Licensed to Valley Royals Track & Field Club              HY-TEK's Meet Manager
                   Junior Olympics 2011 - 5/21/11 to 5/22/11                   
                            Bear Creek Park  Surrey                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13 Year Olds 1200 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   249 GREER, JULIA        13 Ocean Athlet           3:56.05  
  2   239 BOPARAI, JOLDEN     13 Ocean Athlet           4:14.92  
  3   311 TERRY, REBECCA      13 South Fraser           4:16.26  
  4   110 MUIR, MEGAN         13 Chilliwack T           4:19.67  
  5   180 BLAIR, AMELIA       13 Langley Must           4:23.37  
  6   403 CHO, SAMANTHA       13 Vancouver OL           4:25.05  
  7   192 DEJONG, BREANNE     13 Langley Must           4:28.81  
  8   154 TINKHAM, MIKAYLA J  13 Golden Ears            4:35.28  
  9   343 WONG, NICOLE        13 ST Pius X              4:35.56  
 10   412 MADISON, MAYA       13 Vancouver OL           4:36.39  
 11   168 MAIKA, SAMANTHA     13 Kajaks Track           5:19.42  
 
Event 2  Girls 12 Year Olds 1200 Meter Run
================================================================
     results: @ 5:12.10  5/16/08     Rebecca Bassett, NANAIMO TRACK            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   195 HOOLSEMA, BROOKE    12 Langley Must           4:11.02@ 
  2   146 HENNESSEY, JAMIE    12 Golden Ears            4:27.50@ 
  3   295 VANEE, LAUREN       12 Royal City T           4:28.68@ 
  4   228 GOODWIN, ANNA       12 Norwesters T           4:29.18@ 
  5   236 SIM, JENNA          12 Norwesters T           4:33.53@ 
  6   388 BAKO, JENSEN        12 Valley Royal           4:35.77@ 
  7   277 BOS, KATHRYN        12 Royal City T           4:41.90@ 
  8   332 MCDONALD, CLAIRE    12 ST Pius X              4:46.20@ 
  9   337 SCHMIDT, PETRA      12 ST Pius X              4:48.13@ 
 10   365 BASRA, PRABHNEET    12 Universal AT           4:50.11@ 
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 1000 Meter Run
================================================================
     results: @ 5:20.37  5/16/09     JULIA GREER, OCEAN ATHLETICS              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   218 HEISTERMAN, MADISO  11 Nanaimo Track AN       3:20.47@ 
  2   127 KRIESER, JADE       11 Coquitlam CH           3:32.43@ 
  3   202 MARTINEZ, MARIANA   11 Langley Must           3:36.30@ 
  4   396 HUTCHISON, MARLEY   11 Valley Royal           3:46.80@ 
  5   338 SENENSE, MICHELLE   11 ST Pius X              4:05.40@ 
  6   226 DUYNSTEE, NADIA     11 Norwesters T           4:46.43@ 
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 1000 Meter Run
================================================================
     results: @ 5:26.08  5/16/08     JULIA GREER, OCEAN ATHLETICS              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   260 SMITH, CAYLA        10 Ocean Athlet           3:37.77@ 
  2   395 HUTCHISON, CASSIDY  10 Valley Royal           3:46.55@ 
  3   391 CHALK, GRACE        10 Valley Royal           3:47.06@ 
  4   253 MILIC, HANNAH       10 Ocean Athlet           3:51.25@ 
  5   208 PHILIPCHALK, JALEN  10 Langley Must           3:54.86@ 
  6   191 DANIELL, MEGHAN     10 Langley Must           3:56.55@ 
  7   398 MOTION, EMILY       10 Valley Royal           3:57.56@ 
  8   366 BASRA, SNEHPREET    10 Universal AT           3:59.85@ 
  9   246 DENNESS, RORI       10 Ocean Athlet           4:07.65@ 
 10   329 HUDON, NICOLE       10 ST Pius X              4:12.25@ 
 11   390 BISHOP, REGAN       10 Valley Royal           4:13.72@ 
 12   145 HAINTZ, MATEYA      10 Golden Ears            4:20.69@ 
 
Event 5  Girls 9 Year Olds 1000 Meter Run
================================================================
     results: @ 5:41.99  5/16/08     DANIELLE STEER, OCEAN ATHLETICS           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   144 HAINTZ, MARQUESIS    9 Golden Ears            3:53.17@ 
  2   444 STEWART-BARNETT, K   9 Royal City T           3:58.29@ 
  3   322 COYLE, MIKA          9 ST Pius X              4:16.69@ 
  4   276 BERNIER, ANAIYAH     9 Royal City T           4:48.66@ 
  5   289 MARLON-LAMBERT, KA   9 Royal City T           4:49.37@ 
 
Event 6  Boys 13 Year Olds 1200 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   254 MILIC, MICHAEL      13 Ocean Athlet           3:45.97  
  2   153 ORTIZ, SOTO         13 Golden Ears            3:58.52  
  3   335 SACKVILLETTII, KAI  13 ST Pius X              4:03.05  
  4   333 MEJORDA, JANIR      13 ST Pius X              4:05.52  
  5   409 JACKSON, SHELDON    13 Vancouver OL           4:13.18  
  6   151 KNAPPETT, JAMES     13 Golden Ears            4:21.79  
  7   231 PUTNAM-REA, SETH    13 Norwesters T           4:25.73  
  8   417 BROATCH, THOMAS     13 Vancouver TH           4:28.31  
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 1200 Meter Run
================================================================
     results: @ 4:49.36  2003        BRADEN GANT, GOLDEN EARS                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   315 MAZZONE, ROBERTO P  12 ST George's Scho       4:02.01@ 
  2   431 BUECKERT, MAX       12 Ocean Athlet           4:05.05@ 
  3   247 FORSYTH, LUKE       12 Ocean Athlet           4:22.34@ 
  4   428 MARSDEN, JIM        12 Southpointe            4:38.03@ 
  5   341 WAGORN, LUCAS       12 ST Pius X              4:45.48@ 
  6   371 GHUMAN, JASKARAN    12 Universal AT           4:48.39@ 
  7   309 SINGH, MADAN        12 South Fraser           5:03.74  
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 1000 Meter Run
================================================================
     results: @ 4:53.40  5/16/09     JORDAN FLETCHER, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   361 VON, DADLESZEN      11 Unattached B           3:30.24@ 
  2   134 PARMAR, RAJEEV      11 Coquitlam CH           3:33.39@ 
  3   326 GEE, JOHN           11 ST Pius X              3:35.01@ 
  4   281 HUNTER, IAN         11 Royal City T           3:41.47@ 
  5   314 MATSUBARA, YOSHI    11 ST George's Scho       3:41.85@ 
  6   201 MARTINEZ, DIEGO     11 Langley Must           3:42.56@ 
  7   408 JACKSON, DEVAN      11 Vancouver OL           3:56.35@ 
  8   170 NAUMANN, KEITH      11 Kajaks Track           4:11.00@ 
 
Event 9  Boys 10 Year Olds 1000 Meter Run
================================================================
     results: @ 4:54.94  2006        ZACH KARMEL, UNATTACHED                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   177 PEROVICH, JOSIAH    10 Mustangs               3:38.12@ 
  2   111 MUIR, ZACH          10 Chilliwack T           3:43.98@ 
  3   283 JENSEN, RYAN        10 Royal City T           3:45.42@ 
  4   321 COX, JOSHUA         10 ST Pius X             J3:45.42@ 
  5   331 LIU, ANDERSEN       10 ST Pius X              3:50.04@ 
  6   336 SCHMIDT, MATTIAS    10 ST Pius X              3:57.73@ 
  7   275 BELCHER, JEREMY     10 Royal City T           4:01.17@ 
  8   245 DENMAN, RYAN        10 Ocean Athlet           4:11.88@ 
 
Event 10  Boys 9 Year Olds 1000 Meter Run
================================================================
     results: @ 5:29.15  2005        ZACH KARMEL, UNATTACHED                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   141 ARON, NICHOLAS       9 Golden Ears            3:41.50@ 
  2   133 OLSON, FRASER        9 Coquitlam CH           3:42.41@ 
  3   217 HEISTERMAN, KEATON   9 Nanaimo Track AN       3:44.18@ 
  4   346 WOODER, SAM          9 ST George's Scho       3:44.35@ 
  5   301 MCKAY, FRASER        9 South Fraser           4:13.19@ 
  6   327 HAIR, IAN            9 ST Pius X              4:19.44@ 
  7   323 CRUZ, DANIEL         9 ST Pius X              4:26.42@ 
 
Event 11  Girls 13 100 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   166 HIGASHITANI, MEGHA  13 Kajaks Track             13.61q  1 
  2   206 PAULEY, JACLYN      13 Langley Must             13.66q  1 
  3   112 SERVATIUS, AFTON    13 Chilliwack T             13.92q  1 
  4   443 DUNCANSON, KADE     13 Ocean Athlet             14.02q  1 
  5   389 BAMARA, SIDNEY      13 Valley Royal             14.09q  2 
  6   210 ROLFE, HANNAH       13 Langley Must             14.23q  2 
  7   440 PATERSON, GEORGIA   13 South Fraser             14.34q  3 
  8   410 LEHMANN, BEATRIX    13 Vancouver OL             14.45q  3 
  9   171 UYEYAMA, ZANDALEE   13 Kajaks Track             14.70   2 
 10   150 KNAPPETT, EMMA      13 Golden Ears              14.71   3 
 11   420 KLYM, KAYLA         13 Vancouver TH             14.76   2 
 12   305 MOORE, TOSHA        13 South Fraser             14.98   1 
 13   213 TURNER, JENNA       13 Langley Must             15.17   3 
 14   454 BELL, JOSEPHINE     13 Unattached B             15.24   3 
 15   343 WONG, NICOLE        13 ST Pius X                15.37   2 
 16   328 HARRINGTON, DANIEL  13 ST Pius X                16.00   1 
 17   441 PATERSON, CAMILLE   13 South Fraser             16.36   1 
 
Event 11  Girls 13 100 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   166 HIGASHITANI, MEGHA  13 Kajaks Track             13.63  
  2   206 PAULEY, JACLYN      13 Langley Must             13.92  
  3   112 SERVATIUS, AFTON    13 Chilliwack T             13.98  
  4   440 PATERSON, GEORGIA   13 South Fraser             14.13  
  5   389 BAMARA, SIDNEY      13 Valley Royal             14.14  
  6   410 LEHMANN, BEATRIX    13 Vancouver OL             14.48  
  7   210 ROLFE, HANNAH       13 Langley Must             14.96  
  8   328 HARRINGTON, DANIEL  13 ST Pius X                15.99  
 
Event 12  Girls 12 Year Olds 100 Meter Run
===================================================================
     results: @ 12.90  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   257 PINTO, RAQUEL       12 Ocean Athlet             13.92q  2 
  2   401 TAKHAR, MEHROOP     12 Valley Royal             14.13q  1 
  3   174 DOLFO, TANIKA       12 Mustangs                 14.49q  3 
  4   167 LAM, GEORGIA        12 Kajaks Track             14.57q  3 
  5   370 DOSANJH, GULNEER    12 Universal AT             14.83q  1 
  6   399 PANKRATZ, SELAH     12 Valley Royal             14.87q  2 
  7   449 SLIPPER, SIMONE     12 Norwesters T             15.00q  2 
  8   263 STEEVES, HOPE       12 Ocean Athlet             15.01q  2 
  9   295 VANEE, LAUREN       12 Royal City T             15.08   3 
 10   407 GILL, ONYKA         12 Vancouver OL             15.09   4 
 11   228 GOODWIN, ANNA       12 Norwesters T             15.13   2 
 12   237 TODD, RAQUELLE      12 Norwesters T             15.17   3 
 13   452 MCNEILL, ASHLEY     12 Langley Must             15.18   4 
 14   232 RASTAD, EMMA        12 Norwesters T             15.27   2 
 15   270 DHAMI, SOPHIE       12 Ridge Rocket             15.38   1 
 16   437 WOODMAN, HANNAH     12 South Fraser             15.39   1 
 17   236 SIM, JENNA          12 Norwesters T             15.56   1 
 18   238 WOOD, EMILY         12 Norwesters T             15.75   4 
 19   456 TRUMMLER, RACHEL    12 Langley Must             16.21   4 
 19   367 BHANGAR, KARAN      12 Universal AT             16.21   2 
 21   375 HUNDAL, NAVJIT      12 Universal AT             16.31   1 
 22   337 SCHMIDT, PETRA      12 ST Pius X                16.40   1 
 23   332 MCDONALD, CLAIRE    12 ST Pius X                16.47   3 
 24   393 FOOTE, ABRESIA      12 Valley Royal             16.68   3 
 25   299 LAMBA, NOORPREET    12 South Fraser             18.17   4 
 
Event 12  Girls 12 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 12.90  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   257 PINTO, RAQUEL       12 Ocean Athlet             13.87  
  2   167 LAM, GEORGIA        12 Kajaks Track             14.19  
  3   401 TAKHAR, MEHROOP     12 Valley Royal             14.29  
  4   174 DOLFO, TANIKA       12 Mustangs                 14.61  
  5   449 SLIPPER, SIMONE     12 Norwesters T             14.80  
  6   370 DOSANJH, GULNEER    12 Universal AT             14.92  
  7   399 PANKRATZ, SELAH     12 Valley Royal             15.08  
  8   263 STEEVES, HOPE       12 Ocean Athlet             15.17  
 
Event 13  Boys 13 100 Meter Run
===================================================================
  13 results: @ 12.43  2004        TIM SMITH, ST. GEORGE                       
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   333 MEJORDA, JANIR      13 ST Pius X                13.13q  2 
  2   207 PAVLIC, DANIEL      13 Langley Must             13.15q  1 
  3   308 SHERWOOD, MARCO     13 South Fraser             13.70q  2 
  4   188 CHMELYK, ERICK      13 Langley Must             13.88q  1 
  5   368 CHHINA, SIMRIT      13 Universal AT             14.06q  2 
  6   413 MILUTINOVIC, NIKOL  13 Vancouver OL             14.09q  2 
  7   140 PHUNG, MICHAEL      13 Elite Track              14.28q  2 
  8   335 SACKVILLETTII, KAI  13 ST Pius X                14.82q  1 
  9   426 CHIPPETT, BRYN      13 West Vancouv             15.06   1 
 10   340 SMITH, ADAM         13 ST Pius X                15.35   2 
 
Event 13  Boys 13 100 Meter Run
================================================================
  13 results: @ 12.43  2004        TIM SMITH, ST. GEORGE                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   333 MEJORDA, JANIR      13 ST Pius X                13.00  
  2   207 PAVLIC, DANIEL      13 Langley Must             13.26  
  3   188 CHMELYK, ERICK      13 Langley Must             13.62  
  4   308 SHERWOOD, MARCO     13 South Fraser             13.77  
  5   368 CHHINA, SIMRIT      13 Universal AT             13.95  
  6   413 MILUTINOVIC, NIKOL  13 Vancouver OL             13.99  
  7   140 PHUNG, MICHAEL      13 Elite Track              14.19  
  8   335 SACKVILLETTII, KAI  13 ST Pius X                14.89  
 
Event 13  Boys 14 100 Meter Run
================================================================
  14 results: @ 12.75  5/20/07     David Olivares, NORWESTERS                  
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1   453 MARTINEZ, FERNANDO  14 Langley Must             13.56q 
 
Event 13  Boys 14 100 Meter Run
===================================================================
  14 results: @ 12.75  5/20/07     David Olivares, NORWESTERS                  
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   453 MARTINEZ, FERNANDO  14 Langley Must             13.56   1 
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 100 Meter Run
===================================================================
     results: @ 12.89  2006        MATTHEW ALVIZ, ST PIUS                      
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   107 KIRK, ANDREW        12 Chilliwack T             13.22q  3 
  2   181 BLAIR, DREY         12 Langley Must             13.41q  1 
  3   175 HARRISON, JOEL      12 Langley Must             14.46q  2 
  4   252 LUCCOCK, DOMINIC    12 Ocean Athlet             14.49q  1 
  5   315 MAZZONE, ROBERTO P  12 ST George's Scho         14.84q  1 
  6   383 SILLARS, SPENCER    12 Universal AT             15.00q  1 
  7   120 DORSEY, KIMANI      12 Coquitlam CH             15.12q  2 
  8   121 FLEARY, XAVION      12 Coquitlam CH             15.23q  3 
  9   234 RIDDELL, MACKENZIE  12 Norwesters T             15.25   3 
 10   183 BUCKINGHAM, PAUL    12 Langley Must             15.45   3 
 11   411 LUNDE, SEAN         12 Vancouver OL             15.48   1 
 11   101 CHANDRA, BRENDAN    12 Burnaby Stri             15.48   3 
 13   342 WONG, JAMES         12 ST Pius X                15.55   1 
 14   156 WALSH, BEN          12 Golden Ears              15.59   2 
 15   341 WAGORN, LUCAS       12 ST Pius X                16.25   2 
 16   356 PENSON-MCCOY, JAVE  12 Unattached B             16.44   2 
 17   203 MEADE, MICHAEL      12 Langley Must             17.00   2 
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 12.89  2006        MATTHEW ALVIZ, ST PIUS                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   107 KIRK, ANDREW        12 Chilliwack T             13.06  
  2   181 BLAIR, DREY         12 Langley Must             13.45  
  3   315 MAZZONE, ROBERTO P  12 ST George's Scho         14.22  
  4   175 HARRISON, JOEL      12 Langley Must             14.42  
  5   252 LUCCOCK, DOMINIC    12 Ocean Athlet             14.51  
  6   120 DORSEY, KIMANI      12 Coquitlam CH             14.54  
  7   121 FLEARY, XAVION      12 Coquitlam CH             14.89  
  8   383 SILLARS, SPENCER    12 Universal AT             15.02  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 100 Meter Run
===================================================================
     results: @ 13.97  2005        JENNY SLOMAN, SURREY ATHLETICS              
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   128 LEW, JASMINE        11 Coquitlam CH             14.47q  2 
  2   406 GEE, CASSIDY        11 Vancouver OL             15.05q  3 
  3   251 KURUCZ, AARYANNA    11 Ocean Athlet             15.12q  2 
  4   396 HUTCHISON, MARLEY   11 Valley Royal             15.13q  2 
  4   455 URBAN, JESSICA      11 Langley Must             15.13q  1 
  6   303 MOORE, AMANDA       11 South Fraser             15.58q  1 
  7   310 TERRY, ALYSSA       11 South Fraser             15.62q  2 
  8   218 HEISTERMAN, MADISO  11 Nanaimo Track AN         15.72q  1 
  9   272 LAGERSTROM, KRISTE  11 Ridge Rocket             15.77   3 
 10   359 ROBICHAUD, ALEXA    11 Unattached B             16.55   2 
 11   205 MUNRO, JANEL        11 Langley Must             17.03   1 
 12   447 REYNOLDS, DEIDRE    11 Vancouver TH             17.12   3 
 13   291 MORRISON, TAYLOR    11 Royal City T             17.24   3 
 14   338 SENENSE, MICHELLE   11 ST Pius X                17.29   3 
 15   131 MCINTYRE, PAYTON    11 Coquitlam CH             17.36   3 
 16   226 DUYNSTEE, NADIA     11 Norwesters T             17.45   1 
 17   135 PARRA, YASMINE      11 Coquitlam CH             18.33   3 
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 13.97  2005        JENNY SLOMAN, SURREY ATHLETICS              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   128 LEW, JASMINE        11 Coquitlam CH             13.99  
  2   406 GEE, CASSIDY        11 Vancouver OL             14.65  
  3   455 URBAN, JESSICA      11 Langley Must             14.82  
  4   251 KURUCZ, AARYANNA    11 Ocean Athlet             15.02  
  5   396 HUTCHISON, MARLEY   11 Valley Royal             15.10  
  6   303 MOORE, AMANDA       11 South Fraser             15.17  
  7   218 HEISTERMAN, MADISO  11 Nanaimo Track AN         15.28  
  8   310 TERRY, ALYSSA       11 South Fraser             15.70  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 Meter Run
===================================================================
     results: @ 14.25  5/20/07     Natalie Auersperg, GOLDEN EARS              
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   204 MONRO, NATALIA      10 Langley Must             14.91q  3 
  2   260 SMITH, CAYLA        10 Ocean Athlet             15.50q  3 
  3   169 MARTIN, CYNTHIA     10 Kajaks Track             15.70q  2 
  4   274 WARING-JONES, EDEN  10 Ridge Rocket             16.23q  2 
  5   216 WHITE, EMILY        10 Langley Must             16.31q  1 
  6   400 PANKRATZ, TANA      10 Valley Royal             16.33q  3 
  7   379 NIJJAR, JASNEET     10 Universal AT             16.34q  3 
  8   395 HUTCHISON, CASSIDY  10 Valley Royal             16.38q  3 
  9   451 BARKER, ABIGAIL     10 Langley Must             16.69   3 
 10   288 LOWKA, SHIANNE      10 Royal City T             16.73   2 
 11   292 PATRY-SMITH, JENEV  10 Royal City T             16.88   1 
 12   259 SAINT-ONGE, RAEGAN  10 Ocean Athlet             17.07   2 
 13   273 NELSON, HANNAH      10 Ridge Rocket             17.12   3 
 14   329 HUDON, NICOLE       10 ST Pius X                17.38   1 
 15   191 DANIELL, MEGHAN     10 Langley Must             17.43   1 
 15   215 WALLER, DANIELLE    10 Langley Must             17.43   2 
 17   246 DENNESS, RORI       10 Ocean Athlet             17.56   2 
 18   290 MCCORMICK, GABRIEL  10 Royal City T             17.74   2 
 19   253 MILIC, HANNAH       10 Ocean Athlet             18.10   1 
 20   271 KRAUSE, SIENNA      10 Ridge Rocket             18.31   1 
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 14.25  5/20/07     Natalie Auersperg, GOLDEN EARS              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   204 MONRO, NATALIA      10 Langley Must             14.61  
  2   260 SMITH, CAYLA        10 Ocean Athlet             15.09  
  3   379 NIJJAR, JASNEET     10 Universal AT             15.65  
  4   400 PANKRATZ, TANA      10 Valley Royal             15.83  
  5   169 MARTIN, CYNTHIA     10 Kajaks Track             16.03  
  6   216 WHITE, EMILY        10 Langley Must             16.11  
  7   395 HUTCHISON, CASSIDY  10 Valley Royal             16.20  
  8   274 WARING-JONES, EDEN  10 Ridge Rocket             16.23  
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 100 Meter Run
===================================================================
     results: @ 15.13  2006        Natalie Auersperg, GOLDEN EARS              
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   152 OBIOHA, CHISOM       9 Golden Ears              16.38q  2 
  2   285 LAUENER, MEGAN       9 Royal City T             16.49q  2 
  3   194 HARRISON, HOLLY      9 Langley Must             16.65q  2 
  4   102 HOJABRP0UR, ARIANA   9 Burnaby Stri             16.87q  1 
  5   130 MCINTYRE, KIANNA     9 Coquitlam CH             17.32q  1 
  6   276 BERNIER, ANAIYAH     9 Royal City T             17.48q  2 
  7   425 SURIYA, SHAUNIKA     9 Vancouver TH             17.82q  1 
  8   147 HENNESSEY, SYDNEY    9 Golden Ears              18.15q  1 
  9   233 RASTAD, JULIA        9 Norwesters T             18.18   1 
 10   286 LEUNG, JESSICA       9 Royal City T             18.44   1 
 11   322 COYLE, MIKA          9 ST Pius X                18.51   2 
 12   279 DADSON, MICHELLE     9 Royal City T             18.80   2 
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 15.13  2006        Natalie Auersperg, GOLDEN EARS              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   152 OBIOHA, CHISOM       9 Golden Ears              15.91  
  2   285 LAUENER, MEGAN       9 Royal City T             16.37  
  3   102 HOJABRP0UR, ARIANA   9 Burnaby Stri             16.38  
  4   276 BERNIER, ANAIYAH     9 Royal City T             16.95  
  5   194 HARRISON, HOLLY      9 Langley Must             17.15  
  6   130 MCINTYRE, KIANNA     9 Coquitlam CH             17.34  
 --   425 SURIYA, SHAUNIKA     9 Vancouver TH                DQ  
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 100 Meter Run
===================================================================
     results: @ 13.72  2003        MICHAEL MACDONALD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   377 MAINELLA, MIKAEL.   11 Universal AT             14.36q  1 
  2   162 CANTARELLA, EGIDIO  11 Kajaks Track             14.84q  2 
  3   278 DADSON, EMMANUEL    11 Royal City T             15.08q  1 
  4   119 DEPAOLI, NICO       11 Coquitlam CH             15.11q  1 
  5   392 CHALK, LUKE         11 Valley Royal             15.36q  2 
  6   457 TURNER, JACKSON     11 Unattached B             15.47q  3 
  7   344 WILSON, JOSHUA      11 Sunshine Hills E         15.50q  2 
  8   361 VON, DADLESZEN      11 Unattached B             15.69q  2 
  9   281 HUNTER, IAN         11 Royal City T             16.02   2 
 10   106 HAMILTON, ROWAN     11 Chilliwack T             16.09   1 
 11   314 MATSUBARA, YOSHI    11 ST George's Scho         16.16   1 
 12   385 SZELL, MICHAEL      11 Universal AT             16.24   3 
 13   427 HAWKINS-FORSTER, N  11 Vancouver OL             16.67   3 
 14   326 GEE, JOHN           11 ST Pius X                16.72   3 
 15   408 JACKSON, DEVAN      11 Vancouver OL             17.24   3 
 16   255 OSTRINSKI, CARSON   11 Ocean Athlet             17.79   1 
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 13.72  2003        MICHAEL MACDONALD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   377 MAINELLA, MIKAEL.   11 Universal AT             14.00  
  2   162 CANTARELLA, EGIDIO  11 Kajaks Track             14.77  
  3   392 CHALK, LUKE         11 Valley Royal             14.78  
  4   278 DADSON, EMMANUEL    11 Royal City T             14.85  
  5   361 VON, DADLESZEN      11 Unattached B             15.08  
  6   344 WILSON, JOSHUA      11 Sunshine Hills E         15.24  
  7   119 DEPAOLI, NICO       11 Coquitlam CH             15.27  
  8   457 TURNER, JACKSON     11 Unattached B             15.32  
 
Event 19  Boys 10 Year Olds 100 Meter Run
===================================================================
     results: @ 14.33  2002        MICHAEL MACDONALD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   284 JONES, MAXWELL      10 Royal City T             14.73q  3 
  2   436 HUTCHINSON, BREADE  10 South Fraser             14.74q  3 
  3   132 MENSAH, KARILE-JAM  10 Coquitlam CH             15.45q  3 
  4   245 DENMAN, RYAN        10 Ocean Athlet             15.62q  3 
  5   330 KOBZA, ERYK         10 ST Pius X                15.69q  1 
  6   177 PEROVICH, JOSIAH    10 Mustangs                 15.73q  1 
  7   139 PHUNG, MATTHEW      10 Elite Track              15.97q  2 
  8   296 WONG, NOEL          10 Royal City T             16.01q  2 
  9   357 PENSON-MCCOY, JESA  10 Unattached B             16.35   1 
 10   283 JENSEN, RYAN        10 Royal City T             16.42   2 
 11   300 LASORSA-SIMON, JAD  10 South Fraser             16.72   3 
 12   136 TAYLOR-LEWIS, SIMI  10 Coquitlam CH             16.78   2 
 13   336 SCHMIDT, MATTIAS    10 ST Pius X                16.80   1 
 14   114 CHONG, JARRETT      10 Coquitlam CH             16.91   3 
 15   275 BELCHER, JEREMY     10 Royal City T             16.95   2 
 16   331 LIU, ANDERSEN       10 ST Pius X                17.13   1 
 17   321 COX, JOSHUA         10 ST Pius X                17.97   2 
 18   235 RIDDELL, SAM        10 Norwesters T             18.63   2 
 19   229 KUVAIEV, LEON       10 Norwesters T             19.88   3 
 
Event 19  Boys 10 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 14.33  2002        MICHAEL MACDONALD, LANGLEY MUSTANGS         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   436 HUTCHINSON, BREADE  10 South Fraser             14.62  
  2   284 JONES, MAXWELL      10 Royal City T             14.91  
  3   296 WONG, NOEL          10 Royal City T             15.17  
  4   330 KOBZA, ERYK         10 ST Pius X                15.28  
  5   132 MENSAH, KARILE-JAM  10 Coquitlam CH            J15.28  
  6   177 PEROVICH, JOSIAH    10 Mustangs                 15.53  
  7   245 DENMAN, RYAN        10 Ocean Athlet             15.54  
  8   139 PHUNG, MATTHEW      10 Elite Track              15.94  
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 100 Meter Run
===================================================================
     results: @ 14.90  2002        BEN RAPS, LANGLEY MUSTANGS                  
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   334 O'FLYNN, MICHAEL     9 ST Pius X                15.87q  1 
  2   141 ARON, NICHOLAS       9 Golden Ears              16.29q  2 
  3   282 ISBISTER, KIERAN     9 Royal City T             16.34q  1 
  4   133 OLSON, FRASER        9 Coquitlam CH             16.53q  1 
  5   327 HAIR, IAN            9 ST Pius X                16.65q  2 
  6   352 LUCCOCK, BRENDAN     9 Sunshine Hills E         16.67q  2 
  7   193 DEMIAN, NATHAN       9 Langley Must             16.70q  1 
  8   116 CONTRERAS, NICHOLA   9 Coquitlam CH             17.42q  1 
  9   323 CRUZ, DANIEL         9 ST Pius X                17.64   2 
 10   217 HEISTERMAN, KEATON   9 Nanaimo Track AN         17.69   2 
 11   190 COOPER, LUCAS        9 Langley Must             18.09   1 
 12   125 KLIMOS, TYLER        9 Coquitlam CH             18.26   1 
 13   459 TRUMMLER, TY         9 Langley Must             18.31   2 
 14   242 CLAPHAM, WILLIAM     9 Ocean Athlet             19.73   1 
 15   124 KLIMOS, MICOLAS      9 Coquitlam CH             19.79   2 
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 100 Meter Run
================================================================
     results: @ 14.90  2002        BEN RAPS, LANGLEY MUSTANGS                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   141 ARON, NICHOLAS       9 Golden Ears              15.76  
  2   334 O'FLYNN, MICHAEL     9 ST Pius X                15.81  
  3   282 ISBISTER, KIERAN     9 Royal City T             15.86  
  4   133 OLSON, FRASER        9 Coquitlam CH             16.15  
  5   327 HAIR, IAN            9 ST Pius X                16.40  
  6   193 DEMIAN, NATHAN       9 Langley Must             16.41  
  7   116 CONTRERAS, NICHOLA   9 Coquitlam CH             16.48  
  8   352 LUCCOCK, BRENDAN     9 Sunshine Hills E         16.50  
 
Event 23  Girls 13 300 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   117 DA LUZ, LAUREN      13 Coquitlam CH             45.91   2 
  2   249 GREER, JULIA        13 Ocean Athlet             47.38   3 
  3   311 TERRY, REBECCA      13 South Fraser             48.08   1 
  4   397 KONRAD, HANNAH      13 Valley Royal             48.15   2 
  5   382 SCHOLZ, MALIA       13 Universal AT             48.33   3 
  6   103 LOUIE, NATASHA      13 Burnaby Stri             48.74   1 
  7   192 DEJONG, BREANNE     13 Langley Must             48.89   2 
  8   420 KLYM, KAYLA         13 Vancouver TH             49.07   2 
  9   178 ALLINGHAM, LISA     13 Langley Must             49.83   3 
 10   412 MADISON, MAYA       13 Vancouver OL             50.09   2 
 11   269 ZHU, QINYUAN        13 Ocean Athlet             50.89   3 
 12   343 WONG, NICOLE        13 ST Pius X                51.26   1 
 13   115 CHOW, CHERYL        13 Coquitlam CH             54.75   3 
 14   154 TINKHAM, MIKAYLA J  13 Golden Ears              55.80   1 
 15   200 MARSHALL, JULIA     13 Langley Must             55.88   2 
 16   328 HARRINGTON, DANIEL  13 ST Pius X                57.04   1 
 
Event 24  Girls 12 Year Olds 300 Meter Run
===================================================================
     results: @ 1:05.07  2006        CHEYANNE TUNTI, UNIVERSAL ATHLET          
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   419 FORSYTH, MARIE LOU  12 Vancouver TH             47.33@  1 
  2   295 VANEE, LAUREN       12 Royal City T             48.22@  1 
  3   407 GILL, ONYKA         12 Vancouver OL             48.79@  2 
  4   195 HOOLSEMA, BROOKE    12 Langley Must             49.04@  1 
  5   232 RASTAD, EMMA        12 Norwesters T             49.19@  2 
  6   258 SAINT ONGE, JAIME   12 Ocean Athlet             49.53@  1 
  7   149 HUSTON, MADELYN     12 Golden Ears              50.65@  2 
  8   238 WOOD, EMILY         12 Norwesters T             51.21@  1 
  9   456 TRUMMLER, RACHEL    12 Langley Must             53.32@  1 
 10   332 MCDONALD, CLAIRE    12 ST Pius X                53.60@  2 
 11   138 TYNDALL, HANA       12 Coquitlam CH             53.83@  2 
 12   337 SCHMIDT, PETRA      12 ST Pius X                57.40@  2 
 
Event 25  Boys 13 Year Olds 300 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   207 PAVLIC, DANIEL      13 Langley Must             44.11   2 
  2   333 MEJORDA, JANIR      13 ST Pius X                44.30   2 
  3   308 SHERWOOD, MARCO     13 South Fraser             45.26   1 
  4   244 DELLA SIEGA, JOEL   13 Ocean Athlet             45.62   1 
  5   188 CHMELYK, ERICK      13 Langley Must             46.13   2 
  6   254 MILIC, MICHAEL      13 Ocean Athlet             47.75   2 
  7   294 STEWART-BARNETT, F  13 Royal City T             48.11   1 
  8   409 JACKSON, SHELDON    13 Vancouver OL             49.26   1 
  9   335 SACKVILLETTII, KAI  13 ST Pius X                50.44   2 
 10   417 BROATCH, THOMAS     13 Vancouver TH             53.43   2 
 11   231 PUTNAM-REA, SETH    13 Norwesters T             55.32   1 
 12   340 SMITH, ADAM         13 ST Pius X                57.59   1 
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 300 Meter Run
===================================================================
     results: @ 1:00.08  2000        REID GUSTAVSON, WEST VANCOUVER            
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   107 KIRK, ANDREW        12 Chilliwack T             42.93@  2 
  2   175 HARRISON, JOEL      12 Langley Must             45.00@  1 
  3   315 MAZZONE, ROBERTO P  12 ST George's Scho         45.04@  1 
  4   431 BUECKERT, MAX       12 Ocean Athlet             49.63@  1 
  5   234 RIDDELL, MACKENZIE  12 Norwesters T             49.66@  2 
  6   411 LUNDE, SEAN         12 Vancouver OL             51.65@  2 
  7   341 WAGORN, LUCAS       12 ST Pius X                55.44@  1 
  8   342 WONG, JAMES         12 ST Pius X                55.49@  2 
 
Event 33  Girls 13 200 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   440 PATERSON, GEORGIA   13 South Fraser             28.82q  3 
  2   206 PAULEY, JACLYN      13 Langley Must             28.98q  2 
  3   112 SERVATIUS, AFTON    13 Chilliwack T             29.08q  1 
  4   166 HIGASHITANI, MEGHA  13 Kajaks Track             29.10q  2 
  5   213 TURNER, JENNA       13 Langley Must             30.32q  3 
  6   150 KNAPPETT, EMMA      13 Golden Ears              30.36q  1 
  7   268 VERMETTE, KENDRA    13 Ocean Athlet             31.68q  2 
  8   422 MERKT-CAPRILE, KIR  13 Vancouver TH             31.74q  2 
  9   454 BELL, JOSEPHINE     13 Unattached B             31.80   1 
 10   249 GREER, JULIA        13 Ocean Athlet             31.95   3 
 11   269 ZHU, QINYUAN        13 Ocean Athlet             32.01   2 
 12   266 TORK, ANNIKA        13 Ocean Athlet             32.65   1 
 13   211 SLAWTER, KIANA      13 Langley Must             32.92   3 
 14   441 PATERSON, CAMILLE   13 South Fraser             33.17   1 
 15   115 CHOW, CHERYL        13 Coquitlam CH             33.88   3 
 
Event 33  Girls 13 200 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   206 PAULEY, JACLYN      13 Langley Must             28.36  
  2   440 PATERSON, GEORGIA   13 South Fraser             28.69  
  3   112 SERVATIUS, AFTON    13 Chilliwack T             29.29  
  4   150 KNAPPETT, EMMA      13 Golden Ears              30.21  
  5   268 VERMETTE, KENDRA    13 Ocean Athlet             31.07  
  6   422 MERKT-CAPRILE, KIR  13 Vancouver TH             31.09  
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 200 Meter Run
===================================================================
     results: @ 26.34  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   261 STEER, DANIELLE     12 Ocean Athlet             29.04q  3 
  2   401 TAKHAR, MEHROOP     12 Valley Royal             29.33q  1 
  3   467 GILLESPIE, CAROLIN  12 Langley Must             29.74q  3 
  4   419 FORSYTH, MARIE LOU  12 Vancouver TH             30.07q  1 
  5   295 VANEE, LAUREN       12 Royal City T             30.13q  1 
  6   232 RASTAD, EMMA        12 Norwesters T             30.71q  2 
  7   370 DOSANJH, GULNEER    12 Universal AT             30.89q  1 
  8   407 GILL, ONYKA         12 Vancouver OL             31.21q  2 
  9   437 WOODMAN, HANNAH     12 South Fraser             31.69   3 
 10   399 PANKRATZ, SELAH     12 Valley Royal             31.78   2 
 11   237 TODD, RAQUELLE      12 Norwesters T             32.07   2 
 12   287 LOWKA, BRIANNE      12 Royal City T             33.49   1 
 13   375 HUNDAL, NAVJIT      12 Universal AT             34.25   1 
 14   367 BHANGAR, KARAN      12 Universal AT             34.31   2 
 15   299 LAMBA, NOORPREET    12 South Fraser             38.90   3 
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 26.34  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   261 STEER, DANIELLE     12 Ocean Athlet             28.84  
  2   401 TAKHAR, MEHROOP     12 Valley Royal             29.38  
  3   419 FORSYTH, MARIE LOU  12 Vancouver TH             29.74  
  4   295 VANEE, LAUREN       12 Royal City T             29.88  
  5   467 GILLESPIE, CAROLIN  12 Langley Must             30.25  
  6   407 GILL, ONYKA         12 Vancouver OL             30.41  
  7   370 DOSANJH, GULNEER    12 Universal AT             30.70  
  8   232 RASTAD, EMMA        12 Norwesters T             30.79  
 
Event 35  Boys 13 Year Olds 200 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   207 PAVLIC, DANIEL      13 Langley Must             27.11  
  2   308 SHERWOOD, MARCO     13 South Fraser             27.94  
  3   368 CHHINA, SIMRIT      13 Universal AT             29.14  
  4   421 LUMB, KIERAN        13 Vancouver TH             29.75  
  5   254 MILIC, MICHAEL      13 Ocean Athlet             30.83  
  6   231 PUTNAM-REA, SETH    13 Norwesters T             33.55  
 
Event 36  Boys 12 Year Olds 200 Meter Run
===================================================================
     results: @ 26.36  2006        MATTHEW ALVIZ, ST. PIUX                     
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   107 KIRK, ANDREW        12 Chilliwack T             27.05q  1 
  2   175 HARRISON, JOEL      12 Langley Must             29.61q  1 
  3   252 LUCCOCK, DOMINIC    12 Ocean Athlet             30.83q  1 
  4   383 SILLARS, SPENCER    12 Universal AT             31.28q  2 
  5   156 WALSH, BEN          12 Golden Ears              31.77q  1 
  6   101 CHANDRA, BRENDAN    12 Burnaby Stri             31.89q  2 
  7   438 MARQUARD, BENJAMIN  11 South Fraser             32.05q  2 
  8   234 RIDDELL, MACKENZIE  12 Norwesters T             32.34q  1 
  9   416 NOBBS, THOMAS       12 Vancouver OL             32.64   1 
 10   203 MEADE, MICHAEL      12 Langley Must             34.85   1 
 11   230 LECLAIR, JEREMIE    12 Norwesters T             38.47   2 
 
Event 36  Boys 12 Year Olds 200 Meter Run
================================================================
     results: @ 26.36  2006        MATTHEW ALVIZ, ST. PIUX                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   107 KIRK, ANDREW        12 Chilliwack T             27.19  
  2   175 HARRISON, JOEL      12 Langley Must             29.49  
  3   252 LUCCOCK, DOMINIC    12 Ocean Athlet             30.66  
  4   234 RIDDELL, MACKENZIE  12 Norwesters T             31.34  
  5   383 SILLARS, SPENCER    12 Universal AT             31.83  
  6   156 WALSH, BEN          12 Golden Ears              32.19  
  7   438 MARQUARD, BENJAMIN  11 South Fraser             33.88  
 
Event 37  Women 11 Year Olds 200 Meter Dash
===================================================================
     results: @ 29.38  5/17/09     SAMANTHA PAGE, New West Spartan             
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   128 LEW, JASMINE        11 Coquitlam CH             30.88q  2 
  2   251 KURUCZ, AARYANNA    11 Ocean Athlet             31.87q  3 
  3   129 MACDONALD, BROOKLY  11 Coquitlam CH             31.93q  2 
  4   310 TERRY, ALYSSA       11 South Fraser             32.38q  2 
  5   109 LENZ, SIENNA        11 Chilliwack T             32.68q  3 
  6   225 STROME, DEVIN       11 New West Spa             32.69q  1 
  7   272 LAGERSTROM, KRISTE  11 Ridge Rocket             32.88q  3 
  8   303 MOORE, AMANDA       11 South Fraser             33.02q  2 
  9   265 TORK, ALINA         11 Ocean Athlet             33.84   3 
 10   185 CHANDRA, LAUREN     11 Langley Must             34.29   3 
 11   202 MARTINEZ, MARIANA   11 Langley Must             34.50   1 
 12   250 JANZEN, DONNÉE      11 Ocean Athlet             34.64   3 
 13   219 CHANE, SIMRAN       11 New West Spa             35.52   2 
 14   205 MUNRO, JANEL        11 Langley Must             35.76   1 
 15   291 MORRISON, TAYLOR    11 Royal City T             37.03   1 
 16   135 PARRA, YASMINE      11 Coquitlam CH             37.82   1 
 
Event 37  Women 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
     results: @ 29.38  5/17/09     SAMANTHA PAGE, New West Spartan             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   128 LEW, JASMINE        11 Coquitlam CH             31.04  
  2   303 MOORE, AMANDA       11 South Fraser             31.57  
  3   251 KURUCZ, AARYANNA    11 Ocean Athlet             31.60  
  4   129 MACDONALD, BROOKLY  11 Coquitlam CH             32.22   32.210
  5   109 LENZ, SIENNA        11 Chilliwack T            J32.22   32.217
  6   310 TERRY, ALYSSA       11 South Fraser             32.33  
  7   272 LAGERSTROM, KRISTE  11 Ridge Rocket             32.38  
  8   225 STROME, DEVIN       11 New West Spa             32.46  
 
Event 38  Men 11 Year Olds 200 Meter Dash
===================================================================
     results: @ 29.89  5/17/09     TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   377 MAINELLA, MIKAEL.   11 Universal AT           @ 29.78q  3 
  2   162 CANTARELLA, EGIDIO  11 Kajaks Track             30.79q  2 
  3   278 DADSON, EMMANUEL    11 Royal City T             31.71q  3 
  4   104 MCCLOSKEY, JUSTIN   11 Burnaby Stri             31.91q  1 
  5   106 HAMILTON, ROWAN     11 Chilliwack T             32.02q  1 
  6   361 VON, DADLESZEN      11 Unattached B             32.22q  2 
  7   134 PARMAR, RAJEEV      11 Coquitlam CH             32.33q  3 
  8   457 TURNER, JACKSON     11 Unattached B             32.48q  3 
  9   344 WILSON, JOSHUA      11 Sunshine Hills E         33.43   2 
 10   314 MATSUBARA, YOSHI    11 ST George's Scho         33.96   3 
 11   281 HUNTER, IAN         11 Royal City T             34.27   1 
 12   201 MARTINEZ, DIEGO     11 Langley Must             35.21   2 
 13   424 MURPHY, MATTHEW     11 Vancouver TH             36.31   2 
 14   123 KLIMOS, DYLAN       11 Coquitlam CH             38.80   1 
 
Event 38  Men 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
     results: @ 29.89  5/17/09     TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   377 MAINELLA, MIKAEL.   11 Universal AT             29.19@ 
  2   162 CANTARELLA, EGIDIO  11 Kajaks Track             29.97  
  3   361 VON, DADLESZEN      11 Unattached B             31.45  
  4   106 HAMILTON, ROWAN     11 Chilliwack T             31.65  
  5   134 PARMAR, RAJEEV      11 Coquitlam CH             32.05  
  6   278 DADSON, EMMANUEL    11 Royal City T             32.21  
  7   104 MCCLOSKEY, JUSTIN   11 Burnaby Stri             32.32  
 
Event 39  Girls 11 Year Olds 60 Meter Run
===================================================================
     results: @  8.80  5/17/09     MEGHAN HIGASHITANI, ST JOSEPH THE WO        
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   128 LEW, JASMINE        11 Coquitlam CH              8.95q  1 
  2   406 GEE, CASSIDY        11 Vancouver OL              9.21q  2 
  3   251 KURUCZ, AARYANNA    11 Ocean Athlet              9.47q  2 
  4   455 URBAN, JESSICA      11 Langley Must              9.49q  2 
  5   109 LENZ, SIENNA        11 Chilliwack T              9.50q  1 
  6   129 MACDONALD, BROOKLY  11 Coquitlam CH              9.65q  3 
  7   303 MOORE, AMANDA       11 South Fraser              9.66q  3 
  8   265 TORK, ALINA         11 Ocean Athlet              9.80q  3 
  9   165 HARTWELL, LEAH      11 Kajaks Track              9.94   1 
 10   185 CHANDRA, LAUREN     11 Langley Must             10.16   2 
 11   291 MORRISON, TAYLOR    11 Royal City T             10.50   2 
 12   226 DUYNSTEE, NADIA     11 Norwesters T             10.57   1 
 13   135 PARRA, YASMINE      11 Coquitlam CH             10.64   1 
 
Event 39  Girls 11 Year Olds 60 Meter Run
================================================================
     results: @  8.80  5/17/09     MEGHAN HIGASHITANI, ST JOSEPH THE WO        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   128 LEW, JASMINE        11 Coquitlam CH              8.82  
  2   406 GEE, CASSIDY        11 Vancouver OL              9.02  
  3   455 URBAN, JESSICA      11 Langley Must              9.04  
  4   303 MOORE, AMANDA       11 South Fraser              9.34  
  5   251 KURUCZ, AARYANNA    11 Ocean Athlet              9.35   9.344
  6   129 MACDONALD, BROOKLY  11 Coquitlam CH             J9.35   9.347
  7   265 TORK, ALINA         11 Ocean Athlet              9.64  
  8   109 LENZ, SIENNA        11 Chilliwack T              9.70  
 
Event 42  Boys 11 Year Olds 60 Meter Run
===================================================================
     results: @  8.71  5/17/09     TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   377 MAINELLA, MIKAEL.   11 Universal AT              9.00q  3 
  2   162 CANTARELLA, EGIDIO  11 Kajaks Track              9.31q  1 
  3   104 MCCLOSKEY, JUSTIN   11 Burnaby Stri              9.44q  1 
  4   119 DEPAOLI, NICO       11 Coquitlam CH              9.45q  1 
  5   278 DADSON, EMMANUEL    11 Royal City T              9.55q  2 
  6   344 WILSON, JOSHUA      11 Sunshine Hills E          9.57q  2 
  7   438 MARQUARD, BENJAMIN  11 South Fraser              9.66q  3 
  8   362 VON DADLESZEN, PIE  11 Unattached B              9.73q  3 
  9   281 HUNTER, IAN         11 Royal City T              9.83   1 
 10   106 HAMILTON, ROWAN     11 Chilliwack T              9.85   1 
 11   385 SZELL, MICHAEL      11 Universal AT              9.86   2 
 12   126 KONG, NICHOLAS      11 Coquitlam CH             10.10   2 
 13   267 VERMETTE, KEENAN    11 Ocean Athlet             10.65   2 
 14   123 KLIMOS, DYLAN       11 Coquitlam CH             10.97   1 
 
Event 42  Boys 11 Year Olds 60 Meter Run
================================================================
     results: @  8.71  5/17/09     TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   377 MAINELLA, MIKAEL.   11 Universal AT              8.94  
  2   278 DADSON, EMMANUEL    11 Royal City T              9.21  
  2   162 CANTARELLA, EGIDIO  11 Kajaks Track              9.21  
  4   104 MCCLOSKEY, JUSTIN   11 Burnaby Stri              9.22  
  5   119 DEPAOLI, NICO       11 Coquitlam CH              9.35  
  6   362 VON DADLESZEN, PIE  11 Unattached B              9.44  
  7   344 WILSON, JOSHUA      11 Sunshine Hills E          9.52   9.511
  8   438 MARQUARD, BENJAMIN  11 South Fraser             J9.52   9.517
 
Event 43  Women 10 Year Olds 60 Meter Dash
===================================================================
     results: @  9.38  5/17/09     DANIELLE STEER, OCEAN ATHLETICS             
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   204 MONRO, NATALIA      10 Langley Must            @ 9.24q  1 
  2   209 RICHARDSON, TEAGAN  10 Langley Must              9.62q  1 
  3   400 PANKRATZ, TANA      10 Valley Royal              9.82q  2 
  4   379 NIJJAR, JASNEET     10 Universal AT              9.84q  2 
  5   288 LOWKA, SHIANNE      10 Royal City T             10.06q  2 
  6   216 WHITE, EMILY        10 Langley Must             10.14q  2 
  7   372 GHUMAN, MANROOP     10 Universal AT             10.25q  2 
  8   381 SCHOLZ, DELANEY     10 Universal AT             10.37q  1 
  9   451 BARKER, ABIGAIL     10 Langley Must             10.39   3 
 10   402 ALLEN, TATE         10 Vancouver OL             10.48   3 
 11   380 SANGHA, MANREET     10 Universal AT             10.57   3 
 12   215 WALLER, DANIELLE    10 Langley Must             10.58   1 
 13   208 PHILIPCHALK, JALEN  10 Langley Must             10.65   1 
 14   273 NELSON, HANNAH      10 Ridge Rocket             10.72   1 
 15   246 DENNESS, RORI       10 Ocean Athlet             10.79   2 
 16   290 MCCORMICK, GABRIEL  10 Royal City T             10.81   3 
 17   253 MILIC, HANNAH       10 Ocean Athlet             11.35   3 
 
Event 43  Women 10 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.38  5/17/09     DANIELLE STEER, OCEAN ATHLETICS             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   204 MONRO, NATALIA      10 Langley Must              9.16@ 
  2   209 RICHARDSON, TEAGAN  10 Langley Must              9.45  
  3   379 NIJJAR, JASNEET     10 Universal AT              9.70  
  4   400 PANKRATZ, TANA      10 Valley Royal              9.77  
  5   216 WHITE, EMILY        10 Langley Must              9.95  
  6   288 LOWKA, SHIANNE      10 Royal City T             10.01  
  7   381 SCHOLZ, DELANEY     10 Universal AT             10.12  
  8   372 GHUMAN, MANROOP     10 Universal AT             10.19  
 
Event 44  Men 10 Year Olds 60 Meter Dash
===================================================================
     results: @  9.14  5/17/09     TOMAS DEL RIVERO, NORWESTERS                
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   436 HUTCHINSON, BREADE  10 South Fraser              9.20q  3 
  2   132 MENSAH, KARILE-JAM  10 Coquitlam CH              9.46q  2 
  3   284 JONES, MAXWELL      10 Royal City T              9.52q  1 
  4   264 STEEVES, PRESTON    10 Ocean Athlet              9.67q  3 
  5   245 DENMAN, RYAN        10 Ocean Athlet              9.71q  1 
  6   466 ELLISON, EVAN       10 Ocean Athlet              9.88q  3 
  7   139 PHUNG, MATTHEW      10 Elite Track              10.02q  2 
  8   357 PENSON-MCCOY, JESA  10 Unattached B             10.06q  2 
  9   300 LASORSA-SIMON, JAD  10 South Fraser             10.21   2 
 10   105 CAPSTICK, FINLEY    10 Chilliwack T             10.23   1 
 11   136 TAYLOR-LEWIS, SIMI  10 Coquitlam CH             10.25   2 
 12   114 CHONG, JARRETT      10 Coquitlam CH             10.30   3 
 13   177 PEROVICH, JOSIAH    10 Mustangs                 10.34   1 
 14   433 LYON, DARIUS        10 South Fraser             11.05   3 
 15   235 RIDDELL, SAM        10 Norwesters T             11.62   2 
 16   229 KUVAIEV, LEON       10 Norwesters T             12.31   1 
 
Event 44  Men 10 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.14  5/17/09     TOMAS DEL RIVERO, NORWESTERS                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   436 HUTCHINSON, BREADE  10 South Fraser              9.00@ 
  2   284 JONES, MAXWELL      10 Royal City T              9.17  
  3   132 MENSAH, KARILE-JAM  10 Coquitlam CH              9.34  
  4   245 DENMAN, RYAN        10 Ocean Athlet              9.54  
  5   264 STEEVES, PRESTON    10 Ocean Athlet              9.58  
  6   466 ELLISON, EVAN       10 Ocean Athlet              9.74  
  7   357 PENSON-MCCOY, JESA  10 Unattached B              9.82  
  8   139 PHUNG, MATTHEW      10 Elite Track               9.99  
 
Event 45  Women 9 Year Olds 60 Meter Dash
===================================================================
     results: @  9.20  5/17/09     SOPHIA PELAYO MAZZONE, St John's School     
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   102 HOJABRP0UR, ARIANA   9 Burnaby Stri             10.15q  1 
  2   194 HARRISON, HOLLY      9 Langley Must             10.23q  1 
  3   108 LENZ, MARIN          9 Chilliwack T             10.29q  2 
  4   285 LAUENER, MEGAN       9 Royal City T             10.30q  2 
  4   297 SARA, ENIKO          9 South Fraser             10.30q  1 
  6   276 BERNIER, ANAIYAH     9 Royal City T             10.40q  1 
  7   279 DADSON, MICHELLE     9 Royal City T             10.81q  1 
  8   425 SURIYA, SHAUNIKA     9 Vancouver TH             11.00q  2 
  9   233 RASTAD, JULIA        9 Norwesters T             11.09   2 
 10   415 NOBBS, EMMA          9 Vancouver OL             11.22   2 
 11   147 HENNESSEY, SYDNEY    9 Golden Ears              11.46   2 
 12   289 MARLON-LAMBERT, KA   9 Royal City T             11.50   2 
 13   142 CADWELL, BRIELLE     9 Golden Ears              12.61   2 
 
Event 45  Women 9 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.20  5/17/09     SOPHIA PELAYO MAZZONE, St John's School     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   102 HOJABRP0UR, ARIANA   9 Burnaby Stri              9.75  
  2   285 LAUENER, MEGAN       9 Royal City T              9.84  
  3   108 LENZ, MARIN          9 Chilliwack T             10.09  
  4   297 SARA, ENIKO          9 South Fraser             10.14  
  5   276 BERNIER, ANAIYAH     9 Royal City T             10.17  
  6   194 HARRISON, HOLLY      9 Langley Must             10.41  
  7   279 DADSON, MICHELLE     9 Royal City T             10.54  
  8   425 SURIYA, SHAUNIKA     9 Vancouver TH             10.64  
 
Event 46  Men 9 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
     results: @  9.88  5/17/09     PIERS VON DADELSZEN, ST. GEORGES SCHO       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   243 CLENDENIN, NOAH      9 Ocean Athlet             10.05  
  2   352 LUCCOCK, BRENDAN     9 Sunshine Hills E         10.52  
  3   193 DEMIAN, NATHAN       9 Langley Must             10.54  
  4   301 MCKAY, FRASER        9 South Fraser             11.17  
  5   125 KLIMOS, TYLER        9 Coquitlam CH             11.39  
  6   118 DEPAOLI, BRONSON     9 Coquitlam CH             11.93  
  7   124 KLIMOS, MICOLAS      9 Coquitlam CH             12.00  
 
Event 47  Girls 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   249 GREER, JULIA        13 Ocean Athlet           2:27.51  
  2   117 DA LUZ, LAUREN      13 Coquitlam CH           2:30.95  
  3   311 TERRY, REBECCA      13 South Fraser           2:36.49  
  4   239 BOPARAI, JOLDEN     13 Ocean Athlet           2:38.24  
  5   192 DEJONG, BREANNE     13 Langley Must           2:41.57  
  6   103 LOUIE, NATASHA      13 Burnaby Stri           2:42.11  
  7   382 SCHOLZ, MALIA       13 Universal AT           2:42.86  
  8   180 BLAIR, AMELIA       13 Langley Must           2:43.43  
  9   403 CHO, SAMANTHA       13 Vancouver OL           2:43.88  
 10   269 ZHU, QINYUAN        13 Ocean Athlet           2:45.57  
 11   154 TINKHAM, MIKAYLA J  13 Golden Ears            2:56.02  
 
Event 48  Girls 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:26.97  2004        ABBY VOGT, BURNABY STRIDERS               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   261 STEER, DANIELLE     12 Ocean Athlet           2:32.36  
  2   195 HOOLSEMA, BROOKE    12 Langley Must           2:34.01  
  3   258 SAINT ONGE, JAIME   12 Ocean Athlet           2:39.47  
  4   295 VANEE, LAUREN       12 Royal City T           2:39.58  
  5   238 WOOD, EMILY         12 Norwesters T           2:41.91  
  6   149 HUSTON, MADELYN     12 Golden Ears            2:45.08  
  7   146 HENNESSEY, JAMIE    12 Golden Ears            2:45.10  
  8   228 GOODWIN, ANNA       12 Norwesters T           2:45.16  
  9   236 SIM, JENNA          12 Norwesters T           2:54.58  
 10   277 BOS, KATHRYN        12 Royal City T           3:00.57  
 11   365 BASRA, PRABHNEET    12 Universal AT           3:06.18  
 
Event 49  Boys 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   254 MILIC, MICHAEL      13 Ocean Athlet           2:22.13  
  2   294 STEWART-BARNETT, F  13 Royal City T           2:23.42  
  3   153 ORTIZ, SOTO         13 Golden Ears            2:30.22  
  4   421 LUMB, KIERAN        13 Vancouver TH           2:31.35  
 
Event 50  Boys 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:27.50  2002        MATTHEW MOOLIN, CITY                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   175 HARRISON, JOEL      12 Langley Must           2:28.88  
  2   431 BUECKERT, MAX       12 Ocean Athlet           2:30.47  
  3   234 RIDDELL, MACKENZIE  12 Norwesters T           2:31.30  
  4   416 NOBBS, THOMAS       12 Vancouver OL           2:32.07  
  5   247 FORSYTH, LUKE       12 Ocean Athlet           2:51.52  
  6   428 MARSDEN, JIM        12 Southpointe            2:57.11  
  7   371 GHUMAN, JASKARAN    12 Universal AT           3:03.64  
  8   309 SINGH, MADAN        12 South Fraser           3:08.01  
  9   230 LECLAIR, JEREMIE    12 Norwesters T           3:22.15  
 
Event 51  Girls 11 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:32.55  2003        MORGAN ELLIS, BURNABY STRIDERS            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   218 HEISTERMAN, MADISO  11 Nanaimo Track AN       1:47.78@ 
  2   127 KRIESER, JADE       11 Coquitlam CH           1:54.10@ 
  3   202 MARTINEZ, MARIANA   11 Langley Must           1:57.74@ 
  4   185 CHANDRA, LAUREN     11 Langley Must           2:11.85@ 
  5   272 LAGERSTROM, KRISTE  11 Ridge Rocket           2:14.09@ 
  6   226 DUYNSTEE, NADIA     11 Norwesters T           2:27.84@ 
 
Event 52  Girls 10 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:47.99  2008        JULIA GREER, OCEAN ATHLETICS              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   293 STEWART-BARNETT, E  10 Royal City T           2:06.87@ 
  2   366 BASRA, SNEHPREET    10 Universal AT           2:07.64@ 
  3   391 CHALK, GRACE        10 Valley Royal           2:08.81@ 
  4   398 MOTION, EMILY       10 Valley Royal           2:10.23@ 
  5   381 SCHOLZ, DELANEY     10 Universal AT           2:11.71@ 
  6   246 DENNESS, RORI       10 Ocean Athlet           2:12.80@ 
  7   253 MILIC, HANNAH       10 Ocean Athlet           2:12.92@ 
  8   191 DANIELL, MEGHAN     10 Langley Must           2:15.15@ 
  9   390 BISHOP, REGAN       10 Valley Royal           2:17.27@ 
 10   273 NELSON, HANNAH      10 Ridge Rocket           2:18.17@ 
 11   292 PATRY-SMITH, JENEV  10 Royal City T           2:18.83@ 
 12   216 WHITE, EMILY        10 Langley Must           2:18.87@ 
 
Event 53  Girls 9 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:48.09  2006        Natalie Auersperg, GOLDEN EARS            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   297 SARA, ENIKO          9 South Fraser           2:07.95@ 
  2   108 LENZ, MARIN          9 Chilliwack T           2:09.57@ 
  3   285 LAUENER, MEGAN       9 Royal City T           2:09.91@ 
  4   444 STEWART-BARNETT, K   9 Royal City T           2:14.98@ 
  5   415 NOBBS, EMMA          9 Vancouver OL           2:15.67@ 
  6   276 BERNIER, ANAIYAH     9 Royal City T           2:29.93@ 
  7   425 SURIYA, SHAUNIKA     9 Vancouver TH           2:30.67@ 
  8   289 MARLON-LAMBERT, KA   9 Royal City T           2:32.20@ 
 
Event 55  Boys 11 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   361 VON, DADLESZEN      11 Unattached B           1:55.91  
  2   134 PARMAR, RAJEEV      11 Coquitlam CH           1:57.63  
  3   281 HUNTER, IAN         11 Royal City T           2:01.99  
  4   201 MARTINEZ, DIEGO     11 Langley Must           2:03.17  
  5   314 MATSUBARA, YOSHI    11 ST George's Scho       2:05.15  
  6   424 MURPHY, MATTHEW     11 Vancouver TH           2:12.30  
  7   170 NAUMANN, KEITH      11 Kajaks Track           2:12.66  
  8   240 BOPARAI, MANTAJ     11 Ocean Athlet           2:15.03  
 
Event 59  Boys 10 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   177 PEROVICH, JOSIAH    10 Mustangs               2:00.91  
  2   466 ELLISON, EVAN       10 Ocean Athlet           2:01.71  
  3   283 JENSEN, RYAN        10 Royal City T           2:03.23  
  4   198 KASTELEIN, CALEB    10 Langley Must           2:04.31  
  5   275 BELCHER, JEREMY     10 Royal City T           2:15.13  
  6   235 RIDDELL, SAM        10 Norwesters T           2:27.49  
 
Event 60  Boys 9 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
     results: @ 2:42.56  2005        ZACH KARMEL, UNATTACHED                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   282 ISBISTER, KIERAN     9 Royal City T           2:01.73@ 
  2   193 DEMIAN, NATHAN       9 Langley Must           2:01.79@ 
  3   217 HEISTERMAN, KEATON   9 Nanaimo Track AN       2:03.97@ 
  4   352 LUCCOCK, BRENDAN     9 Sunshine Hills E       2:15.14@ 
  5   243 CLENDENIN, NOAH      9 Ocean Athlet           2:18.63@ 
  6   301 MCKAY, FRASER        9 South Fraser           2:20.69@ 
 
Event 71  Boys 9 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.15m  2002        JOSHUA DRAKE, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   346 WOODER, SAM          9 ST George's Scho         1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O   XO  XXX 
  2   217 HEISTERMAN, KEATON   9 Nanaimo Track AN         1.00m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O    O  XXX 
  3   193 DEMIAN, NATHAN       9 Langley Must            J1.00m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O  XXO   XO  XXX 
  4   301 MCKAY, FRASER        9 South Fraser             0.95m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O    O  XXX 
  4   282 ISBISTER, KIERAN     9 Royal City T             0.95m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O    O  XXX 
  4   190 COOPER, LUCAS        9 Langley Must             0.95m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O    O  XXX 
  7   116 CONTRERAS, NICHOLA   9 Coquitlam CH            J0.95m  
     0.90 0.95 1.00 
        O  XXO  XXX 
 --   242 CLAPHAM, WILLIAM     9 Ocean Athlet                NH  
     0.85 
      XXX 
 --   124 KLIMOS, MICOLAS      9 Coquitlam CH                NH  
     0.85 
      XXX 
 
Event 72  Girls 9 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 3.37m  1980        LISA THIELE, I C DELTA (SOUTH FRASER)       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   297 SARA, ENIKO          9 South Fraser             3.08m  
      2.92m  3.08m  2.92m         
  2   152 OBIOHA, CHISOM       9 Golden Ears              3.07m  
      2.72m  2.09m  3.07m         
  3   233 RASTAD, JULIA        9 Norwesters T             2.84m  
      2.72m  2.84m  FOUL         
  4   194 HARRISON, HOLLY      9 Langley Must             2.80m  
      FOUL  2.80m  2.63m         
  5   130 MCINTYRE, KIANNA     9 Coquitlam CH             2.61m  
      2.22m  2.42m  2.61m         
  6   322 COYLE, MIKA          9 ST Pius X                2.59m  
      2.59m  2.41m  2.43m            
  7   144 HAINTZ, MARQUESIS    9 Golden Ears             J2.59m  
      2.37m  2.23m  2.59m          
  8   425 SURIYA, SHAUNIKA     9 Vancouver TH             2.46m  
      2.46m  2.32m  2.35m         
  9   147 HENNESSEY, SYDNEY    9 Golden Ears              2.33m  
      2.33m  2.11m  2.27m         
 10   279 DADSON, MICHELLE     9 Royal City T             2.13m  
      2.13m  1.92m  1.58m         
 11   276 BERNIER, ANAIYAH     9 Royal City T             1.81m  
      1.23m  1.65m  1.81m         
 12   286 LEUNG, JESSICA       9 Royal City T             1.72m  
      1.53m  1.62m  1.72m         
 
Event 73  Girls 13 Year Olds Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   420 KLYM, KAYLA         13 Vancouver TH             9.25m  
      8.68m  9.25m  9.17m         
  2   397 KONRAD, HANNAH      13 Valley Royal             9.03m  
      8.58m  8.83m  9.03m         
  3   269 ZHU, QINYUAN        13 Ocean Athlet             8.58m  
      FOUL  8.22m  8.58m         
  4   376 KROEGER, CHRISTINA  13 Universal AT             8.45m  
      8.45m  FOUL  8.32m         
  5   115 CHOW, CHERYL        13 Coquitlam CH             7.52m  
      7.45m  7.21m  7.52m         
  6   154 TINKHAM, MIKAYLA J  13 Golden Ears              7.05m  
      6.72m  6.89m  7.05m         
  7   110 MUIR, MEGAN         13 Chilliwack T             6.48m  
      6.48m  FOUL  6.28m         
 --   419 FORSYTH, MARIE LOU  12 Vancouver TH              FOUL  
 
Event 74  Boys 10 Year Olds Shot Put 2 KG
================================================================
     results: @ 8.19m  5/19/07     Chitraj Dosanjh, UNIVERSAL ATHLET           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   161 BHANDAL, IQAM       10 Kajaks Track             7.32m  
      7.14m  7.29m  7.32m         
  2   114 CHONG, JARRETT      10 Coquitlam CH             6.56m  
      6.35m  5.74m  6.56m         
  3   434 DARBY, JIMMY        10 ST Pius X                6.48m  
      6.48m  6.46m  5.89m           
  4   320 ZUO, ALAN           10 ST George's Scho         6.33m  
      5.00m  5.89m  6.33m         
  5   429 SANDHU, KALVIN      10 Universal AT             6.23m  
      5.72m  6.03m  6.23m            
  6   318 SZETO, NEWTON       10 ST George's Scho         5.58m  
      FOUL  5.58m  5.58m         
  7   264 STEEVES, PRESTON    10 Ocean Athlet             5.57m  
      FOUL  5.22m  5.57m         
  8   229 KUVAIEV, LEON       10 Norwesters T             5.29m  
      5.29m  FOUL  4.94m         
  9   111 MUIR, ZACH          10 Chilliwack T             4.72m  
      3.39m  4.31m  4.72m         
 10   235 RIDDELL, SAM        10 Norwesters T             4.65m  
      4.47m  4.32m  4.65m         
 11   275 BELCHER, JEREMY     10 Royal City T             3.45m  
      3.13m  3.15m  3.45m         
 
Event 75  Girls 11 Year Olds Discus Throw 750 G
================================================================
     results: @ 23.56m  2003        JASMINE SESE (750 G), I C DELTA            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   359 ROBICHAUD, ALEXA    11 Unattached B            15.91m  
      15.17m  15.91m  14.48m           
 
Event 76  Boys 11 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.36m  5/16/08     ERIC CHATTEN, COQ CHEETAHS                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   392 CHALK, LUKE         11 Valley Royal             1.15m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO    O  XXX 
  2   106 HAMILTON, ROWAN     11 Chilliwack T            J1.15m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O   XO   XO    O  XXX 
  3   361 VON, DADLESZEN      11 Unattached B             1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O  XXX 
  4   314 MATSUBARA, YOSHI    11 ST George's Scho        J1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
       XO    O   XO  XXX 
  5   201 MARTINEZ, DIEGO     11 Langley Must            J1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O  XXO  XXX 
  6   240 BOPARAI, MANTAJ     11 Ocean Athlet             1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O  XXX 
  7   170 NAUMANN, KEITH      11 Kajaks Track             1.00m  
     1.00 1.05 
       XO  XXX 
 --   278 DADSON, EMMANUEL    11 Royal City T                NH  
     0.95 
      XXX 
 
Event 77  Girls 10 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 4.00m  1992        NATALIE JOHNSON, UNATTACHED                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   260 SMITH, CAYLA        10 Ocean Athlet             3.53m  
      3.53m  3.17m  3.24m         
  2   274 WARING-JONES, EDEN  10 Ridge Rocket             3.36m  
      3.23m  3.35m  3.36m         
  3   405 ELIOPOULOS, PARIS   10 Vancouver OL             3.34m  
      3.26m  3.34m  3.08m         
  4   191 DANIELL, MEGHAN     10 Langley Must             3.20m  
      3.20m  2.56m  FOUL         
  5   204 MONRO, NATALIA      10 Langley Must             3.18m  
      2.95m  3.15m  3.18m         
  6   246 DENNESS, RORI       10 Ocean Athlet             3.16m  
      3.16m  3.12m  2.52m         
  7   259 SAINT-ONGE, RAEGAN  10 Ocean Athlet             3.11m  
      3.08m  3.11m  2.94m           
  8   155 WALSH, AVERY        10 Golden Ears             J3.11m  
      3.11m  2.72m  2.93m         
  9   400 PANKRATZ, TANA      10 Valley Royal             3.01m  
      2.81m  3.01m  2.99m         
 10   288 LOWKA, SHIANNE      10 Royal City T             2.96m  
            2.96m         
 11   215 WALLER, DANIELLE    10 Langley Must             2.87m  
      2.66m  2.87m  2.76m         
 12   329 HUDON, NICOLE       10 ST Pius X                2.82m  
      2.54m  2.82m  FOUL         
 13   390 BISHOP, REGAN       10 Valley Royal             2.80m  
      2.77m  2.80m  2.67m         
 14   273 NELSON, HANNAH      10 Ridge Rocket             2.77m  
      2.69m  2.77m  2.63m         
 15   292 PATRY-SMITH, JENEV  10 Royal City T             2.73m  
      2.73m  2.67m  2.71m         
 16   216 WHITE, EMILY        10 Langley Must             2.69m  
      2.60m  2.69m  2.46m         
 16   380 SANGHA, MANREET     10 Universal AT             2.69m  
      2.07m  2.24m  2.69m         
 18   271 KRAUSE, SIENNA      10 Ridge Rocket             2.60m  
      2.60m  2.30m  2.42m         
 19   398 MOTION, EMILY       10 Valley Royal             2.44m  
      2.44m  2.19m  2.27m         
 20   253 MILIC, HANNAH       10 Ocean Athlet             2.31m  
      2.31m  2.31m  2.11m         
 21   395 HUTCHISON, CASSIDY  10 Valley Royal             2.19m  
      2.19m  2.06m  1.67m         
 
Event 78  Boys 13 Year Olds Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   244 DELLA SIEGA, JOEL   13 Ocean Athlet            10.15m  
      10.05m  10.15m  9.94m         
  2   151 KNAPPETT, JAMES     13 Golden Ears              8.62m  
      8.57m  8.62m  8.55m           
  3   417 BROATCH, THOMAS     13 Vancouver TH             7.79m  
      7.57m  7.68m  7.79m         
 
Event 79  Boys 12 Year Olds Shot Put 3 KG
================================================================
     results: @ 11.07m  2002        ANGUS TAYLOR, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   175 HARRISON, JOEL      12 Langley Must             8.83m  
      8.57m  8.75m  8.83m           
  2   181 BLAIR, DREY         12 Langley Must             8.46m  
      8.02m  8.46m  7.74m         
  3   404 ELIOPOULOS, ANASTA  12 Vancouver OL             7.57m  
      7.11m  7.57m  6.84m         
  4   101 CHANDRA, BRENDAN    12 Burnaby Stri             7.56m  
      7.56m  6.84m  7.18m         
  5   394 GONDARA, VIKRAMJIT  12 Valley Royal             7.43m  
            7.43m         
  6   234 RIDDELL, MACKENZIE  12 Norwesters T             6.68m  
      6.58m  6.68m  FOUL         
  7   183 BUCKINGHAM, PAUL    12 Langley Must             5.91m  
      4.92m  5.43m  5.91m         
 
Event 80  Girls 12 Year Olds Discus Throw 750 G
================================================================
     results: @ 27.34m  2005        VANESSA SCHMIDT, ST PIUS                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   419 FORSYTH, MARIE LOU  12 Vancouver TH            25.36m  
      25.36m  21.64m  FOUL           
  2   430 WIDESKI, VALERIE    12 Kajaks Track            22.85m  
      22.85m  19.65m  FOUL         
  3   248 FRANCIS, SIMONE     12 Ocean Athlet            20.32m  
      19.12m  18.05m  20.32m         
  4   238 WOOD, EMILY         12 Norwesters T            16.06m  
      FOUL  16.06m  15.95m         
  5   325 GAWFORD, AMY        12 ST Pius X               14.79m  
      11.46m  14.79m  14.69m         
  6   393 FOOTE, ABRESIA      12 Valley Royal            14.41m  
      12.04m  FOUL  14.41m         
  7   258 SAINT ONGE, JAIME   12 Ocean Athlet            14.38m  
      14.38m  FOUL  14.03m         
  8   232 RASTAD, EMMA        12 Norwesters T            12.08m  
      11.78m  12.08m  11.95m         
 
Event 81  Girls 9 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.13m  1985        T WIEBE, DEWDNEY SCHOOL                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   297 SARA, ENIKO          9 South Fraser             1.10m  
     1.05 1.10 1.15 
        O    O  XXX 
  2   152 OBIOHA, CHISOM       9 Golden Ears              1.05m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3   194 HARRISON, HOLLY      9 Langley Must             1.00m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O    O    O  XXX 
  4   233 RASTAD, JULIA        9 Norwesters T             0.95m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O    O  XXO  XXX 
  5   425 SURIYA, SHAUNIKA     9 Vancouver TH             0.90m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 
        O    O    O  XXX 
  6   289 MARLON-LAMBERT, KA   9 Royal City T             0.85m  
     0.80 0.85 0.90 
        O  XXO  XXX 
 --   279 DADSON, MICHELLE     9 Royal City T                NH  
     0.80 
      XXX 
 
Event 82  Boys 9 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 3.82m  2002        BEN RAPS, LANGLEY MUSTANGS                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   327 HAIR, IAN            9 ST Pius X                3.39m  
      3.12m  3.07m  3.39m         
  2   141 ARON, NICHOLAS       9 Golden Ears              3.28m  
      2.97m  2.83m  3.28m         
  3   282 ISBISTER, KIERAN     9 Royal City T             3.22m  
         3.22m  3.06m         
  4   334 O'FLYNN, MICHAEL     9 ST Pius X                3.20m  
      2.39m  2.95m  3.20m         
  5   217 HEISTERMAN, KEATON   9 Nanaimo Track AN         3.10m  
      FOUL  FOUL  3.10m         
  6   352 LUCCOCK, BRENDAN     9 Sunshine Hills E         3.04m  
      2.88m  FOUL  3.04m         
  6   193 DEMIAN, NATHAN       9 Langley Must             3.04m  
      3.04m  FOUL  2.71m         
  8   133 OLSON, FRASER        9 Coquitlam CH             3.03m  
      3.03m  2.99m  FOUL         
  9   190 COOPER, LUCAS        9 Langley Must             2.85m  
      2.57m  2.85m  2.84m         
 10   301 MCKAY, FRASER        9 South Fraser             2.48m  
      2.48m  2.45m  2.41m         
 11   242 CLAPHAM, WILLIAM     9 Ocean Athlet             2.30m  
      2.30m  1.74m  FOUL         
 12   323 CRUZ, DANIEL         9 ST Pius X                2.12m  
      2.12m  FOUL  2.09m           
 13   118 DEPAOLI, BRONSON     9 Coquitlam CH             2.03m  
      FOUL  2.03m  1.97m         
 --   313 GADLARDI-KREIDER,    9 ST George's Scho          FOUL  
      FOUL x  x             
 --   317 PAROLIN, LUKE        9 ST George's Scho          FOUL  
      FOUL x  x             
 
Event 84  Boys 11 Year Olds Shot Put 2 KG
================================================================
     results: @ 10.54m  2000        AARON PRETTY, ES RICHARDS                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   361 VON, DADLESZEN      11 Unattached B             8.77m  
      FOUL  6.26m  8.77m         
  2   106 HAMILTON, ROWAN     11 Chilliwack T             8.01m  
      7.06m  6.60m  8.01m         
  3   324 DAHL, ERIK          11 ST Pius X                7.79m  
      7.77m  7.19m  7.79m           
  4   162 CANTARELLA, EGIDIO  11 Kajaks Track             7.19m  
      6.95m  6.89m  7.19m         
  5   123 KLIMOS, DYLAN       11 Coquitlam CH             4.39m  
      4.29m  3.97m  4.39m         
 
Event 85  Boys 10 Year Olds Discus Throw 750 G
================================================================
     results: @ 19.65m  2005        NICK BECK, I C DELTA                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   161 BHANDAL, IQAM       10 Kajaks Track            16.03m  
      14.03m  FOUL  16.03m         
  2   114 CHONG, JARRETT      10 Coquitlam CH            14.73m  
      14.64m  13.34m  14.73m         
  3   264 STEEVES, PRESTON    10 Ocean Athlet            13.03m  
      13.03m  FOUL  12.34m         
  4   283 JENSEN, RYAN        10 Royal City T            11.43m  
      FOUL  10.44m  11.43m           
  5   235 RIDDELL, SAM        10 Norwesters T             7.95m  
      7.95m  FOUL  FOUL         
  6   229 KUVAIEV, LEON       10 Norwesters T             7.54m  
      7.54m  FOUL  FOUL         
 
Event 86  Girls 13 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   397 KONRAD, HANNAH      13 Valley Royal             1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.48 
        O    O    O  XXO  XXX 
  2   464 HERRON, KATHERINE   13 Ocean Athlet             1.40m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O    O    O  XXX 
  3   171 UYEYAMA, ZANDALEE   13 Kajaks Track            J1.40m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O    O   XO   XO  XXO  XXX 
  4   210 ROLFE, HANNAH       13 Langley Must             1.35m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O    O  XXX 
  4   423 MOTYKA, MAYA        13 Vancouver TH             1.35m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O    O  XXX 
  6   206 PAULEY, JACLYN      13 Langley Must            J1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O   XO    O  XXX 
  6   410 LEHMANN, BEATRIX    13 Vancouver OL            J1.35m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O   XO    O  XXX 
  8   150 KNAPPETT, EMMA      13 Golden Ears             J1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O  XXO  XXX 
  8   376 KROEGER, CHRISTINA  13 Universal AT            J1.35m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
 10   211 SLAWTER, KIANA      13 Langley Must             1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O   XO  XXX 
 11   196 JADIS, DANICA       13 Langley Must             1.25m  
     1.20 1.25 1.30 
        O   XO  XXX 
 11   166 HIGASHITANI, MEGHA  13 Kajaks Track             1.25m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
       XO    O    O   XO  XXX 
 13   269 ZHU, QINYUAN        13 Ocean Athlet             1.20m  
     1.15 1.20 1.35 
        O    O  XXX 
 13   328 HARRINGTON, DANIEL  13 ST Pius X                1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.30 
        O    O    O  XXX 
 15   154 TINKHAM, MIKAYLA J  13 Golden Ears              1.15m  
     1.10 1.15 1.20 
        O    O  XXX 
 16   200 MARSHALL, JULIA     13 Langley Must             1.10m  
     1.05 1.10 1.15 
        O    O  XXX 
 16   389 BAMARA, SIDNEY      13 Valley Royal             1.10m  
     1.10 1.15 
        O  XXX 
 --   168 MAIKA, SAMANTHA     13 Kajaks Track                NH  
     1.10 
      XXX 
 --   311 TERRY, REBECCA      13 South Fraser                NH  
     1.05 
      XXX 
 
Event 87  Boys 13 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   333 MEJORDA, JANIR      13 ST Pius X                4.46m  
      4.46m  4.42m  FOUL         
  2   140 PHUNG, MICHAEL      13 Elite Track              4.45m  
      3.73m  4.45m  4.23m         
  3   188 CHMELYK, ERICK      13 Langley Must             4.04m  
      4.04m  3.72m  3.87m         
  4   151 KNAPPETT, JAMES     13 Golden Ears              4.01m  
      4.01m  3.88m  3.82m         
  5   340 SMITH, ADAM         13 ST Pius X                3.95m  
      3.93m  3.95m  FOUL         
  6   413 MILUTINOVIC, NIKOL  13 Vancouver OL             3.75m  
      3.75m  3.60m  3.75m         
  7   153 ORTIZ, SOTO         13 Golden Ears              3.60m  
      3.43m  3.60m  3.33m         
  8   417 BROATCH, THOMAS     13 Vancouver TH             3.57m  
      3.41m  3.57m            
  9   231 PUTNAM-REA, SETH    13 Norwesters T             3.52m  
      3.11m  3.48m  3.52m         
 --   254 MILIC, MICHAEL      13 Ocean Athlet              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 87  Boys 14 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   453 MARTINEZ, FERNANDO  14 Langley Must             4.72m  
      FOUL  FOUL  4.72m           
 
Event 89  Girls 10 Year Olds Shot Put 2 KG
================================================================
     results: @ 7.95m  2004        SEREBA GRAF, ST BERN                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   155 WALSH, AVERY        10 Golden Ears              6.66m  
      6.37m  6.66m  6.25m         
  2   339 SINGH, SANJANA      10 ST Pius X                6.11m  
      6.11m  6.06m  6.05m           
  3   184 BUCKINGHAM, SARAH   10 Langley Must             5.61m  
      4.84m  5.23m  5.61m         
  4   246 DENNESS, RORI       10 Ocean Athlet             5.53m   339
      5.28m  5.53m  5.00m         
  5   288 LOWKA, SHIANNE      10 Royal City T             5.44m  
      5.44m  FOUL  5.27m         
  6   271 KRAUSE, SIENNA      10 Ridge Rocket             5.18m  
      4.90m  4.74m  5.18m         
  7   274 WARING-JONES, EDEN  10 Ridge Rocket             5.12m  
      5.12m  FOUL  4.41m         
  8   292 PATRY-SMITH, JENEV  10 Royal City T             5.05m  
      5.05m  FOUL  4.55m         
  9   204 MONRO, NATALIA      10 Langley Must             4.80m  
      4.80m  FOUL  4.32m         
 10   191 DANIELL, MEGHAN     10 Langley Must             4.70m  
      4.68m  4.62m  4.70m         
 11   293 STEWART-BARNETT, E  10 Royal City T             4.54m  
      3.12m  4.54m  3.71m         
 12   372 GHUMAN, MANROOP     10 Universal AT             4.36m  
      FOUL  4.32m  4.36m         
 13   273 NELSON, HANNAH      10 Ridge Rocket             4.16m  
      3.71m  4.16m  3.33m           
 14   216 WHITE, EMILY        10 Langley Must             3.89m  
      3.09m  3.89m  FOUL         
 15   260 SMITH, CAYLA        10 Ocean Athlet             3.50m  
      3.39m  3.50m  3.48m         
 --   145 HAINTZ, MATEYA      10 Golden Ears               FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 90  Boys 12 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.50m  5/16/09     ERIC CHATTEN, COQUITLAM CHEETA              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   175 HARRISON, JOEL      12 Langley Must             1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    P   XO  XXO  XXX 
  2   183 BUCKINGHAM, PAUL    12 Langley Must             1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
      XXO    O   XO  XXO  XXX 
  3   252 LUCCOCK, DOMINIC    12 Ocean Athlet             1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O   XO    O    O  XXX 
  4   383 SILLARS, SPENCER    12 Universal AT            J1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  5   234 RIDDELL, MACKENZIE  12 Norwesters T            J1.30m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O  XXO  XXX 
  6   351 LAMBERT, MICHAEL    12 Unattached B             1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O  XXX 
  7   247 FORSYTH, LUKE       12 Ocean Athlet            J1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O   XO   XO  XXX 
  8   309 SINGH, MADAN        12 South Fraser             1.15m  
     1.10 1.15 1.20 
       XO    O    X 
 --   356 PENSON-MCCOY, JAVE  12 Unattached B                NH  
     1.10 
      XXX 
 
Event 91  Girls 12 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 5.21m  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   257 PINTO, RAQUEL       12 Ocean Athlet             4.32m  
      3.73m  4.32m  4.24m         
  2   419 FORSYTH, MARIE LOU  12 Vancouver TH             4.28m  
      FOUL  4.18m  4.28m         
  3   261 STEER, DANIELLE     12 Ocean Athlet             4.16m  
      3.70m  3.94m  4.16m         
  4   258 SAINT ONGE, JAIME   12 Ocean Athlet             4.05m  
      3.73m  4.05m  3.95m         
  5   174 DOLFO, TANIKA       12 Mustangs                 3.76m  
      3.76m  FOUL  3.58m         
  6   399 PANKRATZ, SELAH     12 Valley Royal             3.74m  
      3.68m  3.70m  3.74m         
  7   195 HOOLSEMA, BROOKE    12 Langley Must             3.69m  
      3.69m  3.48m  3.55m         
  8   263 STEEVES, HOPE       12 Ocean Athlet             3.64m  
      3.64m  3.58m  3.48m         
  9   401 TAKHAR, MEHROOP     12 Valley Royal             3.61m  
      3.52m  3.61m  3.60m         
 10   232 RASTAD, EMMA        12 Norwesters T             3.57m  
      3.50m  3.57m  FOUL         
 11   236 SIM, JENNA          12 Norwesters T             3.53m  
      3.49m  3.53m  3.35m         
 11   148 HOFFMANN, SARAH     12 Golden Ears              3.53m  
      3.36m  3.53m  3.31m         
 13   270 DHAMI, SOPHIE       12 Ridge Rocket             3.46m  
      3.46m  3.33m            
 14   228 GOODWIN, ANNA       12 Norwesters T             3.43m  
      FOUL  3.28m  3.43m         
 15   138 TYNDALL, HANA       12 Coquitlam CH             3.42m  
      3.42m  3.13m  3.40m         
 16   452 MCNEILL, ASHLEY     12 Langley Must             3.38m  
      3.31m  3.38m  3.33m         
 17   295 VANEE, LAUREN       12 Royal City T             3.23m  
      2.95m  3.23m  2.70m         
 18   388 BAKO, JENSEN        12 Valley Royal             3.15m  
      3.15m  3.15m  2.32m         
 19   367 BHANGAR, KARAN      12 Universal AT             3.13m  
      3.13m  3.13m  2.83m         
 19   149 HUSTON, MADELYN     12 Golden Ears              3.13m  
      2.64m  2.98m  3.13m         
 21   375 HUNDAL, NAVJIT      12 Universal AT             2.97m  
      2.89m  2.80m  2.97m         
 22   332 MCDONALD, CLAIRE    12 ST Pius X                2.89m  
      2.89m  2.87m  2.68m         
 23   277 BOS, KATHRYN        12 Royal City T             2.83m  
      2.42m  2.83m  2.57m         
 24   337 SCHMIDT, PETRA      12 ST Pius X                2.71m  
      2.71m  2.67m  2.67m         
 25   449 SLIPPER, SIMONE     12 Norwesters T             2.57m  
      2.57m    x             
 
Event 93  Boys 13 Year Olds Shot Put 3 KG
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   335 SACKVILLETTII, KAI  13 ST Pius X                8.60m  
      8.33m  FOUL  8.60m         
  2   333 MEJORDA, JANIR      13 ST Pius X                8.55m  
      8.49m  8.18m  8.55m           
  3   254 MILIC, MICHAEL      13 Ocean Athlet             6.96m  
      6.89m  6.63m  6.96m         
  4   294 STEWART-BARNETT, F  13 Royal City T             6.73m  
      6.27m  6.73m  6.57m         
 
Event 95  Boys 10 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.25m  5/17/09     JOEL HARRISON, LANGLEY MUSTANGS             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   466 ELLISON, EVAN       10 Ocean Athlet             1.15m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O   XO    O    O  XXX 
  2   136 TAYLOR-LEWIS, SIMI  10 Coquitlam CH            J1.15m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO    O   XO    O  XXO  XXX 
  3   132 MENSAH, KARILE-JAM  10 Coquitlam CH             1.10m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  4   284 JONES, MAXWELL      10 Royal City T             1.05m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O    O    O  XXX 
  5   357 PENSON-MCCOY, JESA  10 Unattached B            J1.05m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O   XO    O    O  XXX 
  6   264 STEEVES, PRESTON    10 Ocean Athlet             0.95m  
     0.90 0.95 1.00 
        O   XO  XXX 
  7   235 RIDDELL, SAM        10 Norwesters T            J0.95m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O   XO  XXX 
  8   198 KASTELEIN, CALEB    10 Langley Must            J0.95m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 
        O   XO  XXO  XXX 
  9   229 KUVAIEV, LEON       10 Norwesters T             0.90m  
     0.85 0.90 0.95 
        O   XO  XXX 
 --   105 CAPSTICK, FINLEY    10 Chilliwack T                NH  
     0.90 1.00 
        X  XXX 
 --   177 PEROVICH, JOSIAH    10 Mustangs                    NH  
     0.85 
      XXX 
 
Event 96  Girls 11 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 4.44m  1985        CAMILE NOEL, ST PAULS                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   109 LENZ, SIENNA        11 Chilliwack T             3.50m  
      3.50m  3.12m  3.34m         
  2   455 URBAN, JESSICA      11 Langley Must             3.43m  
      3.00m  3.43m  3.36m         
  3   225 STROME, DEVIN       11 New West Spa             3.40m  
      3.38m  3.27m  3.40m         
  4   127 KRIESER, JADE       11 Coquitlam CH             3.36m  
      3.22m  3.36m  3.26m           
  5   406 GEE, CASSIDY        11 Vancouver OL             3.32m  
      3.32m  2.65m  2.97m         
  6   185 CHANDRA, LAUREN     11 Langley Must             3.27m  
      3.23m  3.25m  3.27m         
  7   251 KURUCZ, AARYANNA    11 Ocean Athlet             3.26m  
      3.26m  3.01m  FOUL         
  8   272 LAGERSTROM, KRISTE  11 Ridge Rocket             3.04m  
      2.95m  2.91m  3.04m           
  9   128 LEW, JASMINE        11 Coquitlam CH             3.03m  
      3.03m  2.54m            
 10   250 JANZEN, DONNÉE      11 Ocean Athlet             3.01m  
      3.01m  2.76m  2.95m         
 11   218 HEISTERMAN, MADISO  11 Nanaimo Track AN         2.80m  
      2.70m  2.80m  2.57m         
 12   226 DUYNSTEE, NADIA     11 Norwesters T             2.73m  
      2.59m  2.66m  2.73m         
 13   291 MORRISON, TAYLOR    11 Royal City T             2.71m  
      2.63m  2.69m  2.71m         
 14   205 MUNRO, JANEL        11 Langley Must             2.69m  
      2.69m  2.35m  2.69m         
 15   219 CHANE, SIMRAN       11 New West Spa             2.48m  
      FOUL  FOUL  2.48m         
 
Event 98  Girls 13 Year Olds Shot Put 3 KG
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   160 BHANDAL, GURLEEN    13 Kajaks Track             8.03m  
      8.03m  FOUL  7.94m         
  2   422 MERKT-CAPRILE, KIR  13 Vancouver TH             5.48m  
      5.42m  5.48m  5.38m         
  2   168 MAIKA, SAMANTHA     13 Kajaks Track             5.48m  
      5.09m  5.37m  5.48m         
  4   386 THIND, KULJIT       13 Universal AT             3.86m  
      3.86m  3.76m  3.86m           
 
Event 99  Boys 13 Year Olds Discus Throw 1 KG
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   153 ORTIZ, SOTO         13 Golden Ears             17.35m  
      17.35m  16.51m  FOUL         
  2   231 PUTNAM-REA, SETH    13 Norwesters T            16.60m  
      14.49m  16.54m  16.60m         
  3   294 STEWART-BARNETT, F  13 Royal City T            14.17m  
      14.17m  14.11m  14.11m           
  4   254 MILIC, MICHAEL      13 Ocean Athlet            12.43m  
      FOUL  12.43m  FOUL         
 
Event 101  Girls 10 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.38m  1980        KELLY ANNE KEMPF, LANGLEY MUSTANGS          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   274 WARING-JONES, EDEN  10 Ridge Rocket             1.24m  
     0.90 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.22 1.24 1.26 
        O    O    O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  2   288 LOWKA, SHIANNE      10 Royal City T             1.15m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  3   204 MONRO, NATALIA      10 Langley Must            J1.15m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  4   292 PATRY-SMITH, JENEV  10 Royal City T            J1.15m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O   XO    O   XO  XXO  XXX 
  5   400 PANKRATZ, TANA      10 Valley Royal             1.10m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O   XO    O  XXX 
  5   402 ALLEN, TATE         10 Vancouver OL             1.10m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O   XO   XO  XXO  XXX 
  6   246 DENNESS, RORI       10 Ocean Athlet            J1.10m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O   XO    O    O  XXX 
  7   191 DANIELL, MEGHAN     10 Langley Must            J1.10m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  8   209 RICHARDSON, TEAGAN  10 Langley Must            J1.10m  
     0.85 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O   XO  XXO  XXX 
 10   372 GHUMAN, MANROOP     10 Universal AT             1.05m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O   XO    O    O    O  XXX 
 10   216 WHITE, EMILY        10 Langley Must             1.05m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O    O   XO  XXX 
 10   215 WALLER, DANIELLE    10 Langley Must             1.05m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
       XO    O    O   XO    O  XXX 
 13   253 MILIC, HANNAH       10 Ocean Athlet             0.90m  
     0.85 0.90 0.95 
        O    O  XXX 
 --   184 BUCKINGHAM, SARAH   10 Langley Must                NH  
     0.85 
      XXX 
 
Event 102  Boys 10 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 3.84m  2003        BEN RAPS, UNATTACHED                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   466 ELLISON, EVAN       10 Ocean Athlet             3.56m  
      2.96m  3.56m  FOUL            
  2   284 JONES, MAXWELL      10 Royal City T             3.42m  
      3.42m  3.39m  FOUL         
  3   132 MENSAH, KARILE-JAM  10 Coquitlam CH             3.38m  
      3.38m  3.38m  FOUL         
  4   177 PEROVICH, JOSIAH    10 Mustangs                 3.29m  
      3.02m  FOUL  3.29m         
  5   283 JENSEN, RYAN        10 Royal City T             3.18m  
      3.18m  2.87m  FOUL         
  6   245 DENMAN, RYAN        10 Ocean Athlet             3.06m  
      2.94m  2.98m  3.06m         
  7   114 CHONG, JARRETT      10 Coquitlam CH             2.95m  
      2.95m  2.83m  FOUL         
  8   139 PHUNG, MATTHEW      10 Elite Track              2.94m  
      2.80m  2.85m  2.94m         
  9   264 STEEVES, PRESTON    10 Ocean Athlet             2.93m  
      2.77m  2.93m  1.90m         
 10   105 CAPSTICK, FINLEY    10 Chilliwack T             2.92m  
      FOUL  2.76m  2.92m         
 11   198 KASTELEIN, CALEB    10 Langley Must             2.81m  
      2.81m  2.55m  2.80m         
 12   357 PENSON-MCCOY, JESA  10 Unattached B             2.68m  
      2.65m  FOUL  2.68m         
 12   235 RIDDELL, SAM        10 Norwesters T             2.68m  
      2.64m  2.68m  2.56m         
 14   433 LYON, DARIUS        10 South Fraser             2.52m  
      2.52m  2.39m  FOUL          
 15   275 BELCHER, JEREMY     10 Royal City T             2.47m  
      2.10m  FOUL  2.47m         
 16   229 KUVAIEV, LEON       10 Norwesters T             2.35m  
      2.35m  2.03m  2.07m         
 --   136 TAYLOR-LEWIS, SIMI  10 Coquitlam CH              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 103  Boys 9 Year Olds Shot Put 2 KG
================================================================
     results: @ 7.97m  2004        NICOLAS BECK, I C DELTA                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   346 WOODER, SAM          9 ST George's Scho         6.19m  
      6.19m  6.13m  6.17m         
  2   116 CONTRERAS, NICHOLA   9 Coquitlam CH             5.06m  
      4.80m  5.06m  4.71m         
  3   217 HEISTERMAN, KEATON   9 Nanaimo Track AN         5.05m  
      5.05m  4.89m  4.99m         
  4   133 OLSON, FRASER        9 Coquitlam CH             5.01m  
      4.87m  5.01m  4.41m         
  5   193 DEMIAN, NATHAN       9 Langley Must             4.92m  
      4.89m  4.37m  4.92m          
  6   125 KLIMOS, TYLER        9 Coquitlam CH             4.42m  
      2.60m  2.84m  4.42m         
  7   124 KLIMOS, MICOLAS      9 Coquitlam CH             4.09m  
      3.11m  3.70m  4.09m            
  8   118 DEPAOLI, BRONSON     9 Coquitlam CH             4.06m  
      3.48m  FOUL  4.06m         
  9   301 MCKAY, FRASER        9 South Fraser             4.04m  
      3.95m  3.80m  4.04m         
 
Event 104  Boys 12 Year Olds Discus Throw 1 KG
================================================================
     results: @ 31.72m  2002        ANGUS TAYLOR, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   181 BLAIR, DREY         12 Langley Must            22.25m  
      19.94m  20.80m  22.25m         
  2   101 CHANDRA, BRENDAN    12 Burnaby Stri            22.24m  
      22.24m  FOUL  FOUL           
  3   394 GONDARA, VIKRAMJIT  12 Valley Royal            18.71m  
      17.91m  18.06m  18.71m         
  4   203 MEADE, MICHAEL      12 Langley Must            15.08m  
      15.08m  FOUL  14.30m         
 
Event 105  Girls 11 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.40m  2000        GABRIEL PAYNE, KAJAKS                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   225 STROME, DEVIN       11 New West Spa             1.25m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.28 
        O    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  2   202 MARTINEZ, MARIANA   11 Langley Must             1.20m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO    O  XXO  XXX 
  3   109 LENZ, SIENNA        11 Chilliwack T             1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O  XXX 
  4   129 MACDONALD, BROOKLY  11 Coquitlam CH            J1.10m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O   XO    O   XO  XXX 
  5   219 CHANE, SIMRAN       11 New West Spa             1.05m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O  XXO   XO  XXX 
  6   165 HARTWELL, LEAH      11 Kajaks Track            J1.05m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O  XXO   XO    O   XO  XXX 
  7   455 URBAN, JESSICA      11 Langley Must             1.00m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O  XXX 
  7   218 HEISTERMAN, MADISO  11 Nanaimo Track AN         1.00m  
     1.00 1.05 
        O  XXX 
  9   272 LAGERSTROM, KRISTE  11 Ridge Rocket             0.90m  
     0.90 0.95 
        O  XXX 
 --   291 MORRISON, TAYLOR    11 Royal City T                NH  
     1.00 
      XXX 
 
Event 106  Boys 11 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 4.24m  5/17/09     TERRELL JANA, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   377 MAINELLA, MIKAEL.   11 Universal AT             3.84m  
      3.74m  3.40m  3.84m         
  2   162 CANTARELLA, EGIDIO  11 Kajaks Track             3.65m  
      3.30m  FOUL  3.65m         
  3   361 VON, DADLESZEN      11 Unattached B             3.57m  
      3.40m  3.53m  3.57m         
  4   392 CHALK, LUKE         11 Valley Royal             3.49m  
      3.42m  3.22m  3.49m            
  5   119 DEPAOLI, NICO       11 Coquitlam CH             3.40m  
      FOUL  3.40m  3.17m         
  6   106 HAMILTON, ROWAN     11 Chilliwack T             3.38m  
      3.24m  3.15m  3.38m         
  7   344 WILSON, JOSHUA      11 Sunshine Hills E         3.33m  
      FOUL  3.33m  3.33m         
  8   278 DADSON, EMMANUEL    11 Royal City T             3.27m  
      3.27m  2.91m  3.10m         
  9   314 MATSUBARA, YOSHI    11 ST George's Scho         3.20m  
      3.20m  3.17m  3.19m         
 10   134 PARMAR, RAJEEV      11 Coquitlam CH             3.18m  
      3.16m  3.18m  2.87m         
 11   126 KONG, NICHOLAS      11 Coquitlam CH             3.07m  
      2.92m  3.07m  2.97m         
 12   240 BOPARAI, MANTAJ     11 Ocean Athlet             2.80m  
      2.80m  2.78m  FOUL         
 13   267 VERMETTE, KEENAN    11 Ocean Athlet             2.45m  
      2.29m  2.42m  2.45m         
 
Event 107  Girls 12 Year Olds Shot Put 3 KG
================================================================
     results: @ 9.30m  2001        JODI ANN FAIRFOULL, JT BROWN                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   248 FRANCIS, SIMONE     12 Ocean Athlet             7.33m  
      7.33m  FOUL  6.96m         
  2   430 WIDESKI, VALERIE    12 Kajaks Track             7.19m  
      FOUL  7.19m  7.12m         
  3   419 FORSYTH, MARIE LOU  12 Vancouver TH             6.89m  
      6.89m  6.84m  6.86m           
  4   349 KUNZE, OLIVIA       12 Unattached B             6.87m  
      6.71m  6.77m  6.87m         
  5   287 LOWKA, BRIANNE      12 Royal City T             6.53m  
      6.16m  6.48m  6.53m         
  6   174 DOLFO, TANIKA       12 Mustangs                 6.46m  
      6.46m  6.42m  6.10m         
  7   393 FOOTE, ABRESIA      12 Valley Royal             6.40m  
      6.11m  5.86m  6.40m         
  8   187 CHEUNG, LAURYN      12 Langley Must             5.75m  
      FOUL  FOUL  5.75m         
  9   195 HOOLSEMA, BROOKE    12 Langley Must             5.69m  
      FOUL  5.69m  FOUL         
 10   236 SIM, JENNA          12 Norwesters T             5.39m  
      5.06m  5.31m  5.39m         
 10   232 RASTAD, EMMA        12 Norwesters T             5.39m  
      5.13m  4.85m  5.39m         
 12   238 WOOD, EMILY         12 Norwesters T             5.25m  
      4.95m  4.99m  5.25m         
 13   261 STEER, DANIELLE     12 Ocean Athlet             4.99m  
      4.61m  4.99m  4.99m         
 14   295 VANEE, LAUREN       12 Royal City T             4.77m  
      4.77m  FOUL  FOUL         
 15   228 GOODWIN, ANNA       12 Norwesters T             4.27m  
      3.91m  4.14m  4.27m         
 --   258 SAINT ONGE, JAIME   12 Ocean Athlet            X5.43m  
      5.00m  4.71m  5.43m         
 
Event 108  Girls 13 Year Olds Discus Throw 750 G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   160 BHANDAL, GURLEEN    13 Kajaks Track            29.06m  
      FOUL  24.86m  29.06m           
  2   113 BOTSIS, CHANELL     13 Coquitlam CH            26.00m  
      26.00m  25.55m  24.41m         
  3   150 KNAPPETT, EMMA      13 Golden Ears             16.84m  
      16.84m  FOUL  FOUL         
  4   422 MERKT-CAPRILE, KIR  13 Vancouver TH            14.97m  
      FOUL  14.97m  14.59m         
  5   168 MAIKA, SAMANTHA     13 Kajaks Track            14.90m  
      FOUL  13.90m  14.90m         
 
Event 110  Girls 12 Year Olds High Jump
================================================================
     results: @ 1.55m  2002        SABRINA NETTEY, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   228 GOODWIN, ANNA       12 Norwesters T             1.25m  
     1.10 1.15 1.25 1.30 
        O    O    O  XXX 
  2   452 MCNEILL, ASHLEY     12 Langley Must            J1.25m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O   XO   XO    X   XO  XXX 
  3   388 BAKO, JENSEN        12 Valley Royal             1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O  XXX 
  4   393 FOOTE, ABRESIA      12 Valley Royal            J1.20m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O   XO   XO    O  XXX 
  5   148 HOFFMANN, SARAH     12 Golden Ears             J1.20m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O   XO  XXX 
  6   349 KUNZE, OLIVIA       12 Unattached B            J1.20m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO   XO  XXX 
  7   138 TYNDALL, HANA       12 Coquitlam CH            J1.20m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO  XXO  XXX 
  8   232 RASTAD, EMMA        12 Norwesters T             1.15m  
     1.05 1.10 1.15 1.25 
        O    O    O  XXX 
  8   258 SAINT ONGE, JAIME   12 Ocean Athlet             1.15m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    X   XX 
  8   149 HUSTON, MADELYN     12 Golden Ears              1.15m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O  XXX 
  8   263 STEEVES, HOPE       12 Ocean Athlet             1.15m  
     1.10 1.15 1.25 
        O    O  XXX 
 12   419 FORSYTH, MARIE LOU  12 Vancouver TH            J1.15m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O  XXO  XXX 
 13   236 SIM, JENNA          12 Norwesters T             1.10m  
     1.05 1.10 1.15 
       XO  XXO  XXX 
 13   237 TODD, RAQUELLE      12 Norwesters T             1.10m  
     1.05 1.10 1.15 
       XO    O  XXX 
 15   295 VANEE, LAUREN       12 Royal City T             1.05m  
     1.05 1.25 
       XO  XXX 
 
Event 111  Boys 12 Year Olds Long Jump
================================================================
     results: @ 4.68m  2005        JAKE POWRIE, ST GEORGE                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   107 KIRK, ANDREW        12 Chilliwack T             4.67m  
      4.67m  4.51m  4.64m         
  2   175 HARRISON, JOEL      12 Langley Must             4.46m  
      4.17m  4.46m  4.27m         
  3   252 LUCCOCK, DOMINIC    12 Ocean Athlet             4.08m  
      4.08m  4.06m  3.89m         
  4   383 SILLARS, SPENCER    12 Universal AT             3.93m  
      3.92m  3.93m  3.91m         
  5   234 RIDDELL, MACKENZIE  12 Norwesters T             3.78m  
      3.76m  3.57m  3.78m           
  6   416 NOBBS, THOMAS       12 Vancouver OL             3.48m  
      3.48m  3.18m  3.20m         
  7   156 WALSH, BEN          12 Golden Ears              3.41m  
      FOUL  3.40m  3.41m         
  8   351 LAMBERT, MICHAEL    12 Unattached B             3.35m  
      3.35m  3.25m  3.17m         
  9   363 WISE, DANIEL        12 Unattached B            J3.35m  
      3.35m  FOUL  FOUL         
 10   203 MEADE, MICHAEL      12 Langley Must             3.11m  
      3.11m  2.99m  3.08m         
 11   230 LECLAIR, JEREMIE    12 Norwesters T             2.81m  
      2.56m  2.81m  2.73m         
 12   309 SINGH, MADAN        12 South Fraser             2.69m  
      2.56m  2.69m  FOUL         
 
Event 112  Girls 9 Year Olds Shot Put 2 KG
================================================================
     results: @ 6.22m  5/16/08     MARIE LOUISE FORSYTH, VANCOUVER THUNDERBIRDS
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   297 SARA, ENIKO          9 South Fraser             5.03m  
      FOUL  5.03m  4.99m         
  2   108 LENZ, MARIN          9 Chilliwack T             4.65m  
      4.24m  4.47m  4.65m         
  3   233 RASTAD, JULIA        9 Norwesters T            J4.65m  
      3.72m  4.65m  4.23m         
  4   194 HARRISON, HOLLY      9 Langley Must             4.14m  
      1.52m  4.14m  2.47m           
  5   289 MARLON-LAMBERT, KA   9 Royal City T             3.99m  
      2.64m  2.97m  3.99m         
  6   279 DADSON, MICHELLE     9 Royal City T             3.91m  
      3.91m  FOUL  FOUL         
  7   425 SURIYA, SHAUNIKA     9 Vancouver TH             3.52m  
      3.43m  3.52m  3.33m         
  8   142 CADWELL, BRIELLE     9 Golden Ears              2.88m  
      2.88m  2.85m  FOUL         
 
Event 113  Girls 10 Year Olds Discus Throw 750 KG
================================================================
     results: @ 15.49m  5/17/09     MARIE LOUISE FORSYTH, VANCOUVER THUNDE     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   292 PATRY-SMITH, JENEV  10 Royal City T            13.18m  
      11.48m  11.58m  13.18m         
  2   339 SINGH, SANJANA      10 ST Pius X               12.21m  
      FOUL  FOUL  12.21m         
  3   246 DENNESS, RORI       10 Ocean Athlet            12.12m  
      9.49m  9.88m  12.12m         
  4   274 WARING-JONES, EDEN  10 Ridge Rocket            11.95m  
      11.64m  11.16m  11.95m           
  5   145 HAINTZ, MATEYA      10 Golden Ears             11.08m  
      11.08m  FOUL  FOUL         
  6   288 LOWKA, SHIANNE      10 Royal City T            10.92m  
      10.49m  FOUL  10.92m         
  7   184 BUCKINGHAM, SARAH   10 Langley Must            10.00m  
      9.22m  10.00m  9.95m         
  8   271 KRAUSE, SIENNA      10 Ridge Rocket             8.40m  
      FOUL  FOUL  8.40m         
 
Event 115  Boys 13 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   244 DELLA SIEGA, JOEL   13 Ocean Athlet             1.50m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P   XO  XXX 
  2   231 PUTNAM-REA, SETH    13 Norwesters T             1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O   XO   XO  XXX 
  3   153 ORTIZ, SOTO         13 Golden Ears              1.25m  
     1.20 1.25 1.30 
        O    O  XXX 
 
Event 115  Boys 14 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   453 MARTINEZ, FERNANDO  14 Langley Must             1.60m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O   XO    O    O  XXX 
 
Event 116  Girls 13 Year Olds Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   206 PAULEY, JACLYN      13 Langley Must             4.28m  
      4.28m  4.05m  3.89m         
  2   376 KROEGER, CHRISTINA  13 Universal AT             4.09m  
      4.09m  3.84m  2.78m         
  3   389 BAMARA, SIDNEY      13 Valley Royal             4.05m  
      4.05m  3.92m  4.02m         
  4   440 PATERSON, GEORGIA   13 South Fraser             4.02m  
      3.67m  3.89m  4.02m         
  5   269 ZHU, QINYUAN        13 Ocean Athlet             3.98m  
      3.82m  3.91m  3.98m         
  6   150 KNAPPETT, EMMA      13 Golden Ears              3.93m  
      3.93m  3.72m  3.71m         
  7   266 TORK, ANNIKA        13 Ocean Athlet             3.92m  
      3.92m  3.58m  3.47m         
  8   112 SERVATIUS, AFTON    13 Chilliwack T             3.85m  
      3.75m  3.58m  3.85m         
  9   113 BOTSIS, CHANELL     13 Coquitlam CH             3.73m  
      FOUL  FOUL  3.73m         
 10   454 BELL, JOSEPHINE     13 Unattached B             3.69m  
      3.20m  3.69m  3.60m           
 11   178 ALLINGHAM, LISA     13 Langley Must             3.59m  
      3.56m  3.59m  3.36m         
 12   268 VERMETTE, KENDRA    13 Ocean Athlet             3.53m  
      3.41m  3.37m  3.53m         
 13   403 CHO, SAMANTHA       13 Vancouver OL             3.43m  
      3.43m  3.42m  3.32m         
 14   192 DEJONG, BREANNE     13 Langley Must             3.39m  
      3.38m  3.33m  3.39m         
 14   211 SLAWTER, KIANA      13 Langley Must             3.39m  
      3.39m  3.31m  3.30m         
 16   422 MERKT-CAPRILE, KIR  13 Vancouver TH             3.31m  
      3.12m  3.29m  3.31m         
 17   115 CHOW, CHERYL        13 Coquitlam CH             3.12m  
      3.12m  2.85m  3.08m         
 18   180 BLAIR, AMELIA       13 Langley Must             3.02m  
      1.97m  2.98m  3.02m         
 
Event 117  Girls 11 Year Olds Shot Put 2 KG
================================================================
     results: @ 10.25m  2005        SERENA GRAF, SOUTH FRASER                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   109 LENZ, SIENNA        11 Chilliwack T             8.06m  
      8.06m  7.77m  FOUL         
  2   350 LAMBERT, HANNAH     11 Unattached B             6.32m  
      5.96m  6.32m  6.26m         
  3   226 DUYNSTEE, NADIA     11 Norwesters T             5.58m  
      4.93m  5.58m  4.98m         
  4   128 LEW, JASMINE        11 Coquitlam CH             5.43m  
      5.15m  5.43m  4.90m         
  5   185 CHANDRA, LAUREN     11 Langley Must             4.85m  
      4.44m  4.85m  4.74m         
  6   251 KURUCZ, AARYANNA    11 Ocean Athlet             4.67m  
      FOUL  4.38m  4.67m         
  7   291 MORRISON, TAYLOR    11 Royal City T             4.18m  
      3.38m  4.18m  3.77m         
  8   205 MUNRO, JANEL        11 Langley Must             3.98m  
      3.47m  3.95m  3.98m           
 
Event 118  Boys 11 Year Olds Discus Throw 750G
================================================================
     results: @ 25.31m  2002        ANGUS TAYLOR, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   361 VON, DADLESZEN      11 Unattached B            16.61m  
      FOUL  16.61m  16.13m         
  2   344 WILSON, JOSHUA      11 Sunshine Hills E        14.90m  
      14.90m  14.48m  FOUL            
  3   240 BOPARAI, MANTAJ     11 Ocean Athlet            14.44m  
      12.61m  14.44m  11.78m         
  4   324 DAHL, ERIK          11 ST Pius X               14.32m  
      13.77m  14.32m  5.14m         
  5   255 OSTRINSKI, CARSON   11 Ocean Athlet            13.69m  
      FOUL  FOUL  13.69m         
 
Event 207  Boys 9 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Coquitlam Cheetahs  'A'                             1:13.37  
 
Event 208  Girls 9 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Royal City Track & Field  'A'                       1:12.86  
 
Event 209  Boys 10 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Royal City Track & Field  'A'                       1:04.82  
 
Event 210  Girls 10 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Royal City Track & Field  'A'                       1:08.44  
 
Event 211  Boys 11 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                1:07.34  
  2 Coquitlam Cheetahs  'A'                             1:07.96  
 
Event 213  Boys 12 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Coquitlam Cheetahs  'A'                             1:01.96  
 
Event 214  Girls 12 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                  58.99  
  2 Norwesters Track & Field  'A'                         59.55  
  3 Royal City Track & Field  'A'                       1:04.95  
  4 South Fraser Track & Fiel  'A'                      1:07.13  
 
Event 214  Girls 13 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 South Fraser Track & Fiel  'B'                      1:00.22  
  2 Langley Mustangs  'A'                               1:00.35  
  3 Golden Ears Athletics  'A'                          1:04.10  
 
Event 215  Boys 13 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 South Fraser Track & Fiel  'A'                      1:07.29