10   
      7.08m  7.31m  6.56m            
  2   465 FORSYTH, MARIE LOU  10 Vancouver Thunde         6.87m    8   
      6.87m  6.29m  6.64m            
  3   349 DE FAYE, SARAH      10 ST Joseph The WO         6.34m    6   
      5.75m  6.34m  FOUL            
  4   295 SAMSON, MEGAN       10 Ocean Athletics          6.08m    5   
      6.08m  5.70m  5.37m            
  5   103 DERBAN, JAMIE       10 Bowen Island Roc         6.04m    4   
      6.04m  FOUL  5.48m            
  6   149 WOLCZYK, MADISON    10 Coquitlam Cheeta         5.41m    3   
      5.22m  5.36m  5.41m            
  7   501 ZHOU, ANA           10 Second Street            5.30m    2   
      4.71m  5.05m  5.30m            
  8   446 TAKHAR, MEHROOP     10 Valley Royals            5.16m    1   
      5.16m  5.11m  FOUL            
  9   146 TYNDALL, HANA       10 Coquitlam Cheeta         5.13m  
      4.78m  4.90m  5.13m            
 10   307 WILLIAMS, RANDI     10 Ridge Rocket             4.84m  
      4.75m  4.84m  FOUL            
 11   226 SAINT-ONGE, JAIME   10 Langley Mustangs         4.58m  
      FOUL  4.58m  3.63m            
 12   500 QUIAMCO, CHANNELLE  10 Second Street            3.79m  
      3.79m  FOUL  3.51m           
 
Event 84  Boys 12 Year Olds High Jump
=======================================================================
     results: @ 1.50m  16/05/2009  ERIC CHATTEN, COQUITLAM CHEETA              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   129 CHATTEN, ERIC       12 Coquitlam Cheeta         1.50m@  10   
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.52 
        O    O    O   XO    O    O    O  XXX 
  2   128 CHATTEN, ADAM       12 Coquitlam Cheeta         1.45m    8   
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O   XO    O    O    O  XXX 
  3   178 FORSYTH, CONNOR AD  12 Kajaks                   1.40m    6   
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O   XO    O    O  XXO  XXX 
  4   216 MARTINEZ, FERNANDO  12 Langley Mustangs         1.35m    5   
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O  XXO   XO   XO  XXX 
  5   183 URSEL, LEVI         12 Kajaks                   1.30m    4   
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O   XO    O   XO   XO  XXX 
  6   445 SPENST, SPENCER     12 Valley Royals            1.25m    3   
     1.20 1.25 1.30 
        O    O  XXX 
  6   318 NYGARD, SAMUEL      12 Royal City Track        J1.25m    2   
     1.15 1.20 1.25 1.30 
        O   XO   XO  XXX 
  8   398 QUONG, RYAN         12 St. Georges Scho        J1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO  XXX 
  8   273 BONTKES, JACOB      12 Ocean Athletics          1.20m    1   
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O  XXX 
  8   145 TYNDALL, AIDAN      12 Coquitlam Cheeta        J1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O  XXO   XO  XXX 
  8   262 HOOTON, NICK        12 Norwesters              J1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
       XO  XXO  XXO  XXX 
 12   255 SZABO, JAMES        12 New West Spartan         1.10m  
     1.10 1.15 
        O  XXX 
 12   373 GARBUZ, NICK        12 St. Georges Scho         1.10m  
     1.10 
       XO 
 
Event 85  Girls 12 Year Olds Long Jump
============================================================================
     results: @ 5.21m  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   451 CHO, STEPHANIE      12 Vancouver Olympi         4.14m   NWI  10   
     3.78m(NWI) 3.95m(NWI) 4.14m(NWI)            
  2   270 WEAVER, KATIE       12 Norwesters               4.12m   NWI   8   
     3.03m(NWI) 4.12m(NWI) 4.10m(NWI)            
  3   292 POELVOORDE, PAIGE   12 Ocean Athletics          4.09m   NWI   6   
     3.76m(NWI) 4.09m(NWI) 3.63m(NWI)            
  4   452 HANSON, JESSICA     12 Vancouver Olympi         4.00m   NWI   5   
     FOUL      4.00m(NWI) 3.67m(NWI)            
  5   199 HARRISON, EMMA      12 Langley Mustangs         3.97m   NWI   4   
     3.97m(NWI) 3.96m(NWI) 3.26m(NWI)            
  6   293 SABO, JILL          12 Ocean Athletics          3.90m   NWI   3   
     3.80m(NWI) 3.76m(NWI) 3.90m(NWI)            
  7   134 EVANS, ANSTASIA     12 Coquitlam Cheeta         3.88m   NWI   2   
     3.66m(NWI) 3.87m(NWI) 3.88m(NWI)            
  8   187 BUCKINGHAM, ROBYN   12 Langley Mustangs         3.80m   NWI   1   
     3.62m(NWI) 3.80m(NWI) 3.78m(NWI)            
  9   477 SCALDAFERRI, CARLA  12 West Vancouv             3.76m   NWI 
     3.49m(NWI) 3.68m(NWI) 3.76m(NWI)            
 10   332 JOHNSON, ABRAJA     12 South Fraser             3.64m   NWI 
     3.64m(NWI) FOUL      3.40m(NWI)            
 11   258 ACOSTA, MARIA       12 Norwesters               3.59m   NWI 
     3.53m(NWI) 3.59m(NWI) 3.50m(NWI)            
 12   306 WILLIAMS, CARLY     12 Ridge Rocket             3.58m   NWI 
     3.41m(NWI) 3.54m(NWI) 3.58m(NWI)            
 13   466 JOHNSON, NADIA      12 Vancouver Thunde         3.45m   NWI 
     3.09m(NWI) 3.45m(NWI) 3.04m(NWI)            
 14   300 EEDY, BROOKLYN      12 Okanagan Landing         3.38m   NWI 
     3.38m(NWI) 3.24m(NWI) FOUL                 
 15   106 TODD, NEELA         12 Bowen Island Roc         3.33m   NWI 
     3.31m(NWI) FOUL      3.33m(NWI)            
 16   119 STEELE, ERIN        12 Chilliwack T             3.27m   NWI 
     3.27m(NWI) 2.98m(NWI) 3.23m(NWI)           
 17   204 HILLIER, CARMEL     12 Langley Mustangs         3.25m   NWI 
     FOUL      3.17m(NWI) 3.25m(NWI)            
 18   142 STANYER, AMANDA     12 Coquitlam Cheeta         3.19m   NWI 
        3.19m(NWI) 3.16m(NWI)            
 19   141 PERRY, SHIVAUGHN    12 Coquitlam Cheeta         3.10m   NWI 
     3.10m(NWI) 2.87m(NWI) 2.95m(NWI)            
 20   263 MAH, CASSANDRA      12 Norwesters               3.00m   NWI 
     2.87m(NWI) 2.07m(NWI) 3.00m(NWI)            
 21   259 DEL RIVERO, NINA    12 Norwesters               2.66m   NWI 
     2.66m(NWI) 2.53m(NWI) 2.30m(NWI)            
 
Event 87  Boys 13-14 Shot Put 3 KG
=======================================================================
     results: @ 13.78m  2003        ANGUS TAYLOR, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   150 LAMBERT, ADAM       13 Durieu Tradition        11.36m   10   
      10.56m  11.36m  10.79m            
  2   224 ROBICHAUD, MAX      13 Langley Mustangs        11.08m    8   
      11.08m  10.79m  FOUL            
  3   329 INGVALDSON, BENJAM  13 South Fraser            10.71m    6   
      9.02m  9.97m  10.71m            
  4   173 BURNHAM, CALEB      13 Hafmoon Bay             10.41m    5   
      9.56m  9.06m  10.41m            
  5   413 YANG, THOMAS        13 St. Georges Scho        10.38m    4   
      10.38m  10.32m  10.28m            
  6   131 CHOW, CONRAD        13 Coquitlam Cheeta         9.43m    3   
      7.85m  FOUL  9.43m            
  7   203 HELLNER, JONATHAN   13 Langley Mustangs         8.41m    2   
      8.41m  8.17m  7.98m            
  8   137 MENDEZ, MICHAEL     13 Coquitlam Cheeta         8.33m    1   
      8.33m  7.63m  8.29m            
  9   248 PAVEL, BOGDAN       13 New West Spartan         7.45m  
      6.81m  7.19m  7.45m            
 10   153 BUSH, HADEN         13 Gibsons Elementa         7.12m  
      6.57m  6.81m  7.12m            
 11   252 STEFANOVIC, MIHAIL  13 New West Spartan         6.18m  
      6.18m  FOUL  5.69m            
 
Event 89  Boys 10 Year Olds High Jump
=======================================================================
     results: @ 1.25m  17/05/2009  JOEL HARRISON, LANGLEY MUSTANGS             
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 BATEMAN, BRANDON    10 Chilliwack T            J1.25m@   8   
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O  XXO   XO  XXO  XXX 
  1   201 HARRISON, JOEL      10 Langley Mustangs         1.25m@  10   
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O  XXX 
  3   117 REIMER, JESSE       10 Chilliwack T             1.20m    6   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  4   242 KATTLER, TYLER      10 New West Spartan        J1.15m    4   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O   XO  XXX 
  4   260 DEL RIVERO, TOMAS   10 Norwesters               1.15m    5   
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O  XXO    O  XXX 
  6   374 GIBOBONS, PETER     10 St. Georges Scho        J1.05m    2   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O   XO  XXX 
  6   138 MUNDELL, RONNIE     10 Coquitlam Cheeta         1.05m    3   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O    O  XXX 
  8   283 FORSYTH, LUKE       10 Ocean Athletics          1.00m    1   
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O  XXX 
  8   165 O'BRIEN, AIDAN      10 Golden Ears             J1.00m  
     1.00 1.05 
       XO  XXX 
  8   186 BUCKINGHAM, PAUL    10 Langley Mustangs        J1.00m  
     1.00 1.05 
      XXO  XXX 
  8   120 STEELE, JON         10 Chilliwack T            J1.00m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O  XXO  XXX 
  8   395 PELAYOMAZZONE, ROB  10 St. Georges Scho        J1.00m  
     1.00 1.05 
       XO  XXX 
 13   266 PARSAKISH, NIMA     10 Norwesters               0.95m  
     0.90 0.95 1.00 
        O   XO  XXX 
 
Event 90  Girls 11 Year Olds Long Jump
============================================================================
     results: @ 4.44m  1985        CAMILE NOEL, ST PAULS                       
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   247 PAGE, SAMANTHA      11 New West Spartan         3.92m   NWI  10   
     3.61m(NWI) 3.83m(NWI) 3.92m(NWI)            
  2   177 CATHCART, SARA      11 Kajaks                   3.83m   NWI   8   
     3.44m(NWI) 3.48m(NWI) 3.83m(NWI)            
  3   353 HIGASHITANI, MEGHA  11 ST Joseph The WO         3.76m   NWI   5.50
     3.70m(NWI) 3.27m(NWI) 3.76m(NWI)           
  3   250 SCHULTZ, NINA       11 New West Spartan         3.76m   NWI   5.50
     3.66m(NWI) 3.69m(NWI) 3.76m(NWI)            
  5   271 BEKAR, KIANA        11 Ocean Athletics          3.68m   NWI   4   
     3.58m(NWI) 3.57m(NWI) 3.68m(NWI)            
  6   456 PICKEN, MEGAN       11 Vancouver Olympi         3.53m   NWI   3   
     3.35m(NWI) 3.52m(NWI) 3.53m(NWI)            
  7   222 PAULEY, JACLYN      11 Langley Mustangs         3.44m   NWI   1.50
     3.44m(NWI) 3.22m(NWI) 3.25m(NWI)            
  7   225 ROLFE, HANNAH       11 Langley Mustangs         3.44m   NWI   1.50
     3.44m(NWI) 3.23m(NWI) 3.20m(NWI)            
  9   159 HAYLEY, EIGENFELDT  11 Golden Ears              3.28m   NWI 
     3.28m(NWI) 3.26m(NWI) 2.87m(NWI)            
  9   337 MOORE, TOSHA        11 South Fraser             3.28m   NWI 
     3.21m(NWI) 3.28m(NWI) FOUL                 
 11   207 KLASSEN, ADRIANNA   11 Langley Mustangs         3.06m   NWI 
     3.05m(NWI) 2.95m(NWI) 3.06m(NWI)            
 12   448 CANNON, BROOKE      11 Vancouver Olympi         2.98m   NWI 
     2.73m(NWI) 2.74m(NWI) 2.98m(NWI)            
 13   311 DIXON, BLYTHE       11 Royal City Track         2.90m   NWI 
     2.81m(NWI) 2.88m(NWI) 2.90m(NWI)            
 14   121 WILLING, TASHA      11 Chilliwack T             2.86m   NWI 
     2.86m(NWI) 2.71m(NWI) 2.74m(NWI)            
 15   450 CHO, SAMANTHA       11 Vancouver Olympi         2.76m   NWI 
     2.76m(NWI) 2.57m(NWI) 2.54m(NWI)           
 16   236 WILLOWS, MEREDITH   11 Langley Mustangs         2.03m   NWI 
     FOUL      FOUL      2.03m(NWI)            
 
Event 91  Girls 12 Year Olds Triple Jump
============================================================================
     results: @ 10.54m  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRAER                
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   452 HANSON, JESSICA     12 Vancouver Olympi         9.18m   NWI  10   
     8.72m(NWI) 9.18m(NWI) 8.46m(NWI)            
  2   506 GREGORY, MIRANDA    12 Unattached B             9.05m   NWI   7   
     8.85m(NWI) 9.05m(NWI) 9.04m(NWI)            
  2   451 CHO, STEPHANIE      12 Vancouver Olympi         9.05m   NWI   7   
     8.75m(NWI) 9.05m(NWI) 8.72m(NWI)            
  4   270 WEAVER, KATIE       12 Norwesters               8.89m   NWI   5   
     8.60m(NWI) 8.86m(NWI) 8.89m(NWI)            
  5   199 HARRISON, EMMA      12 Langley Mustangs         8.33m   NWI   4   
     8.33m(NWI) 8.26m(NWI) 8.32m(NWI)            
  6   231 TIMMINS, CYRENA     12 Langley Mustangs         8.30m   NWI   3   
     8.30m(NWI) FOUL      8.11m(NWI)            
  7   187 BUCKINGHAM, ROBYN   12 Langley Mustangs         8.19m   NWI   2   
     7.95m(NWI) 8.03m(NWI) 8.19m(NWI)            
  8   258 ACOSTA, MARIA       12 Norwesters               8.18m   NWI   1   
     8.18m(NWI) FOUL      8.03m(NWI)            
  9   471 VON DADELSZEN, EMM  12 Vancouver Thunde         7.29m   NWI 
     7.07m(NWI) 6.76m(NWI) 7.29m(NWI)            
 10   259 DEL RIVERO, NINA    12 Norwesters               6.95m   NWI 
     6.48m(NWI) 6.60m(NWI) 6.95m(NWI)            
 
Event 92  Girls 13-14 Shot Put 3 KG
=======================================================================
     results: @ 11.39m  20/05/2007  Eilish MACDONALD, OCEAN ATHLETICS          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   427 NIJJAR, AVNEET K.   13 Universal AT             9.43m   10   
      8.55m  8.86m  9.43m            
  2   478 BEATON, HANNAH      13 White Rock Chris         9.10m    8   
      8.74m  9.10m  8.72m            
  3   355 PROVIDO, RIANNE     13 ST Joseph The WO         7.67m    6   
      7.66m  7.39m  7.67m            
  4   184 ANTLE, GEORGIE      13 Langley Mustangs         7.18m    5   
      7.18m  6.70m  FOUL            
  5   234 WATKINS, NATALIE    13 Langley Mustangs         6.80m    4   
      6.41m  6.80m  6.59m           
  6   434 EAGLES, ASHTON      13 Valley Royals            6.72m    3   
      5.91m  6.72m  6.06m            
  7   127 CATTERMOLE, ALEXIS  13 Coquitlam Cheeta         6.56m    2   
      6.50m  6.56m  6.46m            
  8   274 BOPARAI, JASJEET    13 Ocean Athletics          6.52m    1   
      6.33m  6.52m  6.32m            
  9   328 GROTH, RACHEL       13 South Fraser             6.10m  
      5.56m  6.10m  5.91m            
 10   480 VETTERL, ALANNAH    13 South Fraser             5.40m  
      4.41m  5.26m  5.40m           
 
Event 93  Boys 13-14 Discus Throw 1 KG
=======================================================================
     results: @ 40.69m  2003        ANGUS TAYLOR, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   413 YANG, THOMAS        13 St. Georges Scho        30.19m   10   
     x   30.19m  25.77m  28.81m       
  2   150 LAMBERT, ADAM       13 Durieu Tradition        27.99m    8   
     x   FOUL  FOUL  27.99m       
  3   224 ROBICHAUD, MAX      13 Langley Mustangs        26.82m    6   
     x   25.43m  24.46m  26.82m        
  4   173 BURNHAM, CALEB      13 Hafmoon Bay             18.52m    5   
     x   FOUL  18.52m  18.06m        
  5   203 HELLNER, JONATHAN   13 Langley Mustangs        18.45m    4   
     x   18.45m  FOUL  15.17m        
  6   153 BUSH, HADEN         13 Gibsons Elementa        16.96m    3   
     x   FOUL  16.96m  14.23m        
  7   436 GANDA, ARSHDEEP     13 Valley Royals           14.41m    2   
         12.67m  14.41m  12.78m        
 
Event 95  Girls 10 Year Olds High Jump
=======================================================================
     results: @ 1.38m  1980        KELLY ANNE KEMPF, LANGLEY MUSTANGS          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   297 STEER, DANIELLE     10 Ocean Athletics          1.20m   10   
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.20 
        O    O    O    O    O    O    O 
  2   453 MILLER, KRISTEN     10 Vancouver Olympi         1.15m    8   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.20 
        O    O    O    O    O    O  XXX  XXX 
  2   465 FORSYTH, MARIE LOU  10 Vancouver Thunde        J1.15m    6   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.20 
        O    O    O   XO    O   XO  XXX  XXX 
  4   442 PANKRATZ, SELAH     10 Valley Royals           J1.05m    3   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O  XXO  XXO  XXX 
  4   146 TYNDALL, HANA       10 Coquitlam Cheeta        J1.05m    4   
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O   XO  XXO  XXX 
  4   226 SAINT-ONGE, JAIME   10 Langley Mustangs         1.05m    5   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O   XO  XXX 
  7   307 WILLIAMS, RANDI     10 Ridge Rocket             1.00m    2   
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O   XO  XXX 
  8   295 SAMSON, MEGAN       10 Ocean Athletics          0.95m    0.50
     0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O    O  XXX 
  8   149 WOLCZYK, MADISON    10 Coquitlam Cheeta         0.95m    0.50
     0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O    O  XXX 
 10   140 OBERT, ERICA        10 Coquitlam Cheeta         0.90m  
     0.85 0.90 0.95 
       XO  XXO  XXX 
 --   296 SCHREIER, EMERALD   10 Ocean Athletics             NH  
     0.85 
      XXX 
 
Event 96  Boys 10 Year Olds Long Jump
============================================================================
     results: @ 3.84m  2003        BEN RAPS, UNATTACHED                        
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   201 HARRISON, JOEL      10 Langley Mustangs         3.69m   NWI  10   
     3.59m(NWI) 3.69m(NWI) 3.53m(NWI)           
  2   109 BATEMAN, BRANDON    10 Chilliwack T             3.50m   NWI   8   
     3.24m(NWI) 3.50m(NWI) 2.98m(NWI)            
  3   186 BUCKINGHAM, PAUL    10 Langley Mustangs         3.34m   NWI   6   
     FOUL      3.34m(NWI) 3.23m(NWI)            
  4   117 REIMER, JESSE       10 Chilliwack T             3.18m   NWI   5   
     3.04m(NWI) 2.94m(NWI) 3.18m(NWI)            
  5   242 KATTLER, TYLER      10 New West Spartan         3.14m   NWI   4   
     3.14m(NWI) 2.90m(NWI) 2.89m(NWI)           
  6   266 PARSAKISH, NIMA     10 Norwesters               3.11m   NWI   3   
     3.04m(NWI) 2.77m(NWI) 3.11m(NWI)            
  7   107 CHANDRA, BRENDON    10 Burnaby Striders         3.04m   NWI   2   
     FOUL      2.92m(NWI) 3.04m(NWI)            
  8   165 O'BRIEN, AIDAN      10 Golden Ears              2.82m   NWI   1   
     FOUL      2.82m(NWI) 2.80m(NWI)            
  9   138 MUNDELL, RONNIE     10 Coquitlam Cheeta         2.78m   NWI 
     2.13m(NWI) 2.61m(NWI) 2.78m(NWI)            
  9   430 SILLARS, SPENCER D  10 Universal AT             2.78m   NWI 
     2.78m(NWI) 2.74m(NWI) FOUL                 
 11   228 SMITH, CAMERON      10 Langley Mustangs         2.37m   NWI 
     2.37m(NWI) FOUL      2.30m(NWI)            
 12   210 LINDSTROM, RYAN     10 Langley Mustangs         2.33m   NWI 
     2.07m(NWI) 2.33m(NWI) 2.16m(NWI)            
 
Event 97  Boys 9 Year Olds Shot Put 2 KG
=======================================================================
     results: @ 7.97m  2004        NICOLAS BECK, I C DELTA                     
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   405 VON DADELSZEN, PIE   9 St. Georges Scho         6.20m   10   
      6.02m  6.20m  5.58m            
  2   152 BUSH, GRAYSON        9 Gibsons Elementa         5.20m    8   
      FOUL  4.76m  5.20m            
  3   257 WARD, TOMAS          9 New West Spartan         5.14m    6   
      5.13m  5.01m  5.14m            
  4   507 JELLIE, RONNER       9 Second Street            4.92m    5   
      4.92m  4.85m  FOUL            
  5   208 KLASSEN, JARED       9 Langley Mustangs         4.76m    4   
      4.75m  4.76m  3.86m            
  6   499 RANVILLE, HOUSTON    9 Second Street            4.67m    3   
      FOUL  4.27m  4.67m            
  7   498 EASTWOOD, JACOB      9 Second Street            4.39m    2   
      4.11m  4.39m  4.27m            
  8   111 BOCKHODT, JACOB      9 Chilliwack T             4.19m    1   
      4.19m  FOUL  4.02m            
  9   215 MARTINEZ, DIEGO      9 Langley Mustangs         3.82m  
      3.69m  3.82m  3.63m            
 10   227 SCHEMBRI, JOHN       9 Langley Mustangs         3.45m  
      2.27m  3.21m  3.45m            
 11   122 WOLFF, MAGNUS        9 Chilliwack T             3.15m  
      2.80m  3.15m  FOUL            
 
Event 98  Boys 12 Year Olds Discus Throw 1 KG
=======================================================================
     results: @ 31.72m  2002        ANGUS TAYLOR, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   420 DOSANJH, CHITRAJ    12 Universal AT            20.98m   10   
      19.32m  20.98m  19.63m            
  2   178 FORSYTH, CONNOR AD  12 Kajaks                  19.52m    8   
      16.88m  14.68m  19.52m            
  3   368 CHOW, KENNEDY       12 St. Georges Scho        18.59m    6   
      17.48m  15.82m  18.59m           
  4   273 BONTKES, JACOB      12 Ocean Athletics         16.97m    5   
      14.14m  15.24m  16.97m            
  5   400 SHIVJI, ZAIN        12 St. Georges Scho        16.77m    4   
      12.85m  11.22m  16.77m            
  6   414 YIP, KALON          12 St. Georges Scho        16.63m    3   
      16.36m  13.88m  16.63m           
  7   262 HOOTON, NICK        12 Norwesters              16.24m    2   
      16.24m  15.33m  15.37m            
  8   145 TYNDALL, AIDAN      12 Coquitlam Cheeta        15.17m    1   
      13.59m  13.07m  15.17m            
  9   438 GREWAL, JEEWAN      12 Valley Royals           13.31m  
      FOUL  12.19m  13.31m            
 10   318 NYGARD, SAMUEL      12 Royal City Track        12.74m  
      10.21m  12.74m  12.47m           
 
Event 99  Girls 11 Year Olds High Jump
=======================================================================
     results: @ 1.40m  2000        GABRIEL PAYNE, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   250 SCHULTZ, NINA       11 New West Spartan         1.25m   10   
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O  XXX 
  1   489 DOB IE, HANNAH      11 Ocean Athletics         J1.25m    8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O  XXO    O  XXX 
  3   309 DEWITH, ARIANNA     11 Royal City Track        J1.20m    4   
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O   XO   XO  XXO  XXX 
  3   205 JADIS, DANICA       11 Langley Mustangs         1.20m    6   
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  3   225 ROLFE, HANNAH       11 Langley Mustangs        J1.20m    5   
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O   XO    O    O   XO   XO  XXX 
  6   337 MOORE, TOSHA        11 South Fraser            J1.15m    0.50
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O  XXO  XXX 
  6   247 PAGE, SAMANTHA      11 New West Spartan        J1.15m    2   
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O   XO    O  XXX 
  6   456 PICKEN, MEGAN       11 Vancouver Olympi         1.15m    3   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O  XXX 
  6   440 KONRAD, HANNAH      11 Valley Royals           J1.15m    0.50
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
 10   424 KROEGER, CHRISTINA  11 Universal AT             1.10m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O  XXO  XXX 
 11   222 PAULEY, JACLYN      11 Langley Mustangs         1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
        O   XO    O  XXX 
 11   177 CATHCART, SARA      11 Kajaks                   1.05m  
     1.00 1.05 1.10 
       XO    O  XXX 
 11   357 YU, CHRISTY         11 ST Joseph The WO         1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O  XXX 
 11   448 CANNON, BROOKE      11 Vancouver Olympi         1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O  XXX 
 11   121 WILLING, TASHA      11 Chilliwack T             1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O  XXX 
 16   450 CHO, SAMANTHA       11 Vancouver Olympi         1.00m  
     0.95 1.00 1.05 
        O  XXO  XXX 
 16   288 GREER, JULIA        11 Ocean Athletics          1.00m  
     0.95 1.00 1.05 
        O    O  XXX 
 16   162 LONG, JAYDA         11 Golden Ears              1.00m  
     1.00 1.05 
       XO  XXX 
 19   275 BOPARAI, JOLDENJEE  11 Ocean Athletics          0.95m  
     0.95 1.00 
        O  XXX 
 --   236 WILLOWS, MEREDITH   11 Langley Mustangs            NH  
     0.95 
      XXX 
 
Event 100  Boys 11 Year Olds Long Jump
============================================================================
     results: @ 4.24m  17/05/2009  TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   330 JANA, TERRELL       11 South Fraser             4.24m@  NWI  10   
     4.24m(NWI) FOUL      4.22m(NWI)            
  2   132 CRONKHITE, JOSH     11 Coquitlam Cheeta         3.64m   NWI   8   
     3.39m(NWI) 3.48m(NWI) 3.64m(NWI)            
  3   379 HUANG, KENNETH      11 St. Georges Scho         3.52m   NWI   6   
     3.14m(NWI) 3.52m(NWI) 2.95m(NWI)            
  4   251 SHERWOOD, MARCO     11 New West Spartan         3.48m   NWI   5   
     3.48m(NWI) 3.47m(NWI) 3.48m(NWI)            
  5   110 BEECHAM, HUDSON     11 Chilliwack T             3.37m   NWI   4   
     3.22m(NWI) 3.09m(NWI) 3.37m(NWI)            
  6   237 WUST, CALEB         11 Langley Mustangs         3.36m   NWI   3   
     3.36m(NWI) 3.19m(NWI) 2.78m(NWI)            
  7   175 ASHFORD, MARC       11 Kajaks                   3.32m   NWI   2   
     3.32m(NWI) 3.12m(NWI) 3.22m(NWI)            
  8   319 PHUNG, MICHAEL      11 Royal City Track         3.30m   NWI   1   
     3.02m(NWI) 3.30m(NWI) 3.18m(NWI)            
  9   394 PARK, STUART        11 St. Georges Scho         3.12m   NWI 
     FOUL      3.12m(NWI) FOUL                 
 10   408 WIRAHARDJA, REGAN   11 St. Georges Scho         3.07m   NWI 
     2.58m(NWI) 3.07m(NWI) 2.65m(NWI)            
 11   322 STEWART-BARNETT, F  11 Royal City Track         3.06m   NWI 
     2.30m(NWI) 3.06m(NWI) 3.02m(NWI)            
 12   380 JUE, TYLER          11 St. Georges Scho         3.02m   NWI 
     3.02m(NWI) 2.88m(NWI) 2.76m(NWI)            
 13   267 PUTNAM-REA, SETH    11 Norwesters               2.99m   NWI 
     2.99m(NWI) 2.93m(NWI) 2.66m(NWI)            
 14   418 CHHINA, SIMRIT      11 Universal AT             2.81m   NWI 
     2.78m(NWI) 2.78m(NWI) 2.81m(NWI)            
 15   366 CHIU, CONNOR        11 St. Georges Scho         2.79m   NWI 
     2.79m(NWI) 2.46m(NWI) 2.42m(NWI)            
 16   406 WANG, RAYMOND       11 St. Georges Scho         2.48m   NWI 
     FOUL      2.48m(NWI) 2.08m(NWI)            
 17   462 SKRIVANOS, DOMINIC  11 Vancouver Olympi         2.44m   NWI 
     2.44m(NWI) 2.30m(NWI) 2.43m(NWI)            
 18   388 LORANT, ALEX        11 St. Georges Scho         2.38m   NWI 
     2.38m(NWI) 2.08m(NWI) FOUL                 
 
Event 101  Girls 12 Year Olds Shot Put 3 KG
=======================================================================
     results: @ 9.30m  2001        JODI ANN FAIRFOULL, JT BROWN                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   199 HARRISON, EMMA      12 Langley Mustangs         6.94m   10   
      6.10m  6.94m  6.93m            
  2   263 MAH, CASSANDRA      12 Norwesters               6.83m    8   
      6.49m  6.24m  6.83m            
  3   270 WEAVER, KATIE       12 Norwesters               6.67m    6   
      6.67m  6.53m  6.50m           
  4   148 WOLCZYK, BRITTNI    12 Coquitlam Cheeta         6.61m    5   
      6.14m  6.61m  5.62m            
  5   471 VON DADELSZEN, EMM  12 Vancouver Thunde         5.96m    4   
      5.96m  FOUL  5.82m            
  6   195 DUTKIEWICZ, MADISO  12 Langley Mustangs         5.84m    3   
      FOUL  5.84m  5.62m            
  7   141 PERRY, SHIVAUGHN    12 Coquitlam Cheeta         5.81m    2   
      5.81m  5.34m  5.77m            
  8   305 SUTTON, MAHAILA     12 Ridge Rocket             5.53m    1   
      4.37m  3.70m  5.53m           
  9   452 HANSON, JESSICA     12 Vancouver Olympi         5.47m  
      4.99m  5.32m  5.47m            
 10   341 RAI, MANROOP        12 South Fraser             5.40m  
      5.33m  5.26m  5.40m            
 11   258 ACOSTA, MARIA       12 Norwesters               5.39m  
      5.23m  4.45m  5.39m            
 12   306 WILLIAMS, CARLY     12 Ridge Rocket             5.18m  
      5.18m  4.58m  4.05m            
 13   269 VOLOSHIN, DIANA     12 Norwesters               5.14m  
      4.54m  4.11m  5.14m            
 14   119 STEELE, ERIN        12 Chilliwack T             5.04m  
      5.02m  5.04m  4.76m            
 15   259 DEL RIVERO, NINA    12 Norwesters               4.57m  
      4.57m  FOUL  FOUL            
 16   139 OBERT, ANAKA        12 Coquitlam Cheeta         4.56m  
      4.56m  4.52m  4.55m            
 16   451 CHO, STEPHANIE      12 Vancouver Olympi         4.56m  
      4.37m  4.56m  4.15m            
 18   461 SETO, ANNETTE       12 Vancouver Olympi         4.08m  
      4.08m  3.84m  4.06m            
 18   433 DHINDSADHUBDSA, GU  12 Valley Royals            4.08m  
      FOUL  FOUL  4.08m            
 
Event 102  Girls 13-14 Discus Throw 750 G
=======================================================================
     results: @ 33.48m  21/05/2007  Eilish MACDONALD, OCEAN ATHLETICS          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   415 DOSANJH, PRABHJIT   13 Unattached B            29.98m   10   
      29.98m  29.83m  FOUL            
  2   261 HO, MEGHAN V.       13 Norwesters              26.06m    8   
      24.94m  FOUL  26.06m            
  3   348 ADRIAS, NIKKI       13 ST Joseph The WO        21.98m    6   
      21.60m  21.98m  21.45m            
  4   427 NIJJAR, AVNEET K.   13 Universal AT            20.25m    5   
      20.09m  20.19m  20.25m            
  5   439 GREWAL, MANPREET    13 Valley Royals           16.07m    4   
      FOUL  13.66m  16.07m            
  6   304 SPINELLI, BROOKE    13 Ridge Rocket            14.05m    3   
      13.37m  14.05m  12.85m           
  7   434 EAGLES, ASHTON      13 Valley Royals           13.88m    2   
      9.91m  12.25m  13.88m            
 
Event 104  Girls 12 Year Olds High Jump
=======================================================================
     results: @ 1.55m  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   199 HARRISON, EMMA      12 Langley Mustangs         1.35m   10   
     1.25 1.30 1.35 1.40 
      XXO   XO   XO  XXX 
  2   270 WEAVER, KATIE       12 Norwesters              J1.30m    6   
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O   XO  XXX 
  2   187 BUCKINGHAM, ROBYN   12 Langley Mustangs         1.30m    8   
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O  XXX 
  4   119 STEELE, ERIN        12 Chilliwack T             1.25m    5   
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O   XO   XO  XXO   XO  XXX 
  5   204 HILLIER, CARMEL     12 Langley Mustangs         1.20m    4   
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O  XXX 
  6   148 WOLCZYK, BRITTNI    12 Coquitlam Cheeta         1.15m    3   
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O   XO   XO  XXX 
  6   269 VOLOSHIN, DIANA     12 Norwesters              J1.15m    2   
     1.10 1.15 1.20 
       XO  XXO  XXX 
  8   471 VON DADELSZEN, EMM  12 Vancouver Thunde         1.05m    1   
     1.05 1.10 
        O  XXX 
 --   139 OBERT, ANAKA        12 Coquitlam Cheeta            NH  
     1.05 
      XXX 
 
Event 105  Boys 12 Year Olds Long Jump
============================================================================
     results: @ 4.68m  2005        JAKE POWRIE, ST GEORGE                      
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   508 BOASE, KAYL         12 Holy Trinity             3.94m   NWI  10   
     3.94m(NWI) 3.56m(NWI) 3.91m(NWI)            
  2   454 MOY, RODERICK       12 Vancouver Olympi         3.92m   NWI   8   
     3.92m(NWI) 3.89m(NWI) 3.92m(NWI)            
  3   129 CHATTEN, ERIC       12 Coquitlam Cheeta         3.91m   NWI   6   
     3.75m(NWI) 3.72m(NWI) 3.91m(NWI)            
  4   262 HOOTON, NICK        12 Norwesters               3.90m   NWI   5   
     3.79m(NWI) 3.90m(NWI) 3.83m(NWI)            
  5   220 MOORE, AIDAN        12 Langley Mustangs         3.86m   NWI   4   
     3.86m(NWI)    3.62m(NWI)            
  6   398 QUONG, RYAN         12 St. Georges Scho         3.83m   NWI   3   
     3.72m(NWI) 3.73m(NWI) 3.83m(NWI)           
  7   216 MARTINEZ, FERNANDO  12 Langley Mustangs         3.81m   NWI   2   
     3.81m(NWI) 3.78m(NWI) 3.07m(NWI)            
  8   249 RETA, JEMAL         12 New West Spartan         3.77m   NWI   1   
     FOUL      3.41m(NWI) 3.77m(NWI)            
  9   318 NYGARD, SAMUEL      12 Royal City Track         3.69m   NWI 
     3.43m(NWI) 3.69m(NWI) 3.59m(NWI)            
  9   255 SZABO, JAMES        12 New West Spartan         3.69m   NWI 
     3.60m(NWI) FOUL      3.69m(NWI)            
 11   367 CHOW, KEITH         12 St. Georges Scho         3.60m   NWI 
     3.58m(NWI) FOUL      3.60m(NWI)            
 12   170 WADHWANI, ISAAC     12 Golden Ears              3.50m   NWI 
     3.49m(NWI) FOUL      3.50m(NWI)            
 13   147 WATERS, LEVI        12 Coquitlam Cheeta         3.46m   NWI 
     3.46m(NWI) FOUL      3.43m(NWI)            
 13   145 TYNDALL, AIDAN      12 Coquitlam Cheeta         3.46m   NWI 
     3.45m(NWI) 3.46m(NWI) 3.41m(NWI)            
 15   411 WONG, MICHAEL       12 St. Georges Scho         3.45m   NWI 
     FOUL      3.39m(NWI) 3.45m(NWI)            
 16   336 MOORE, SPENCER      12 South Fraser             3.43m   NWI 
     3.43m(NWI) 2.72m(NWI) 3.14m(NWI)            
 17   363 CHAN, KYLE          12 St. Georges Scho         3.35m   NWI 
     3.35m(NWI) FOUL      FOUL                
 18   273 BONTKES, JACOB      12 Ocean Athletics          3.33m   NWI 
     3.33m(NWI) FOUL      3.33m(NWI)           
 19   182 MACAULAY, LACHLAN   12 Kajaks                   3.29m   NWI 
        3.29m(NWI) 3.24m(NWI)            
 20   464 BLACKSHAW, SIMON    12 Vancouver Thunde         3.26m   NWI 
     3.19m(NWI)    3.26m(NWI)            
 21   483 SCOTT, ETHAN        12 St. Georges Scho         3.08m   NWI 
     3.08m(NWI) 2.72m(NWI) FOUL                
 22   503 ROBERTS, KEEGAN     12 Langley Mustangs         2.99m   NWI 
     2.66m(NWI) 2.98m(NWI) 2.99m(NWI)            
 23   238 CHANE, ABINAAS      12 New West Spartan         2.93m   NWI 
     2.93m(NWI) 2.63m(NWI) FOUL                
 24   470 MONTANARELLA, PIET  12 Vancouver Thunde         2.66m   NWI 
     2.66m(NWI) 2.64m(NWI) 2.58m(NWI)            
 25   420 DOSANJH, CHITRAJ    12 Universal AT             2.51m   NWI 
     2.51m(NWI)                  
 
Event 106  Girls 9 Year Olds Shot Put 2 KG
=======================================================================
     results: @ 6.22m  16/05/2008  MARIE LOUISE FORSYTH, VANCOUVER THUNDERBIRDS
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   494 ROSLIN, KATELYN      9 Second Street            5.05m   10   
      4.65m  5.05m  4.13m            
  2   495 CAOILI, ENA          9 Second Street            4.72m    8   
      4.30m  4.25m  4.72m           
  3   496 PILLAY, KATHRINA     9 Second Street            4.60m    6   
      4.31m  4.60m  4.47m            
  4   223 ROBICHAUD, ALEXA     9 Langley Mustangs         3.97m    5   
      3.22m  3.81m  3.97m            
 
Event 107  Girls 10 Year Olds Discus Throw 750 KG
=======================================================================
     results: @ 15.49m  17/05/2009  MARIE LOUISE FORSYTH, VANCOUVER THUNDE     
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   465 FORSYTH, MARIE LOU  10 Vancouver Thunde        15.49m@  10   
      15.49m  14.16m  FOUL            
  2   421 DOSANJH, GULNEER    10 Universal AT            13.46m    8   
      13.46m  FOUL  FOUL           
  3   494 ROSLIN, KATELYN      9 Second Street           11.90m    6   
      5.86m  11.90m  11.82m            
  4   146 TYNDALL, HANA       10 Coquitlam Cheeta        11.52m    5   
      FOUL  11.52m  10.94m            
  5   149 WOLCZYK, MADISON    10 Coquitlam Cheeta        11.41m    4   
      10.06m  10.30m  11.41m           
 --   501 ZHOU, ANA           10 Second Street             FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 109  Boys 13-14 High Jump
=======================================================================
     results: @ 1.63m  16/05/2008  JACOB HOULTON, COQ CHEETAHS                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   244 NIZAMANI, AHMAD     13 New West Spartan         1.50m   10   
  2   202 HELLNER, JAMES      13 Langley Mustangs         1.45m    7   
  3   206 KITS, AIDAN         13 Langley Mustangs         1.45m    7   
  4   510 GIBBONS, JAMES      13 St. Georges Scho         1.40m    4.50
  5   254 STROME, ETHAN       13 New West Spartan         1.40m    4.50
  6   131 CHOW, CONRAD        13 Coquitlam Cheeta         1.35m    2   
  7   509 LEE, AUSTIN         13 St. Georges Scho         1.35m    2   
  8   153 BUSH, HADEN         13 Gibsons Elementa         1.35m    2   
  9   158 SINGLETON, LIAM     13 Gibsons Elementa         1.30m  
  9   229 SNOWDON, ALEX       13 Langley Mustangs         1.30m  
  9   213 MARSHALL, BEN       13 Langley Mustangs         1.30m  
 12   382 KHAN, HAMZA         13 St. Georges Scho         1.25m  
 12   143 TAYLOR-LEWIS, ADEY  13 Coquitlam Cheeta         1.25m  
 14   212 LONG, DERRICK       13 Langley Mustangs         1.10m  
 
Event 110  Girls 13-14 Long Jump
============================================================================
     results: @ 5.08m  2004        CHRISTABEL NETTEY, SOUTH FRASER             
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   298 VICIC, AMY R.       13 Ocean Athletics          4.34m   NWI  10   
     4.30m(NWI) 4.25m(NWI) 4.34m(NWI)            
  2   434 EAGLES, ASHTON      13 Valley Royals            4.28m   NWI   8   
     4.28m(NWI) 4.17m(NWI) 4.17m(NWI)            
  3   261 HO, MEGHAN V.       13 Norwesters               4.19m   NWI   6   
     4.19m(NWI) FOUL      3.43m(NWI)            
  4   198 HAMELIN, CHLOE      13 Langley Mustangs         4.10m   NWI   5   
     3.85m(NWI) 4.10m(NWI) 3.87m(NWI)            
  5   144 TEVES, JORDAN       13 Coquitlam Cheeta         4.05m   NWI   4   
     3.31m(NWI) 4.05m(NWI) 3.90m(NWI)            
  6   290 NEVEU, TAYLOR       13 Ocean Athletics          3.97m   NWI   3   
     3.97m(NWI) 3.92m(NWI) FOUL                 
  7   344 TAN, JESSICA        13 South Fraser             3.95m   NWI   2   
     3.95m(NWI) 3.55m(NWI) 3.87m(NWI)            
  8   243 MOOZHAYIL, JASMINE  13 New West Spartan         3.88m   NWI   1   
     3.88m(NWI) 3.85m(NWI) 3.57m(NWI)            
  9   480 VETTERL, ALANNAH    13 South Fraser             3.87m   NWI 
     FOUL      FOUL      3.87m(NWI)            
 10   156 MACMASTER PREVOST,  13 Gibsons Elementa         3.86m   NWI 
     3.86m(NWI) 2.49m(NWI) 3.50m(NWI)            
 10   437 GIBSON, HAILEY      13 Valley Royals            3.86m   NWI 
     3.34m(NWI) 3.06m(NWI) 3.86m(NWI)            
 12   233 VANNOORT, MARISSA   13 Langley Mustangs         3.85m   NWI 
     3.46m(NWI) 3.59m(NWI) 3.85m(NWI)            
 13   449 CANNON, CASSIE      13 Vancouver Olympi         3.71m   NWI 
     3.71m(NWI) 3.54m(NWI) 3.63m(NWI)            
 14   439 GREWAL, MANPREET    13 Valley Royals            3.06m   NWI 
     2.32m(NWI) 2.56m(NWI) 3.06m(NWI)           
 
Event 111  Girls 11 Year Olds Shot Put 2 KG
=======================================================================
     results: @ 10.25m  2005        SERENA GRAF, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   176 BHANDAL, GURLEEN    11 Kajaks                   7.08m   10   
      6.29m  7.08m  6.40m            
  2   121 WILLING, TASHA      11 Chilliwack T             7.03m    8   
      5.08m  7.03m  6.62m            
  3   250 SCHULTZ, NINA       11 New West Spartan         6.55m    6   
      6.27m  6.55m  6.44m            
  4   337 MOORE, TOSHA        11 South Fraser             6.47m    5   
      6.18m  FOUL  6.47m            
  5   205 JADIS, DANICA       11 Langley Mustangs         5.90m    4   
      4.92m  FOUL  5.90m           
  6   448 CANNON, BROOKE      11 Vancouver Olympi         5.80m    3   
      5.80m  5.02m  5.64m            
  7   225 ROLFE, HANNAH       11 Langley Mustangs         5.68m    2   
      5.68m  5.55m  5.51m           
  8   247 PAGE, SAMANTHA      11 New West Spartan         5.05m    1   
      4.51m  5.05m  4.33m           
  9   130 CHOW, CHERYL        11 Coquitlam Cheeta         4.88m  
      4.88m  4.38m  4.53m            
 
Event 112  Boys 11 Year Olds Discus Throw 750G
=======================================================================
     results: @ 25.31m  2002        ANGUS TAYLOR, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   351 ETHIER, ETHAN       11 ST Joseph The WO        21.08m   10   
      18.05m  20.91m  21.08m            
  2   132 CRONKHITE, JOSH     11 Coquitlam Cheeta        18.23m    8   
      15.66m  18.23m  16.83m            
  3   388 LORANT, ALEX        11 St. Georges Scho        12.07m    6   
      11.67m  FOUL  12.07m            
 
Event 201  Women 11 Year Olds 200 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 29.38  17/05/2009  SAMANTHA PAGE, New West Spartan             
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1   247 PAGE, SAMANTHA      11 New West Spartan         29.38@  10   
  2   353 HIGASHITANI, MEGHA  11 ST Joseph The WO         29.57    8   
  3   337 MOORE, TOSHA        11 South Fraser             30.81    6   
  4   284 GILLAN, KYRA        11 Ocean Athletics          31.83    5   
  5   181 KAHLON, PAARUS      11 Kajaks                   33.71    4   
 
Event 202  Men 11 Year Olds 200 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 29.89  17/05/2009  TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1     Wind: -0.9
  1   330 JANA, TERRELL       11 South Fraser             29.89@  10   
  2   319 PHUNG, MICHAEL      11 Royal City Track         31.76    8   
  3   175 ASHFORD, MARC       11 Kajaks                   32.54    6   
  4   343 SOMAL, ANMOLJIT     11 South Fraser             36.20    5   
 
Event 203  Women 11 Year Olds 400 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 1:09.04  16/05/2009  TOSHA MOORE, SOUTH FRASER                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   337 MOORE, TOSHA        11 South Fraser           1:09.04@  10   
  2   271 BEKAR, KIANA        11 Ocean Athletics        1:18.90    6   
 --   119 STEELE, ERIN        12 Chilliwack T          X1:12.35    8   
 
Event 204  Men 11 Year Olds 400 Meter Run
=======================================================================
     results: @ 1:04.82  16/05/2009  JORDAN FLETCHER, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   196 FLETCHER, JORDAN    11 Langley Mustangs       1:04.82@  10   
  2   491 BARA;SA, JARRY      11 Royal City Track       1:14.81    8   
  3   343 SOMAL, ANMOLJIT     11 South Fraser           1:19.96    6