Licensed to Valley Royals Track & Field Club              HY-TEK's Meet Manager
                   Junior Olympics 2010 - 5/15/10 to 5/16/10                   
                            Bear Creek Park  Surrey                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 1500 Meter Run
================================================================
     results: @ 4:57.08  5/16/09     MIRYAM BASSETT, OCEANSIDE TR              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1   156 JOHNSTONE, CHRISTI  13 Golden Ears            5:20.71  
  2   450 MAHAL, HARLEEN      13 Universal AT           5:26.18  
  3   492 SAVAGE, GILLIAN     13 West Vancouv           5:44.45  
  4   125 CAVE, AMY           13 Coquitlam Cheeta       5:44.54  
  5   194 GIESBRECHT, JENELL  13 Langley Mustangs       5:50.21  
 
Event 2  Girls 12 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
     results: @ 5:12.10  5/16/08     Rebecca Bassett, NANAIMO TRACK            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   265 GREER, JULIA        12 Ocean Athletics        5:19.32  
  2   113 MUIR, MEGAN         12 Chilliwack T           5:43.16  
  3   259 BOPARAI, JOLDEN     12 Ocean Athletics        5:43.92  
  4   475 CHO, SAMANTHA       12 Vancouver Olympi       5:48.21  
  5   188 DEJONG, BREANNE     12 Langley Mustangs       6:15.73  
  6   219 OPPENLANDER, LARA   12 Langley Mustangs       6:16.16  
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
     results: @ 5:20.37  5/16/09     JULIA GREER, OCEAN ATHLETICS              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   278 STEER, DANIELLE     11 Ocean Athletics        5:23.95  
  2   274 SAMSON, MEGAN       11 Ocean Athletics        5:27.22  
  3   256 WOOD, EMILY         11 Norwesters             5:36.96  
  4   126 CAVE, MEGAN         11 Coquitlam Cheeta       5:47.15  
  5   186 CHAMPOUX, MEGAN     11 Langley Mustangs       5:52.27  
  6   247 GOODWIN, ANNA       11 Norwesters             5:52.55  
  7   251 SIM, JENNA          11 Norwesters             5:57.71  
  8   272 PEREIRA, JENNA      11 Ocean Athletics        5:59.19  
  9   114 READ, MICHAILA      11 Chilliwack T           6:02.63  
 10   375 PABEL, CECILIA      11 ST Pius                6:03.76  
 11   158 MERKE, ALLISON      11 Golden Ears            6:11.89  
 12   470 PIERS, SYDNEE       11 Valley Royals          6:19.89  
 
Event 5  Girls 9-10 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   214 MARTINEZ, MARIANA   10 Langley Mustangs       5:44.70  
  2   467 MOTION, EMILY        9 Valley Royals          6:18.86  
  3   461 BISHOP, REGAN        9 Valley Royals          6:19.45  
  4   258 BEKAR, MYA          10 Ocean Athletics        6:19.94  
  5   287 BERNOE, HANNAH-LIS   9 Royal City Track       6:25.05  
 
Event 6  Boys 13-14 1500 Meter Run
================================================================
     results: @ 4:41.85  2000        OWEN HOSFORD, ST PATRICKS                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   252 SIM, KAYDEN         13 Norwesters             4:58.17  
  2   297 JOBSON-STIER, SHEA  13 Royal City Track       5:04.31  
  3   489 DAVIDSON, MATTHEW   13 West Vancouv           5:06.47  
  4   160 MULLER, REID M.     13 Golden Ears            5:21.76  
  5   307 NYGARD, SAMUEL      13 Royal City Track       5:22.19  
  6   452 MANN, ROBBY         13 Universal AT           5:32.15  
  7   444 GILL, KABIR         13 Universal AT           5:37.33  
  8   153 HALL, AVERY         13 Golden Ears            6:03.99  
 --   199 HELLNER, JAMES      14 Langley Mustangs      X4:55.91  
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
     results: @ 4:49.36  2003        BRADEN GANT, GOLDEN EARS                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   507 FLETCHER, JORDAN    12 Unattached B           4:47.61@ 
  2   157 KNAPPETT, JAMES     12 Golden Ears            5:26.89  
  3   376 SACKVILLE-HII, KAI  12 ST Pius                5:39.00  
  4   491 SAVAGE, ANDREW      12 West Vancouv           5:39.98  
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
     results: @ 4:53.40  5/16/09     JORDAN FLETCHER, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   261 BUECKERT, MAX       11 Ocean Athletics        5:14.57  
  2   482 NOBBS, THOMAS       11 Vancouver Olympi       5:21.06  
  3   250 RIDDELL, MACKENZIE  11 Norwesters             5:29.61  
  4   189 DEVRIES, TIJS       11 Langley Mustangs       5:38.38  
  5   262 FORSYTH, LUKE       11 Ocean Athletics        5:52.94  
  6   425 DAVIDSON, MARK      11 UNAT                   6:01.44  
 
Event 9  Boys 10 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
     results: @ 4:54.94  2006        ZACH KARMEL, UNATTACHED                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   418 VON DADELSZEN, PIE  10 St. Georges Scho       5:39.44  
  2   434 PARMAR, RAJEEV      10 Unattached B           5:40.79  
  2   505 MAINELLA, MAKAEL    10 Fraserwood Eleme       5:40.79  
  4   322 VELKOV, CHRISTIAN   10 Royal City Track       5:52.95  
  5   111 LENZ, MASON         10 Chilliwack T           5:57.63  
  6   368 GEE, JOHN           10 ST Pius                6:00.71  
  7   212 MARTINEZ, DIEGO     10 Langley Mustangs       6:17.99  
  8   480 MAILE, MATTHEW      10 Vancouver Olympi       6:18.42  
  9   116 ROBERTSON, OWEN     10 Chilliwack T           6:28.69  
 10   472 TOEWS, TREVOR       10 Valley Royals          6:29.35  
 11   392 HA, BRANDON         10 St. Georges Scho       6:43.36  
 12   395 KARIM, QAASIM       10 St. Georges Scho       8:00.78  
 --   154 HIDALGO, BRUNO      10 Golden Ears                DNF  
 
Event 10  Boys 9 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
     results: @ 5:29.15  2005        ZACH KARMEL, UNATTACHED                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   223 PEROVICH, JOSIAH     9 Langley Mustangs       6:02.20  
  2   220 OPPENLANDER, RYAN    9 Langley Mustangs       6:02.99  
  3   493 SAVAGE, JOSH         9 West Vancouv           6:15.61  
 
Event 11  Girls 13-14 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 12.93  2000        CHELSEA PAYNE, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   196 GREGORY, MIRANDA    13 Langley Mustangs         13.64Q 
  2   483 PAULS, SOPHIA       13 Vancouver Olympi         13.81Q 
  3   148 WOLCZYK, BRITTNI    13 Coquitlam Cheeta         14.33  
  4   182 BOETTCHER, AMANDA   13 Langley Mustangs         14.46  
  5   117 WIEBE, JENNIFER     13 Chilliwack T             14.55  
  6   269 JAMIESON, ZOE       13 Ocean Athletics          15.64  
  7   210 MACCARRON, TARA     13 Langley Mustangs         15.93  
Heat  2 Preliminaries
  1   453 NIJJAR, GAGANDEEP   13 Universal AT             13.67Q 
  2   339 AMANAL, DESIREE     13 South Fraser             14.12Q 
  3   244 ACOSTA, MARIA       13 Norwesters               14.20q 
  4   181 BLUM, EDEN          13 Langley Mustangs         15.04  
  5   144 POWELL, TENECIA     13 Coquitlam Cheeta         15.41  
  6   504 DUTKIEWICZ, MADISO  13 Langley Mustangs         16.29  
Heat  3 Preliminaries
  1   255 WEAVER, KATIE       13 Norwesters               14.18Q 
  2   136 EVANS, ANASTASIA F  13 Coquitlam Cheeta         14.30Q 
  3   184 BUCKINGHAM, ROBYN   13 Langley Mustangs         14.31q 
  4   446 GILL, SIMERPREET    13 Universal AT             14.64  
  5   208 LINDSAY, REBECCA    13 Langley Mustangs         14.65  
  6   143 PERRY, SHIVAUGHN    13 Coquitlam Cheeta         16.16  
 
Event 11  Girls 13-14 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 12.93  2000        CHELSEA PAYNE, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   453 NIJJAR, GAGANDEEP   13 Universal AT             13.53  
  2   196 GREGORY, MIRANDA    13 Langley Mustangs         13.57  
  3   339 AMANAL, DESIREE     13 South Fraser             13.69  
  4   255 WEAVER, KATIE       13 Norwesters               13.82  
  5   483 PAULS, SOPHIA       13 Vancouver Olympi         13.94  
  6   244 ACOSTA, MARIA       13 Norwesters               14.06  
  7   136 EVANS, ANASTASIA F  13 Coquitlam Cheeta         14.23  
  8   184 BUCKINGHAM, ROBYN   13 Langley Mustangs         14.33  
 
Event 12  Girls 12 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 12.90  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   222 PAULEY, JACLYN      12 Langley Mustangs         14.12Q 
  2   511 DUNCANSON, JADE     12 Ocean Athletics          14.14q 
  3   238 PAGE, SAMANTHA      12 New West Spartan         14.16q 
  4   200 HETHERINGTON, CHLO  12 Langley Mustangs         14.70  
  5   176 YU, CHRISTY         12 Kajaks                   15.41  
  6   371 KIM, LILY           12 ST Pius                  15.85  
  7   253 STEAD, ANNA         12 Norwesters               15.90  
  8   369 HARRINGTON, DANIEL  12 ST Pius                  16.61  
Heat  2 Preliminaries
  1   228 ROLFE, HANNAH       12 Langley Mustangs         14.45Q 
  2   257 BEKAR, KIANA        12 Ocean Athletics          14.76  
  3   245 GOGGS, DAISY        12 Norwesters               15.04  
  4   204 KLASSEN, ADRIANNA   12 Langley Mustangs         15.92  
  5   378 WONG, NICOLE        12 ST Pius                  16.04  
  6   350 PATERSON, CAMILE    12 South Fraser             16.69  
  7   133 DUMONCEAUX, BAILEY  12 Coquitlam Cheeta         17.82  
Heat  3 Preliminaries
  1   351 PATERSON, GEORGIA   12 South Fraser             13.79Q 
  2   241 SCHULTZ, NINA       12 New West Spartan         14.28q 
  3   236 WILLOWS, MEREDITH   12 Langley Mustangs         15.28  
  4   462 CHOBOTER, RACHEL    12 Valley Royals            15.35  
  5   427 BROWN, SAHARA       12 Unattached B             15.73  
  6   166 BHANDAL, GURLEEN    12 Kajaks                   17.92  
Heat  4 Preliminaries
  1   172 HIGASHITANI, MEGHA  12 Kajaks                   13.62Q 
  2   349 MOORE, TOSHA        12 South Fraser             14.31q 
  3   353 RADU, TAYLOR        12 South Fraser             14.47  
  4   232 TURNER, JENNA       12 Langley Mustangs         15.16  
  5   211 MARSHALL, JULIA     12 Langley Mustangs         15.27  
  6   173 KAHLON, PAARUS      12 Kajaks                   15.44  
  7   203 JADIS, DANICA       12 Langley Mustangs         15.83  
 
Event 12  Girls 12 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 12.90  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   172 HIGASHITANI, MEGHA  12 Kajaks                   13.88  
  2   511 DUNCANSON, JADE     12 Ocean Athletics          13.98  
  3   238 PAGE, SAMANTHA      12 New West Spartan         14.00  
  4   222 PAULEY, JACLYN      12 Langley Mustangs         14.22  
  5   351 PATERSON, GEORGIA   12 South Fraser             14.40  
  6   228 ROLFE, HANNAH       12 Langley Mustangs         14.54  
  7   349 MOORE, TOSHA        12 South Fraser             15.98  
 
Event 13  Boys 13-14 100 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   394 JIN, SAMSON         13 St. Georges Scho         13.32Q 
  2   162 BOASE, KAYL         13 Holy Trinity             13.63Q 
  3   146 TYNDALL, AIDAN      13 Coquitlam Cheeta         13.75q 
  4   385 CHOW, KEITH         13 St. Georges Scho         14.16  
  5   344 KIRILENKO, CARTER   13 South Fraser             14.25  
  6   348 MOORE, SPENCER      13 South Fraser             14.41  
  7   512 DELMONTE, JAMES     13 Ocean Athletics          15.73  
Heat  2 Preliminaries
  1   341 BAYSIC, JOHN-MICHE  13 South Fraser             12.98Q 
  2   155 HOFFMAN, RYANN      13 Golden Ears              13.16Q 
  3   391 GRANT, KAI          13 St. Georges Scho         14.14q 
  4   408 QUONG, RYAN         13 St. Georges Scho         14.21  
  5   386 CHOW, KENNEDY       13 St. Georges Scho         14.64  
  6   101 LAGERSTROM, KARL    13 Breakaway Soccer         15.14  
Heat  3 Preliminaries
  1   267 HANNA, JAKE         13 Ocean Athletics          13.18Q 
  2   420 WONG, MICHAEL       13 St. Georges Scho         14.64Q 
  3   513 BASARICH, COLE      13 Ocean Athletics          15.60  
  4   441 DOSANJH, CHITRAJ    13 Universal AT             16.34  
 
Event 13  Boys 13-14 100 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   341 BAYSIC, JOHN-MICHE  13 South Fraser             12.81  
  2   155 HOFFMAN, RYANN      13 Golden Ears              13.06   0.51
  2   267 HANNA, JAKE         13 Ocean Athletics         J13.06   057
  4   394 JIN, SAMSON         13 St. Georges Scho         13.49  
  5   162 BOASE, KAYL         13 Holy Trinity             14.02  
  6   146 TYNDALL, AIDAN      13 Coquitlam Cheeta         14.36  
  7   391 GRANT, KAI          13 St. Georges Scho         14.43  
  8   420 WONG, MICHAEL       13 St. Georges Scho         14.74  
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 12.89  2006        MATTHEW ALVIZ, ST PIUS                      
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   508 AVERSA, LEONARDO    12 St. Georges Scho         13.88Q 
  2   374 MEJORADA, JAVIER    12 ST Pius                  14.26Q 
  3   131 CRONKHITE, JOSHUA   12 Coquitlam Cheeta         15.61  
  4   248 PUTNAM-REA, SETH    12 Norwesters               15.85  
  5   123 BUONO, ANTHONY      12 Coquitlam Cheeta         16.20  
  6   447 GOSAL, HARTEJ       12 Universal AT             16.80  
Heat  2 Preliminaries
  1   312 PHUNG, MICHAEL      12 Royal City Track         14.40Q 
  2   416 TUCKER-HARRISON, T  12 St. Georges Scho         14.63Q 
  3   221 OWEN, NOAH          12 Langley Mustangs         15.46  
  4   103 THIESSEN, ANDREW    12 Breakaway Soccer         15.47  
  5   137 EVANS, ISAAC        12 Coquitlam Cheeta         16.35  
  6   376 SACKVILLE-HII, KAI  12 ST Pius                  16.75  
Heat  3 Preliminaries
  1   342 JANA, TERRELL       12 South Fraser             13.90Q 
  2   310 PENALVER, DIEVED    12 Royal City Track         14.49Q 
  3   481 MILUTINOVIC, NIKOL  12 Vancouver Olympi         14.52q 
  4   106 BEECHAM, HUDSON     12 Chilliwack T             15.30q 
  5   439 CHHINA, SIMRIT      12 Universal AT             15.96  
  6   440 DHILLON, RANDEEP    12 Universal AT             18.10  
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 12.89  2006        MATTHEW ALVIZ, ST PIUS                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   342 JANA, TERRELL       12 South Fraser             13.73  
  2   508 AVERSA, LEONARDO    12 St. Georges Scho         13.94  
  3   374 MEJORADA, JAVIER    12 ST Pius                  14.38  
  4   310 PENALVER, DIEVED    12 Royal City Track         14.43  
  5   312 PHUNG, MICHAEL      12 Royal City Track         14.50  
  6   481 MILUTINOVIC, NIKOL  12 Vancouver Olympi         14.71  
  7   416 TUCKER-HARRISON, T  12 St. Georges Scho         14.81  
  8   106 BEECHAM, HUDSON     12 Chilliwack T             15.87  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 13.97  2005        JENNY SLOMAN, SURREY ATHLETICS              
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   186 CHAMPOUX, MEGAN     11 Langley Mustangs         15.02Q 
  2   274 SAMSON, MEGAN       11 Ocean Athletics          15.22q 
  3   277 ST ONGE, JAIME      11 Ocean Athletics          15.54  
  4   358 WOODMAN, HANNAH     11 South Fraser             15.81  
  5   375 PABEL, CECILIA      11 ST Pius                  16.31  
  6   224 RICHARDSON, KAILIN  11 Langley Mustangs         16.46  
  7   516 MADURAY, JHANAE     11 South Fraser             16.69  
Heat  2 Preliminaries
  1   430 GAFFNEY, LAUREN     11 Unattached B             14.41Q 
  2   278 STEER, DANIELLE     11 Ocean Athletics          14.42q 
  3   142 NAGY, BRIANA        11 Coquitlam Cheeta         14.47q 
  4   373 MACDONALD, CLAIRE   11 ST Pius                  15.66  
  5   249 RASTAD, EMMA        11 Norwesters               15.77  
  6   191 DOWN, EMILY         11 Langley Mustangs         16.56  
Heat  3 Preliminaries
  1   273 PINTO, RAQUEL       11 Ocean Athletics          14.91Q 
  2   442 DOSANJH, GULNEER    11 Universal AT             15.70  
  2   147 TYNDALL, HANA       11 Coquitlam Cheeta         15.70  
  4   118 WIEBE, MELISSA      11 Chilliwack T             16.05  
  5   501 HUSTON, MADELYN     11 Golden Ears              16.49  
  6   303 LOWKA, BRIANNE      11 Royal City Track         17.36  
Heat  4 Preliminaries
  1   195 GILLESPIE, CAROLIN  11 Langley Mustangs         14.73Q 
  2   266 HALL, JORDEN        11 Ocean Athletics          15.31q 
  3   149 WOLCZYK, MADISON    11 Coquitlam Cheeta         15.79  
  4   468 PANKRATZ, SELAH     11 Valley Royals            15.93  
  5   256 WOOD, EMILY         11 Norwesters               16.04  
  6   487 FORSYTH, MARIE LOU  11 Vancouver Thunde         16.12  
  7   346 MCQUEEN, VICTORIA   11 South Fraser             17.21  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 13.97  2005        JENNY SLOMAN, SURREY ATHLETICS              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   430 GAFFNEY, LAUREN     11 Unattached B             14.23  
  2   278 STEER, DANIELLE     11 Ocean Athletics          14.41  
  3   273 PINTO, RAQUEL       11 Ocean Athletics          14.42  
  4   142 NAGY, BRIANA        11 Coquitlam Cheeta         14.44  
  5   195 GILLESPIE, CAROLIN  11 Langley Mustangs         14.49  
  6   266 HALL, JORDEN        11 Ocean Athletics          14.97  
  7   186 CHAMPOUX, MEGAN     11 Langley Mustangs         15.19  
  8   274 SAMSON, MEGAN       11 Ocean Athletics          15.21  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 14.25  5/20/07     Natalie Auersperg, GOLDEN EARS              
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   242 STROME, DEVIN       10 New West Spartan         16.04Q 
  2   102 LAGERSTROM, KRISTE  10 Breakaway Soccer         16.25Q 
  3   227 ROBICHAUD, ALEXA    10 Langley Mustangs         16.26q 
  4   246 GOGGS, ROMILLY      10 Norwesters               16.39  
  5   377 SENENSE, NICHELLE   10 ST Pius                  16.94  
  6   325 AGLUBAT, MELISSA    10 Second Street            18.27  
Heat  2 Preliminaries
  1   140 LEW, JASMINE        10 Coquitlam Cheeta         14.94Q 
  2   360 PELAYO-MAZZONE, SO  10 St John's School         14.95Q 
  3   112 LENZ, SIENNA        10 Chilliwack T             15.58q 
  4   347 MOORE, AMANDA       10 South Fraser             15.75q 
  5   207 KURUCZ, AARYANNA    10 Langley Mustangs         15.78q 
  6   177 ANDERSON, SABRINA   10 Langley Mustangs         16.71  
  7   218 MUNRO, JANEL        10 Langley Mustangs         17.33  
  8   333 PINEDA, JAYDEN      10 Second Street            17.76  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 14.25  5/20/07     Natalie Auersperg, GOLDEN EARS              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   360 PELAYO-MAZZONE, SO  10 St John's School         14.85  
  2   140 LEW, JASMINE        10 Coquitlam Cheeta         15.03  
  3   112 LENZ, SIENNA        10 Chilliwack T             15.30  
  4   347 MOORE, AMANDA       10 South Fraser             15.69  
  5   207 KURUCZ, AARYANNA    10 Langley Mustangs         15.80  
  6   242 STROME, DEVIN       10 New West Spartan         15.94  
  7   102 LAGERSTROM, KRISTE  10 Breakaway Soccer         16.11  
  8   227 ROBICHAUD, ALEXA    10 Langley Mustangs         16.67  
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 15.13  2006        Natalie Auersperg, GOLDEN EARS              
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   498 WARING-JONES, EDEN   9 Breakaway Soccer         17.43Q 
  2   467 MOTION, EMILY        9 Valley Royals            18.33Q 
  3   135 ERICKSON, JESSICA    9 Coquitlam Cheeta         18.42  
  4   264 GILL, MCKENNA        9 Ocean Athletics          18.73  
  5   234 VOISEY, JAIME        9 Langley Mustangs         18.94  
  6   185 BUCKINGHAM, SARAH    9 Langley Mustangs         19.14  
  7   343 JOHAL, ASHLEY        9 South Fraser             19.51  
Heat  2 Preliminaries
  1   426 PANKRATZ, TANA       9 UNAT                     16.90Q 
  2   366 BLACK, KRISTINN      9 ST Pius                  16.95Q 
  3   304 LOWKA, SHIANNE       9 Royal City Track         17.05q 
  4   225 RICHARDSON, TEAGAN   9 Langley Mustangs         17.22q 
  5   461 BISHOP, REGAN        9 Valley Royals            18.56  
  6   235 WALLER, DANIELLE     9 Langley Mustangs         18.65  
  7   179 BERG, KEANNA         9 Langley Mustangs         18.84  
  8   340 BAUER, ALEXANDRA     9 South Fraser             19.05  
Heat  3 Preliminaries
  1   454 NIJJAR, JASNEET      9 Universal AT             16.34Q 
  2   435 PARSAKISH, ANNA      9 Unattached B             16.38Q 
  3   319 STEWART-BARNETT, E   9 Royal City Track         17.31  
  4   187 DANIELL, MEGHAN      9 Langley Mustangs         17.65  
  5   134 DUMONCEAUX, SHELBY   9 Coquitlam Cheeta         17.74  
  6   124 BUONO, KIARA         9 Coquitlam Cheeta         18.11  
  7   215 MCCONNELL, JESSICA   9 Langley Mustangs         19.18  
  8   159 MULLER, ELISE        9 Golden Ears              20.29  
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 15.13  2006        Natalie Auersperg, GOLDEN EARS              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   454 NIJJAR, JASNEET      9 Universal AT             16.15  
  2   366 BLACK, KRISTINN      9 ST Pius                  16.25  
  3   435 PARSAKISH, ANNA      9 Unattached B             16.29  
  4   426 PANKRATZ, TANA       9 UNAT                     16.48  
  5   498 WARING-JONES, EDEN   9 Breakaway Soccer         16.91  
  6   225 RICHARDSON, TEAGAN   9 Langley Mustangs         17.04  
  7   304 LOWKA, SHIANNE       9 Royal City Track         17.39  
  8   467 MOTION, EMILY        9 Valley Royals            17.64  
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 13.72  2003        MICHAEL MACDONALD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   263 GILL, LANDON        11 Ocean Athletics          15.02Q 
  2   180 BLAIR, DREY         11 Langley Mustangs         15.11Q 
  3   197 GREGORY, NATHAN     11 Langley Mustangs         15.64q 
  4   500 LUCCOCK, DOMINIC    11 Ocean Athletics          15.84  
  5   237 KATTLER, TYLER      11 New West Spartan         16.32  
  6   390 GIBBONS, PETER      11 St. Georges Scho         17.53  
  7   415 TANG, BRANDON       11 St. Georges Scho         18.67  
Heat  2 Preliminaries
  1   436 PARSAKISH, NIMA     11 Unattached B             15.26Q 
  2   458 SILLARS, SPENCER D  11 Universal AT             15.36Q 
  3   175 LEE, JAMIESON       11 Kajaks                   15.54q 
  4   327 ARCHAMBAULT-SORENS  11 Second Street            15.77  
  5   479 LANGMANN, SEBASTIA  11 Vancouver Olympi         16.84  
  6   290 DEACON, ROBERT      11 Royal City Track         16.95  
  7   329 CHIKHLIA, PRANAV    11 Second Street            17.20  
Heat  3 Preliminaries
  1   406 PELAYO-MAZZONE, RO  11 St. Georges Scho         14.90Q 
  2   183 BUCKINGHAM, PAUL    11 Langley Mustangs         15.44Q 
  3   250 RIDDELL, MACKENZIE  11 Norwesters               15.83  
  4   337 THOMAS, NICHOLAS    11 Second Street            15.97  
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 13.72  2003        MICHAEL MACDONALD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   263 GILL, LANDON        11 Ocean Athletics          14.36  
  2   406 PELAYO-MAZZONE, RO  11 St. Georges Scho         14.73  
  3   436 PARSAKISH, NIMA     11 Unattached B             14.75  
  4   180 BLAIR, DREY         11 Langley Mustangs         14.82  
  5   458 SILLARS, SPENCER D  11 Universal AT             15.15  
  6   197 GREGORY, NATHAN     11 Langley Mustangs         15.23  
  7   175 LEE, JAMIESON       11 Kajaks                   15.41  
  8   183 BUCKINGHAM, PAUL    11 Langley Mustangs         15.44  
 
Event 19  Boys 10 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 14.33  2002        MICHAEL MACDONALD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   505 MAINELLA, MAKAEL    10 Fraserwood Eleme         15.85Q 
  2   496 MAICHIN, MAXWELL    10 Immaculate Conce         15.98q 
  3   168 CANTARELLA, EGIDIO  10 Kajaks                   16.06q 
  4   424 WILSON, JOSHUA      10 Sunshine Hills           16.07  
  5   402 MATSUBARA, YOSHI    10 St. Georges Scho         17.01  
  6   382 CHENG, EDWARD       10 St. Georges Scho         17.06  
  7   154 HIDALGO, BRUNO      10 Golden Ears              18.39  
Heat  2 Preliminaries
  1   311 PETILUNA, ERICARDO  10 Royal City Track         16.71Q 
  2   205 KLASSEN, JARED      10 Langley Mustangs         17.04  
  3   434 PARMAR, RAJEEV      10 Unattached B             17.43  
  4   260 BOPARAI, MANTAJ     10 Ocean Athletics          18.40  
  5   397 KING, CHRIS         10 St. Georges Scho         18.44  
  6   116 ROBERTSON, OWEN     10 Chilliwack T             19.35  
  7   120 WOLFF, MAGNUS       10 Chilliwack T             19.71  
  8   384 CHIU, TRUMAN        10 St. Georges Scho         19.85  
Heat  3 Preliminaries
  1   151 BUSH, GRAYSON       10 Gibsons Elementa         15.80Q 
  2   418 VON DADELSZEN, PIE  10 St. Georges Scho         15.91q 
  3   368 GEE, JOHN           10 ST Pius                  16.30  
  4   111 LENZ, MASON         10 Chilliwack T             16.58  
  5   401 LUM, DESMOND        10 St. Georges Scho         17.39  
  6   455 RAI, MANRAJ         10 Universal AT             17.58  
  7   451 MAHIL, GAGAN        10 Universal AT             18.61  
Heat  4 Preliminaries
  1   414 SUJIR, JAMES        10 St. Georges Scho         15.51Q 
  2   370 JARVIS, JORDAN      10 ST Pius                  15.74q 
  3   365 TUAZON-CABIDO, BRE  10 ST Joseph The WO         16.37  
  4   431 HAMEL, BRENNAN      10 Unattached B             16.49  
  5   518 TURNER, JACKSON     10 Unattached B             16.84  
  6   202 HURLEY, CONNOR      10 Langley Mustangs         18.18  
  7   392 HA, BRANDON         10 St. Georges Scho         18.83  
 
Event 19  Boys 10 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 14.33  2002        MICHAEL MACDONALD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   505 MAINELLA, MAKAEL    10 Fraserwood Eleme         15.27  
  2   414 SUJIR, JAMES        10 St. Georges Scho         15.47  
  3   370 JARVIS, JORDAN      10 ST Pius                  15.54  
  4   168 CANTARELLA, EGIDIO  10 Kajaks                   15.62  
  5   496 MAICHIN, MAXWELL    10 Immaculate Conce         15.75  
  6   151 BUSH, GRAYSON       10 Gibsons Elementa         16.04  
  7   418 VON DADELSZEN, PIE  10 St. Georges Scho         16.18  
  8   311 PETILUNA, ERICARDO  10 Royal City Track         16.43  
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 14.90  2002        BEN RAPS, LANGLEY MUSTANGS                  
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   396 KIEFFER, MATTHEW     9 St. Georges Scho         17.15Q 
  2   417 VANDENBERG, OWEN     9 St. Georges Scho         17.21Q 
  3   229 SHIELDS, ZACHARY     9 Langley Mustangs         17.51  
  4   352 PENSON-MCCOY, JESS   9 South Fraser             17.67  
  5   499 TAYLOR-LEWIS, SIMI   9 Coquitlam Cheeta         18.03  
  6   279 WITHROW, SAM         9 Ocean Athletics          19.51  
  7   460 BALKAR, BALDEEP      9 Valley Royals            20.59  
Heat  2 Preliminaries
  1   372 KOBZA, ERYK          9 ST Pius                  16.40Q 
  2   220 OPPENLANDER, RYAN    9 Langley Mustangs         16.75Q 
  3   299 JONES, MAXWELL       9 Royal City Track         16.76q 
  4   437 PHUNG, MATTHEW       9 Unattached B             16.98q 
  5   354 SIMON, JADEN         9 South Fraser             17.17  
  6   296 JENSEN, RYAN         9 Royal City Track         17.20  
Heat  3 Preliminaries
  1   141 MENSAH, KARILE-JAM   9 Coquitlam Cheeta         16.32Q 
  2   223 PEROVICH, JOSIAH     9 Langley Mustangs         17.02Q 
  3   367 FEIGL-SCHMIDT, ?     9 ST Pius                  17.25  
  4   129 CHONG, JARRETT       9 Coquitlam Cheeta         17.90  
  5   422 ZHANG, ANDREW        9 St. Georges Scho         18.13  
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 14.90  2002        BEN RAPS, LANGLEY MUSTANGS                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   141 MENSAH, KARILE-JAM   9 Coquitlam Cheeta         15.58  
  2   299 JONES, MAXWELL       9 Royal City Track         15.76  
  3   372 KOBZA, ERYK          9 ST Pius                  15.82  
  4   396 KIEFFER, MATTHEW     9 St. Georges Scho         15.97  
  5   417 VANDENBERG, OWEN     9 St. Georges Scho         16.34  
  6   223 PEROVICH, JOSIAH     9 Langley Mustangs         16.51  
  7   220 OPPENLANDER, RYAN    9 Langley Mustangs         16.53  
  8   437 PHUNG, MATTHEW       9 Unattached B             16.68  
 
Event 23  Girls 13-14 400 Meter Run
================================================================
     results: @ 1:00.77  2005        AMY VOLT, BURNABY STRIDERS                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1   476 CHO, STEPHANIE      13 Vancouver Olympi       1:04.22  
  2   196 GREGORY, MIRANDA    13 Langley Mustangs       1:04.56  
  3   208 LINDSAY, REBECCA    13 Langley Mustangs       1:08.11  
  4   117 WIEBE, JENNIFER     13 Chilliwack T           1:10.53  
  5   230 SMITHSON, EMMA      13 Langley Mustangs       1:12.22  
  6   316 SERBAN, CHRISTA     13 Royal City Track       1:16.31  
Section  2  
  1   152 AUERSPERG, NATALIE  13 Golden Ears            1:01.49  
  2   156 JOHNSTONE, CHRISTI  13 Golden Ears            1:06.26  
  3   504 DUTKIEWICZ, MADISO  13 Langley Mustangs       1:17.33  
  4   465 JOHNSON, ERICA      13 Valley Royals          1:19.05  
  5   144 POWELL, TENECIA     13 Coquitlam Cheeta       1:20.48  
 --   181 BLUM, EDEN          13 Langley Mustangs           DNF  
Section  3  
  1   453 NIJJAR, GAGANDEEP   13 Universal AT           1:05.73  
  2   244 ACOSTA, MARIA       13 Norwesters             1:06.41  
  3   148 WOLCZYK, BRITTNI    13 Coquitlam Cheeta       1:09.60  
  4   469 PIERS, SHAHNEE      13 Valley Royals          1:14.12  
  5   194 GIESBRECHT, JENELL  13 Langley Mustangs       1:15.72  
  6   528 BAINS, SARAH        13 Unattached B           1:25.86  
 
Event 24  Girls 12 Year Olds 400 Meter Run
================================================================
     results: @ 1:05.07  2006        CHEYANNE TUNTI, UNIVERSAL ATHLET          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1   349 MOORE, TOSHA        12 South Fraser           1:06.41  
  2   245 GOGGS, DAISY        12 Norwesters             1:11.55  
  3   466 KONRAD, HANNAH      12 Valley Royals          1:11.86  
  4   371 KIM, LILY           12 ST Pius                1:16.78  
  5   130 CHOW, CHERYL        12 Coquitlam Cheeta       1:17.31  
  6   203 JADIS, DANICA       12 Langley Mustangs       1:19.90  
 --   457 SCHOLZ, MALIA       12 Universal AT                DQ  
Section  2  
  1   204 KLASSEN, ADRIANNA   12 Langley Mustangs       1:14.99  
  2   188 DEJONG, BREANNE     12 Langley Mustangs       1:15.68  
  3   219 OPPENLANDER, LARA   12 Langley Mustangs       1:16.36  
  4   350 PATERSON, CAMILE    12 South Fraser           1:23.53  
  5   253 STEAD, ANNA         12 Norwesters             1:26.42  
  6   133 DUMONCEAUX, BAILEY  12 Coquitlam Cheeta       1:27.71  
 
Event 25  Boys 13-14 400 Meter Run
================================================================
     results: @ 57.51  2004        TIM SMITH, ST GEORGE                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1   267 HANNA, JAKE         13 Ocean Athletics          59.71  
  2   206 KLASSEN, JUDE       13 Langley Mustangs       1:04.95  
  3   171 FORSYTH, CONNOR AD  13 Kajaks                 1:09.17  
  4   101 LAGERSTROM, KARL    13 Breakaway Soccer       1:13.32  
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 400 Meter Run
================================================================
     results: @ 1:00.08  2000        REID GUSTAVSON, WEST VANCOUVER            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   374 MEJORADA, JAVIER    12 ST Pius                1:04.88  
  2   284 BARABA, HARRY B     12 Royal City Track       1:08.92  
  3   407 PITBLADO, OWEN      12 St. Georges Scho       1:14.47  
Section  2  
  1   106 BEECHAM, HUDSON     12 Chilliwack T           1:06.58  
  1   481 MILUTINOVIC, NIKOL  12 Vancouver Olympi       1:06.58  
  3   393 HUANG, KENNETH      12 St. Georges Scho       1:07.19  
  4   478 JACKSON, SHELDON    12 Vancouver Olympi       1:09.87  
  5   123 BUONO, ANTHONY      12 Coquitlam Cheeta       1:14.13  
  6   432 HAMEL, KEELAN       12 Unattached B           1:26.13  
 
Event 33  Girls 13-14 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 26.63  2001        pAULINA kISIELEWSKI, CFAL                   
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   339 AMANAL, DESIREE     13 South Fraser             28.54Q 
  2   483 PAULS, SOPHIA       13 Vancouver Olympi         28.90Q 
  3   244 ACOSTA, MARIA       13 Norwesters               29.14q 
  4   477 HANSON, JESSICA     13 Vancouver Olympi         29.65  
  5   446 GILL, SIMERPREET    13 Universal AT             29.73  
  6   208 LINDSAY, REBECCA    13 Langley Mustangs         30.65  
Heat  2 Preliminaries
  1   453 NIJJAR, GAGANDEEP   13 Universal AT             28.19Q 
  2   255 WEAVER, KATIE       13 Norwesters               28.95Q 
  3   494 SCALDAFERRI, CARLA  13 West Vancouv             28.99q 
  4   136 EVANS, ANASTASIA F  13 Coquitlam Cheeta         29.54  
  5   490 POON, MEGAN         13 West Vancouv             30.15  
  6   181 BLUM, EDEN          13 Langley Mustangs         32.14  
Heat  3 Preliminaries
  1   152 AUERSPERG, NATALIE  13 Golden Ears              27.00Q 
  2   476 CHO, STEPHANIE      13 Vancouver Olympi         27.92Q 
  3   184 BUCKINGHAM, ROBYN   13 Langley Mustangs         29.66  
  4   148 WOLCZYK, BRITTNI    13 Coquitlam Cheeta         29.79  
  5   323 WEIR, KINSEY        13 Royal City Track         31.81  
  6   316 SERBAN, CHRISTA     13 Royal City Track         32.23  
  7   504 DUTKIEWICZ, MADISO  13 Langley Mustangs         34.61  
 
Event 33  Girls 13-14 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 26.63  2001        pAULINA kISIELEWSKI, CFAL                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   152 AUERSPERG, NATALIE  13 Golden Ears              26.80  
  2   476 CHO, STEPHANIE      13 Vancouver Olympi         27.28  
  3   453 NIJJAR, GAGANDEEP   13 Universal AT             27.61  
  4   339 AMANAL, DESIREE     13 South Fraser             28.29  
  5   255 WEAVER, KATIE       13 Norwesters               28.33  
  6   483 PAULS, SOPHIA       13 Vancouver Olympi         28.50  
  7   494 SCALDAFERRI, CARLA  13 West Vancouv             29.19  
  8   244 ACOSTA, MARIA       13 Norwesters               29.53  
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 26.34  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   172 HIGASHITANI, MEGHA  12 Kajaks                   28.78Q 
  2   351 PATERSON, GEORGIA   12 South Fraser             28.98Q 
  3   349 MOORE, TOSHA        12 South Fraser             30.53q 
  4   204 KLASSEN, ADRIANNA   12 Langley Mustangs         32.20q 
  5   173 KAHLON, PAARUS      12 Kajaks                   32.30  
  6   280 ZHU, QINYUAN        12 Ocean Athletics          32.42  
  7   488 MOTYKA, MAYA        12 Vancouver Thunde         33.78  
Heat  2 Preliminaries
  1   222 PAULEY, JACLYN      12 Langley Mustangs         28.38Q 
  2   511 DUNCANSON, JADE     12 Ocean Athletics          28.56Q 
  3   353 RADU, TAYLOR        12 South Fraser             30.45q 
  4   457 SCHOLZ, MALIA       12 Universal AT             31.04q 
  5   350 PATERSON, CAMILE    12 South Fraser             34.60  
  6   529 SAID, MARYAM        12 Unattached B             38.14  
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 26.34  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   222 PAULEY, JACLYN      12 Langley Mustangs         28.78  
  2   351 PATERSON, GEORGIA   12 South Fraser             28.81  
  3   172 HIGASHITANI, MEGHA  12 Kajaks                   28.82  
  4   511 DUNCANSON, JADE     12 Ocean Athletics          28.88  
  5   349 MOORE, TOSHA        12 South Fraser             30.17  
  6   353 RADU, TAYLOR        12 South Fraser             30.61  
  7   457 SCHOLZ, MALIA       12 Universal AT             31.35  
  8   204 KLASSEN, ADRIANNA   12 Langley Mustangs         33.36  
 
Event 35  Boys 13-14 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 25.22  2004        TIM SMITH, ST GEORGE                        
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   404 MITCHELL, COLIN     13 St. Georges Scho         27.58Q 
  2   252 SIM, KAYDEN         13 Norwesters               28.88Q 
  3   146 TYNDALL, AIDAN      13 Coquitlam Cheeta         28.89Q 
  4   408 QUONG, RYAN         13 St. Georges Scho         29.10q 
  5   213 MARTINEZ, FERNANDO  13 Langley Mustangs         29.13  
  6   348 MOORE, SPENCER      13 South Fraser             29.68  
Heat  2 Preliminaries
  1   341 BAYSIC, JOHN-MICHE  13 South Fraser             26.36Q 
  2   206 KLASSEN, JUDE       13 Langley Mustangs         27.98Q 
  3   216 MOORE, AIDAN        13 Langley Mustangs         28.85Q 
  4   344 KIRILENKO, CARTER   13 South Fraser             29.12q 
  5   240 RETA, JEMAL         13 New West Spartan         29.14  
  6   420 WONG, MICHAEL       13 St. Georges Scho         29.60  
 
Event 35  Boys 13-14 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 25.22  2004        TIM SMITH, ST GEORGE                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   341 BAYSIC, JOHN-MICHE  13 South Fraser             26.16  
  2   404 MITCHELL, COLIN     13 St. Georges Scho         27.57  
  3   206 KLASSEN, JUDE       13 Langley Mustangs         28.00  
  4   252 SIM, KAYDEN         13 Norwesters               28.84  
  5   408 QUONG, RYAN         13 St. Georges Scho         29.06  
  6   344 KIRILENKO, CARTER   13 South Fraser             29.27  
  7   146 TYNDALL, AIDAN      13 Coquitlam Cheeta         29.42  
 
Event 36  Boys 12 Year Olds 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 26.36  2006        MATTHEW ALVIZ, ST. PIUX                     
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   508 AVERSA, LEONARDO    12 St. Georges Scho         28.65Q 
  2   342 JANA, TERRELL       12 South Fraser             28.82Q 
  3   481 MILUTINOVIC, NIKOL  12 Vancouver Olympi         29.39q 
  4   312 PHUNG, MICHAEL      12 Royal City Track         29.99q 
  5   439 CHHINA, SIMRIT      12 Universal AT             32.55q 
  6   248 PUTNAM-REA, SETH    12 Norwesters               33.83  
Heat  2 Preliminaries
  1   416 TUCKER-HARRISON, T  12 St. Georges Scho         29.96Q 
  2   320 STEWART-BARNETT, F  12 Royal City Track         30.45Q 
  3   106 BEECHAM, HUDSON     12 Chilliwack T             31.80q 
  4   226 ROBERTS, CONNOR     12 Langley Mustangs         36.05  
 
Event 36  Boys 12 Year Olds 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 26.36  2006        MATTHEW ALVIZ, ST. PIUX                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   508 AVERSA, LEONARDO    12 St. Georges Scho         28.50  
  2   481 MILUTINOVIC, NIKOL  12 Vancouver Olympi         29.34  
  3   416 TUCKER-HARRISON, T  12 St. Georges Scho         29.76  
  4   320 STEWART-BARNETT, F  12 Royal City Track         30.19  
  5   312 PHUNG, MICHAEL      12 Royal City Track         30.30  
  6   439 CHHINA, SIMRIT      12 Universal AT             32.29  
  7   106 BEECHAM, HUDSON     12 Chilliwack T             32.97  
 
Event 37  Girls 11 Year Olds 60 Meter Run
================================================================
     results: @  8.80  5/17/09     MEGHAN HIGASHITANI, ST JOSEPH THE WO        
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   278 STEER, DANIELLE     11 Ocean Athletics           8.99Q 
  2   142 NAGY, BRIANA        11 Coquitlam Cheeta          9.01Q 
  3   195 GILLESPIE, CAROLIN  11 Langley Mustangs          9.34  
  4   266 HALL, JORDEN        11 Ocean Athletics           9.44  
  5   358 WOODMAN, HANNAH     11 South Fraser              9.51  
  6   468 PANKRATZ, SELAH     11 Valley Royals             9.73  
  7   249 RASTAD, EMMA        11 Norwesters                9.93  
  8   516 MADURAY, JHANAE     11 South Fraser             10.52  
Heat  2 Preliminaries
  1   251 SIM, JENNA          11 Norwesters                9.69Q 
  2   149 WOLCZYK, MADISON    11 Coquitlam Cheeta          9.76Q 
  3   239 RADIVOJEVIC, OLGA   11 New West Spartan         10.21  
  4   178 BEGGS, ABIGAIL      11 Langley Mustangs         11.47  
Heat  3 Preliminaries
  1   174 LAM, GEORGIA        11 Kajaks                    9.16Q 
  1   273 PINTO, RAQUEL       11 Ocean Athletics           9.16Q 
  3   471 TAKHAR, MEHROOP     11 Valley Royals             9.26  
  4   147 TYNDALL, HANA       11 Coquitlam Cheeta          9.90  
  5   346 MCQUEEN, VICTORIA   11 South Fraser             10.40  
  6   463 FOOTE, ABRESAI      11 Valley Royals            10.63  
Heat  4 Preliminaries
  1   247 GOODWIN, ANNA       11 Norwesters                9.48Q 
  2   186 CHAMPOUX, MEGAN     11 Langley Mustangs          9.52Q 
  3   277 ST ONGE, JAIME      11 Ocean Athletics           9.62  
  4   170 CHANG, JESSICA      11 Kajaks                    9.95  
  5   191 DOWN, EMILY         11 Langley Mustangs         10.05  
  6   276 SCHREIER, EMERALD   11 Ocean Athletics          10.78  
 
Event 37  Girls 11 Year Olds 60 Meter Run
================================================================
     results: @  8.80  5/17/09     MEGHAN HIGASHITANI, ST JOSEPH THE WO        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   142 NAGY, BRIANA        11 Coquitlam Cheeta          8.91  
  2   278 STEER, DANIELLE     11 Ocean Athletics           8.94  
  3   471 TAKHAR, MEHROOP     11 Valley Royals             8.98  
  4   174 LAM, GEORGIA        11 Kajaks                    9.02  
  5   273 PINTO, RAQUEL       11 Ocean Athletics           9.12  
  6   195 GILLESPIE, CAROLIN  11 Langley Mustangs          9.19  
  7   247 GOODWIN, ANNA       11 Norwesters                9.23  
  8   251 SIM, JENNA          11 Norwesters                9.52  
 
Event 40  Boys 11 Year Olds 60 Meter Run
================================================================
     results: @  8.71  5/17/09     TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   183 BUCKINGHAM, PAUL    11 Langley Mustangs          9.59Q 
  2   458 SILLARS, SPENCER D  11 Universal AT              9.61Q 
  3   500 LUCCOCK, DOMINIC    11 Ocean Athletics           9.65q 
  4   290 DEACON, ROBERT      11 Royal City Track         10.38q 
  5   415 TANG, BRANDON       11 St. Georges Scho         11.09  
  6   139 HOSSEIN-POUR, DARI  11 Coquitlam Cheeta         11.23  
Heat  2 Preliminaries
  1   263 GILL, LANDON        11 Ocean Athletics           9.21Q 
  2   406 PELAYO-MAZZONE, RO  11 St. Georges Scho          9.54Q 
  3   390 GIBBONS, PETER      11 St. Georges Scho         10.15q 
  4   329 CHIKHLIA, PRANAV    11 Second Street            10.24q 
  5   132 DHILLON, ARSH       11 Coquitlam Cheeta         10.65  
 
Event 40  Boys 11 Year Olds 60 Meter Run
================================================================
     results: @  8.71  5/17/09     TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   263 GILL, LANDON        11 Ocean Athletics           8.92  
  2   406 PELAYO-MAZZONE, RO  11 St. Georges Scho          9.13  
  3   183 BUCKINGHAM, PAUL    11 Langley Mustangs          9.28  
  4   458 SILLARS, SPENCER D  11 Universal AT              9.33  
  5   500 LUCCOCK, DOMINIC    11 Ocean Athletics           9.38  
  6   290 DEACON, ROBERT      11 Royal City Track         10.04  
  7   329 CHIKHLIA, PRANAV    11 Second Street            10.23  
  8   390 GIBBONS, PETER      11 St. Georges Scho         10.47  
 
Event 41  Women 10 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.38  5/17/09     DANIELLE STEER, OCEAN ATHLETICS             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1   360 PELAYO-MAZZONE, SO  10 St John's School          9.32@ 
  2   233 URBAN, JESSICA      10 Langley Mustangs          9.57  
  3   112 LENZ, SIENNA        10 Chilliwack T              9.58  
  4   347 MOORE, AMANDA       10 South Fraser              9.70  
  5   227 ROBICHAUD, ALEXA    10 Langley Mustangs         10.11  
  6   242 STROME, DEVIN       10 New West Spartan         10.23  
  7   258 BEKAR, MYA          10 Ocean Athletics          10.88  
 
Event 42  Men 10 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.14  5/17/09     TOMAS DEL RIVERO, NORWESTERS                
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   168 CANTARELLA, EGIDIO  10 Kajaks                    9.46Q 
  2   424 WILSON, JOSHUA      10 Sunshine Hills            9.81Q 
  3   311 PETILUNA, ERICARDO  10 Royal City Track         10.00q 
  4   401 LUM, DESMOND        10 St. Georges Scho         10.59  
  5   384 CHIU, TRUMAN        10 St. Georges Scho         11.56  
Heat  2 Preliminaries
  1   365 TUAZON-CABIDO, BRE  10 ST Joseph The WO          9.73Q 
  2   418 VON DADELSZEN, PIE  10 St. Georges Scho          9.82Q 
  3   382 CHENG, EDWARD       10 St. Georges Scho         10.50  
  4   455 RAI, MANRAJ         10 Universal AT             11.02  
Heat  3 Preliminaries
  1   496 MAICHIN, MAXWELL    10 Immaculate Conce          9.73Q 
  2   205 KLASSEN, JARED      10 Langley Mustangs          9.82Q 
  3   421 YEN, MATTHEW        10 St. Georges Scho          9.90q 
  4   402 MATSUBARA, YOSHI    10 St. Georges Scho         10.08  
  5   260 BOPARAI, MANTAJ     10 Ocean Athletics          10.75  
 
Event 42  Men 10 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.14  5/17/09     TOMAS DEL RIVERO, NORWESTERS                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   496 MAICHIN, MAXWELL    10 Immaculate Conce          9.29  
  2   168 CANTARELLA, EGIDIO  10 Kajaks                    9.35  
  3   424 WILSON, JOSHUA      10 Sunshine Hills            9.55  
  4   365 TUAZON-CABIDO, BRE  10 ST Joseph The WO          9.63   9.6216
  4   418 VON DADELSZEN, PIE  10 St. Georges Scho         J9.63   9.6291
  6   421 YEN, MATTHEW        10 St. Georges Scho          9.69  
  7   205 KLASSEN, JARED      10 Langley Mustangs          9.74  
  8   311 PETILUNA, ERICARDO  10 Royal City Track          9.94  
 
Event 43  Women 9 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.20  5/17/09     SOPHIA PELAYO MAZZONE, St John's School     
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   435 PARSAKISH, ANNA      9 Unattached B             10.00Q 
  2   426 PANKRATZ, TANA       9 UNAT                     10.11Q 
  3   225 RICHARDSON, TEAGAN   9 Langley Mustangs         10.37Q 
  4   187 DANIELL, MEGHAN      9 Langley Mustangs         10.91  
  5   234 VOISEY, JAIME        9 Langley Mustangs         11.17  
  6   185 BUCKINGHAM, SARAH    9 Langley Mustangs         11.67  
  7   340 BAUER, ALEXANDRA     9 South Fraser             11.81  
  8   343 JOHAL, ASHLEY        9 South Fraser             11.89  
Heat  2 Preliminaries
  1   454 NIJJAR, JASNEET      9 Universal AT             10.07Q 
  2   304 LOWKA, SHIANNE       9 Royal City Track         10.57Q 
  3   319 STEWART-BARNETT, E   9 Royal City Track         10.78Q 
  4   124 BUONO, KIARA         9 Coquitlam Cheeta         11.01  
  4   264 GILL, MCKENNA        9 Ocean Athletics          11.01  
  6   456 SANGHA, MANPREET     9 Universal AT             11.67  
Heat  3 Preliminaries
  1   498 WARING-JONES, EDEN   9 Breakaway Soccer         10.47Q 
  2   467 MOTION, EMILY        9 Valley Royals            10.82Q 
  3   461 BISHOP, REGAN        9 Valley Royals            10.92Q 
 
Event 43  Women 9 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.20  5/17/09     SOPHIA PELAYO MAZZONE, St John's School     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   454 NIJJAR, JASNEET      9 Universal AT              9.80  
  2   435 PARSAKISH, ANNA      9 Unattached B              9.87  
  3   426 PANKRATZ, TANA       9 UNAT                      9.88  
  4   498 WARING-JONES, EDEN   9 Breakaway Soccer          9.89  
  5   225 RICHARDSON, TEAGAN   9 Langley Mustangs         10.11  
  6   304 LOWKA, SHIANNE       9 Royal City Track         10.48  
  7   467 MOTION, EMILY        9 Valley Royals            10.62  
  8   319 STEWART-BARNETT, E   9 Royal City Track         10.68  
 
Event 44  Men 9 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.88  5/17/09     PIERS VON DADELSZEN, ST. GEORGES SCHO       
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   296 JENSEN, RYAN         9 Royal City Track         10.25Q 
  2   352 PENSON-MCCOY, JESS   9 South Fraser             10.29Q 
  3   354 SIMON, JADEN         9 South Fraser             10.39Q 
  4   460 BALKAR, BALDEEP      9 Valley Royals            12.13  
  5   524 SCHRYBURT, ZACHARY   9 South Fraser             12.51  
  6   167 BHANDAL, IQAM        9 Kajaks                   12.74  
Heat  2 Preliminaries
  1   141 MENSAH, KARILE-JAM   9 Coquitlam Cheeta        @ 9.82Q 
  2   299 JONES, MAXWELL       9 Royal City Track         10.01Q 
  3   223 PEROVICH, JOSIAH     9 Langley Mustangs         10.11Q 
  4   437 PHUNG, MATTHEW       9 Unattached B             10.23q 
  5   129 CHONG, JARRETT       9 Coquitlam Cheeta         10.27q 
  6   422 ZHANG, ANDREW        9 St. Georges Scho         10.56  
 
Event 44  Men 9 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.88  5/17/09     PIERS VON DADELSZEN, ST. GEORGES SCHO       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   141 MENSAH, KARILE-JAM   9 Coquitlam Cheeta          9.84@ 
  2   129 CHONG, JARRETT       9 Coquitlam Cheeta         10.16  
  3   299 JONES, MAXWELL       9 Royal City Track          9.98  
  4   223 PEROVICH, JOSIAH     9 Langley Mustangs          9.99  
  5   296 JENSEN, RYAN         9 Royal City Track         10.15  
  6   437 PHUNG, MATTHEW       9 Unattached B             10.18  
  7   352 PENSON-MCCOY, JESS   9 South Fraser              9.95  
  8   354 SIMON, JADEN         9 South Fraser             10.47  
 
Event 45  Girls 13-14 800 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:24.36  5/16/09     MIRYAM BASSETT, OCEANSIDE TR              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1   255 WEAVER, KATIE       13 Norwesters             2:30.03  
  2   156 JOHNSTONE, CHRISTI  13 Golden Ears            2:36.33  
  3   450 MAHAL, HARLEEN      13 Universal AT           2:41.57  
  4   148 WOLCZYK, BRITTNI    13 Coquitlam Cheeta       2:46.33  
  5   210 MACCARRON, TARA     13 Langley Mustangs       2:49.13  
  6   145 RASCHE, TEAGAN      13 Coquitlam Cheeta       2:50.16  
  7   117 WIEBE, JENNIFER     13 Chilliwack T           2:52.10  
  8   136 EVANS, ANASTASIA F  13 Coquitlam Cheeta       2:55.47  
  9   469 PIERS, SHAHNEE      13 Valley Royals          3:02.32  
 10   144 POWELL, TENECIA     13 Coquitlam Cheeta       3:19.97  
 11   528 BAINS, SARAH        13 Unattached B           3:26.81  
 
Event 46  Girls 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:26.97  2004        ABBY VOGT, BURNABY STRIDERS               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   265 GREER, JULIA        12 Ocean Athletics        2:33.84  
  2   291 DEWITH, ARIANNA     12 Royal City Track       2:38.85  
  3   457 SCHOLZ, MALIA       12 Universal AT           2:45.96  
  4   113 MUIR, MEGAN         12 Chilliwack T           2:51.06  
  5   259 BOPARAI, JOLDEN     12 Ocean Athletics        2:51.90  
  6   211 MARSHALL, JULIA     12 Langley Mustangs       2:53.06  
  7   173 KAHLON, PAARUS      12 Kajaks                 2:54.82  
  8   475 CHO, SAMANTHA       12 Vancouver Olympi       2:55.47  
  9   204 KLASSEN, ADRIANNA   12 Langley Mustangs       2:58.30  
 10   364 SILVERA, ALEXIS     12 ST Joseph The WO       3:00.03  
 11   378 WONG, NICOLE        12 ST Pius                3:00.45  
 12   188 DEJONG, BREANNE     12 Langley Mustangs       3:00.48  
 13   219 OPPENLANDER, LARA   12 Langley Mustangs       3:00.59  
 14   130 CHOW, CHERYL        12 Coquitlam Cheeta       3:03.10  
 
Event 47  Boys 13-14 800 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:15.10  2004        ANDREW CONROY, ST GEORGE                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   240 RETA, JEMAL         13 New West Spartan       2:19.43  
  2   161 WADHWANI, ISAAC K.  13 Golden Ears            2:21.29  
  3   252 SIM, KAYDEN         13 Norwesters             2:32.17  
  4   297 JOBSON-STIER, SHEA  13 Royal City Track       2:32.51  
  5   385 CHOW, KEITH         13 St. Georges Scho       2:34.25  
  6   452 MANN, ROBBY         13 Universal AT           2:36.72  
  7   410 RODERICK, MOY       13 St. Georges Scho       2:38.62  
  8   206 KLASSEN, JUDE       13 Langley Mustangs       2:39.17  
  9   307 NYGARD, SAMUEL      13 Royal City Track       2:39.93  
 10   444 GILL, KABIR         13 Universal AT           2:48.84  
 11   512 DELMONTE, JAMES     13 Ocean Athletics        2:55.10  
 12   448 GREWL, PRABHDEEP    13 Universal AT           3:16.98  
 --   199 HELLNER, JAMES      14 Langley Mustangs      X2:27.34  
 
Event 48  Boys 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:27.50  2002        MATTHEW MOOLIN, CITY                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   507 FLETCHER, JORDAN    12 Unattached B           2:17.02@ 
  2   320 STEWART-BARNETT, F  12 Royal City Track       2:31.40  
  3   107 GEARY, TANNER       12 Chilliwack T           2:32.88  
  4   478 JACKSON, SHELDON    12 Vancouver Olympi       2:33.71  
  5   157 KNAPPETT, JAMES     12 Golden Ears            2:39.04  
  6   393 HUANG, KENNETH      12 St. Georges Scho       2:41.51  
  7   376 SACKVILLE-HII, KAI  12 ST Pius                2:54.27  
  8   409 RANA, ZAIG          12 St. Georges Scho       2:56.95  
  9   432 HAMEL, KEELAN       12 Unattached B           3:21.34  
 
Event 49  Girls 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:32.55  2003        MORGAN ELLIS, BURNABY STRIDERS            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   274 SAMSON, MEGAN       11 Ocean Athletics        2:37.36  
  2   501 HUSTON, MADELYN     11 Golden Ears            2:55.00  
  3   373 MACDONALD, CLAIRE   11 ST Pius                2:55.39  
  4   276 SCHREIER, EMERALD   11 Ocean Athletics        2:56.14  
  5   251 SIM, JENNA          11 Norwesters             2:58.09  
  6   375 PABEL, CECILIA      11 ST Pius                2:58.60  
  7   527 HENNESSEY, JAMIE    11 Golden Ears            2:58.70  
  8   114 READ, MICHAILA      11 Chilliwack T           2:58.81  
  9   470 PIERS, SYDNEE       11 Valley Royals          3:01.25  
Section  2  
  1   430 GAFFNEY, LAUREN     11 Unattached B           2:43.87  
  2   277 ST ONGE, JAIME      11 Ocean Athletics        2:45.62  
  3   256 WOOD, EMILY         11 Norwesters             2:46.62  
  4   247 GOODWIN, ANNA       11 Norwesters             2:48.13  
  5   315 RUSSELL, TAYLOR     11 Royal City Track       2:48.33  
  6   459 BAKO, JENSEN        11 Valley Royals          2:56.52  
  7   149 WOLCZYK, MADISON    11 Coquitlam Cheeta       3:08.19  
  8   520 PULLESON, COURTNEY  11 Unattached B           3:08.99  
  9   118 WIEBE, MELISSA      11 Chilliwack T           3:16.90  
 
Event 50  Girls 10 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:47.99  2008        JULIA GREER, OCEAN ATHLETICS              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1   214 MARTINEZ, MARIANA   10 Langley Mustangs       2:54.70  
  2   246 GOGGS, ROMILLY      10 Norwesters             3:04.79  
  3   360 PELAYO-MAZZONE, SO  10 St John's School       3:07.27  
  4   207 KURUCZ, AARYANNA    10 Langley Mustangs       3:07.88  
  5   258 BEKAR, MYA          10 Ocean Athletics        3:20.56  
 
Event 51  Girls 9 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:48.09  2006        Natalie Auersperg, GOLDEN EARS            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   454 NIJJAR, JASNEET      9 Universal AT           3:05.24  
  2   319 STEWART-BARNETT, E   9 Royal City Track       3:05.66  
  3   187 DANIELL, MEGHAN      9 Langley Mustangs       3:16.74  
  4   225 RICHARDSON, TEAGAN   9 Langley Mustangs       3:18.29  
  5   467 MOTION, EMILY        9 Valley Royals          3:24.73  
  5   235 WALLER, DANIELLE     9 Langley Mustangs       3:24.73  
  7   461 BISHOP, REGAN        9 Valley Royals          3:27.10  
 
Event 52  Boys 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:26.72  5/16/09     JORDAN FLETCHER, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   261 BUECKERT, MAX       11 Ocean Athletics        2:34.63  
  2   482 NOBBS, THOMAS       11 Vancouver Olympi       2:41.48  
  3   485 WEIR, ANGUS         11 Vancouver Olympi       2:41.89  
  4   406 PELAYO-MAZZONE, RO  11 St. Georges Scho       2:41.94  
  5   250 RIDDELL, MACKENZIE  11 Norwesters             2:44.81  
  6   262 FORSYTH, LUKE       11 Ocean Athletics        2:48.83  
  7   193 GERTZ, BRANDON      11 Langley Mustangs       2:50.65  
  8   290 DEACON, ROBERT      11 Royal City Track       2:56.62  
  9   189 DEVRIES, TIJS       11 Langley Mustangs       2:58.34  
 10   438 BAHIA, AVJOT        11 Universal AT           3:00.23  
 11   237 KATTLER, TYLER      11 New West Spartan       3:01.58  
 12   443 GHUMAN, JASKARAN    11 Universal AT           3:21.39  
 
Event 53  Boys 10 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:28.34  2006        ZACH KARMEL, UNATTACHED                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   418 VON DADELSZEN, PIE  10 St. Georges Scho       2:49.73  
  2   496 MAICHIN, MAXWELL    10 Immaculate Conce       2:50.80  
  3   505 MAINELLA, MAKAEL    10 Fraserwood Eleme       2:54.58  
  4   434 PARMAR, RAJEEV      10 Unattached B           2:55.98  
  5   361 ETHIER, BREADEN     10 ST Joseph The WO       3:04.49  
  6   243 WARD, TOMAS         10 New West Spartan       3:19.87  
  7   397 KING, CHRIS         10 St. Georges Scho       3:25.27  
  8   202 HURLEY, CONNOR      10 Langley Mustangs       3:25.70  
Section  2  
  1   151 BUSH, GRAYSON       10 Gibsons Elementa       2:48.68  
  2   431 HAMEL, BRENNAN      10 Unattached B           2:57.73  
  3   402 MATSUBARA, YOSHI    10 St. Georges Scho       2:58.47  
  4   424 WILSON, JOSHUA      10 Sunshine Hills         3:03.15  
  5   168 CANTARELLA, EGIDIO  10 Kajaks                 3:07.38  
  6   382 CHENG, EDWARD       10 St. Georges Scho       3:10.06  
  7   480 MAILE, MATTHEW      10 Vancouver Olympi       3:16.26  
  8   472 TOEWS, TREVOR       10 Valley Royals          3:17.93  
  9   260 BOPARAI, MANTAJ     10 Ocean Athletics        3:27.01  
 
Event 54  Boys 9 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:42.56  2005        ZACH KARMEL, UNATTACHED                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1   295 IBISTER, KIERY       9 Royal City Track       2:56.69  
  2   396 KIEFFER, MATTHEW     9 St. Georges Scho       2:58.32  
  3   422 ZHANG, ANDREW        9 St. Georges Scho       3:05.58  
  4   301 LAZECKI, ALEXANDER   9 Royal City Track       3:06.14  
  5   220 OPPENLANDER, RYAN    9 Langley Mustangs       3:09.55  
  6   460 BALKAR, BALDEEP      9 Valley Royals          3:18.63  
  7   223 PEROVICH, JOSIAH     9 Langley Mustangs       3:20.51  
  8   380 BROWN, JOSHUA        9 St. Georges Scho       3:20.80  
 
Event 55  Girls 13-14 4x100 Meter Relay
================================================================
     results: @ 56.99  5/21/07     SURREY ATHLETICS CLUB, SURREY ATHLETICS     
                       C SUTHERLAND, J SLOMAN, M DAKHA, C TUNTI          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Langley Mustangs  'A'                                 55.73@ 
     1) 196 GREGORY, MIRANDA 13         2) 208 LINDSAY, REBECCA 13        
     3) 184 BUCKINGHAM, ROBYN 13        4) 198 HARRISON, EMMA 13          
 
Event 56  Girls 12 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
     results: @ 56.41  2004        SOUTH FRASER, SOUTH FRASER                  
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Langley Mustangs  'B'                                 58.69  
  2 South Fraser Track & Fiel  'A'                      1:00.65  
  3 Ocean Athletics  'A'                                1:02.89  
  4 Langley Mustangs  'A'                               1:03.42  
     1) 228 ROLFE, HANNAH 12            2) 203 JADIS, DANICA 12           
     3) 200 HETHERINGTON, CHLOE 12      4) 222 PAULEY, JACLYN 12          
 
Event 57  Girls 11 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
     results: @ 1:01.45  5/17/09     ST JOSEPH, ST JOSEPH THE WO               
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                1:00.42@ 
  2 Langley Mustangs  'A'                               1:01.77  
     1) 190 DOLFO, TANIKA 11            2) 195 GILLESPIE, CAROLINE 11     
     3) 224 RICHARDSON, KAILIN 11       4) 186 CHAMPOUX, MEGAN 11         
  3 Norwesters  'A'                                     1:02.46  
     1) 251 SIM, JENNA 11               2) 247 GOODWIN, ANNA 11           
     3) 256 WOOD, EMILY 11              4) 249 RASTAD, EMMA 11            
  4 South Fraser Track & Fiel  'A'                      1:06.37  
 
Event 58  Girls 9-10 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Langley Mustangs  'A'                               1:04.38  
     1) 207 KURUCZ, AARYANNA 10         2) 227 ROBICHAUD, ALEXA 10        
     3) 177 ANDERSON, SABRINA 10        4) 233 URBAN, JESSICA 10          
  2 Royal City Track  'A'                               1:12.03  
  3 Langley Mustangs  'A'                               1:13.17  
  4 Langley Mustangs  'B'                               1:13.36  
     1) 234 VOISEY, JAIME 9             2) 235 WALLER, DANIELLE 9         
     3) 215 MCCONNELL, JESSICA 9        4) 179 BERG, KEANNA 9             
  5 Second Street  'A'                                  1:14.56  
 
Event 60  Boys 13-14 4x100 Meter Relay
================================================================
     results: @ 55.16  2003        THUNDERBRIDS, THUNDERBIRDS                  
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 South Fraser Track & Fiel  'A'                        54.62@ 
  2 St. Georges School  'A'                               55.14@ 
  3 Langley Mustangs  'A'                                 56.10  
  4 St. Georges School  'B'                               56.68  
 
Event 61  Boys 12 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
     results: @ 56.53  2006        SOUTH FRASER, SOUTH FRAER                   
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Royal City Track  'A'                                 58.08  
  2 St. Georges School  'A'                               59.03  
 
Event 62  Boys 11 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
     results: @ 59.99  2006        ST PIUX, ST PIUX                            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Langley Mustangs  'A'                               1:02.10  
     1) 197 GREGORY, NATHAN 11          2) 183 BUCKINGHAM, PAUL 11        
     3) 180 BLAIR, DREY 11              4) 193 GERTZ, BRANDON 11          
  2 Second Street  'A'                                  1:08.36  
 -- Ocean Athletics  'A'                                     DQ  
 
Event 63  Boys 10 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
     results: @ 1:01.97  2005        ST JOSEPH WORK, ST JOSEPH THE WO          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 St. Georges School  'A'                             1:05.31  
  2 Langley Mustangs  'A'                               1:08.88  
 
Event 64  Boys 9 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
     results: @ 1:05.76  2006        ST JOSEPH THE WORKER, ST JOSEPH THE WO    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Royal City Track  'A'                               1:08.82  
 -- St. Georges School  'A'                                  DQ  
 
Event 65  Boys 9 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.15m  2002        JOSHUA DRAKE, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Flight  1  
  1   301 LAZECKI, ALEXANDER   9 Royal City Track         0.88m  
     0.85 0.88 0.91 
       XO    O  XXX 
  2   334 RAZA, SAFI           9 Second Street            0.75m  
     0.75 0.80 
        O  XXX 
 --   331 MLADIC, MATEY        9 Second Street               NH  
     0.85 
      XXX 
 
Event 66  Girls 9 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 3.37m  1980        LISA THIELE, I C DELTA (SOUTH FRASER)       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   498 WARING-JONES, EDEN   9 Breakaway Soccer         3.22m  
      FOUL  3.22m  2.83m         
  2   366 BLACK, KRISTINN      9 ST Pius                  3.14m  
      2.85m  2.89m  3.14m         
  3   435 PARSAKISH, ANNA      9 Unattached B             3.00m  
      2.76m  3.00m  2.94m           
  4   225 RICHARDSON, TEAGAN   9 Langley Mustangs         2.79m  
      2.79m  FOUL  2.70m         
  5   235 WALLER, DANIELLE     9 Langley Mustangs         2.75m  
      2.75m  2.61m  2.59m         
  6   270 MAGUIRE, KATE        9 Ocean Athletics          2.69m  
      2.55m  FOUL  2.69m         
  7   454 NIJJAR, JASNEET      9 Universal AT             2.68m  
      2.65m  2.44m  2.68m         
  8   264 GILL, MCKENNA        9 Ocean Athletics          2.67m  
      2.66m  2.67m  2.58m         
  9   187 DANIELL, MEGHAN      9 Langley Mustangs         2.59m  
      2.59m  2.25m  2.32m         
 10   135 ERICKSON, JESSICA    9 Coquitlam Cheeta         2.58m  
      2.53m  FOUL  2.58m         
 11   179 BERG, KEANNA         9 Langley Mustangs         2.56m  
      2.32m  2.45m  2.56m         
 12   309 PATRY-SMITH, JENEV   9 Royal City Track         2.53m  
      1.74m  2.02m  2.53m         
 13   234 VOISEY, JAIME        9 Langley Mustangs         2.40m  
      2.28m  2.03m  2.40m         
 13   319 STEWART-BARNETT, E   9 Royal City Track         2.40m  
      FOUL  2.28m  2.40m         
 15   304 LOWKA, SHIANNE       9 Royal City Track         2.27m  
      2.10m  FOUL  2.27m         
 16   215 MCCONNELL, JESSICA   9 Langley Mustangs         2.19m  
      1.98m  1.96m  2.19m         
 17   185 BUCKINGHAM, SARAH    9 Langley Mustangs         2.16m  
      FOUL  2.16m  FOUL         
 18   456 SANGHA, MANPREET     9 Universal AT             2.15m  
      2.15m  2.00m  1.71m         
 19   159 MULLER, ELISE        9 Golden Ears              1.92m  
      1.85m  1.71m  1.92m         
 
Event 67  Girls 13-14 Triple Jump
================================================================
     results: @ 10.63m  2004        CHRISTABEL NETTEY, SOUTH FRASER            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   255 WEAVER, KATIE       13 Norwesters              10.14m  
      9.70m  FOUL  10.14m         
  2   477 HANSON, JESSICA     13 Vancouver Olympi         9.80m  
      9.68m  9.80m  9.62m         
  3   483 PAULS, SOPHIA       13 Vancouver Olympi         9.70m  
      FOUL  9.64m  9.70m         
  4   196 GREGORY, MIRANDA    13 Langley Mustangs         9.67m  
      9.53m  9.67m  9.65m         
  5   476 CHO, STEPHANIE      13 Vancouver Olympi         9.45m  
      9.22m  9.45m  9.38m         
  6   198 HARRISON, EMMA      13 Langley Mustangs         9.23m  
      9.23m  9.03m  8.91m         
  7   184 BUCKINGHAM, ROBYN   13 Langley Mustangs         9.13m  
      9.10m  9.13m  FOUL         
  8   495 KILBERG, ANGELICA   13 White Rock Elem          8.80m  
      8.80m  8.73m  FOUL         
  9   244 ACOSTA, MARIA       13 Norwesters               8.63m  
      8.61m  8.63m  8.12m         
 10   117 WIEBE, JENNIFER     13 Chilliwack T             7.68m  
      7.68m  6.82m  FOUL         
 11   269 JAMIESON, ZOE       13 Ocean Athletics          6.75m  
      6.75m  6.49m  FOUL           
 --   465 JOHNSON, ERICA      13 Valley Royals             FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 --   469 PIERS, SHAHNEE      13 Valley Royals             FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 68  Boys 10 Year Olds Shot Put 2 KG
================================================================
     results: @ 8.19m  5/19/07     Chitraj Dosanjh, UNIVERSAL ATHLET           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   414 SUJIR, JAMES        10 St. Georges Scho         7.32m  
      FOUL  7.09m  7.32m         
  2   418 VON DADELSZEN, PIE  10 St. Georges Scho         7.21m  
      6.83m  7.21m  FOUL         
  3   111 LENZ, MASON         10 Chilliwack T             6.67m  
      6.18m  6.51m  6.67m           
  4   330 CORDERO, BRANDON    10 Second Street            6.66m  
      5.37m  6.56m  6.66m         
  5   243 WARD, TOMAS         10 New West Spartan         6.38m  
      6.13m  6.38m  FOUL         
  6   361 ETHIER, BREADEN     10 ST Joseph The WO         6.22m  
      6.22m  5.96m  6.07m         
  7   384 CHIU, TRUMAN        10 St. Georges Scho         6.12m  
      5.49m  6.12m  FOUL         
  8   120 WOLFF, MAGNUS       10 Chilliwack T             3.51m  
      3.17m  3.51m  3.28m         
 --   151 BUSH, GRAYSON       10 Gibsons Elementa          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 --   202 HURLEY, CONNOR      10 Langley Mustangs          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 --   318 STAMBOLIYSKA, EMIL  10 Royal City Track          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 69  Girls 11 Year Olds Discus Throw 750 G
================================================================
     results: @ 23.56m  2003        JASMINE SESE (750 G), I C DELTA            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   487 FORSYTH, MARIE LOU  11 Vancouver Thunde        20.59m  
      20.59m  19.88m  14.87m         
  2   429 DE FAYE, SARAH      11 ST Joseph The WO        17.40m  
      16.28m  17.40m  FOUL         
  3   274 SAMSON, MEGAN       11 Ocean Athletics         16.45m  
      16.45m  16.42m  PASS         
  4   142 NAGY, BRIANA        11 Coquitlam Cheeta        16.34m  
      FOUL  16.34m  14.66m         
  5   147 TYNDALL, HANA       11 Coquitlam Cheeta        14.90m  
      13.61m  FOUL  14.90m         
  6   277 ST ONGE, JAIME      11 Ocean Athletics         12.15m  
      12.15m  12.04m  FOUL         
  7   278 STEER, DANIELLE     11 Ocean Athletics         11.59m  
      11.59m  PASS  PASS         
  8   272 PEREIRA, JENNA      11 Ocean Athletics         11.01m  
      10.82m  11.01m  PASS         
  9   149 WOLCZYK, MADISON    11 Coquitlam Cheeta        10.85m  
      FOUL  FOUL  10.85m         
 10   114 READ, MICHAILA      11 Chilliwack T             9.94m  
      9.94m  PASS  PASS         
 11   459 BAKO, JENSEN        11 Valley Royals            8.60m  
      FOUL  8.60m  FOUL          
 
Event 70  Boys 11 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.36m  5/16/08     ERIC CHATTEN, COQ CHEETAHS                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   250 RIDDELL, MACKENZIE  11 Norwesters               1.35m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O   XO    O    O  XXO   XO    O  XXX 
  2   183 BUCKINGHAM, PAUL    11 Langley Mustangs         1.30m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  3   175 LEE, JAMIESON       11 Kajaks                   1.25m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  4   237 KATTLER, TYLER      11 New West Spartan        J1.20m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O  XXO   XO  XXO  XXX 
  4   263 GILL, LANDON        11 Ocean Athletics          1.20m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O    O  XXX 
  4   500 LUCCOCK, DOMINIC    11 Ocean Athletics         J1.20m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO    O   XO  XXX 
  7   479 LANGMANN, SEBASTIA  11 Vancouver Olympi         1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O  XXO   XO  XXX 
  8   482 NOBBS, THOMAS       11 Vancouver Olympi         1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O  XXX 
  9   390 GIBBONS, PETER      11 St. Georges Scho         1.00m  
     1.00 1.05 
        O  XXX 
 10   139 HOSSEIN-POUR, DARI  11 Coquitlam Cheeta         0.95m  
     0.90 0.95 1.00 
        O    O  XXX 
 --   262 FORSYTH, LUKE       11 Ocean Athletics             NH  
     1.00 
      XXX 
 
Event 71  Girls 10 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 4.00m  1992        NATALIE JOHNSON, UNATTACHED                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   360 PELAYO-MAZZONE, SO  10 St John's School         3.47m  
      3.35m  3.47m  3.26m         
  2   242 STROME, DEVIN       10 New West Spartan         3.17m  
      2.74m  3.01m  3.17m           
  3   112 LENZ, SIENNA        10 Chilliwack T             3.11m  
      3.11m  2.87m  FOUL         
  4   207 KURUCZ, AARYANNA    10 Langley Mustangs         3.08m  
      2.82m  3.07m  3.08m         
  5   214 MARTINEZ, MARIANA   10 Langley Mustangs         3.02m  
         3.02m  3.01m         
  6   177 ANDERSON, SABRINA   10 Langley Mustangs         2.99m  
      2.77m  2.92m  2.99m         
  7   140 LEW, JASMINE        10 Coquitlam Cheeta         2.94m  
      2.94m  2.65m  2.59m         
  8   246 GOGGS, ROMILLY      10 Norwesters               2.82m  
      2.73m  2.82m  2.38m         
  9   271 MAGUIRE, MOLLY      10 Ocean Athletics          2.77m  
      2.77m  2.62m  FOUL         
 10   227 ROBICHAUD, ALEXA    10 Langley Mustangs         2.67m  
      2.63m  2.61m  2.67m         
 11   218 MUNRO, JANEL        10 Langley Mustangs         2.57m  
      2.55m  2.36m  2.57m         
 12   258 BEKAR, MYA          10 Ocean Athletics          2.51m  
      2.27m  2.41m  2.51m         
 
Event 72  Boys 13-14 Triple Jump
================================================================
     results: @ 10.50m  2005        JARED HEKLDMAN - JACOB POWRIE, LANGLY MUSTA
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   267 HANNA, JAKE         13 Ocean Athletics         10.49m  
      9.76m  10.23m  10.49m         
  2   385 CHOW, KEITH         13 St. Georges Scho        10.25m  
      10.25m  9.51m  FOUL         
  3   410 RODERICK, MOY       13 St. Georges Scho         9.72m  
      9.50m  9.72m  9.34m         
  4   252 SIM, KAYDEN         13 Norwesters               9.37m  
      9.37m  9.17m  8.81m         
  5   162 BOASE, KAYL         13 Holy Trinity             9.28m  
      9.28m  8.82m  FOUL         
  6   240 RETA, JEMAL         13 New West Spartan         8.69m  
      FOUL  8.69m  FOUL         
 
Event 73  Boys 12 Year Olds Shot Put 3 KG
================================================================
     results: @ 11.07m  2002        ANGUS TAYLOR, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   362 ETHIER, ETHAN       12 ST Joseph The WO         7.78m  
      7.16m  7.25m  7.78m         
  2   137 EVANS, ISAAC        12 Coquitlam Cheeta         7.29m  
      5.71m  7.29m  6.77m         
  3   379 BAINS, PAUL         12 St. Georges Scho         6.11m  
      5.40m  6.11m  FOUL         
  4   320 STEWART-BARNETT, F  12 Royal City Track         5.73m  
      FOUL  5.73m  5.73m           
  5   226 ROBERTS, CONNOR     12 Langley Mustangs         5.16m  
      5.16m  4.80m  FOUL         
 
Event 74  Girls 12 Year Olds Discus Throw 750 G
================================================================
     results: @ 27.34m  2005        VANESSA SCHMIDT, ST PIUS                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   166 BHANDAL, GURLEEN    12 Kajaks                  23.05m  
      22.25m  23.05m  FOUL         
  2   364 SILVERA, ALEXIS     12 ST Joseph The WO        22.21m  
      19.86m  FOUL  22.21m         
  3   119 WILLING, TASHA      12 Chilliwack T            22.20m  
      20.88m  20.98m  22.20m         
  4   122 BOTSIS, CHANELL     12 Coquitlam Cheeta        21.64m  
      21.64m  FOUL  18.07m         
  5   172 HIGASHITANI, MEGHA  12 Kajaks                  18.72m  
      18.72m  FOUL  18.46m         
  6   211 MARSHALL, JULIA     12 Langley Mustangs        12.76m  
      9.91m  12.76m  12.46m         
  7   253 STEAD, ANNA         12 Norwesters              11.33m  
      9.57m  11.33m  11.03m            
 
Event 75  Girls 9 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.13m  1985        T WIEBE, DEWDNEY SCHOOL                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   304 LOWKA, SHIANNE       9 Royal City Track         1.10m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  2   336 SIDDIQUI, RABIA      9 Second Street           J0.95m  
     0.75 0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 
        O   XO    O   XO    O  XXX 
  2   309 PATRY-SMITH, JENEV   9 Royal City Track         0.95m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O    O    O  XXX 
  4   225 RICHARDSON, TEAGAN   9 Langley Mustangs        J0.90m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 
        O    O   XO  XXX 
  4   426 PANKRATZ, TANA       9 UNAT                     0.90m  
     0.85 0.90 0.95 
        O    O  XXX 
  6   338 TOOR, NATASHA        9 Second Street            0.75m  
     0.75 0.80 
        O  XXX 
 --   287 BERNOE, HANNAH-LIS   9 Royal City Track            NH  
     0.80 
      XXX 
 
Event 76  Boys 9 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 3.82m  2002        BEN RAPS, LANGLEY MUSTANGS                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   372 KOBZA, ERYK          9 ST Pius                  3.49m  
      3.49m  3.31m  FOUL         
  2   141 MENSAH, KARILE-JAM   9 Coquitlam Cheeta         3.18m  
      3.18m  1.98m  2.84m         
  3   295 IBISTER, KIERY       9 Royal City Track         3.16m  
      2.87m  2.83m  3.16m         
  4   299 JONES, MAXWELL       9 Royal City Track         3.14m  
      3.14m  3.09m  FOUL         
  5   367 FEIGL-SCHMIDT, ?     9 ST Pius                  3.06m  
      3.02m  2.85m  3.06m         
  6   437 PHUNG, MATTHEW       9 Unattached B             3.05m  
      3.05m  FOUL  FOUL         
  7   301 LAZECKI, ALEXANDER   9 Royal City Track         2.92m  
      2.92m  2.78m  2.81m         
  8   220 OPPENLANDER, RYAN    9 Langley Mustangs         2.89m  
      2.73m  2.78m  2.89m            
  9   223 PEROVICH, JOSIAH     9 Langley Mustangs         2.81m  
      2.72m  FOUL  2.81m         
 10   129 CHONG, JARRETT       9 Coquitlam Cheeta         2.67m  
      2.67m  FOUL  FOUL         
 11   499 TAYLOR-LEWIS, SIMI   9 Coquitlam Cheeta         2.54m  
      2.39m  2.02m  2.54m           
 11   279 WITHROW, SAM         9 Ocean Athletics          2.54m  
      FOUL  FOUL  2.54m         
 11   523 LAYTON, IAN          9 St. Georges Scho         2.54m  
      FOUL  2.34m  2.54m           
 14   229 SHIELDS, ZACHARY     9 Langley Mustangs         2.32m  
      FOUL  2.18m  2.32m         
 15   405 NEGRAEFF, ALEX       9 St. Georges Scho         2.28m  
      FOUL  2.28m  2.08m         
 16   524 SCHRYBURT, ZACHARY   9 South Fraser             2.17m  
      2.10m  2.17m  1.95m         
 17   167 BHANDAL, IQAM        9 Kajaks                   1.79m  
      1.73m  FOUL  1.79m         
 
Event 77  Boys 12 Year Olds Triple Jump
================================================================
     results: @ 10.40m  2008        MIHAILO STEFANOVIC, NEW WEST SPARTANS      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   248 PUTNAM-REA, SETH    12 Norwesters               7.45m  
      7.39m  7.20m  7.45m            
  2   164 TAHAR, NABIL        12 Iqra School              6.92m  
      6.92m  6.91m  FOUL         
 
Event 78  Boys 11 Year Olds Shot Put 2 KG
================================================================
     results: @ 10.54m  2000        AARON PRETTY, ES RICHARDS                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   180 BLAIR, DREY         11 Langley Mustangs         8.77m  
      7.81m  7.66m  8.77m           
  2   104 CHANDRA, BRENDAN    11 Burnaby Striders         8.58m  
      8.58m  7.87m  7.86m         
  3   335 SANDHU, SAMMY       11 Second Street            8.54m  
      7.43m  8.36m  8.54m         
  4   390 GIBBONS, PETER      11 St. Georges Scho         8.12m  
      7.24m  FOUL  8.12m         
  5   324 AGLIBAT, RAYMOND    11 Second Street            7.40m  
      7.40m  7.40m  FOUL         
  6   132 DHILLON, ARSH       11 Coquitlam Cheeta         6.87m  
      FOUL  6.87m  FOUL         
  7   183 BUCKINGHAM, PAUL    11 Langley Mustangs         6.74m  
      6.74m  6.67m  5.09m         
  8   337 THOMAS, NICHOLAS    11 Second Street            6.68m  
      6.36m  6.46m  6.68m         
  9   139 HOSSEIN-POUR, DARI  11 Coquitlam Cheeta         6.24m  
      6.03m  6.24m  6.18m         
 10   263 GILL, LANDON        11 Ocean Athletics          5.85m  
      4.98m  5.85m  4.54m         
 11   436 PARSAKISH, NIMA     11 Unattached B             5.57m  
      4.74m  5.19m  5.57m         
 12   189 DEVRIES, TIJS       11 Langley Mustangs         4.94m  
      FOUL  4.66m  4.94m         
 
Event 79  Boys 10 Year Olds Discus Throw 750 G
================================================================
     results: @ 19.65m  2005        NICK BECK, I C DELTA                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   418 VON DADELSZEN, PIE  10 St. Georges Scho        14.53m  
      13.40m  FOUL  14.53m         
  2   361 ETHIER, BREADEN     10 ST Joseph The WO        12.59m  
      FOUL  FOUL  12.59m         
  3   202 HURLEY, CONNOR      10 Langley Mustangs        10.67m  
      10.57m  10.67m  10.40m         
  4   260 BOPARAI, MANTAJ     10 Ocean Athletics         10.43m  
      9.63m  10.43m  FOUL           
  5   384 CHIU, TRUMAN        10 St. Georges Scho        10.13m  
      FOUL  10.13m  FOUL         
  6   212 MARTINEZ, DIEGO     10 Langley Mustangs         9.61m  
      9.09m  9.61m  8.66m         
  7   120 WOLFF, MAGNUS       10 Chilliwack T             7.86m  
      6.28m  7.86m  7.75m         
 
Event 80  Girls 13-14 High Jump
================================================================
     results: @ 1.62m  2008        GEORGIA ELLENWOOD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   477 HANSON, JESSICA     13 Vancouver Olympi         1.55m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  2   184 BUCKINGHAM, ROBYN   13 Langley Mustangs         1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  3   255 WEAVER, KATIE       13 Norwesters               1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O    O  XXX 
  4   483 PAULS, SOPHIA       13 Vancouver Olympi        J1.40m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 
       XO   XO    O  XXX 
  4   136 EVANS, ANASTASIA F  13 Coquitlam Cheeta         1.40m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O    O  XXX 
  4   196 GREGORY, MIRANDA    13 Langley Mustangs        J1.40m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O  XXO  XXX 
  7   230 SMITHSON, EMMA      13 Langley Mustangs         1.35m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  7   198 HARRISON, EMMA      13 Langley Mustangs        J1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O   XO    O  XXX 
  9   145 RASCHE, TEAGAN      13 Coquitlam Cheeta         1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O   XO  XXO  XXX 
 10   244 ACOSTA, MARIA       13 Norwesters               1.20m  
     1.15 1.20 1.25 
        O    O  XXX 
 10   504 DUTKIEWICZ, MADISO  13 Langley Mustangs        J1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
       XO   XO    O  XXX 
 10   323 WEIR, KINSEY        13 Royal City Track         1.20m  
     1.20 1.25 
        O  XXX 
 13   469 PIERS, SHAHNEE      13 Valley Royals            1.15m  
     1.15 1.20 
      XXO  XXX 
 13   269 JAMIESON, ZOE       13 Ocean Athletics          1.15m  
     1.15 1.20 
        O  XXX 
 13   117 WIEBE, JENNIFER     13 Chilliwack T             1.15m  
     1.10 1.15 1.20 
        O    O  XXX 
 16   181 BLUM, EDEN          13 Langley Mustangs         1.10m  
     1.10 1.15 
        O  XXX 
 
Event 81  Boys 13-14 Long Jump
================================================================
     results: @ 5.24m  2001        REID GUSTAVSON, WEST VAN                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   381 CHAN, KYLE          13 St. Georges Scho         4.70m  
      4.70m  FOUL  4.37m         
  2   385 CHOW, KEITH         13 St. Georges Scho         4.43m  
      4.43m  FOUL  4.31m         
  3   410 RODERICK, MOY       13 St. Georges Scho         4.37m  
      4.09m  4.37m  4.34m         
  4   394 JIN, SAMSON         13 St. Georges Scho         4.36m  
      FOUL  4.31m  4.36m         
  5   420 WONG, MICHAEL       13 St. Georges Scho         4.29m  
      FOUL  4.05m  4.29m         
  6   155 HOFFMAN, RYANN      13 Golden Ears              4.19m  
      4.19m  FOUL  4.16m         
  7   398 LI, CHRIS           13 St. Georges Scho         4.16m  
      4.07m  3.89m  4.16m         
  8   162 BOASE, KAYL         13 Holy Trinity             4.15m  
      4.15m  4.01m  4.03m         
  9   408 QUONG, RYAN         13 St. Georges Scho         4.14m  
      3.90m  4.14m  FOUL         
 10   344 KIRILENKO, CARTER   13 South Fraser             4.12m  
      4.12m  3.87m  3.87m         
 11   171 FORSYTH, CONNOR AD  13 Kajaks                   3.94m  
      3.94m  3.90m  3.82m         
 12   399 LI, DAVID           13 St. Georges Scho         3.65m  
      FOUL  3.65m  FOUL         
 13   512 DELMONTE, JAMES     13 Ocean Athletics          3.43m  
      3.28m  3.30m  3.43m            
 14   441 DOSANJH, CHITRAJ    13 Universal AT             3.22m  
      3.22m x  x             
 
Event 82  Girls 11 Year Olds Triple Jump
================================================================
     results: @ 9.72m  1995        EMILY BEERS, GLENAYRE                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   487 FORSYTH, MARIE LOU  11 Vancouver Thunde         8.06m  
      7.71m  FOUL  8.06m           
  2   468 PANKRATZ, SELAH     11 Valley Royals            7.86m  
      FOUL  7.27m  7.86m         
  3   118 WIEBE, MELISSA      11 Chilliwack T             7.57m  
      7.30m  7.00m  7.57m         
  4   249 RASTAD, EMMA        11 Norwesters               7.48m  
      7.48m  7.23m  7.40m         
  5   247 GOODWIN, ANNA       11 Norwesters               7.13m  
      7.13m  6.86m  6.79m         
  6   256 WOOD, EMILY         11 Norwesters               6.97m  
      FOUL  6.68m  6.97m         
  7   224 RICHARDSON, KAILIN  11 Langley Mustangs         6.75m  
      6.68m  6.62m  6.75m         
  8   239 RADIVOJEVIC, OLGA   11 New West Spartan         6.70m  
      FOUL  6.70m  6.40m         
  9   459 BAKO, JENSEN        11 Valley Royals            6.27m  
      FOUL  6.27m  FOUL         
 10   303 LOWKA, BRIANNE      11 Royal City Track         6.19m  
      6.19m  FOUL  FOUL         
 
Event 83  Girls 10 Year Olds Shot Put 2 KG
================================================================
     results: @ 7.95m  2004        SEREBA GRAF, ST BERN                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   112 LENZ, SIENNA        10 Chilliwack T             6.05m  
      5.42m  5.38m  6.05m         
  2   227 ROBICHAUD, ALEXA    10 Langley Mustangs         5.58m  
      4.98m  5.58m  5.54m         
  3   332 PILLAY, KATHRINA    10 Second Street            5.24m  
      FOUL  4.92m  5.24m         
  4   242 STROME, DEVIN       10 New West Spartan         4.89m  
      4.15m  4.81m  4.89m         
  5   333 PINEDA, JAYDEN      10 Second Street            4.44m  
      4.44m  4.38m  4.21m         
  6   218 MUNRO, JANEL        10 Langley Mustangs         3.28m  
      FOUL  3.05m  3.28m         
 --   140 LEW, JASMINE        10 Coquitlam Cheeta          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 84  Boys 12 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.50m  5/16/09     ERIC CHATTEN, COQUITLAM CHEETA              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   107 GEARY, TANNER       12 Chilliwack T             1.35m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O   XO    O    O    O  XXX 
  1   123 BUONO, ANTHONY      12 Coquitlam Cheeta        J1.35m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O   XO    O   XO  XXO    O  XXX 
  1   393 HUANG, KENNETH      12 St. Georges Scho        J1.35m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O  XXO    O    O   XO  XXX 
  4   221 OWEN, NOAH          12 Langley Mustangs        J1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  4   131 CRONKHITE, JOSHUA   12 Coquitlam Cheeta        J1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  4   106 BEECHAM, HUDSON     12 Chilliwack T             1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O   XO    O  XXX 
  7   248 PUTNAM-REA, SETH    12 Norwesters              J1.25m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O   XO   XO    O  XXX 
  7   137 EVANS, ISAAC        12 Coquitlam Cheeta         1.25m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O   XO    O  XXX 
  9   383 CHIU, CONNOR        12 St. Georges Scho         1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO  XXX 
  9   157 KNAPPETT, JAMES     12 Golden Ears              1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O  XXX 
  9   320 STEWART-BARNETT, F  12 Royal City Track         1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO  XXX 
 
Event 85  Girls 12 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 5.21m  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   222 PAULEY, JACLYN      12 Langley Mustangs         4.34m  
      3.87m  4.34m  4.24m         
  2   238 PAGE, SAMANTHA      12 New West Spartan         4.31m  
      4.17m  4.28m  4.31m         
  3   257 BEKAR, KIANA        12 Ocean Athletics          4.16m  
      4.16m  3.78m  3.90m         
  4   172 HIGASHITANI, MEGHA  12 Kajaks                   4.14m  
      3.79m  4.13m  4.14m  0.07m      
  5   351 PATERSON, GEORGIA   12 South Fraser             4.12m  
      4.10m  3.93m  4.12m         
  6   241 SCHULTZ, NINA       12 New West Spartan         4.08m  
      3.98m  4.08m  4.01m         
  6   349 MOORE, TOSHA        12 South Fraser            J4.08m  
      3.87m  4.08m  3.95m         
  8   462 CHOBOTER, RACHEL    12 Valley Royals            3.89m  
      3.71m  3.89m  FOUL         
  9   449 KROEGER, CHRISTINA  12 Universal AT             3.79m  
      FOUL  3.79m  3.71m         
 10   204 KLASSEN, ADRIANNA   12 Langley Mustangs         3.72m  
      2.32m  3.36m  3.72m         
 11   353 RADU, TAYLOR        12 South Fraser             3.57m  
      3.50m  3.55m  3.57m         
 12   475 CHO, SAMANTHA       12 Vancouver Olympi         3.56m  
      3.56m  3.50m  3.27m         
 13   369 HARRINGTON, DANIEL  12 ST Pius                  3.49m  
      3.49m  3.37m  3.29m         
 14   427 BROWN, SAHARA       12 Unattached B             3.48m  
      FOUL  FOUL  3.48m         
 15   371 KIM, LILY           12 ST Pius                  3.47m  
      3.37m  3.23m  3.47m         
 15   219 OPPENLANDER, LARA   12 Langley Mustangs         3.47m  
      3.38m  2.91m  3.47m         
 17   236 WILLOWS, MEREDITH   12 Langley Mustangs         3.42m  
      3.42m  3.25m  3.10m         
 18   280 ZHU, QINYUAN        12 Ocean Athletics          3.33m  
      3.33m  3.10m  3.27m         
 19   488 MOTYKA, MAYA        12 Vancouver Thunde         3.30m  
      3.12m  3.30m  2.93m         
 20   119 WILLING, TASHA      12 Chilliwack T             3.22m  
      3.04m  2.98m  3.22m           
 21   130 CHOW, CHERYL        12 Coquitlam Cheeta         3.15m  
      3.15m  3.08m  2.99m         
 22   188 DEJONG, BREANNE     12 Langley Mustangs         3.08m  
      3.08m  2.87m  3.08m         
 23   474 CANNON, BROOKE      12 Vancouver Olympi         3.03m  
      3.03m  2.94m  2.99m         
 24   166 BHANDAL, GURLEEN    12 Kajaks                   2.52m  
      2.40m  2.52m  2.38m         
 25   133 DUMONCEAUX, BAILEY  12 Coquitlam Cheeta         2.40m  
      2.40m  2.26m  2.35m         
 
Event 86  Boys 11 Year Olds Triple Jump
================================================================
     results: @ 8.75m  2001        BRENDEN kWIATKOWSKI, LANGLEY MUSTANGS       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   197 GREGORY, NATHAN     11 Langley Mustangs         7.77m  
      7.77m  7.71m            
  2   482 NOBBS, THOMAS       11 Vancouver Olympi         7.16m  
      6.98m  FOUL  7.16m           
 --   209 LINDSTROM, RYAN     11 Langley Mustangs          FOUL  
      FOUL  FOUL            
 
Event 87  Boys 13-14 Shot Put 3 KG
================================================================
     results: @ 13.78m  2003        ANGUS TAYLOR, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   441 DOSANJH, CHITRAJ    13 Universal AT            11.88m  
      11.75m  11.88m  FOUL         
  2   391 GRANT, KAI          13 St. Georges Scho        10.86m  
      9.85m  10.33m  10.86m         
  3   413 SOURISSEAU, JOSEPH  13 St. Georges Scho         8.90m  
      8.34m  8.90m  8.82m         
  4   386 CHOW, KENNEDY       13 St. Georges Scho         8.73m  
      7.68m  8.42m  8.73m         
  5   348 MOORE, SPENCER      13 South Fraser             8.71m  
      FOUL  FOUL  8.71m         
  6   267 HANNA, JAKE         13 Ocean Athletics          8.12m  
      8.12m  FOUL  8.01m         
  7   387 DASS, NARYAN        13 St. Georges Scho         7.92m  
      FOUL  7.92m  7.63m         
  8   389 FORBES, STEWART     13 St. Georges Scho         7.51m  
      7.51m  6.87m  FOUL         
  9   206 KLASSEN, JUDE       13 Langley Mustangs         7.50m  
      7.28m  7.24m  7.50m           
 10   307 NYGARD, SAMUEL      13 Royal City Track         6.44m  
      6.44m  6.33m  5.85m         
 --   510 INGVALDSON, BENJAM  14 Ocean Athletics        X12.48m   3 kg
      12.06m  11.63m  12.48m           
 
Event 89  Boys 10 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.25m  5/17/09     JOEL HARRISON, LANGLEY MUSTANGS             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   418 VON DADELSZEN, PIE  10 St. Georges Scho         1.13m  
     0.90 0.95 1.00 1.10 1.13 1.16 
        O    O   XO  XXO   XO  XXX 
  2   472 TOEWS, TREVOR       10 Valley Royals           J1.05m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O  XXO  XXO  XXX 
  2   514 CUCUKOVIC, DAVID    10 Second Street            1.05m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O   XO    O  XXX 
  2   205 KLASSEN, JARED      10 Langley Mustangs         1.05m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O   XO    O    O  XXX 
  5   402 MATSUBARA, YOSHI    10 St. Georges Scho        J1.00m  
     0.90 0.95 1.00 1.10 
        O   XO  XXO  XXX 
  5   397 KING, CHRIS         10 St. Georges Scho        J1.00m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 
       XO    O  XXO  XXX 
  5   212 MARTINEZ, DIEGO     10 Langley Mustangs         1.00m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 
      XXO  XXO    O  XXX 
  5   192 FINNIE, JAROD       10 Langley Mustangs         1.00m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O   XO   XO  XXX 
  9   202 HURLEY, CONNOR      10 Langley Mustangs        J0.95m  
     0.90 0.95 1.00 
        O   XO  XXX 
  9   151 BUSH, GRAYSON       10 Gibsons Elementa         0.95m  
     0.90 0.95 1.00 
        O    O  XXX 
 --   260 BOPARAI, MANTAJ     10 Ocean Athletics             NH  
     1.10 
      XXX 
 
Event 90  Girls 11 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 4.44m  1985        CAMILE NOEL, ST PAULS                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   487 FORSYTH, MARIE LOU  11 Vancouver Thunde         3.83m  
      FOUL  3.83m  3.70m         
  2   278 STEER, DANIELLE     11 Ocean Athletics          3.80m  
      3.54m  3.60m  3.80m         
  3   277 ST ONGE, JAIME      11 Ocean Athletics          3.55m  
      3.48m  3.55m  3.54m         
  4   468 PANKRATZ, SELAH     11 Valley Royals            3.46m  
      3.46m  3.18m  3.27m         
  5   147 TYNDALL, HANA       11 Coquitlam Cheeta         3.39m  
      3.39m  FOUL  3.26m         
  5   149 WOLCZYK, MADISON    11 Coquitlam Cheeta         3.39m  
      3.39m  3.01m  3.15m         
  7   186 CHAMPOUX, MEGAN     11 Langley Mustangs         3.34m  
      3.18m  3.24m  3.34m           
  8   273 PINTO, RAQUEL       11 Ocean Athletics          3.33m  
      3.22m  3.33m  3.28m         
  8   282 WILLIAMS, RANDI     11 Ridge Rocket            J3.33m  
      2.81m  2.90m  3.33m         
 10   442 DOSANJH, GULNEER    11 Universal AT             3.12m  
      2.94m  3.12m  3.01m         
 11   191 DOWN, EMILY         11 Langley Mustangs         3.09m  
      3.09m  2.85m  2.99m         
 12   471 TAKHAR, MEHROOP     11 Valley Royals            3.02m  
      2.76m  3.02m  2.81m         
 13   195 GILLESPIE, CAROLIN  11 Langley Mustangs         3.01m  
      3.01m  FOUL  FOUL         
 13   251 SIM, JENNA          11 Norwesters               3.01m  
      1.71m  3.01m  2.65m         
 15   224 RICHARDSON, KAILIN  11 Langley Mustangs         2.98m  
      2.98m  2.74m  2.90m         
 16   501 HUSTON, MADELYN     11 Golden Ears              2.84m  
      2.79m  2.68m  2.84m         
 17   486 WEIR, GILLIAN       11 Vancouver Olympi         2.82m  
      1.90m  2.76m  2.82m         
 18   303 LOWKA, BRIANNE      11 Royal City Track         2.61m  
      2.61m  2.39m  2.49m         
 19   239 RADIVOJEVIC, OLGA   11 New West Spartan         2.54m  
      2.54m  2.50m  2.29m         
 19   463 FOOTE, ABRESAI      11 Valley Royals            2.54m  
      2.54m  2.16m  2.24m         
 21   178 BEGGS, ABIGAIL      11 Langley Mustangs         2.34m  
      2.23m  2.34m  1.95m         
 22   276 SCHREIER, EMERALD   11 Ocean Athletics          2.31m  
      2.18m  1.69m  2.31m         
 
Event 91  Girls 12 Year Olds Triple Jump
================================================================
     results: @ 10.54m  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRAER                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   241 SCHULTZ, NINA       12 New West Spartan         8.97m  
      8.97m  8.95m  8.92m         
  2   466 KONRAD, HANNAH      12 Valley Royals            8.38m  
      7.76m  8.12m  8.38m         
  3   257 BEKAR, KIANA        12 Ocean Athletics          8.13m  
      8.13m  7.99m  8.06m         
  4   449 KROEGER, CHRISTINA  12 Universal AT             8.03m  
      7.93m  7.98m  8.03m           
  5   280 ZHU, QINYUAN        12 Ocean Athletics          7.88m  
      7.15m  FOUL  7.88m         
  5   122 BOTSIS, CHANELL     12 Coquitlam Cheeta         7.88m  
      7.88m  7.86m  7.62m         
  7   351 PATERSON, GEORGIA   12 South Fraser             7.82m  
      FOUL  7.82m  7.33m         
  8   475 CHO, SAMANTHA       12 Vancouver Olympi         7.31m  
      7.05m  7.07m  7.31m         
  9   353 RADU, TAYLOR        12 South Fraser             7.06m  
      6.44m  6.40m  7.06m         
 10   119 WILLING, TASHA      12 Chilliwack T             6.73m  
      6.73m  6.42m  6.70m         
 
Event 92  Girls 13-14 Shot Put 3 KG
================================================================
     results: @ 11.39m  5/20/07     Eilish MACDONALD, OCEAN ATHLETICS          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   363 HERRERA, STEPHANIE  13 ST Joseph The WO         8.09m  
      7.70m  7.94m  8.09m         
  2   483 PAULS, SOPHIA       13 Vancouver Olympi         8.00m  
      7.49m  8.00m  6.99m         
  3   198 HARRISON, EMMA      13 Langley Mustangs         7.85m  
      6.40m  6.82m  7.85m         
  4   182 BOETTCHER, AMANDA   13 Langley Mustangs         7.62m  
      7.62m  7.58m  FOUL         
  5   148 WOLCZYK, BRITTNI    13 Coquitlam Cheeta         6.99m  
      6.99m  6.65m  6.81m         
  6   255 WEAVER, KATIE       13 Norwesters               6.87m  
      6.28m  6.27m  6.87m         
  7   143 PERRY, SHIVAUGHN    13 Coquitlam Cheeta         6.69m  
      6.41m  6.69m  6.66m         
  8   504 DUTKIEWICZ, MADISO  13 Langley Mustangs         6.53m  
      6.27m  6.53m  5.77m         
  8   184 BUCKINGHAM, ROBYN   13 Langley Mustangs         6.53m  
      6.53m  5.74m  6.40m         
 10   244 ACOSTA, MARIA       13 Norwesters               6.48m  
      5.79m  FOUL  6.48m         
 11   477 HANSON, JESSICA     13 Vancouver Olympi         6.39m  
      6.39m  5.91m  6.19m         
 12   230 SMITHSON, EMMA      13 Langley Mustangs         6.38m  
      6.38m  6.28m  5.38m         
 13   494 SCALDAFERRI, CARLA  13 West Vancouv             6.36m  
      6.36m  6.32m  6.05m         
 14   281 WILLIAMS, CARLY     13 Ridge Rocket             6.01m  
      6.01m  5.64m  FOUL         
 15   181 BLUM, EDEN          13 Langley Mustangs         5.93m  
      5.93m  5.68m  FOUL         
 16   254 VOLOSHIN, DIANA     13 Norwesters               5.22m  
      4.26m  5.17m  5.22m         
 17   453 NIJJAR, GAGANDEEP   13 Universal AT             4.50m  
      4.50m  4.45m            
 
Event 93  Boys 13-14 Discus Throw 1 KG
================================================================
     results: @ 40.69m  2003        ANGUS TAYLOR, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   510 INGVALDSON, BENJAM  14 Ocean Athletics         40.14m  
      40.14m  FOUL  FOUL         
  2   441 DOSANJH, CHITRAJ    13 Universal AT            31.90m  
      28.64m  31.02m  31.90m         
  3   530 PEROVICH, REILLY    13 ST Joseph The WO        27.39m  
      FOUL  26.24m  27.39m           
  4   391 GRANT, KAI          13 St. Georges Scho        23.47m  
      23.47m  21.44m  19.41m         
  5   413 SOURISSEAU, JOSEPH  13 St. Georges Scho        22.47m  
      20.71m  21.11m  22.47m         
  6   171 FORSYTH, CONNOR AD  13 Kajaks                  19.80m  
      19.01m  19.80m  19.71m         
  7   385 CHOW, KEITH         13 St. Georges Scho        19.00m  
      16.74m  17.45m  19.00m         
  8   386 CHOW, KENNEDY       13 St. Georges Scho        18.81m  
      18.66m  18.52m  18.81m         
  9   412 SHIVJI, ZAIN        13 St. Georges Scho        18.16m  
      18.16m  17.63m  16.32m         
 10   146 TYNDALL, AIDAN      13 Coquitlam Cheeta        15.00m  
      15.00m  FOUL  12.97m         
 --   389 FORBES, STEWART     13 St. Georges Scho          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 --   387 DASS, NARYAN        13 St. Georges Scho          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 95  Girls 10 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.38m  1980        KELLY ANNE KEMPF, LANGLEY MUSTANGS          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   112 LENZ, SIENNA        10 Chilliwack T             1.10m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O    O  XXX 
  1   242 STROME, DEVIN       10 New West Spartan        J1.10m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O   XO  XXX 
  3   214 MARTINEZ, MARIANA   10 Langley Mustangs         1.00m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O  XXO  XXX 
  4   360 PELAYO-MAZZONE, SO  10 St John's School         0.95m  
     0.90 0.95 1.00 
        O    O  XXX 
  4   332 PILLAY, KATHRINA    10 Second Street            0.95m  
     0.90 0.95 1.00 
        O    O  XXX 
 
Event 96  Boys 10 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 3.84m  2003        BEN RAPS, UNATTACHED                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   418 VON DADELSZEN, PIE  10 St. Georges Scho         3.41m  
      3.36m  FOUL  3.41m         
  2   168 CANTARELLA, EGIDIO  10 Kajaks                   3.40m  
      3.40m  3.17m  FOUL         
  3   496 MAICHIN, MAXWELL    10 Immaculate Conce         3.37m  
      3.37m  3.28m  3.15m           
  4   424 WILSON, JOSHUA      10 Sunshine Hills           3.36m  
      2.99m  FOUL  3.36m         
  5   151 BUSH, GRAYSON       10 Gibsons Elementa         3.24m  
      3.09m  3.11m  3.24m         
  6   402 MATSUBARA, YOSHI    10 St. Georges Scho         3.12m  
      3.12m  2.88m  3.03m         
  7   205 KLASSEN, JARED      10 Langley Mustangs         3.05m  
      3.05m  2.62m  2.99m         
  8   192 FINNIE, JAROD       10 Langley Mustangs         2.92m  
      2.92m  2.78m  2.81m         
  9   260 BOPARAI, MANTAJ     10 Ocean Athletics          2.72m  
      2.72m  2.72m  2.31m         
 10   397 KING, CHRIS         10 St. Georges Scho         2.62m  
      2.62m  2.57m  2.58m         
 11   455 RAI, MANRAJ         10 Universal AT             2.59m  
      2.55m  2.59m  2.45m         
 12   202 HURLEY, CONNOR      10 Langley Mustangs         2.53m  
      2.53m  FOUL  2.31m         
 13   212 MARTINEZ, DIEGO     10 Langley Mustangs         2.46m  
      2.43m  2.46m  1.97m         
 14   451 MAHIL, GAGAN        10 Universal AT             2.45m  
      2.23m  2.29m  2.45m         
 15   472 TOEWS, TREVOR       10 Valley Royals            2.30m  
      2.04m  2.19m  2.30m         
 16   480 MAILE, MATTHEW      10 Vancouver Olympi         2.24m  
      FOUL  1.96m  2.24m         
 
Event 97  Boys 9 Year Olds Shot Put 2 KG
================================================================
     results: @ 7.97m  2004        NICOLAS BECK, I C DELTA                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   326 AIKMAN, NATHAN       9 Second Street            6.20m  
      5.80m  6.20m  6.15m           
  2   129 CHONG, JARRETT       9 Coquitlam Cheeta         5.95m  
      5.95m  5.79m  FOUL         
  3   167 BHANDAL, IQAM        9 Kajaks                   5.44m  
      4.91m  5.22m  5.44m         
  4   334 RAZA, SAFI           9 Second Street            3.92m  
      3.63m  3.32m  3.92m         
  5   499 TAYLOR-LEWIS, SIMI   9 Coquitlam Cheeta         3.83m  
      3.83m  FOUL  FOUL         
  6   515 VIRK, ARMAND         9 Second Street            3.71m  
      2.65m  3.44m  3.71m         
  7   229 SHIELDS, ZACHARY     9 Langley Mustangs         3.47m  
      3.47m  3.18m  3.36m         
 
Event 98  Boys 12 Year Olds Discus Throw 1 KG
================================================================
     results: @ 31.72m  2002        ANGUS TAYLOR, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   362 ETHIER, ETHAN       12 ST Joseph The WO        22.61m  
      21.46m  22.61m  FOUL           
  2   131 CRONKHITE, JOSHUA   12 Coquitlam Cheeta        18.91m  
      18.91m  15.99m  16.78m         
  3   379 BAINS, PAUL         12 St. Georges Scho        14.16m  
      13.77m  14.16m  FOUL         
  4   137 EVANS, ISAAC        12 Coquitlam Cheeta        13.54m  
      13.51m  13.54m  FOUL         
 
Event 99  Girls 11 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.40m  2000        GABRIEL PAYNE, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   278 STEER, DANIELLE     11 Ocean Athletics          1.25m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O  XXX 
  2   186 CHAMPOUX, MEGAN     11 Langley Mustangs         1.20m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO    O    O  XXX 
  3   147 TYNDALL, HANA       11 Coquitlam Cheeta        J1.15m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  3   142 NAGY, BRIANA        11 Coquitlam Cheeta         1.15m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  3   277 ST ONGE, JAIME      11 Ocean Athletics         J1.15m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO  XXX 
  3   266 HALL, JORDEN        11 Ocean Athletics         J1.15m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO  XXX 
  3   149 WOLCZYK, MADISON    11 Coquitlam Cheeta        J1.15m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  3   315 RUSSELL, TAYLOR     11 Royal City Track        J1.15m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O   XO    O  XXX 
  3   247 GOODWIN, ANNA       11 Norwesters               1.15m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O  XXX 
 10   251 SIM, JENNA          11 Norwesters               1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O  XXX 
 10   303 LOWKA, BRIANNE      11 Royal City Track         1.10m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O    O  XXX 
 10   501 HUSTON, MADELYN     11 Golden Ears              1.10m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O    O  XXX 
 10   282 WILLIAMS, RANDI     11 Ridge Rocket             1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O   XO  XXX 
 10   249 RASTAD, EMMA        11 Norwesters               1.10m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O  XXX 
 10   463 FOOTE, ABRESAI      11 Valley Royals            1.10m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O   XO    O  XXO  XXO  XXX 
 16   191 DOWN, EMILY         11 Langley Mustangs         1.00m  
     0.95 1.00 1.05 
        O    O  XXX 
 17   486 WEIR, GILLIAN       11 Vancouver Olympi         0.95m  
     0.90 0.95 1.00 
       XO    O  XXX 
 
Event 100  Boys 11 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 4.24m  5/17/09     TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   237 KATTLER, TYLER      11 New West Spartan         3.78m  
      3.78m  3.48m  3.29m         
  2   500 LUCCOCK, DOMINIC    11 Ocean Athletics          3.77m  
      FOUL  3.77m  3.53m           
  3   263 GILL, LANDON        11 Ocean Athletics          3.76m  
      3.58m  3.62m  3.76m         
  4   436 PARSAKISH, NIMA     11 Unattached B             3.34m  
      3.03m  3.28m  3.34m         
  5   337 THOMAS, NICHOLAS    11 Second Street            3.33m  
      3.10m  3.07m  3.33m         
  6   175 LEE, JAMIESON       11 Kajaks                   3.29m  
      3.21m  3.26m  3.29m         
  7   479 LANGMANN, SEBASTIA  11 Vancouver Olympi         2.94m  
      2.94m  2.55m  FOUL         
  8   209 LINDSTROM, RYAN     11 Langley Mustangs         2.51m  
      2.51m  2.50m  FOUL         
  9   139 HOSSEIN-POUR, DARI  11 Coquitlam Cheeta         2.48m  
      2.48m  2.40m  2.14m         
 
Event 101  Girls 12 Year Olds Shot Put 3 KG
================================================================
     results: @ 9.30m  2001        JODI ANN FAIRFOULL, JT BROWN                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   119 WILLING, TASHA      12 Chilliwack T             7.68m  
      6.86m  7.68m  7.31m         
  2   166 BHANDAL, GURLEEN    12 Kajaks                   6.61m  
      6.61m  6.37m  6.45m         
  3   241 SCHULTZ, NINA       12 New West Spartan         6.59m  
      6.18m  6.53m  6.59m         
  4   122 BOTSIS, CHANELL     12 Coquitlam Cheeta         6.31m  
      5.85m  6.31m  5.09m           
  5   222 PAULEY, JACLYN      12 Langley Mustangs         6.17m  
      6.17m  6.16m  5.82m         
  6   488 MOTYKA, MAYA        12 Vancouver Thunde         4.63m  
      3.99m  4.15m  4.63m         
  7   466 KONRAD, HANNAH      12 Valley Royals            4.60m  
      4.42m  FOUL  4.60m         
 
Event 102  Girls 13-14 Discus Throw 750 G
================================================================
     results: @ 33.48m  5/21/07     Eilish MACDONALD, OCEAN ATHLETICS          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   148 WOLCZYK, BRITTNI    13 Coquitlam Cheeta        24.44m  
      19.62m  23.73m  24.44m           
  2   363 HERRERA, STEPHANIE  13 ST Joseph The WO        23.21m  
      20.75m  21.51m  23.21m         
  3   255 WEAVER, KATIE       13 Norwesters              22.00m  
      19.86m  22.00m  21.94m         
  4   269 JAMIESON, ZOE       13 Ocean Athletics         20.82m  
      FOUL  18.22m  20.82m         
  5   281 WILLIAMS, CARLY     13 Ridge Rocket            19.94m  
      18.18m  19.94m  18.70m         
  6   230 SMITHSON, EMMA      13 Langley Mustangs        18.89m  
      FOUL  FOUL  18.89m         
  7   136 EVANS, ANASTASIA F  13 Coquitlam Cheeta        18.31m  
      18.31m  16.55m  18.22m         
  8   244 ACOSTA, MARIA       13 Norwesters              17.33m  
      17.33m  14.05m  16.38m         
  9   504 DUTKIEWICZ, MADISO  13 Langley Mustangs        15.74m  
      14.43m  15.74m  15.13m         
 10   208 LINDSAY, REBECCA    13 Langley Mustangs        15.35m  
      FOUL  15.35m  12.53m         
 11   254 VOLOSHIN, DIANA     13 Norwesters              15.16m  
      FOUL  10.15m  15.16m         
 12   143 PERRY, SHIVAUGHN    13 Coquitlam Cheeta        14.48m  
      FOUL  5.75m  14.48m         
 
Event 104  Girls 12 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.55m  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   228 ROLFE, HANNAH       12 Langley Mustangs         1.35m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.37 
        O    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2   488 MOTYKA, MAYA        12 Vancouver Thunde        J1.30m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O   XO    O  XXO  XXX 
  2   241 SCHULTZ, NINA       12 New West Spartan         1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O    O  XXX 
  2   466 KONRAD, HANNAH      12 Valley Royals           J1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
       XO    O  XXO   XO  XXX 
  2   280 ZHU, QINYUAN        12 Ocean Athletics         J1.30m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O  XXO   XO  XXX 
  6   222 PAULEY, JACLYN      12 Langley Mustangs         1.25m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
       XO    O   XO    O   XO  XXX 
  6   203 JADIS, DANICA       12 Langley Mustangs         1.25m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O  XXO    O   XO  XXX 
  8   449 KROEGER, CHRISTINA  12 Universal AT            J1.20m  
     1.15 1.20 1.25 
       XO  XXO  XXX 
  8   200 HETHERINGTON, CHLO  12 Langley Mustangs         1.20m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O   XO  XXX 
 10   427 BROWN, SAHARA       12 Unattached B             1.15m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O  XXX 
 10   172 HIGASHITANI, MEGHA  12 Kajaks                   1.15m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O  XXX 
 10   176 YU, CHRISTY         12 Kajaks                   1.15m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
      XXO    O    O  XXO    X 
 13   119 WILLING, TASHA      12 Chilliwack T             1.10m  
     1.05 1.10 1.15 
        O   XO  XXX 
 13   211 MARSHALL, JULIA     12 Langley Mustangs         1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O   XX 
 15   474 CANNON, BROOKE      12 Vancouver Olympi         1.05m  
     1.00 1.05 1.10 
        O  XXO  XXX 
 --   519 MUHAMMAD, JAIDA     12 Langley Mustangs            NH  
     1.05 
      XXX 
 
Event 105  Boys 12 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 4.68m  2005        JAKE POWRIE, ST GEORGE                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   342 JANA, TERRELL       12 South Fraser             4.26m  
      4.11m  4.26m  4.03m         
  2   312 PHUNG, MICHAEL      12 Royal City Track         4.08m  
      4.08m  3.55m  FOUL         
  2   416 TUCKER-HARRISON, T  12 St. Georges Scho         4.08m  
      3.92m  4.08m  3.98m         
  4   221 OWEN, NOAH          12 Langley Mustangs         3.76m  
      3.76m  FOUL  3.52m         
  5   508 AVERSA, LEONARDO    12 St. Georges Scho         3.72m  
      3.70m  3.64m  3.72m         
  6   157 KNAPPETT, JAMES     12 Golden Ears              3.61m  
      3.55m  3.07m  3.61m         
  7   419 WIRAHARDJA, REGAN   12 St. Georges Scho         3.55m  
      3.45m  3.55m  3.51m           
  8   320 STEWART-BARNETT, F  12 Royal City Track         3.21m  
      3.21m  2.11m  3.15m         
  9   248 PUTNAM-REA, SETH    12 Norwesters               3.20m  
      3.20m  3.14m  2.94m         
 10   164 TAHAR, NABIL        12 Iqra School              3.09m  
      2.90m  2.90m  3.09m         
 11   383 CHIU, CONNOR        12 St. Georges Scho         3.08m  
      2.88m  3.08m  2.92m         
 12   226 ROBERTS, CONNOR     12 Langley Mustangs         2.87m  
      2.72m  2.61m  2.87m         
 
Event 106  Girls 9 Year Olds Shot Put 2 KG
================================================================
     results: @ 6.22m  5/16/08     MARIE LOUISE FORSYTH, VANCOUVER THUNDERBIRDS
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   304 LOWKA, SHIANNE       9 Royal City Track         4.71m  
      FOUL  4.02m  4.71m         
  2   435 PARSAKISH, ANNA      9 Unattached B             4.51m  
      4.36m  4.51m  4.18m         
  3   187 DANIELL, MEGHAN      9 Langley Mustangs         4.45m  
      4.45m  4.10m  3.85m         
  4   185 BUCKINGHAM, SARAH    9 Langley Mustangs         4.06m  
      3.95m  4.06m  3.97m         
  5   336 SIDDIQUI, RABIA      9 Second Street            4.05m  
      3.80m  3.47m  4.05m         
  6   338 TOOR, NATASHA        9 Second Street            4.02m  
      4.02m  3.92m  3.48m           
  7   234 VOISEY, JAIME        9 Langley Mustangs         3.72m  
      FOUL  3.54m  3.72m         
  8   454 NIJJAR, JASNEET      9 Universal AT             3.57m  
      3.57m  FOUL  FOUL         
  9   287 BERNOE, HANNAH-LIS   9 Royal City Track         3.52m  
      3.52m  3.20m  2.98m         
 10   309 PATRY-SMITH, JENEV   9 Royal City Track         3.45m  
      3.45m  3.17m  3.08m         
 11   319 STEWART-BARNETT, E   9 Royal City Track         3.26m  
      2.25m  3.26m  3.23m         
 12   225 RICHARDSON, TEAGAN   9 Langley Mustangs         2.58m  
      2.58m  2.25m  2.27m         
 
Event 107  Girls 10 Year Olds Discus Throw 750 KG
================================================================
     results: @ 15.49m  5/17/09     MARIE LOUISE FORSYTH, VANCOUVER THUNDE     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   227 ROBICHAUD, ALEXA    10 Langley Mustangs        12.39m  
      12.39m  11.58m  11.69m         
  2   328 CAOILI, ENA         10 Second Street           10.88m  
      8.86m  9.83m  10.88m           
 
Event 109  Boys 13-14 High Jump
================================================================
     results: @ 1.63m  5/16/08     JACOB HOULTON, COQ CHEETAHS                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   199 HELLNER, JAMES      14 Langley Mustangs        J1.55m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O   XO  XXX 
  1   128 CHATTEN, ERIC       13 Coquitlam Cheeta         1.55m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O    O   XO    O    O    O  XXX 
  3   171 FORSYTH, CONNOR AD  13 Kajaks                   1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  3   127 CHATTEN, ADAM       13 Coquitlam Cheeta        J1.50m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
       XO    O    O   XO    O   XO  XXO  XXX 
  5   213 MARTINEZ, FERNANDO  13 Langley Mustangs        J1.45m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O   XO   XO  XXO  XXX 
  5   531 OWEN, BRAEDON       13 Unattached B             1.45m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O   XO    O    O  XXX 
  7   408 QUONG, RYAN         13 St. Georges Scho        J1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O  XXO  XXO  XXX 
  7   252 SIM, KAYDEN         13 Norwesters              J1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O   XO  XXX 
  7   216 MOORE, AIDAN        13 Langley Mustangs         1.30m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 
      OXX   XO    O  XXX 
 10   307 NYGARD, SAMUEL      13 Royal City Track         1.25m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O  XXX 
 
Event 110  Girls 13-14 Long Jump
================================================================
     results: @ 5.08m  2004        CHRISTABEL NETTEY, SOUTH FRASER             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   255 WEAVER, KATIE       13 Norwesters               4.48m  
      4.48m  FOUL  4.39m         
  2   476 CHO, STEPHANIE      13 Vancouver Olympi         4.44m  
      4.28m  4.44m  4.33m         
  3   477 HANSON, JESSICA     13 Vancouver Olympi         4.42m  
      4.15m  4.19m  4.42m         
  4   483 PAULS, SOPHIA       13 Vancouver Olympi         4.32m  
      4.17m  4.32m  4.23m         
  5   198 HARRISON, EMMA      13 Langley Mustangs         4.22m  
      4.22m  4.09m  4.01m         
  6   136 EVANS, ANASTASIA F  13 Coquitlam Cheeta         4.16m  
      3.99m  4.16m  4.00m         
  7   244 ACOSTA, MARIA       13 Norwesters               4.08m  
      2.88m  4.08m  4.05m         
  8   254 VOLOSHIN, DIANA     13 Norwesters               4.06m  
      4.06m  3.80m  3.96m         
  9   490 POON, MEGAN         13 West Vancouv             4.01m  
      3.64m  3.58m  4.01m         
 10   494 SCALDAFERRI, CARLA  13 West Vancouv             3.95m  
      3.95m  3.79m  3.76m           
 11   181 BLUM, EDEN          13 Langley Mustangs         3.84m  
      3.61m  FOUL  3.84m         
 12   339 AMANAL, DESIREE     13 South Fraser             3.80m  
      3.80m  3.80m  3.63m         
 13   182 BOETTCHER, AMANDA   13 Langley Mustangs         3.74m  
      3.65m  3.67m  3.74m         
 14   453 NIJJAR, GAGANDEEP   13 Universal AT             3.72m  
      3.57m  3.72m  3.66m         
 15   281 WILLIAMS, CARLY     13 Ridge Rocket             3.65m  
      FOUL  3.64m  3.65m         
 16   323 WEIR, KINSEY        13 Royal City Track         3.48m  
      3.48m  3.42m  3.44m         
 17   210 MACCARRON, TARA     13 Langley Mustangs         3.35m  
      2.95m  3.04m  3.35m         
 
Event 111  Girls 11 Year Olds Shot Put 2 KG
================================================================
     results: @ 10.25m  2005        SERENA GRAF, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   487 FORSYTH, MARIE LOU  11 Vancouver Thunde         7.96m  
      7.46m  7.48m  7.96m         
  2   442 DOSANJH, GULNEER    11 Universal AT             7.75m  
      7.47m  7.43m  7.75m         
  3   142 NAGY, BRIANA        11 Coquitlam Cheeta         7.69m  
      7.65m  7.69m  7.06m         
  4   429 DE FAYE, SARAH      11 ST Joseph The WO         7.32m  
      7.11m  7.32m  7.29m         
  5   278 STEER, DANIELLE     11 Ocean Athletics          7.03m  
      7.03m  6.10m  6.98m         
  6   274 SAMSON, MEGAN       11 Ocean Athletics          6.84m  
      5.75m  6.12m  6.84m         
  7   149 WOLCZYK, MADISON    11 Coquitlam Cheeta         6.68m  
      6.28m  6.68m  6.51m         
  8   282 WILLIAMS, RANDI     11 Ridge Rocket             6.23m  
      6.14m  5.94m  6.23m         
  9   147 TYNDALL, HANA       11 Coquitlam Cheeta         6.06m  
      5.56m  5.53m  6.06m         
 10   195 GILLESPIE, CAROLIN  11 Langley Mustangs         5.90m  
      5.90m  5.80m  5.51m         
 11   303 LOWKA, BRIANNE      11 Royal City Track         5.64m  
      5.64m  5.35m  4.94m           
 12   277 ST ONGE, JAIME      11 Ocean Athletics          5.39m  
      4.35m  5.39m  4.98m         
 13   251 SIM, JENNA          11 Norwesters               5.30m  
      4.05m  5.16m  5.30m         
 14   224 RICHARDSON, KAILIN  11 Langley Mustangs         5.15m  
      5.15m  4.65m  FOUL         
 
Event 112  Boys 11 Year Olds Discus Throw 750G
================================================================
     results: @ 25.31m  2002        ANGUS TAYLOR, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   104 CHANDRA, BRENDAN    11 Burnaby Striders        19.18m  
      15.61m  16.74m  19.18m         
  2   132 DHILLON, ARSH       11 Coquitlam Cheeta        17.54m  
      17.54m  FOUL  FOUL         
  3   180 BLAIR, DREY         11 Langley Mustangs        17.48m  
      14.63m  15.42m  17.48m         
  4   335 SANDHU, SAMMY       11 Second Street           17.06m  
      10.89m  16.65m  17.06m         
  5   390 GIBBONS, PETER      11 St. Georges Scho        17.05m  
      14.05m  17.05m  14.98m         
  6   324 AGLIBAT, RAYMOND    11 Second Street           15.19m  
      FOUL  15.19m  13.44m           
  7   189 DEVRIES, TIJS       11 Langley Mustangs        13.57m  
      9.44m  10.87m  13.57m         
  8   337 THOMAS, NICHOLAS    11 Second Street           13.40m  
      11.79m  13.40m  11.22m         
  9   263 GILL, LANDON        11 Ocean Athletics         13.24m  
      FOUL  12.21m  13.24m         
 
Event 201  Women 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
     results: @ 29.38  5/17/09     SAMANTHA PAGE, New West Spartan             
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   278 STEER, DANIELLE     11 Ocean Athletics          29.99Q 
  2   273 PINTO, RAQUEL       11 Ocean Athletics          31.08q 
  3   186 CHAMPOUX, MEGAN     11 Langley Mustangs         31.74q 
  4   251 SIM, JENNA          11 Norwesters               32.96  
  5   315 RUSSELL, TAYLOR     11 Royal City Track         33.59  
  6   147 TYNDALL, HANA       11 Coquitlam Cheeta         33.75  
  7   149 WOLCZYK, MADISON    11 Coquitlam Cheeta         34.18  
  8   516 MADURAY, JHANAE     11 South Fraser             35.30  
Heat  2 Preliminaries
  1   266 HALL, JORDEN        11 Ocean Athletics          30.58Q 
  2   174 LAM, GEORGIA        11 Kajaks                   31.30q 
  3   358 WOODMAN, HANNAH     11 South Fraser             32.66  
  4   170 CHANG, JESSICA      11 Kajaks                   34.75  
  5   224 RICHARDSON, KAILIN  11 Langley Mustangs         35.25  
  6   303 LOWKA, BRIANNE      11 Royal City Track         35.57  
Heat  3 Preliminaries
  1   471 TAKHAR, MEHROOP     11 Valley Royals            30.67Q 
  2   274 SAMSON, MEGAN       11 Ocean Athletics          31.17q 
  3   277 ST ONGE, JAIME      11 Ocean Athletics          31.44q 
  4   442 DOSANJH, GULNEER    11 Universal AT             32.09  
  5   501 HUSTON, MADELYN     11 Golden Ears              32.62  
 
Event 201  Women 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
     results: @ 29.38  5/17/09     SAMANTHA PAGE, New West Spartan             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   278 STEER, DANIELLE     11 Ocean Athletics          30.02  
  2   471 TAKHAR, MEHROOP     11 Valley Royals            30.17  
  3   266 HALL, JORDEN        11 Ocean Athletics          30.44  
  4   273 PINTO, RAQUEL       11 Ocean Athletics          30.45  
  5   174 LAM, GEORGIA        11 Kajaks                   31.19  
  6   274 SAMSON, MEGAN       11 Ocean Athletics          31.57  
  7   277 ST ONGE, JAIME      11 Ocean Athletics          31.71  
  8   186 CHAMPOUX, MEGAN     11 Langley Mustangs         32.25  
 
Event 202  Men 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
     results: @ 29.89  5/17/09     TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1   406 PELAYO-MAZZONE, RO  11 St. Georges Scho         30.62Q 
  2   436 PARSAKISH, NIMA     11 Unattached B             31.38Q 
  3   500 LUCCOCK, DOMINIC    11 Ocean Athletics          31.92Q 
  4   183 BUCKINGHAM, PAUL    11 Langley Mustangs         32.03q 
  5   458 SILLARS, SPENCER D  11 Universal AT             32.43q 
  6   327 ARCHAMBAULT-SORENS  11 Second Street            32.91  
Heat  2 Preliminaries
  1   263 GILL, LANDON        11 Ocean Athletics          30.83Q 
  2   250 RIDDELL, MACKENZIE  11 Norwesters               31.03Q 
  3   485 WEIR, ANGUS         11 Vancouver Olympi         31.91Q 
  4   290 DEACON, ROBERT      11 Royal City Track         33.85  
  5   175 LEE, JAMIESON       11 Kajaks                   35.90  
  6   329 CHIKHLIA, PRANAV    11 Second Street            36.67  
 
Event 202  Men 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
     results: @ 29.89  5/17/09     TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1   263 GILL, LANDON        11 Ocean Athletics          30.61  
  2   406 PELAYO-MAZZONE, RO  11 St. Georges Scho         31.16  
  2   436 PARSAKISH, NIMA     11 Unattached B             31.16  
  4   250 RIDDELL, MACKENZIE  11 Norwesters               31.38  
  5   485 WEIR, ANGUS         11 Vancouver Olympi         31.63  
  6   458 SILLARS, SPENCER D  11 Universal AT             31.78  
  7   500 LUCCOCK, DOMINIC    11 Ocean Athletics          31.92  
  8   183 BUCKINGHAM, PAUL    11 Langley Mustangs         33.19  
 
Event 203  Women 11 Year Olds 400 Meter Run
================================================================
     results: @ 1:09.04  5/16/09     TOSHA MOORE, SOUTH FRASER                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1   277 ST ONGE, JAIME      11 Ocean Athletics        1:10.60  
  2   256 WOOD, EMILY         11 Norwesters             1:13.93  
  3   527 HENNESSEY, JAMIE    11 Golden Ears            1:16.78  
  4   276 SCHREIER, EMERALD   11 Ocean Athletics        1:16.89  
  5   114 READ, MICHAILA      11 Chilliwack T           1:20.08  
  6   520 PULLESON, COURTNEY  11 Unattached B           1:23.08  
  7   303 LOWKA, BRIANNE      11 Royal City Track       1:23.96  
Section  2  
  1   430 GAFFNEY, LAUREN     11 Unattached B           1:10.05  
  2   249 RASTAD, EMMA        11 Norwesters             1:15.23  
  3   147 TYNDALL, HANA       11 Coquitlam Cheeta       1:15.46  
  4   149 WOLCZYK, MADISON    11 Coquitlam Cheeta       1:20.82  
  5   118 WIEBE, MELISSA      11 Chilliwack T           1:22.38  
  6   224 RICHARDSON, KAILIN  11 Langley Mustangs       1:45.88  
 
Event 204  Men 11 Year Olds 400 Meter Run
================================================================
     results: @ 1:04.82  5/16/09     JORDAN FLETCHER, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1   406 PELAYO-MAZZONE, RO  11 St. Georges Scho       1:09.04  
  2   485 WEIR, ANGUS         11 Vancouver Olympi       1:10.39  
  3   262 FORSYTH, LUKE       11 Ocean Athletics        1:10.93  
  4   458 SILLARS, SPENCER D  11 Universal AT           1:11.90  
  5   250 RIDDELL, MACKENZIE  11 Norwesters             1:13.41  
  6   175 LEE, JAMIESON       11 Kajaks                 1:26.49  
  7   209 LINDSTROM, RYAN     11 Langley Mustangs       1:33.19  
 
Event 208  Boys 12 Year Olds 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Royal City Track  'A'                               4:40.91  
  2 St. Georges School  'A'                             4:46.34  
 
Event 209  Girls 11 Year Olds 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                4:55.51  
  2 Norwesters  'A'                                     5:18.09  
     1) 251 SIM, JENNA 11               2) 247 GOODWIN, ANNA 11           
     3) 256 WOOD, EMILY 11              4) 249 RASTAD, EMMA 11            
 
                    Women - Team Rankings - 50 Events Scored
===============================================================================
    1) LANGLEY MUSTANGS           354.50     2) OCEAN ATHLETICS           262.50
    3) NORWESTERS                 146.50     4) COQUITLAM CHEETAHS        123   
    5) VANCOUVER OLYMPIC CLUB      89        5) UNIVERSAL ATHLETICS CLUB   89   
    7) VALLEY ROYALS               82.50     8) CHILLIWACK TRACK & FIELD   75   
    9) ROYAL CITY TRACK            73        9) SOUTH FRASER TRACK & FIEL  73   
   11) New West Spartans           68       12) UNATTACHED BRITISH COLUMB  56   
   13) KAJAKS                      54       14) GOLDEN EARS                47   
   15) VANCOUVER THUNDERBIRDS      46       16) Second Street              44.50
   17) St John's School            40.50    18) ST JOSEPH                  39   
   19) BREAKAWAY SOCCER CLUB       21       20) ST PIUS                    19   
   21) WEST VANCOUVER TRACK & FI    8       22) RIDGE ROCKETS TRACK CLUB    5   
   23) White Rock Elem              1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 52 Events Scored
===============================================================================
    1) ST. GEORGES SCHOOL         386        2) LANGLEY MUSTANGS          195.50
    3) ROYAL CITY TRACK           157        4) OCEAN ATHLETICS           126   
    5) COQUITLAM CHEETAHS         108.50     6) SOUTH FRASER TRACK & FIEL  76   
    7) VANCOUVER OLYMPIC CLUB      74        8) Second Street              72   
    9) NORWESTERS                  67       10) UNATTACHED BRITISH COLUMB  62   
   11) KAJAKS                      56       12) ST PIUS                    53   
   13) UNIVERSAL ATHLETICS CLUB    46       14) CHILLIWACK TRACK & FIELD   44   
   15) ST JOSEPH                   42       16) GOLDEN EARS                40   
   17) New West Spartans           30       18) IMMACULATE CONCEPTION SCH  26   
   19) FRASERWOOD ELEMENTARY       22       20) BURNABY STRIDERS           18   
   21) WEST VANCOUVER TRACK & FI   17       21) GIBSONS ELEMENTARY         17   
   23) SUNSHINE HILLS              12       24) Holy Trinity                9   
   25) VALLEY ROYALS                8       25) IQRA SCHOOL                 8   
   27) BREAKAWAY SOCCER CLUB        5