Licensed to Valley Royals Track & Field Club
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/20/2012 02:52 PM
                 Junior Olympic 2012 - 5/19/2012 to 5/20/2012                  
                                Bear Creek Park                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12 1200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   649 Calverley, Josephi  12 Valley Royals          4:20.59   10   
  2   335 Gagon-Bounaix, Aiy  12 Chilliwack T           4:21.09    8   
  3   565 Vanee, Grace        12 Royal City T           4:23.72    6   
  4   537 Bates, Brianna      12 Royal City T           4:28.20    5   
  5   408 Nimchuk, Julia      12 Kajaks Track           4:51.79    4   
  6   665 Lauinger, Hallie    12 Vancouver OL           5:06.15    3   
 
Event 1  Girls 13 1200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   514 Samson, Megan       13 Ocean Athlet           4:08.61   10   
  2   690 MACGREGOR, Gabriel  13 Valley Royals          4:12.08    8   
  3   566 Vanee, Lauren       13 Royal City T           4:19.00    6   
  4   611 Rivera-Villegas, K  13 ST Pius X School       4:19.13    5   
  5   406 McKay, Lauren       13 Kajaks Track           4:22.89    4   
  6   383 Hennessey, Jamie    13 Golden Ears            4:24.10    3   
  7   542 Bos, Kathryn        13 Royal City T           4:42.03    2   
 
Event 2  Boys 12 1200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   349 Jelenici, Daniel    12 Coquitlam CH           4:08.51   10   
  2   658 Roy, Mackenzie      12 Valley Royals          4:12.68    8   
  3   360 Parmar, Rajeev      12 Coquitlam CH           4:14.51    6   
  4   377 Velkov, Chris       12 Elite Track            4:18.43    5   
  5   567 Whittemore, Jamie   12 Royal City T           4:28.68    4   
 
Event 2  Boys 13 1200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   380 Combs, Jason        13 Golden Ears            3:54.28   10   
  2   499 Forsyth, Luke       13 Ocean Athlet           3:54.60    8   
  3   634 Gill, Navkarn       13 Universal AT           4:02.02    6   
  4   596 Carrion, Matt       13 ST Pius X School       4:06.60    5   
  5   333 Parsakish, Nima     13 Burnaby Stri           4:10.33    4   
  6   376 Sherley, Isaac      13 Elite Track            4:18.04    3   
  7   498 Flynn, Patrick      13 Ocean Athlet           4:19.90    2   
  8   334 Sherritt, Spencer   13 Burnaby Stri           4:21.26    1   
  9   595 Callaghan, Matthew  13 ST Pius X School       4:21.90  
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   505 Milic, Hannah       11 Ocean Athlet           3:34.22   10   
  2   656 Motion, Emily       11 Valley Royals          3:39.27    8   
  3   630 Basra, Snehpreet    11 Universal AT           3:41.04    6   
  4   441 Leighton, Kalea     11 Langley Must           3:45.40    5   
  5   490 Bailey, Adelia      11 Ocean Athlet           3:51.72    4   
  6   599 Hudon, Nicole       11 ST Pius X School       3:56.02    3   
  7   424 Daniell, Meghan     11 Langley Must           3:58.84    2   
  8   358 Morrison, Elisa     11 Coquitlam CH           4:01.88    1   
  9   605 Lee, Grace          11 ST Pius X School       4:13.49  
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   331 Nikoloagu, Chidube  11 Burnaby Stri           3:28.58   10   
  2   436 Kastelein, Caleb    11 Langley Must           3:30.58    8   
  3   663 Blakely, Liam       11 Vancouver OL           3:33.50    6   
  4   343 Muir, Zach          11 Chilliwack T           3:35.44    5   
  5   549 Jensen, Ryan        11 Royal City T           3:36.90    4   
  6   345 Braidwood, Cameron  11 Coquitlam CH           3:37.72    3   
  7   606 Liu, Andersen       11 ST Pius X School       3:40.36    2   
  8   600 Hussey, Brayden     11 ST Pius X School       3:42.56    1   
  9   562 Slotman, Noah       11 Royal City T           3:51.34  
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   667 Lewis, Kendra       10 Vancouver OL           3:34.30   10   
  2   381 Haintz, Marquesis   10 Golden Ears            3:37.91    8   
  3   502 Kobylanski, Maya    10 Ocean Athlet           3:39.53    6   
  4   497 Deslauriers, Katie  10 Ocean Athlet           3:47.70    5   
  5   413 Bennik, Tenesae     10 Langley Must           4:12.52    4   
  6   440 Lauzsus, Emmily     10 Langley Must           4:32.14    3   
 
Event 6  Boys 10 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   378 Aron, Nicholas      10 Golden Ears            3:31.56   10   
  2   359 Olson, Fraser       10 Coquitlam CH           3:38.04    8   
  3   609 O'Flynn, Micheal    10 ST Pius X School       3:44.60    6   
  4   348 Jelenici, Adrian    10 Coquitlam CH           3:50.67    5   
  5   654 MacKenzie, Kai      10 Valley Royals          4:02.44    4   
  6   653 Janzen, Parker      10 Valley Royals          4:08.96    3   
  7   598 Hair, Ian           10 ST Pius X School       4:10.80    2   
  8   350 Kent, Connor        10 Coquitlam CH           4:15.83    1   
  9   352 Klimos, Nicolas     10 Coquitlam CH           4:17.82  
 10   492 D'Souza, Mason      10 Ocean Athlet           4:46.73  
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   364 Slaymaker, Cameron   9 Coquitlam CH           3:43.76    8   
  2   512 Pinto, Owen          9 Ocean Athlet           3:45.62    6   
  3   604 Krohman, Justin      9 ST Pius X School       4:10.77    5   
  4   601 Hussey, Camden       9 ST Pius X School       4:11.61    4   
  5   500 Groleau, Cameron     9 Ocean Athlet           4:29.10    3   
  6   522 Steeves, Brady       9 Ocean Athlet           4:42.84    2   
 --   691 MACGREGOR, Lockhar   8 Valley Royals         X3:41.61   10   
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 100 Meter Dash 2 KG
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   356 Lew, Jasmine        12 Coquitlam CH             13.58q  2 
  2   474 Elliot, Kristie     12 Norwesters T             14.28q  4 
  3   576 Moore, Amanda       12 South Fraser             14.41q  1 
  4   581 Terry, Alyssa       12 South Fraser             14.55q  3 
  5   341 Lenz, Sienna        12 Chilliwack T             14.68q  3 
  6   532 Lagerstrom, Kriste  12 Ridge Rocket             14.80q  2 
  7   520 Snow, Cayla         12 Ocean Athlet             14.96q  1 
  8   525 Tork, Alina         12 Ocean Athlet             15.03q  3 
  9   476 Jung, Cindy         12 Norwesters T             15.10   3 
 10   357 Morokhovich, Anika  12 Coquitlam CH             15.16   4 
 11   412 Anderson, Sabrina   12 Langley Must             15.17   3 
 12   455 Weltzin, Kayla      12 Langley Must             15.19   1 
 13   453 Urban, Jessica      12 Langley Must             15.47   4 
 14   371 Yolland, Anne       12 Coquitlam CH             15.53   3 
 15   473 Duynstee, Nadia     12 Norwesters T             15.69   2 
 16   327 Jacks, Delani       12 Burnaby Stri             15.82   1 
 17   582 Trudeau, Hannah     12 South Fraser             15.87   1 
 18   449 Munro, Janel        12 Langley Must             15.99   1 
 19   335 Gagon-Bounaix, Aiy  12 Chilliwack T             16.46   4 
 20   665 Lauinger, Hallie    12 Vancouver OL             16.50   4 
 21   569 Baklouti, Zaineb    12 South Fraser             16.64   4 
 22   518 Sidhu, Harkomal     12 Ocean Athlet             16.80   2 
 23   361 Parra, Yasmine      12 Coquitlam CH             16.92   1 
 24   541 Bos, Deirdre        12 Royal City T             17.19   2 
 25   545 Chandi, Sehar       12 Royal City T             17.23   4 
 26   632 Garcha, Harveer     12 Universal AT             17.42   2 
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 100 Meter Dash 2 KG
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   356 Lew, Jasmine        12 Coquitlam CH             13.42   10   
  2   576 Moore, Amanda       12 South Fraser             13.86    8   
  3   474 Elliot, Kristie     12 Norwesters T             14.06    6   
  4   581 Terry, Alyssa       12 South Fraser             14.22    5   
  5   520 Snow, Cayla         12 Ocean Athlet             14.34    4   
  6   341 Lenz, Sienna        12 Chilliwack T             14.43    3   
  7   532 Lagerstrom, Kriste  12 Ridge Rocket             14.63    2   
  8   525 Tork, Alina         12 Ocean Athlet             14.73    1   
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   643 Taylor, Vaughn      12 Universal AT             13.52q  3 
  2   546 Dadson, Emmanuel    12 Royal City T             14.24q  3 
  3   617 Depaoli, Nico       12 Unattached B             14.67q  2 
  4   471 Duguid, Angus       12 Norwesters T             14.80q  1 
  5   365 Smalcel, Kevin      12 Coquitlam CH             14.86q  1 
  6   568 Bains, Gurkeet      12 South Fraser             14.88q  2 
  7   418 Chalk, Luke         12 Langley Must             15.02q  1 
  8   338 Hamilton, Rowan     12 Chilliwack T             15.37q  1 
  9   438 Klassen, Jared      12 Langley Must             15.42   2 
 10   363 Shahsavar, Amin     12 Coquitlam CH             15.44   3 
 11   570 Garcha, Gagandeep   12 South Fraser             15.45   3 
 12   610 Rachel, Dylan       12 ST Pius X School         15.82   3 
 13   360 Parmar, Rajeev      12 Coquitlam CH             15.95   2 
 14   491 Boparai, Mantaj     12 Ocean Athlet             16.23   3 
 15   403 Kloot, Jarrod       12 Kajaks Track             16.39   2 
 16   351 Klimos, Dylan       12 Coquitlam CH             17.46   2 
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   643 Taylor, Vaughn      12 Universal AT             13.25   10   
  2   546 Dadson, Emmanuel    12 Royal City T             14.00    8   
  3   617 Depaoli, Nico       12 Unattached B             14.04    6   
  4   471 Duguid, Angus       12 Norwesters T             14.40    5   
  5   365 Smalcel, Kevin      12 Coquitlam CH             14.55    4   
  6   568 Bains, Gurkeet      12 South Fraser             14.69    3   
  7   338 Hamilton, Rowan     12 Chilliwack T             15.37    2   
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   640 Nijjar, Jasneet     11 Universal AT             13.93q  4 
  2   448 Monro, Natalia      11 Langley Must             13.99q  3 
  3   447 Melnychuk, Madilyn  11 Langley Must             14.64q  3 
  4   405 Martin, Cynthia     11 Kajaks Track             14.67q  3 
  5   593 Black, Kristinn     11 ST Pius X School         15.08q  2 
  6   332 Parsakish, Anna     11 Burnaby Stri             15.09q  2 
  7   407 Mikula-Noble, Nata  11 Kajaks Track             15.10q  4 
  8   534 Stepputat, Angelie  11 Ridge Rocket             15.16q  3 
  9   450 Pickett, Karli      11 Langley Must             15.43   4 
 10   554 Lowka, Shianne      11 Royal City T             15.45   4 
 11   490 Bailey, Adelia      11 Ocean Athlet             15.53   4 
 12   557 Patry-Smith, Jenev  11 Royal City T             15.63   1 
 13   656 Motion, Emily       11 Valley Royals            15.70   3 
 14   599 Hudon, Nicole       11 ST Pius X School         15.82   4 
 15   424 Daniell, Meghan     11 Langley Must             16.02   1 
 16   535 Trudeau, Lauren     11 Ridge Rocket             16.20   2 
 17   531 Krause, Sienna      11 Ridge Rocket             16.34   1 
 18   400 Dickerson, Sejal    11 Kajaks Track             16.59   2 
 19   358 Morrison, Elisa     11 Coquitlam CH             16.78   1 
 20   392 Azote, Sydnie       11 Kajaks Track             16.81   2 
 21   605 Lee, Grace          11 ST Pius X School         17.21   2 
 22   657 Parker, Clara       11 Valley Royals            17.68   1 
 23   590 Redway-Ziola, Sola  11 Southpointe              17.76   2 
 24   466 Milutinovic, Natas  11 New West Spa             17.97   3 
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   640 Nijjar, Jasneet     11 Universal AT             13.82   10   
  2   448 Monro, Natalia      11 Langley Must             13.89    8   
  3   405 Martin, Cynthia     11 Kajaks Track             14.67    6   
  4   447 Melnychuk, Madilyn  11 Langley Must             14.69    5   
  5   593 Black, Kristinn     11 ST Pius X School         15.21    4   
  6   407 Mikula-Noble, Nata  11 Kajaks Track             15.28    3   
  7   332 Parsakish, Anna     11 Burnaby Stri             15.30    2   
  8   534 Stepputat, Angelie  11 Ridge Rocket             15.41    1   
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   623 Mensah, K-J         11 Unattached B             14.23q  1 
  2   550 Jones, Maxwell      11 Royal City T             14.40q  2 
  3   681 minott, jaheim      11 Unattached B             14.53q  1 
  4   331 Nikoloagu, Chidube  11 Burnaby Stri             14.59q  2 
  5   603 Kobza, Eryk         11 ST Pius X School         14.64q  2 
  6   539 Belcher, Jeremy     11 Royal City T             14.84q  1 
  7   495 Denman, Ryan        11 Ocean Athlet             14.96q  2 
  8   524 Steeves, Preston    11 Ocean Athlet             15.12q  1 
  9   683 Taylor-Lewis, Simi  11 Coquitlam CH             15.39   2 
 10   483 Sarana, Jasroop     11 Norwesters T             15.59   2 
 11   606 Liu, Andersen       11 ST Pius X School         15.86   1 
 12   626 Penson-Mc Coy, Jes  11 South Fraser             16.01   1 
 13   600 Hussey, Brayden     11 ST Pius X School         16.26   2 
 14   562 Slotman, Noah       11 Royal City T             16.28   1 
 15   369 Tjernagel, James    11 Coquitlam CH             16.80   2 
 16   482 Riddell, Sam        11 Norwesters T             17.95   1 
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   681 minott, jaheim      11 Unattached B             14.12   10   
  2   623 Mensah, K-J         11 Unattached B             14.13    8   
  3   331 Nikoloagu, Chidube  11 Burnaby Stri             14.28    6   
  4   550 Jones, Maxwell      11 Royal City T             14.29    5   
  5   539 Belcher, Jeremy     11 Royal City T             14.65    4   
  6   603 Kobza, Eryk         11 ST Pius X School         14.74    3   
  7   495 Denman, Ryan        11 Ocean Athlet             14.88    2   
  8   524 Steeves, Preston    11 Ocean Athlet             15.32    1   
 
Event 13  Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   388 Obioha, Chisom      10 Golden Ears              15.32q  3 
  2   497 Deslauriers, Katie  10 Ocean Athlet             15.35q  2 
  3   551 Lauener, Megan      10 Royal City T             15.41q  2 
  4   540 Bernier, Anaiyah    10 Royal City T             15.41q  3 
  5   329 Liang, Rachael      10 Burnaby Stri             15.56q  1 
  6   340 Lenz, Marin         10 Chilliwack T             15.84q  3 
  7   328 Hojabrpour, Ariana  10 Burnaby Stri             16.00q  3 
  8   547 Dadson, Michelle    10 Royal City T             16.00q  1 
  9   511 Peters, Angela      10 Ocean Athlet             16.03   3 
 10   528 Zielinski, Sophia   10 Ocean Athlet             16.09   2 
 11   385 Huston, Emma K.     10 Golden Ears              16.25   1 
 12   480 Rastad, Julia       10 Norwesters T             16.26   1 
 13   667 Lewis, Kendra       10 Vancouver OL             16.50   1 
 14   451 Ronse, Dominique    10 Langley Must             16.61   3 
 15   543 Celle, Emma         10 Royal City T             16.92   1 
 16   413 Bennik, Tenesae     10 Langley Must             17.23   1 
 17   415 Bush, Elle          10 Langley Must             17.33   2 
 18   552 Leung, Jessica      10 Royal City T             17.52   3 
 19   677 Van Ryswyk, Olivia  10 South Fraser             17.69   2 
 20   384 Hennessey, Sydney   10 Golden Ears              18.32   2 
 
Event 13  Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   388 Obioha, Chisom      10 Golden Ears              15.03   10   
  2   551 Lauener, Megan      10 Royal City T             15.15    8   
  3   497 Deslauriers, Katie  10 Ocean Athlet             15.26    6   
  4   329 Liang, Rachael      10 Burnaby Stri             15.56    5   
  5   540 Bernier, Anaiyah    10 Royal City T             15.72    4   
  6   340 Lenz, Marin         10 Chilliwack T             15.78    3   
  7   328 Hojabrpour, Ariana  10 Burnaby Stri             15.97    2   
  8   547 Dadson, Michelle    10 Royal City T             16.34    1   
 
Event 14  Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   609 O'Flynn, Micheal    10 ST Pius X School         15.19q  1 
  2   378 Aron, Nicholas      10 Golden Ears              15.33q  1 
  3   585 Gan, Christopher    10 Southpointe              15.37q  1 
  4   598 Hair, Ian           10 ST Pius X School         15.43q  2 
  5   668 Lewis, Rowan        10 Vancouver OL             15.56q  3 
  6   621 Luccock, Brendan    10 Unattached B             15.67q  2 
  7   426 Diaba, Kekelli      10 Langley Must             15.73q  1 
  8   472 Duguid, Cameron     10 Norwesters T             16.39q  2 
  9   486 Tonner, Evan        10 Norwesters T             16.48   2 
 10   575 McKay, Fraser       10 South Fraser             16.73   3 
 11   676 Rees-Wiedemann, Ev     ST George                17.21   1 
 12   348 Jelenici, Adrian    10 Coquitlam CH             17.39   3 
 13   353 Klimos, Tyler       10 Coquitlam CH             17.53   3 
 14   588 Harris, Aidan       10 Southpointe              17.59   1 
 15   654 MacKenzie, Kai      10 Valley Royals            17.82   1 
 16   352 Klimos, Nicolas     10 Coquitlam CH             18.47   2 
 17   492 D'Souza, Mason      10 Ocean Athlet             18.91   3 
 
Event 14  Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   609 O'Flynn, Micheal    10 ST Pius X School         15.03   10   
  2   668 Lewis, Rowan        10 Vancouver OL             15.15    8   
  3   585 Gan, Christopher    10 Southpointe              15.23    6   
  4   621 Luccock, Brendan    10 Unattached B             15.49    5   
  5   426 Diaba, Kekelli      10 Langley Must             15.66    4   
  6   598 Hair, Ian           10 ST Pius X School         15.85    3   
  7   472 Duguid, Cameron     10 Norwesters T             16.55    2   
 --   378 Aron, Nicholas      10 Golden Ears                 DQ   FALSE START
 
Event 15  Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   399 Cathcart, Anna       9 Kajaks Track             16.40q  2 
  2   674 Maichin, Madison     9 I C Delta                16.54q  1 
  3   602 Jarvis, Lexi         9 ST Pius X School         16.60q  1 
  4   439 Klassen, Mireya      9 Langley Must             16.61q  2 
  5   679 chhun, janelle       9 Unattached B             16.64q  1 
  6   659 Takhar, Anoop        9 Valley Royals            17.39q  2 
  7   560 Sidhu, Alysha        9 Royal City T             17.93q  2 
  8   527 Zielinski, Isabell   9 Ocean Athlet             18.63q  1 
  9   434 Hagyard, Natalie     9 Langley Must             18.73   1 
 10   563 Storms, Riley        9 Royal City T             19.30   2 
 
Event 15  Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   439 Klassen, Mireya      9 Langley Must             16.15   10   
  2   399 Cathcart, Anna       9 Kajaks Track             16.18    8   
  3   679 chhun, janelle       9 Unattached B             16.21    6   
  4   674 Maichin, Madison     9 I C Delta                16.22    5   
  5   602 Jarvis, Lexi         9 ST Pius X School         16.44    4   
  6   659 Takhar, Anoop        9 Valley Royals            16.79    3   
  7   527 Zielinski, Isabell   9 Ocean Athlet             18.74    2   
 
Event 16  Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   517 Sidhu, Harjoven      9 Ocean Athlet             16.11q  3 
  2   364 Slaymaker, Cameron   9 Coquitlam CH             16.25q  1 
  3   461 Khela, Gurveer Sin   9 New West Spa             16.27q  3 
  4   522 Steeves, Brady       9 Ocean Athlet             16.29q  1 
  5   660 Wakelyn, Maguire     9 Valley Royals            16.51q  2 
  6   339 Lenz, Brandt         9 Chilliwack T             16.59q  3 
  7   680 monott, javon        9 Unattached B             16.79q  1 
  8   398 Cantarella, Ignazi   9 Kajaks Track             16.81q  3 
  9   635 Gill, Robin          9 Universal AT             17.17   1 
 10   391 Wadhwani, Jacob      9 Golden Ears              17.37   2 
 11   500 Groleau, Cameron     9 Ocean Athlet             17.55   3 
 12   608 Mozell, Drew         9 ST Pius X School         17.72   1 
 13   644 Thind, Akash         9 Universal AT             17.72   2 
 14   633 Gill, Gurbir         9 Universal AT             18.09   2 
 15   556 Patry-Smith, David   9 Royal City T             18.14   2 
 16   594 Black, Ryan          9 ST Pius X School         18.28   1 
 17   601 Hussey, Camden       9 ST Pius X School         18.53   3 
 18   604 Krohman, Justin      9 ST Pius X School         18.71   1 
 19   573 Lamba, Harshvir      9 South Fraser             18.73   2 
 20   509 Ostrinski, Cole      9 Ocean Athlet             20.13   3 
 
Event 16  Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   517 Sidhu, Harjoven      9 Ocean Athlet             15.91   10   
  2   461 Khela, Gurveer Sin   9 New West Spa             15.92    8   
  3   364 Slaymaker, Cameron   9 Coquitlam CH             15.99    6   
  4   522 Steeves, Brady       9 Ocean Athlet             16.23    5   
  5   660 Wakelyn, Maguire     9 Valley Royals            16.32    4   
  6   680 monott, javon        9 Unattached B             16.51    3   
  7   398 Cantarella, Ignazi   9 Kajaks Track             16.57    2   
  8   339 Lenz, Brandt         9 Chilliwack T             16.58    1   
 
Event 28  Girls 12 Year Olds 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   341 Lenz, Sienna        12 Chilliwack T             47.32   2  10   
  2   649 Calverley, Josephi  12 Valley Royals            50.32   1   8   
  3   356 Lew, Jasmine        12 Coquitlam CH             50.97   1   6   
  4   582 Trudeau, Hannah     12 South Fraser             51.67   2   5   
  5   455 Weltzin, Kayla      12 Langley Must             52.41   1   4   
  6   420 Chandra, Lauren     12 Langley Must             52.45   2   3   
  7   446 Melhus, Chelsea     12 Langley Must             54.26   1   2   
  8   627 Robichaud, Alexa    12 Unattached B             54.55   1   1   
  9   335 Gagon-Bounaix, Aiy  12 Chilliwack T             55.45   2 
 
Event 29  Boys 12 Year Olds 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   643 Taylor, Vaughn      12 Universal AT             42.56   2  10   
  2   373 Filafilo, Josh      12 Elite Track              46.06   2   8   
  3   546 Dadson, Emmanuel    12 Royal City T             46.49   2   6   
  4   617 Depaoli, Nico       12 Unattached B             47.07   2   5   
  5   658 Roy, Mackenzie      12 Valley Royals            47.14   1   4   
  6   458 Djunga, Martin      12 New West Spa             47.84   2   3   
  7   418 Chalk, Luke         12 Langley Must             48.10   1   2   
  8   338 Hamilton, Rowan     12 Chilliwack T             48.58   2   1   
  9   374 Mitrovic, Dusan     12 Elite Track              49.25   1 
 10   360 Parmar, Rajeev      12 Coquitlam CH             51.50   1 
 11   570 Garcha, Gagandeep   12 South Fraser             51.61   1 
 12   610 Rachel, Dylan       12 ST Pius X School         53.49   2 
 13   508 Ostrinski, Carson   12 Ocean Athlet             58.80   1 
 
Event 32  Girls 13 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Kajaks Track & Field Club  'A'                        55.57   10   
     1) 409 Toney, Camryn 13            2) 395 Brodie, Bailey 13          
     3) 404 Lam, Georgia 13             4) 411 Ylo, Catherine 13          
  2 Norwesters Track & Field  'A'                         55.97    8   
  3 Royal City Track & Field  'A'                         59.36    6   
  4 Ocean Athletics  'A'                                1:01.84    5   
 
Event 33  Boys 13 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                  56.52   10   
  2 Norwesters Track & Field  'A'                         58.24    8   
  3 South Fraser Track & Fiel  'A'                      1:00.82    6   
 
Event 34  Girls 11 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Royal City Track & Field  'A'                       1:02.15   10   
  2 Kajaks Track & Field Club  'A'                      1:03.00    8   
     1) 407 Mikula-Noble, Nataysia 11   2) 405 Martin, Cynthia 11         
     3) 400 Dickerson, Sejal 11         4) 392 Azote, Sydnie 11           
  3 Ocean Athletics  'A'                                1:04.26    6   
  4 Valley Royals Track Club  'A'                       1:07.63    5   
     1) 652 Haw, Emily 11               2) 648 Bishop, Regan 11           
     3) 657 Parker, Clara 11            4) 656 Motion, Emily 11           
 
Event 35  Boys 11 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Royal City Track & Field  'A'                       1:00.63   10   
  2 Ocean Athletics  'A'                                1:07.45    8    RAN OUT OF LANE
  3 South Fraser Track & Fiel  'A'                      1:08.80    6   
 
Event 36  Girls 10 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Royal City Track & Field  'A'                       1:07.03   10   
 
Event 39  Boys 9 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Universal Athletics Club  'A'                       1:09.66   10   
 
Event 40  Girls 12 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   354 Krieser, Jade       12 Coquitlam CH           2:39.29   10   
  2   427 Dieterich, Makenna  12 Langley Must           2:42.57    8   
  3   581 Terry, Alyssa       12 South Fraser           2:43.61    6   
  4   645 Vlahovic, Katarina  12 Universal AT           2:49.92    5   
  5   565 Vanee, Grace        12 Royal City T           2:51.15    4   
  6   420 Chandra, Lauren     12 Langley Must           2:56.92    3   
  7   537 Bates, Brianna      12 Royal City T           2:58.51    2   
  8   408 Nimchuk, Julia      12 Kajaks Track           3:01.67    1   
  9   473 Duynstee, Nadia     12 Norwesters T           3:15.41  
 
Event 41  Boys 12 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   643 Taylor, Vaughn      12 Universal AT           2:24.00   10   
  2   638 Mainella, Mikael.   12 Universal AT           2:35.43    8   
  3   641 Perriard, Joel      12 Universal AT           2:36.81    6   
  4   489 Zurkovic, Nicholas  12 Norwesters T           2:40.02    5   
  5   349 Jelenici, Daniel    12 Coquitlam CH           2:40.89    4   
  6   431 Foster, Ethan       12 Langley Must           2:41.41    3   
  7   360 Parmar, Rajeev      12 Coquitlam CH           2:41.66    2   
  8   568 Bains, Gurkeet      12 South Fraser           2:44.27    1   
  9   546 Dadson, Emmanuel    12 Royal City T           3:00.75  
 
Event 48  Girls 11 Year Olds 600 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   505 Milic, Hannah       11 Ocean Athlet           1:58.17   10   
  2   630 Basra, Snehpreet    11 Universal AT           1:59.37    8   
  3   441 Leighton, Kalea     11 Langley Must           2:05.09    6   
  4   417 Chalk, Grace        11 Langley Must           2:07.43    5   
  5   557 Patry-Smith, Jenev  11 Royal City T           2:07.96    4   
  6   554 Lowka, Shianne      11 Royal City T           2:12.38    3   
  7   490 Bailey, Adelia      11 Ocean Athlet           2:12.94    2   
  8   424 Daniell, Meghan     11 Langley Must           2:14.90    1   
 
Event 49  Boys 11 Year Olds 600 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   331 Nikoloagu, Chidube  11 Burnaby Stri           1:55.41   10   
  2   663 Blakely, Liam       11 Vancouver OL           1:57.21    8   
  3   375 Phung, Matthew      11 Elite Track            1:57.68    6   
  4   343 Muir, Zach          11 Chilliwack T           1:58.60    5   
  5   549 Jensen, Ryan        11 Royal City T           1:59.21    4   
  6   539 Belcher, Jeremy     11 Royal City T           2:02.08    3   
  7   495 Denman, Ryan        11 Ocean Athlet           2:04.65    2   
 
Event 50  Girls 10 Year Olds 600 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   667 Lewis, Kendra       10 Vancouver OL           1:59.67   10   
  2   551 Lauener, Megan      10 Royal City T           1:59.91    8   
  3   497 Deslauriers, Katie  10 Ocean Athlet           2:01.84    6   
  4   502 Kobylanski, Maya    10 Ocean Athlet           2:02.30    5   
  5   381 Haintz, Marquesis   10 Golden Ears            2:04.40    4   
  6   488 Zurkovic, Mia       10 Norwesters T           2:06.89    3   
  7   697 Naude, Kristin      10 Powell River           2:07.80    2   
  8   385 Huston, Emma K.     10 Golden Ears            2:08.07    1   
  9   413 Bennik, Tenesae     10 Langley Must           2:09.33  
 
Event 51  Boys 10 Year Olds 600 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   378 Aron, Nicholas      10 Golden Ears            1:52.39   10   
  2   506 Muncey-Buckley, Br  10 Ocean Athlet           1:52.40    8   
  3   621 Luccock, Brendan    10 Unattached B           2:06.06    6   
  4   555 Muttersbach, Hamis  10 Royal City T           2:12.20    5   
  5   423 Cooper, Lucas       10 Langley Must           2:14.59    4   
  6   347 Contreras, Nichola  10 Coquitlam CH           2:16.41    3   
  7   575 McKay, Fraser       10 South Fraser           2:17.41    2   
  8   348 Jelenici, Adrian    10 Coquitlam CH           2:18.90    1   
  9   588 Harris, Aidan       10 Southpointe            2:19.74  
 10   352 Klimos, Nicolas     10 Coquitlam CH           2:25.09  
 11   355 Kristiansen, Trevo  10 Coquitlam CH           2:25.16  
 12   350 Kent, Connor        10 Coquitlam CH           2:26.97  
 
Event 52  Girls 9 Year Olds 600 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   439 Klassen, Mireya      9 Langley Must           2:07.59   10   
  2   655 McAuley, Olivia      9 Valley Royals          2:24.99    8   
  3   560 Sidhu, Alysha        9 Royal City T           2:25.71    6   
  4   637 Mainella, Estella.   9 Universal AT           2:26.47    5   
  5   563 Storms, Riley        9 Royal City T           2:30.01    4   
  6   477 Leone, Chiara        9 Norwesters T           2:41.94    3   
 
Event 53  Boys 9 Year Olds 600 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   512 Pinto, Owen          9 Ocean Athlet           2:06.42   10   
  2   391 Wadhwani, Jacob      9 Golden Ears            2:07.88    8   
  3   660 Wakelyn, Maguire     9 Valley Royals          2:09.82    6   
  4   500 Groleau, Cameron     9 Ocean Athlet           2:17.63    5   
  5   633 Gill, Gurbir         9 Universal AT           2:19.76    4   
  6   517 Sidhu, Harjoven      9 Ocean Athlet           2:20.75    3   
  7   556 Patry-Smith, David   9 Royal City T           2:22.18    2   
  8   533 Nelson, Sam          9 Ridge Rocket           2:24.42    1   
 
Event 54  Girls 11 Year Olds 60 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   640 Nijjar, Jasneet     11 Universal AT              8.82q  1 
  2   448 Monro, Natalia      11 Langley Must              8.84q  2 
  3   447 Melnychuk, Madilyn  11 Langley Must              9.26q  2 
  4   407 Mikula-Noble, Nata  11 Kajaks Track              9.34q  2 
  5   450 Pickett, Karli      11 Langley Must              9.53q  1 
  6   342 MC Callum, Jesula   11 Chilliwack T              9.56q  2 
  7   490 Bailey, Adelia      11 Ocean Athlet              9.86q  2 
  8   559 Scott, Amanda       11 Royal City T              9.87q  1 
  9   366 Smigelski, Natasha  11 Coquitlam CH              9.90   1 
 10   456 White, Emily        11 Langley Must             10.02   2 
 11   400 Dickerson, Sejal    11 Kajaks Track             10.09   1 
 12   531 Krause, Sienna      11 Ridge Rocket             10.15   1 
 13   469 Camazzola, Mia      11 Norwesters T             10.27   2 
 14   392 Azote, Sydnie       11 Kajaks Track             10.36   1 
 
Event 54  Girls 11 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   448 Monro, Natalia      11 Langley Must              8.72   10   
  2   640 Nijjar, Jasneet     11 Universal AT              8.85    8   
  3   407 Mikula-Noble, Nata  11 Kajaks Track              9.36    6   
  4   447 Melnychuk, Madilyn  11 Langley Must              9.46    5   
  5   450 Pickett, Karli      11 Langley Must              9.79    4   
  6   342 MC Callum, Jesula   11 Chilliwack T              9.83    3   
  7   490 Bailey, Adelia      11 Ocean Athlet              9.88    2   
  8   559 Scott, Amanda       11 Royal City T             10.02    1   
 
Event 55  Boys 11 Year Olds 60 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   661 Wakelyn, Parker     11 Valley Royals             9.02q  2 
  2   623 Mensah, K-J         11 Unattached B              9.04q  1 
  3   550 Jones, Maxwell      11 Royal City T              9.07q  2 
  4   539 Belcher, Jeremy     11 Royal City T              9.26q  1 
  5   331 Nikoloagu, Chidube  11 Burnaby Stri              9.27q  1 
  6   626 Penson-Mc Coy, Jes  11 South Fraser              9.74q  2 
  7   549 Jensen, Ryan        11 Royal City T              9.78q  2 
  8   346 Chong, Jarrett      11 Coquitlam CH              9.86q  2 
  9   369 Tjernagel, James    11 Coquitlam CH             10.35   2 
 10   526 Watkins, Cole       11 Ocean Athlet             10.47   1 
 11   482 Riddell, Sam        11 Norwesters T             10.85   1 
 
Event 55  Boys 11 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   550 Jones, Maxwell      11 Royal City T              8.87   10   
  2   661 Wakelyn, Parker     11 Valley Royals             8.93    8   
  3   623 Mensah, K-J         11 Unattached B              8.95    6   
  4   331 Nikoloagu, Chidube  11 Burnaby Stri              9.02    5   
  5   539 Belcher, Jeremy     11 Royal City T              9.39    4   
  6   549 Jensen, Ryan        11 Royal City T              9.43    3   
  7   626 Penson-Mc Coy, Jes  11 South Fraser              9.70    2   
  8   346 Chong, Jarrett      11 Coquitlam CH              9.83    1   
 
Event 56  Girls 10 Year Olds 60 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   540 Bernier, Anaiyah    10 Royal City T              9.47q  2 
  2   551 Lauener, Megan      10 Royal City T              9.57q  2 
  3   329 Liang, Rachael      10 Burnaby Stri              9.61q  2 
  4   497 Deslauriers, Katie  10 Ocean Athlet              9.74q  1 
  5   547 Dadson, Michelle    10 Royal City T              9.75q  2 
  6   435 Harrison, Holly     10 Langley Must             10.02q  2 
  7   328 Hojabrpour, Ariana  10 Burnaby Stri             10.05q  1 
  8   511 Peters, Angela      10 Ocean Athlet             10.21q  1 
  9   528 Zielinski, Sophia   10 Ocean Athlet             10.28   1 
 10   451 Ronse, Dominique    10 Langley Must             10.29   1 
 11   543 Celle, Emma         10 Royal City T             10.33   1 
 12   488 Zurkovic, Mia       10 Norwesters T             10.69   2 
 13   337 Hallier, Katrina    10 Chilliwack T             10.74   1 
 
Event 56  Girls 10 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   551 Lauener, Megan      10 Royal City T              9.41   10   
  2   540 Bernier, Anaiyah    10 Royal City T              9.48    8   
  3   329 Liang, Rachael      10 Burnaby Stri              9.55    6   
  4   497 Deslauriers, Katie  10 Ocean Athlet              9.59    5   
  5   547 Dadson, Michelle    10 Royal City T              9.77    4   
  6   435 Harrison, Holly     10 Langley Must              9.84    3   
  7   328 Hojabrpour, Ariana  10 Burnaby Stri              9.86    2   
  8   511 Peters, Angela      10 Ocean Athlet              9.95    1   
 
Event 57  Boys 10 Year Olds 60 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   506 Muncey-Buckley, Br  10 Ocean Athlet              9.37q  3 
  2   609 O'Flynn, Micheal    10 ST Pius X School          9.49q  3 
  3   598 Hair, Ian           10 ST Pius X School          9.65q  2 
  4   585 Gan, Christopher    10 Southpointe               9.68q  2 
  5   378 Aron, Nicholas      10 Golden Ears               9.82q  1 
  6   668 Lewis, Rowan        10 Vancouver OL              9.84q  2 
  7   425 Demian, Nathan      10 Langley Must              9.89q  1 
  8   621 Luccock, Brendan    10 Unattached B              9.96q  1 
  9   423 Cooper, Lucas       10 Langley Must              9.99   3 
 10   347 Contreras, Nichola  10 Coquitlam CH             10.03   1 
 11   426 Diaba, Kekelli      10 Langley Must             10.13   2 
 12   472 Duguid, Cameron     10 Norwesters T             10.39   3 
 13   397 Campbell, Matthias  10 Kajaks Track             10.55   2 
 14   555 Muttersbach, Hamis  10 Royal City T             10.71   2 
 15   676 Rees-Wiedemann, Ev     ST George                10.73   1 
 16   575 McKay, Fraser       10 South Fraser             10.76   3 
 17   353 Klimos, Tyler       10 Coquitlam CH             10.94   3 
 18   538 Baxter, Michael     10 Royal City T             10.94   2 
 19   348 Jelenici, Adrian    10 Coquitlam CH             10.99   1 
 20   352 Klimos, Nicolas     10 Coquitlam CH             11.21   1 
 
Event 57  Boys 10 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   506 Muncey-Buckley, Br  10 Ocean Athlet              9.13   10   
  2   668 Lewis, Rowan        10 Vancouver OL              9.32    8   
  3   609 O'Flynn, Micheal    10 ST Pius X School          9.38    6   
  4   585 Gan, Christopher    10 Southpointe               9.47    5   
  5   598 Hair, Ian           10 ST Pius X School          9.53    4   
  6   378 Aron, Nicholas      10 Golden Ears               9.62    3   
  7   621 Luccock, Brendan    10 Unattached B              9.70    2   
  8   425 Demian, Nathan      10 Langley Must              9.85    1   
 
Event 58  Girls 9 Year Olds 60 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   399 Cathcart, Anna       9 Kajaks Track             10.29q  1 
  2   679 chhun, janelle       9 Unattached B             10.30q  1 
  3   439 Klassen, Mireya      9 Langley Must             10.40q  1 
  4   372 Chasib, Nirmeen      9 Elite Track              11.12q  2 
  5   560 Sidhu, Alysha        9 Royal City T             11.14q  1 
  6   527 Zielinski, Isabell   9 Ocean Athlet             11.37q  2 
  7   477 Leone, Chiara        9 Norwesters T             11.61q  1 
  8   563 Storms, Riley        9 Royal City T             11.78q  2 
 --   415 Bush, Elle          10 Langley Must            X10.45   2 
 
Event 58  Girls 9 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   399 Cathcart, Anna       9 Kajaks Track             10.29   10   
  2   679 chhun, janelle       9 Unattached B             10.33    8   
  3   372 Chasib, Nirmeen      9 Elite Track              11.04    6   
  4   560 Sidhu, Alysha        9 Royal City T             11.26    5   
  5   527 Zielinski, Isabell   9 Ocean Athlet             11.27    4   
 
Event 59  Boys 9 Year Olds 60 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   461 Khela, Gurveer Sin   9 New West Spa             10.03q  2 
  2   533 Nelson, Sam          9 Ridge Rocket             10.25q  2 
  3   660 Wakelyn, Maguire     9 Valley Royals            10.28q  2 
  4   517 Sidhu, Harjoven      9 Ocean Athlet             10.29q  1 
  5   635 Gill, Robin          9 Universal AT             10.34q  2 
  6   680 monott, javon        9 Unattached B             10.35q  2 
  7   500 Groleau, Cameron     9 Ocean Athlet             10.44q  1 
  8   644 Thind, Akash         9 Universal AT             10.83q  2 
  9   633 Gill, Gurbir         9 Universal AT             11.25   1 
 10   573 Lamba, Harshvir      9 South Fraser             11.28   2 
 11   493 Dardano, Nathanael   9 Ocean Athlet             11.30   2 
 12   556 Patry-Smith, David   9 Royal City T             11.34   1 
 13   459 Hughes, James        9 New West Spa             11.96   1 
 14   530 Kraus, Evan          9 Ridge Rocket             12.28   1 
 15   410 Walker, Jody         9 Kajaks Track             12.37   1 
 
Event 59  Boys 9 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   517 Sidhu, Harjoven      9 Ocean Athlet              9.92   10   
  2   533 Nelson, Sam          9 Ridge Rocket              9.95    8   
  3   461 Khela, Gurveer Sin   9 New West Spa              9.98    6   
  4   680 monott, javon        9 Unattached B             10.10    5   
  5   660 Wakelyn, Maguire     9 Valley Royals            10.17    4   
  6   500 Groleau, Cameron     9 Ocean Athlet             10.33    3   
  7   635 Gill, Robin          9 Universal AT             10.42    2   
 
Event 60  Girls 12 Year Olds 200 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   356 Lew, Jasmine        12 Coquitlam CH             28.70q  3 
  2   576 Moore, Amanda       12 South Fraser             29.48q  3 
  3   474 Elliot, Kristie     12 Norwesters T             29.70q  1 
  4   520 Snow, Cayla         12 Ocean Athlet             30.42q  1 
  5   467 Strome, Devin       12 New West Spa             30.58q  2 
  6   581 Terry, Alyssa       12 South Fraser             30.72q  2 
  7   532 Lagerstrom, Kriste  12 Ridge Rocket             31.05q  2 
  8   357 Morokhovich, Anika  12 Coquitlam CH             32.22q  1 
  9   582 Trudeau, Hannah     12 South Fraser             32.65   3 
 10   627 Robichaud, Alexa    12 Unattached B             32.91   1 
 11   476 Jung, Cindy         12 Norwesters T             33.22   2 
 12   327 Jacks, Delani       12 Burnaby Stri             33.33   1 
 13   453 Urban, Jessica      12 Langley Must             34.30   3 
 14   420 Chandra, Lauren     12 Langley Must             34.71   2 
 15   361 Parra, Yasmine      12 Coquitlam CH             35.60   3 
 16   473 Duynstee, Nadia     12 Norwesters T             35.64   1 
 
Event 60  Girls 12 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   356 Lew, Jasmine        12 Coquitlam CH             28.96   10   
  2   474 Elliot, Kristie     12 Norwesters T             29.49    8   
  3   576 Moore, Amanda       12 South Fraser             29.50    6   
  4   520 Snow, Cayla         12 Ocean Athlet             29.69    5   
  5   581 Terry, Alyssa       12 South Fraser             30.78    4   
  6   532 Lagerstrom, Kriste  12 Ridge Rocket             31.07    3   
  7   357 Morokhovich, Anika  12 Coquitlam CH             32.53    2   
 
Event 61  Boys 12 Year Olds 200 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   643 Taylor, Vaughn      12 Universal AT             27.48q  1 
  2   693 Higashitani, Nicol  12 Unattached B             28.53q  2 
  3   373 Filafilo, Josh      12 Elite Track              29.15q  2 
  4   617 Depaoli, Nico       12 Unattached B             29.44q  3 
  5   546 Dadson, Emmanuel    12 Royal City T             29.56q  3 
  6   658 Roy, Mackenzie      12 Valley Royals            29.70q  2 
  7   471 Duguid, Angus       12 Norwesters T             30.07q  2 
  8   568 Bains, Gurkeet      12 South Fraser             30.65q  2 
  9   374 Mitrovic, Dusan     12 Elite Track              30.86   1 
 10   489 Zurkovic, Nicholas  12 Norwesters T             31.65   2 
 11   363 Shahsavar, Amin     12 Coquitlam CH             32.00   1 
 12   570 Garcha, Gagandeep   12 South Fraser             32.33   1 
 13   403 Kloot, Jarrod       12 Kajaks Track             34.69   1 
 14   508 Ostrinski, Carson   12 Ocean Athlet             36.14   1 
 15   351 Klimos, Dylan       12 Coquitlam CH             36.50   3 
 
Event 61  Boys 12 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   643 Taylor, Vaughn      12 Universal AT             27.39   10   
  2   693 Higashitani, Nicol  12 Unattached B             28.77    8   
  3   373 Filafilo, Josh      12 Elite Track              29.13    6   
  4   658 Roy, Mackenzie      12 Valley Royals            29.68    5   
  5   617 Depaoli, Nico       12 Unattached B             29.68    4   
  6   546 Dadson, Emmanuel    12 Royal City T             30.46    3   
  7   568 Bains, Gurkeet      12 South Fraser             30.97    2   
  8   471 Duguid, Angus       12 Norwesters T             31.02    1   
 
Event 63  Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   640 Nijjar, Jasneet     11 Universal AT             29.16q  3 
  2   448 Monro, Natalia      11 Langley Must             31.22q  2 
  3   447 Melnychuk, Madilyn  11 Langley Must             31.41q  2 
  4   534 Stepputat, Angelie  11 Ridge Rocket             31.81q  3 
  5   407 Mikula-Noble, Nata  11 Kajaks Track             31.83q  1 
  6   332 Parsakish, Anna     11 Burnaby Stri             32.19q  2 
  7   422 Chmelyk, Jadia      11 Langley Must             32.39q  1 
  8   342 MC Callum, Jesula   11 Chilliwack T             32.52q  3 
  9   366 Smigelski, Natasha  11 Coquitlam CH             32.79   3 
 10   450 Pickett, Karli      11 Langley Must             33.36   3 
 11   557 Patry-Smith, Jenev  11 Royal City T             33.66   1 
 12   490 Bailey, Adelia      11 Ocean Athlet             33.88   3 
 13   554 Lowka, Shianne      11 Royal City T             34.08   1 
 14   559 Scott, Amanda       11 Royal City T             34.09   3 
 15   424 Daniell, Meghan     11 Langley Must             34.35   2 
 16   456 White, Emily        11 Langley Must             34.71   1 
 17   441 Leighton, Kalea     11 Langley Must             34.75   1 
 18   417 Chalk, Grace        11 Langley Must             35.00   2 
 19   400 Dickerson, Sejal    11 Kajaks Track             35.15   2 
 20   469 Camazzola, Mia      11 Norwesters T             35.74   1 
 21   590 Redway-Ziola, Sola  11 Southpointe              38.98   1 
 
Event 63  Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   640 Nijjar, Jasneet     11 Universal AT             28.60   10   
  2   448 Monro, Natalia      11 Langley Must             29.62    8   
  3   447 Melnychuk, Madilyn  11 Langley Must             31.14    6   
  4   534 Stepputat, Angelie  11 Ridge Rocket             31.31    5   
  5   407 Mikula-Noble, Nata  11 Kajaks Track             31.35    4   
  6   332 Parsakish, Anna     11 Burnaby Stri             31.72    3   
  7   422 Chmelyk, Jadia      11 Langley Must             32.50    2   
  8   342 MC Callum, Jesula   11 Chilliwack T             33.65    1   
 
Event 64  Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   661 Wakelyn, Parker     11 Valley Royals            30.09q  2 
  2   623 Mensah, K-J         11 Unattached B             30.25q  1 
  3   550 Jones, Maxwell      11 Royal City T             31.03q  2 
  4   681 minott, jaheim      11 Unattached B             31.49q  1 
  5   495 Denman, Ryan        11 Ocean Athlet             31.69q  1 
  6   539 Belcher, Jeremy     11 Royal City T             32.22q  1 
  7   375 Phung, Matthew      11 Elite Track              32.23q  2 
  8   683 Taylor-Lewis, Simi  11 Coquitlam CH             32.33q  1 
  9   346 Chong, Jarrett      11 Coquitlam CH             33.77   1 
 10   526 Watkins, Cole       11 Ocean Athlet             33.94   2 
 11   482 Riddell, Sam        11 Norwesters T             38.46   1 
 
Event 64  Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   681 minott, jaheim      11 Unattached B             30.09   10   
  2   661 Wakelyn, Parker     11 Valley Royals            30.35    8   
  3   623 Mensah, K-J         11 Unattached B             30.59    6   
  4   550 Jones, Maxwell      11 Royal City T             30.98    5   
  5   495 Denman, Ryan        11 Ocean Athlet             31.08    4   
  6   375 Phung, Matthew      11 Elite Track              32.08    3   
  7   539 Belcher, Jeremy     11 Royal City T             32.25    2   
  8   683 Taylor-Lewis, Simi  11 Coquitlam CH             33.52    1   
 
Event 65  Girls 13 Year Olds 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                1:59.99   10   
  2 Norwesters Track & Field  'A'                       2:00.34    8   
 
Event 66  Boys 13 Year Olds 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                2:06.14   10   
  2 South Fraser Track & Fiel  'A'                      2:08.31    8   
 
Event 67  Girls 11 Year Olds 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Royal City Track & Field  'A'                       2:17.19   10   
  2 Royal City Track & Field  'B'                       2:34.97    8   
 
Event 68  Boys 11 Year Olds 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Royal City Track & Field  'A'                       2:16.40   10   
 
Event 69  Girls 13 Year Olds High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   553 Lowka, Brianne      13 Royal City T             1.40m   10   
  2   432 Gillespie, Carolin  13 Langley Must            J1.40m    8   
  3   690 MACGREGOR, Gabriel  13 Valley Royals           J1.40m    6   
  4   475 Goodwin, Anna       13 Norwesters T             1.35m    5   
  5   479 Rastad, Emma        13 Norwesters T            J1.35m    4   
  6   452 Trummler, Rachel    13 Langley Must             1.30m    3   
  7   370 Tyndall, Hana       13 Coquitlam CH            J1.30m    2   
  8   386 Huston, Madelyn     13 Golden Ears              1.25m    1   
  9   566 Vanee, Lauren       13 Royal City T             1.20m  
  9   421 Cheung, Lauryn      13 Langley Must             1.20m  
  9   419 Champoux, Megan     13 Langley Must             1.20m  
  9   607 MAC Donald, Claire  13 ST Pius X School         1.20m  
 
Event 70  Boys 12 Year Olds High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   471 Duguid, Angus       12 Norwesters T             1.30m   10   
  2   418 Chalk, Luke         12 Langley Must             1.25m    8   
  3   363 Shahsavar, Amin     12 Coquitlam CH            J1.25m    6   
  4   338 Hamilton, Rowan     12 Chilliwack T            J1.25m    5   
  5   431 Foster, Ethan       12 Langley Must             1.20m    4   
  6   546 Dadson, Emmanuel    12 Royal City T             1.15m    2.50
  6   438 Klassen, Jared      12 Langley Must             1.15m    2.50
  8   610 Rachel, Dylan       12 ST Pius X School        J1.15m    1   
 
Event 71  Girls 11 Year Olds High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   554 Lowka, Shianne      11 Royal City T             1.20m   10   
  2   332 Parsakish, Anna     11 Burnaby Stri             1.15m    8   
  3   456 White, Emily        11 Langley Must             1.10m    5   
  3   450 Pickett, Karli      11 Langley Must             1.10m    5   
  3   557 Patry-Smith, Jenev  11 Royal City T             1.10m    5   
  6   505 Milic, Hannah       11 Ocean Athlet            J1.10m    3   
  7   490 Bailey, Adelia      11 Ocean Athlet             1.05m    2   
  8   424 Daniell, Meghan     11 Langley Must            J1.05m    1   
  9   342 MC Callum, Jesula   11 Chilliwack T            J1.05m  
 10   531 Krause, Sienna      11 Ridge Rocket            J1.05m  
 11   469 Camazzola, Mia      11 Norwesters T             1.00m  
 
Event 72  Boys 11 Year Olds High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   603 Kobza, Eryk         11 ST Pius X School         1.30m   10   
  2   661 Wakelyn, Parker     11 Valley Royals            1.25m    8   
  3   623 Mensah, K-J         11 Unattached B             1.20m    6   
  4   663 Blakely, Liam       11 Vancouver OL            J1.20m    5   
  5   683 Taylor-Lewis, Simi  11 Coquitlam CH             1.15m    4   
  6   549 Jensen, Ryan        11 Royal City T             1.10m    3   
  7   550 Jones, Maxwell      11 Royal City T            J1.10m    2   
  8   436 Kastelein, Caleb    11 Langley Must            J1.10m    1   
  9   369 Tjernagel, James    11 Coquitlam CH             1.05m  
 10   539 Belcher, Jeremy     11 Royal City T            J1.05m  
 11   626 Penson-Mc Coy, Jes  11 South Fraser             1.00m  
 --   429 Dombrowski, Jason   11 Langley Must                NH  
 
Event 73  Girls 10 Year Olds High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   579 Sara, Eniko         10 South Fraser             1.15m   10   
  2   677 Van Ryswyk, Olivia  10 South Fraser            J1.15m    8   
  3   488 Zurkovic, Mia       10 Norwesters T             1.05m    4   
  3   435 Harrison, Holly     10 Langley Must             1.05m    4   
  3   551 Lauener, Megan      10 Royal City T             1.05m    4   
  3   497 Deslauriers, Katie  10 Ocean Athlet             1.05m    4   
  3   337 Hallier, Katrina    10 Chilliwack T             1.05m    4   
  7   547 Dadson, Michelle    10 Royal City T            J1.05m    1   
  9   540 Bernier, Anaiyah    10 Royal City T             1.00m  
 10   413 Bennik, Tenesae     10 Langley Must            J1.00m  
 11   451 Ronse, Dominique    10 Langley Must             0.95m  
 11   385 Huston, Emma K.     10 Golden Ears              0.95m  
 11   552 Leung, Jessica      10 Royal City T             0.95m  
 11   440 Lauzsus, Emmily     10 Langley Must             0.95m  
 --   543 Celle, Emma         10 Royal City T                NH  
 --   528 Zielinski, Sophia   10 Ocean Athlet                NH  
 
Event 74  Boys 10 Year Olds High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   675 Wooder, Sam         10 ST George                1.15m   10   
  2   347 Contreras, Nichola  10 Coquitlam CH             1.10m    8   
  3   472 Duguid, Cameron     10 Norwesters T             1.05m    6   
  4   538 Baxter, Michael     10 Royal City T            J1.05m    5   
  5   575 McKay, Fraser       10 South Fraser            J1.05m    4   
  6   359 Olson, Fraser       10 Coquitlam CH            J1.05m    3   
  7   609 O'Flynn, Micheal    10 ST Pius X School         0.95m    1   
  7   425 Demian, Nathan      10 Langley Must             0.95m    1   
  7   676 Rees-Wiedemann, Ev     ST George                0.95m    1   
  9   423 Cooper, Lucas       10 Langley Must            J0.95m  
 11   352 Klimos, Nicolas     10 Coquitlam CH             0.90m  
 --   555 Muttersbach, Hamis  10 Royal City T                NH  
 
Event 75  Girls 9 Year Olds High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   560 Sidhu, Alysha        9 Royal City T             0.95m   10   
 
Event 76  Boys 9 Year Olds High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   339 Lenz, Brandt         9 Chilliwack T             1.00m   10   
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O   XO  XXX 
  2   522 Steeves, Brady       9 Ocean Athlet             0.95m    8   
     0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O    O  XXX 
  3   660 Wakelyn, Maguire     9 Valley Royals           J0.95m    6   
     0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O   XO  XXX 
  4   556 Patry-Smith, David   9 Royal City T             0.90m    5   
     0.85 0.90 0.95 
        O    O  XXX 
 
Event 77  Girls 12 Year Olds Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   520 Snow, Cayla         12 Ocean Athlet             4.12m   10   
  2   467 Strome, Devin       12 New West Spa             4.04m    8   
  3   341 Lenz, Sienna        12 Chilliwack T             3.91m    5.50
  3   474 Elliot, Kristie     12 Norwesters T             3.91m    5.50
  5   356 Lew, Jasmine        12 Coquitlam CH             3.90m    4   
  6   565 Vanee, Grace        12 Royal City T             3.70m    3   
  7   455 Weltzin, Kayla      12 Langley Must             3.65m    2   
  8   354 Krieser, Jade       12 Coquitlam CH             3.62m    1   
  9   569 Baklouti, Zaineb    12 South Fraser             3.60m  
 10   476 Jung, Cindy         12 Norwesters T             3.58m  
 11   420 Chandra, Lauren     12 Langley Must             3.57m  
 12   446 Melhus, Chelsea     12 Langley Must             3.54m  
 13   412 Anderson, Sabrina   12 Langley Must             3.53m  
 13   427 Dieterich, Makenna  12 Langley Must             3.53m  
 15   453 Urban, Jessica      12 Langley Must             3.52m  
 16   362 Reaume, Brielle     12 Coquitlam CH             3.37m  
 16   371 Yolland, Anne       12 Coquitlam CH             3.37m  
 18   401 Hartwell, Leah      12 Kajaks Track             3.30m  
 19   532 Lagerstrom, Kriste  12 Ridge Rocket             3.25m  
 20   473 Duynstee, Nadia     12 Norwesters T             3.19m  
 21   449 Munro, Janel        12 Langley Must             3.18m  
 21   541 Bos, Deirdre        12 Royal City T             3.18m  
 23   525 Tork, Alina         12 Ocean Athlet             3.16m  
 23   649 Calverley, Josephi  12 Valley Royals            3.16m  
 25   627 Robichaud, Alexa    12 Unattached B             2.88m  
 26   335 Gagon-Bounaix, Aiy  12 Chilliwack T             2.82m  
 27   537 Bates, Brianna      12 Royal City T             2.79m  
 28   545 Chandi, Sehar       12 Royal City T             2.12m  
 
Event 78  Boys 12 Year Olds Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   643 Taylor, Vaughn      12 Universal AT             4.28m   10   
  2   617 Depaoli, Nico       12 Unattached B             4.25m    8   
  3   418 Chalk, Luke         12 Langley Must             4.01m    6   
  4   489 Zurkovic, Nicholas  12 Norwesters T             3.85m    5   
  5   471 Duguid, Angus       12 Norwesters T             3.70m    4   
  6   363 Shahsavar, Amin     12 Coquitlam CH             3.63m    3   
  7   658 Roy, Mackenzie      12 Valley Royals            3.58m    2   
  8   431 Foster, Ethan       12 Langley Must            J3.58m    1   
  9   491 Boparai, Mantaj     12 Ocean Athlet             3.52m  
 10   403 Kloot, Jarrod       12 Kajaks Track             3.44m  
 11   360 Parmar, Rajeev      12 Coquitlam CH             3.37m  
 12   508 Ostrinski, Carson   12 Ocean Athlet             2.85m  
 
Event 79  Girls 11 Year Olds Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   448 Monro, Natalia      11 Langley Must             3.94m   10   
  2   593 Black, Kristinn     11 ST Pius X School         3.68m    8   
  3   447 Melnychuk, Madilyn  11 Langley Must             3.66m    6   
  4   332 Parsakish, Anna     11 Burnaby Stri             3.59m    5   
  5   554 Lowka, Shianne      11 Royal City T             3.51m    4   
  6   422 Chmelyk, Jadia      11 Langley Must             3.44m    3   
  7   407 Mikula-Noble, Nata  11 Kajaks Track             3.42m    2   
  8   534 Stepputat, Angelie  11 Ridge Rocket             3.35m    1   
  9   535 Trudeau, Lauren     11 Ridge Rocket             3.32m  
 10   490 Bailey, Adelia      11 Ocean Athlet             3.28m  
 11   557 Patry-Smith, Jenev  11 Royal City T             3.19m  
 12   505 Milic, Hannah       11 Ocean Athlet             3.16m  
 13   424 Daniell, Meghan     11 Langley Must             3.05m  
 14   531 Krause, Sienna      11 Ridge Rocket             2.91m  
 15   450 Pickett, Karli      11 Langley Must             2.89m  
 16   441 Leighton, Kalea     11 Langley Must             2.86m  
 17   392 Azote, Sydnie       11 Kajaks Track             2.61m  
 18   466 Milutinovic, Natas  11 New West Spa             2.60m  
 19   657 Parker, Clara       11 Valley Royals            2.51m  
 
Event 80  Boys 11 Year Olds Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   661 Wakelyn, Parker     11 Valley Royals            4.31m   10   
  2   603 Kobza, Eryk         11 ST Pius X School         4.10m    8   
  3   623 Mensah, K-J         11 Unattached B             3.84m    6   
  4   524 Steeves, Preston    11 Ocean Athlet             3.65m    5   
  5   550 Jones, Maxwell      11 Royal City T             3.54m    4   
  6   539 Belcher, Jeremy     11 Royal City T             3.53m    3   
  7   549 Jensen, Ryan        11 Royal City T             3.49m    2   
  8   663 Blakely, Liam       11 Vancouver OL            J3.49m    1   
  9   562 Slotman, Noah       11 Royal City T             3.48m  
 10   483 Sarana, Jasroop     11 Norwesters T             3.47m  
 11   626 Penson-Mc Coy, Jes  11 South Fraser             3.46m  
 12   346 Chong, Jarrett      11 Coquitlam CH             3.27m  
 13   482 Riddell, Sam        11 Norwesters T             2.87m  
 14   429 Dombrowski, Jason   11 Langley Must             2.70m  
 
Event 81  Girls 10 Year Olds Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   579 Sara, Eniko         10 South Fraser             3.54m   10   
  2   551 Lauener, Megan      10 Royal City T             3.16m    8   
  3   540 Bernier, Anaiyah    10 Royal City T             3.14m    6   
  4   543 Celle, Emma         10 Royal City T             2.97m    5   
  5   511 Peters, Angela      10 Ocean Athlet             2.93m    4   
  6   435 Harrison, Holly     10 Langley Must             2.90m    3   
  7   381 Haintz, Marquesis   10 Golden Ears              2.84m    2   
  8   488 Zurkovic, Mia       10 Norwesters T             2.80m    1   
  9   677 Van Ryswyk, Olivia  10 South Fraser             2.77m  
 10   528 Zielinski, Sophia   10 Ocean Athlet             2.69m  
 11   384 Hennessey, Sydney   10 Golden Ears              2.53m  
 12   385 Huston, Emma K.     10 Golden Ears              2.49m  
 13   415 Bush, Elle          10 Langley Must             2.45m  
 14   552 Leung, Jessica      10 Royal City T             2.39m  
 15   440 Lauzsus, Emmily     10 Langley Must             2.31m  
 
Event 82  Boys 10 Year Olds Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   506 Muncey-Buckley, Br  10 Ocean Athlet             3.44m   10   
  2   609 O'Flynn, Micheal    10 ST Pius X School         3.42m    8   
  3   621 Luccock, Brendan    10 Unattached B             3.41m    6   
  4   675 Wooder, Sam         10 ST George                3.39m    5   
  5   425 Demian, Nathan      10 Langley Must             3.30m    4   
  6   598 Hair, Ian           10 ST Pius X School         3.23m    3   
  7   378 Aron, Nicholas      10 Golden Ears              3.20m    2   
  8   668 Lewis, Rowan        10 Vancouver OL             3.06m    1   
  9   472 Duguid, Cameron     10 Norwesters T             3.03m  
 10   359 Olson, Fraser       10 Coquitlam CH             2.94m  
 11   423 Cooper, Lucas       10 Langley Must             2.89m  
 12   575 McKay, Fraser       10 South Fraser             2.83m  
 13   347 Contreras, Nichola  10 Coquitlam CH             2.79m  
 14   676 Rees-Wiedemann, Ev     ST George                2.74m  
 15   555 Muttersbach, Hamis  10 Royal City T             2.73m  
 16   538 Baxter, Michael     10 Royal City T             2.66m  
 17   355 Kristiansen, Trevo  10 Coquitlam CH             2.51m  
 18   588 Harris, Aidan       10 Southpointe              2.44m  
 19   397 Campbell, Matthias  10 Kajaks Track             2.38m  
 20   350 Kent, Connor        10 Coquitlam CH             2.37m  
 
Event 83  Girls 9 Year Olds Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   602 Jarvis, Lexi         9 ST Pius X School         3.20m   10   
      3.18m  3.20m  FOUL         
  2   399 Cathcart, Anna       9 Kajaks Track             3.15m    8   
      3.07m  3.15m  2.71m         
  3   674 Maichin, Madison     9 I C Delta                3.04m    6   
      2.98m  FOUL  3.04m           
  4   659 Takhar, Anoop        9 Valley Royals            2.74m    5   
      2.74m  2.73m  2.49m         
  5   434 Hagyard, Natalie     9 Langley Must             2.61m    4   
      2.54m  2.51m  2.61m         
  6   439 Klassen, Mireya      9 Langley Must             2.55m    3   
      2.55m  2.54m  2.05m         
 
Event 84  Boys 9 Year Olds Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   364 Slaymaker, Cameron   9 Coquitlam CH             3.54m   10   
  2   660 Wakelyn, Maguire     9 Valley Royals            3.21m    8   
  3   339 Lenz, Brandt         9 Chilliwack T             3.15m    6   
  4   522 Steeves, Brady       9 Ocean Athlet             3.05m    5   
  5   461 Khela, Gurveer Sin   9 New West Spa             2.96m    4   
  6   391 Wadhwani, Jacob      9 Golden Ears              2.82m    3   
  7   500 Groleau, Cameron     9 Ocean Athlet             2.80m    2   
  8   608 Mozell, Drew         9 ST Pius X School         2.73m    1   
  9   398 Cantarella, Ignazi   9 Kajaks Track             2.60m  
 10   493 Dardano, Nathanael   9 Ocean Athlet             2.59m  
 11   594 Black, Ryan          9 ST Pius X School         2.56m  
 12   517 Sidhu, Harjoven      9 Ocean Athlet             2.53m  
 13   459 Hughes, James        9 New West Spa             2.52m  
 13   530 Kraus, Evan          9 Ridge Rocket             2.52m  
 15   410 Walker, Jody         9 Kajaks Track             2.36m  
 16   556 Patry-Smith, David   9 Royal City T             2.27m  
 17   509 Ostrinski, Cole      9 Ocean Athlet             2.15m  
 --   533 Nelson, Sam          9 Ridge Rocket              FOUL  
 
Event 85  Girls 13 Year Olds Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   475 Goodwin, Anna       13 Norwesters T             9.58m   10   
  2   553 Lowka, Brianne      13 Royal City T             9.44m    8   
  3   672 Forsyth, Marie Lou  13 Vancouver TH             9.43m    6   
  4   479 Rastad, Emma        13 Norwesters T             9.03m    5   
  5   484 Sim, Jenna          13 Norwesters T             8.43m    4   
  6   379 Carelse, Elise J.   13 Golden Ears              7.51m    3   
  7   383 Hennessey, Jamie    13 Golden Ears              7.36m    2   
 
Event 86  Boys 13 Year Olds Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   507 Niwinski, Bryan     13 Ocean Athlet            10.25m   10   
  2   642 Sillars, Spencer D  13 Universal AT             9.52m    8   
  3   498 Flynn, Patrick      13 Ocean Athlet             9.41m    6   
  4   481 Riddell, MACKENZIE  13 Norwesters T             9.33m    5   
  5   433 Gregory, Nathan     13 Langley Must             8.76m    4   
 
Event 87  Girls 13 Year Olds Shot Put 3 K
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   672 Forsyth, Marie Lou  13 Vancouver TH             8.44m   10   
  2   428 Dolfo, Tanika       13 Langley Must            J8.44m    8   
  3   592 DE Faye, Sarah      13 ST Joseph                8.37m    6   
  4   700 Wideski, Vallerie   13 Kajaks Track             8.32m    5   
  5   409 Toney, Camryn       13 Kajaks Track             7.90m    4   
  6   514 Samson, Megan       13 Ocean Athlet             7.86m    3   
  7   553 Lowka, Brianne      13 Royal City T             7.85m    2   
  8   421 Cheung, Lauryn      13 Langley Must             7.55m    1   
  9   650 Foote, Abresia      13 Valley Royals            6.79m  
 10   419 Champoux, Megan     13 Langley Must             6.21m  
 11   566 Vanee, Lauren       13 Royal City T             5.90m  
 
Event 88  Boys 13 Year Olds Shot Put 3 KG
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   519 Sinclair, Connor    13 Ocean Athlet            10.47m   10   
  2   651 Gondara, Vikramaji  13 Valley Royals            9.09m    8   
  3   504 Lunde, Joe          13 Ocean Athlet             8.61m    6   
  4   614 Wagorn, Lucas       13 ST Pius X School         8.13m    5   
  5   662 Blakely, Conor      13 Vancouver OL             7.90m    4   
  6   580 Singh, Madan        13 South Fraser             7.58m    3   
  7   481 Riddell, MACKENZIE  13 Norwesters T             7.37m    2   
  8   344 Small, Lucas        13 Chilliwack T             7.04m    1   
  9   414 Buckingham, Paul    13 Langley Must             6.32m  
 10   558 Scheier, David      13 Royal City T             5.74m  
 
Event 89  Girls 11 Year Olds Shot Put 2 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   557 Patry-Smith, Jenev  11 Royal City T             7.68m   10   
  2   448 Monro, Natalia      11 Langley Must             7.55m    8   
  3   535 Trudeau, Lauren     11 Ridge Rocket             7.52m    6   
  4   531 Krause, Sienna      11 Ridge Rocket             6.65m    5   
  5   554 Lowka, Shianne      11 Royal City T             6.62m    4   
  6   628 Bangar, Simran      11 Universal AT             6.45m    3   
  7   450 Pickett, Karli      11 Langley Must             6.15m    2   
  8   332 Parsakish, Anna     11 Burnaby Stri             6.14m    1   
  9   469 Camazzola, Mia      11 Norwesters T             5.15m  
 10   342 MC Callum, Jesula   11 Chilliwack T             4.44m  
 
Event 90  Boys 11 Year Olds Shot Put 2 KG
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   393 Bhandal, Iqam       11 Kajaks Track             9.46m   10   
  2   694 Sandhu, Kalvin      11 Universal AT             8.99m    8   
  3   661 Wakelyn, Parker     11 Valley Royals            8.92m    6   
  4   346 Chong, Jarrett      11 Coquitlam CH             8.31m    5   
  5   587 Gookstetter, Riley  11 Southpointe              7.75m    4   
  6   524 Steeves, Preston    11 Ocean Athlet             7.42m    3   
  7   436 Kastelein, Caleb    11 Langley Must             7.15m    2   
  8   539 Belcher, Jeremy     11 Royal City T             6.72m    1   
  9   369 Tjernagel, James    11 Coquitlam CH             5.76m  
 10   549 Jensen, Ryan        11 Royal City T             5.62m  
 11   345 Braidwood, Cameron  11 Coquitlam CH             5.34m  
 12   550 Jones, Maxwell      11 Royal City T             5.20m  
 
Event 91  Girls 10 Year Olds Shot Put 2 KG
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   480 Rastad, Julia       10 Norwesters T             6.43m   10   
  2   579 Sara, Eniko         10 South Fraser             5.89m    8   
  3   388 Obioha, Chisom      10 Golden Ears              5.65m    6   
  4   340 Lenz, Marin         10 Chilliwack T             5.56m    5   
  5   389 Reaume, Amanda      10 Golden Ears              5.48m    4   
  6   584 Cuthbert, Hunter    10 Southpointe              5.01m    3   
  7   511 Peters, Angela      10 Ocean Athlet             4.95m    2   
  8   551 Lauener, Megan      10 Royal City T             4.80m    1   
  9   451 Ronse, Dominique    10 Langley Must             4.76m  
 10   677 Van Ryswyk, Olivia  10 South Fraser             4.56m  
 11   528 Zielinski, Sophia   10 Ocean Athlet             4.05m  
 12   552 Leung, Jessica      10 Royal City T             3.96m  
 13   547 Dadson, Michelle    10 Royal City T             3.48m  
 14   440 Lauzsus, Emmily     10 Langley Must             3.29m  
 
Event 92  Boys 10 Year Olds Shot Put 2 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   675 Wooder, Sam         10 ST George                7.44m   10   
      6.85m  6.78m  7.44m            
  2   350 Kent, Connor        10 Coquitlam CH             6.81m    8   
      6.81m  5.18m  FOUL         
  3   359 Olson, Fraser       10 Coquitlam CH             6.33m    6   
      6.32m  6.19m  6.33m         
  4   609 O'Flynn, Micheal    10 ST Pius X School         6.30m    5   
      FOUL  5.60m  6.30m         
  5   353 Klimos, Tyler       10 Coquitlam CH             5.57m    4   
      5.41m  5.57m  5.57m         
  6   676 Rees-Wiedemann, Ev     ST George                5.40m    3   
      4.79m  5.40m  5.28m         
  7   352 Klimos, Nicolas     10 Coquitlam CH             5.01m    2   
      5.01m  4.28m  4.70m         
  8   472 Duguid, Cameron     10 Norwesters T             4.14m    1   
      FOUL  4.14m  FOUL         
  9   653 Janzen, Parker      10 Valley Royals            3.67m  
      3.10m  3.67m  2.88m         
 
Event 93  Girls 9 Year Olds Shot Put 2 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   394 Bhandal, Jasmin      9 Kajaks Track             4.95m   10   
  2   527 Zielinski, Isabell   9 Ocean Athlet             3.96m    8   
  3   560 Sidhu, Alysha        9 Royal City T             3.92m    6   
  4   655 McAuley, Olivia      9 Valley Royals            2.75m    5   
 
Event 94  Boys 9 Year Olds Shot Put 2 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   639 Nijjar, Charanjit    9 Universal AT             4.67m   10   
  2   533 Nelson, Sam          9 Ridge Rocket             4.48m    8   
  3   530 Kraus, Evan          9 Ridge Rocket             3.58m    6   
 
Event 95  Girls 13 Year Olds Discus Throw 750.G
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   700 Wideski, Vallerie   13 Kajaks Track            29.54m   10   
  2   672 Forsyth, Marie Lou  13 Vancouver TH            29.12m    8   
  3   428 Dolfo, Tanika       13 Langley Must            28.31m    6   
  4   592 DE Faye, Sarah      13 ST Joseph               24.05m    5   
  5   409 Toney, Camryn       13 Kajaks Track            22.58m    4   
  6   514 Samson, Megan       13 Ocean Athlet            19.50m    3   
  7   650 Foote, Abresia      13 Valley Royals           19.07m    2   
  8   553 Lowka, Brianne      13 Royal City T            18.76m    1   
  9   421 Cheung, Lauryn      13 Langley Must            18.72m  
 10   432 Gillespie, Carolin  13 Langley Must            18.07m  
 
Event 96  Boys 13 Year Olds Discus Throw 1 KG
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   519 Sinclair, Connor    13 Ocean Athlet            24.17m   10   
  2   651 Gondara, Vikramaji  13 Valley Royals           23.03m    8   
  3   504 Lunde, Joe          13 Ocean Athlet            20.15m    6   
  4   481 Riddell, MACKENZIE  13 Norwesters T            17.56m    5   
  5   487 Zurkovic, Mattias   13 Norwesters T            13.70m    4   
 
Event 97  Girls 12 Year Olds Discus Throw 7.50 G
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   583 Cuthbert, Chloe     12 Southpointe             20.16m   10   
  2   627 Robichaud, Alexa    12 Unattached B            19.27m    8   
  3   474 Elliot, Kristie     12 Norwesters T            17.82m    6   
  4   473 Duynstee, Nadia     12 Norwesters T            11.27m    5   
  5   335 Gagon-Bounaix, Aiy  12 Chilliwack T            11.19m    4   
 
Event 98  Boys 12 Year Olds Discus Throw 750.G
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   682 leung, arthur       12 ST George               20.37m   10   
  2   610 Rachel, Dylan       12 ST Pius X School        20.14m    8   
  3   367 Smith, Evan         12 Coquitlam CH            19.70m    6   
  4   338 Hamilton, Rowan     12 Chilliwack T            19.55m    5   
  5   438 Klassen, Jared      12 Langley Must            17.59m    4   
  6   471 Duguid, Angus       12 Norwesters T            17.09m    3   
  7   508 Ostrinski, Carson   12 Ocean Athlet            17.01m    2   
  8   491 Boparai, Mantaj     12 Ocean Athlet            16.78m    1   
  9   658 Roy, Mackenzie      12 Valley Royals           14.89m  
 
Event 99  Girls 11 Year Olds Discus Throw 750 g
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   554 Lowka, Shianne      11 Royal City T            17.11m   10   
      16.04m     17.11m         
  2   405 Martin, Cynthia     11 Kajaks Track            16.87m    8   
         16.87m  14.25m         
  3   531 Krause, Sienna      11 Ridge Rocket            16.85m    6   
         16.85m  15.50m         
  4   382 Haintz, Mateya      11 Golden Ears             15.76m    5   
      14.11m  15.76m  5.99m         
  5   496 Denness, Rori       11 Ocean Athlet            15.65m    4   
      15.65m  13.65m            
  6   557 Patry-Smith, Jenev  11 Royal City T            15.44m    3   
         14.84m  15.44m         
  7   612 Singh, Sanjana      11 ST Pius X School        13.08m    2   
      11.10m  12.49m  13.08m           
  8   534 Stepputat, Angelie  11 Ridge Rocket            13.01m    1   
      13.01m  11.30m  11.46m         
  9   535 Trudeau, Lauren     11 Ridge Rocket            12.55m  
      12.55m     12.29m         
 
Event 100  Boys 11 Year Olds Discus Throw 750 G
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   393 Bhandal, Iqam       11 Kajaks Track            20.09m   10   
  2   661 Wakelyn, Parker     11 Valley Royals           17.93m    8   
  3   346 Chong, Jarrett      11 Coquitlam CH            16.98m    6   
  4   524 Steeves, Preston    11 Ocean Athlet            16.20m    5   
  5   613 Somerville, Logan   11 ST Pius X School        15.54m    4   
  6   683 Taylor-Lewis, Simi  11 Coquitlam CH            15.06m    3   
  7   343 Muir, Zach          11 Chilliwack T            15.00m    2   
  8   587 Gookstetter, Riley  11 Southpointe             14.06m    1   
  9   549 Jensen, Ryan        11 Royal City T            13.81m  
 10   429 Dombrowski, Jason   11 Langley Must            11.17m  
 11   483 Sarana, Jasroop     11 Norwesters T             9.62m  
 
Event 101  Girls 10 Year Olds Discus Throw 7.50g
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   480 Rastad, Julia       10 Norwesters T            15.16m   10   
  2   340 Lenz, Marin         10 Chilliwack T            13.46m    8   
  3   389 Reaume, Amanda      10 Golden Ears              9.74m    6   
  4   547 Dadson, Michelle    10 Royal City T             9.54m    5   
  5   584 Cuthbert, Hunter    10 Southpointe              9.30m    4   
  6   385 Huston, Emma K.     10 Golden Ears              8.67m    3   
  7   551 Lauener, Megan      10 Royal City T             7.56m    2   
  8   540 Bernier, Anaiyah    10 Royal City T             5.87m    1   
 
Event 102  Boys 10 Year Olds Discus Throw 7.50G
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   615 Wooder, Sam         10 Unattached              16.61m   10   
  2   359 Olson, Fraser       10 Coquitlam CH            13.89m    8   
  3   350 Kent, Connor        10 Coquitlam CH            12.06m    6   
  4   472 Duguid, Cameron     10 Norwesters T             9.13m    5   
  5   575 McKay, Fraser       10 South Fraser             8.53m    4   
 
Event 106  Girls 12 Year Olds High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   467 Strome, Devin       12 New West Spa             1.35m   10   
  2   474 Elliot, Kristie     12 Norwesters T             1.30m    8   
  3   548 Forgie, Sarah       12 Royal City T            J1.30m    6   
  4   341 Lenz, Sienna        12 Chilliwack T            J1.30m    5   
  5   420 Chandra, Lauren     12 Langley Must             1.20m    4   
  6   401 Hartwell, Leah      12 Kajaks Track            J1.20m    3   
  7   541 Bos, Deirdre        12 Royal City T             1.15m    0.75
  7   357 Morokhovich, Anika  12 Coquitlam CH             1.15m    0.75
  7   476 Jung, Cindy         12 Norwesters T             1.15m    0.75
  7   427 Dieterich, Makenna  12 Langley Must             1.15m    0.75
  9   537 Bates, Brianna      12 Royal City T            J1.15m  
 12   565 Vanee, Grace        12 Royal City T             1.10m  
 12   354 Krieser, Jade       12 Coquitlam CH             1.10m  
 12   362 Reaume, Brielle     12 Coquitlam CH             1.10m  
 
Event 107  Boys 13 Year Olds High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   481 Riddell, MACKENZIE  13 Norwesters T             1.55m   10   
  2   620 Lambert, Michael    13 Unattached B             1.40m    8   
  3   580 Singh, Madan        13 South Fraser             1.35m    6   
  4   414 Buckingham, Paul    13 Langley Must            J1.35m    5   
  5   390 Villanueva, Erick   13 Golden Ears              1.25m    4   
  6   333 Parsakish, Nima     13 Burnaby Stri             1.20m    2.50
  6   487 Zurkovic, Mattias   13 Norwesters T             1.20m    2.50
 
Event 108  Girls 13 Year Olds Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   672 Forsyth, Marie Lou  13 Vancouver TH             4.41m   10   
  2   521 Steer, Danielle     13 Ocean Athlet             4.31m    8   
  3   513 Pinto, Raquel       13 Ocean Athlet             4.24m    6   
  4   428 Dolfo, Tanika       13 Langley Must             4.14m    5   
  5   421 Cheung, Lauryn      13 Langley Must             4.00m    4   
  6   553 Lowka, Brianne      13 Royal City T             3.93m    3   
  7   432 Gillespie, Carolin  13 Langley Must             3.88m    2   
  8   475 Goodwin, Anna       13 Norwesters T             3.83m    1   
  9   336 Hallier, Hannah     13 Chilliwack T             3.80m  
 10   419 Champoux, Megan     13 Langley Must             3.76m  
 11   395 Brodie, Bailey      13 Kajaks Track             3.71m  
 12   484 Sim, Jenna          13 Norwesters T             3.66m  
 12   411 Ylo, Catherine      13 Kajaks Track             3.66m  
 14   566 Vanee, Lauren       13 Royal City T             3.62m  
 15   409 Toney, Camryn       13 Kajaks Track             3.49m  
 16   386 Huston, Madelyn     13 Golden Ears              3.41m  
 17   542 Bos, Kathryn        13 Royal City T             3.10m  
 
Event 109  Boys 13 Year Olds Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   390 Villanueva, Erick   13 Golden Ears              4.88m   10   
  2   503 Luccock, Dominic    13 Ocean Athlet             4.66m    8   
  3   507 Niwinski, Bryan     13 Ocean Athlet             4.56m    6   
  4   596 Carrion, Matt       13 ST Pius X School         4.40m    5   
  5   414 Buckingham, Paul    13 Langley Must             4.22m    4   
  6   481 Riddell, MACKENZIE  13 Norwesters T             4.06m    3   
  7   662 Blakely, Conor      13 Vancouver OL             3.98m    2   
  8   333 Parsakish, Nima     13 Burnaby Stri             3.97m    1   
  9   344 Small, Lucas        13 Chilliwack T             3.69m  
  9   430 Erwood, Tristyn     13 Langley Must             3.69m  
 11   572 Kabia, Benjamin     13 South Fraser             3.51m  
 11   499 Forsyth, Luke       13 Ocean Athlet             3.51m  
 11   558 Scheier, David      13 Royal City T             3.51m  
 14   468 Tesfamariam, Mehar  13 New West Spa             2.86m  
 
Event 110  Girls 12 Year Olds Shot Put 3 k
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   583 Cuthbert, Chloe     12 Southpointe              7.57m   10   
  2   569 Baklouti, Zaineb    12 South Fraser             6.89m    8   
  3   467 Strome, Devin       12 New West Spa             6.88m    6   
  4   627 Robichaud, Alexa    12 Unattached B             6.56m    5   
  5   357 Morokhovich, Anika  12 Coquitlam CH             6.33m    4   
  6   474 Elliot, Kristie     12 Norwesters T             6.09m    3   
  7   356 Lew, Jasmine        12 Coquitlam CH             5.97m    2   
  8   619 Lambert, Hannah     12 Unattached B             5.88m    1   
  9   420 Chandra, Lauren     12 Langley Must             5.53m  
 10   396 Campbell, Makenzie  12 Kajaks Track             5.32m  
 11   427 Dieterich, Makenna  12 Langley Must             4.99m  
 12   537 Bates, Brianna      12 Royal City T             4.83m  
 13   473 Duynstee, Nadia     12 Norwesters T             4.72m  
 14   361 Parra, Yasmine      12 Coquitlam CH             4.49m  
 15   476 Jung, Cindy         12 Norwesters T             4.47m  
 16   545 Chandi, Sehar       12 Royal City T             4.11m  
 
Event 111  Boys 12 Year Olds Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   338 Hamilton, Rowan     12 Chilliwack T             8.49m   10   
  2   682 leung, arthur       12 ST George                8.02m    8   
  3   363 Shahsavar, Amin     12 Coquitlam CH             6.80m    6   
  4   508 Ostrinski, Carson   12 Ocean Athlet             6.77m    5   
  5   460 Khela, Bairaj Sing  12 New West Spa             6.46m    4   
  6   491 Boparai, Mantaj     12 Ocean Athlet             6.14m    3   
 
Event 114  Girls 13 Year Olds 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 --   444 Marcotte, Justina   13 Langley Must               SCR   4 
  1   404 Lam, Georgia        13 Kajaks Track             13.48q  4 
  2   432 Gillespie, Carolin  13 Langley Must             13.57q  3 
  3   671 Novakovic, Cristin  13 Vancouver OL             13.91q  3 
  4   631 Dosanjh, Gulneer    13 Universal AT             13.93q  2 
  5   513 Pinto, Raquel       13 Ocean Athlet             14.01q  4 
  6   690 MACGREGOR, Gabriel  13 Valley Royals            14.09q  4 
  7   409 Toney, Camryn       13 Kajaks Track             14.27q  4 
  8   475 Goodwin, Anna       13 Norwesters T             14.28q  3 
  9   484 Sim, Jenna          13 Norwesters T             14.47   4 
 10   411 Ylo, Catherine      13 Kajaks Track             14.51   3 
 11   379 Carelse, Elise J.   13 Golden Ears              14.74   1 
 12   516 Sharma, Natasha     13 Ocean Athlet             14.90   3 
 13   416 Cantelon, Brooklyn  13 Langley Must             14.91   3 
 14   395 Brodie, Bailey      13 Kajaks Track             14.92   2 
 15   442 Lindsay, Hannah     13 Langley Must             15.01   2 
 16   452 Trummler, Rachel    13 Langley Must             15.04   4 
 17   421 Cheung, Lauryn      13 Langley Must             15.11   1 
 18   464 Mascardo, Jennifer  13 New West Spa             15.18   3 
 19   607 MAC Donald, Claire  13 ST Pius X School         15.69   2 
 20   463 MAC Kenzie, Dorria  13 New West Spa             16.01   2 
 21   574 Lamba, Noorpreet    13 South Fraser             16.45   1 
 
Event 114  Girls 13 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   404 Lam, Georgia        13 Kajaks Track             13.32   10   
  2   432 Gillespie, Carolin  13 Langley Must             13.38    8   
  3   631 Dosanjh, Gulneer    13 Universal AT             13.69    6   
  4   513 Pinto, Raquel       13 Ocean Athlet             13.70    5   
  5   671 Novakovic, Cristin  13 Vancouver OL             13.82    4   
  6   690 MACGREGOR, Gabriel  13 Valley Royals            13.96    3   
  7   475 Goodwin, Anna       13 Norwesters T             14.10    2   
  8   409 Toney, Camryn       13 Kajaks Track             14.21    1   
 
Event 115  Boys 13 Year Olds 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   437 King, Nathan        13 Langley Must             12.91q  1 
  2   390 Villanueva, Erick   13 Golden Ears              13.41q  2 
  3   380 Combs, Jason        13 Golden Ears              13.62q  1 
  4   504 Lunde, Joe          13 Ocean Athlet             13.70q  2 
  5   503 Luccock, Dominic    13 Ocean Athlet             13.82q  1 
  6   596 Carrion, Matt       13 ST Pius X School         13.83q  2 
  7   662 Blakely, Conor      13 Vancouver OL             13.87q  2 
  8   457 Bangura, Abdul      13 New West Spa             14.05q  1 
  9   642 Sillars, Spencer D  13 Universal AT             14.51   2 
 10   572 Kabia, Benjamin     13 South Fraser             14.61   1 
 11   344 Small, Lucas        13 Chilliwack T             14.65   1 
 12   595 Callaghan, Matthew  13 ST Pius X School         15.25   2 
 13   614 Wagorn, Lucas       13 ST Pius X School         15.55   2 
 14   666 Lewis, Auryn        13 Vancouver OL             15.59   1 
 
Event 115  Boys 13 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   437 King, Nathan        13 Langley Must             12.74   10   
  2   390 Villanueva, Erick   13 Golden Ears              12.97    8   
  3   380 Combs, Jason        13 Golden Ears              13.00    6   
  4   596 Carrion, Matt       13 ST Pius X School         13.44    5   
  5   504 Lunde, Joe          13 Ocean Athlet             13.62    4   
  6   503 Luccock, Dominic    13 Ocean Athlet             13.82    3   
  7   662 Blakely, Conor      13 Vancouver OL             14.00    2   
 
Event 116  Girls 13 Year Olds 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   404 Lam, Georgia        13 Kajaks Track             43.90   2  10   
  2   419 Champoux, Megan     13 Langley Must             44.66   2   8   
  3   566 Vanee, Lauren       13 Royal City T             45.91   2   6   
  4   672 Forsyth, Marie Lou  13 Vancouver TH             46.16   2   5   
  5   442 Lindsay, Hannah     13 Langley Must             48.68   1   4   
  6   484 Sim, Jenna          13 Norwesters T             49.34   2   3   
  7   386 Huston, Madelyn     13 Golden Ears              49.71   1   2   
  8   607 MAC Donald, Claire  13 ST Pius X School         50.30   2   1   
  9   452 Trummler, Rachel    13 Langley Must             50.36   1 
 10   636 Hundal, Navjit      13 Universal AT             50.89   2 
 11   611 Rivera-Villegas, K  13 ST Pius X School         53.73   1 
 
Event 117  Boys 13 Year Olds 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   437 King, Nathan        13 Langley Must             41.85   2  10   
  2   380 Combs, Jason        13 Golden Ears              43.24   2   8   
  3   504 Lunde, Joe          13 Ocean Athlet             43.63   2   6   
  4   596 Carrion, Matt       13 ST Pius X School         44.89   1   5   
  5   414 Buckingham, Paul    13 Langley Must             47.12   1   4   
  6   481 Riddell, MACKENZIE  13 Norwesters T             47.27   1   3   
  7   642 Sillars, Spencer D  13 Universal AT             47.33   1   2   
  8   595 Callaghan, Matthew  13 ST Pius X School         50.08   2   1   
  9   376 Sherley, Isaac      13 Elite Track              50.52   2 
 10   651 Gondara, Vikramaji  13 Valley Royals            50.98   1 
 11   662 Blakely, Conor      13 Vancouver OL             51.92   2 
 12   614 Wagorn, Lucas       13 ST Pius X School         54.82   2 
 
Event 118  Girls 12 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Coquitlam Cheetahs  'A'                               59.83   10   
  2 South Fraser Track & Fiel  'A'                      1:00.12    8   
  3 Langley Mustangs  'B'                               1:00.36    6   
  4 Langley Mustangs  'A'                               1:01.23    5   
  5 Burnaby Striders  'A'                               1:02.80    4   
  6 Norwesters Track & Field  'A'                       1:03.94    3   
  7 Royal City Track & Field  'A'                       1:04.71    2   
 
Event 119  Boys 12 Year Olds 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Coquitlam Cheetahs  'A'                             1:02.51   10   
 
Event 120  Girls 13 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   419 Champoux, Megan     13 Langley Must           2:26.45   10   
  2   521 Steer, Danielle     13 Ocean Athlet           2:26.46    8   
  3   475 Goodwin, Anna       13 Norwesters T           2:37.13    6   
  4   386 Huston, Madelyn     13 Golden Ears            2:38.10    5   
  5   406 McKay, Lauren       13 Kajaks Track           2:38.35    4   
  6   566 Vanee, Lauren       13 Royal City T           2:39.85    3   
  7   383 Hennessey, Jamie    13 Golden Ears            2:40.17    2   
  8   574 Lamba, Noorpreet    13 South Fraser           3:08.81    1   
 
Event 121  Boys 13 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   696 Mazzone, Roberto    13 ST George              2:18.56   10   
  2   380 Combs, Jason        13 Golden Ears            2:19.51    8   
  3   670 Nobbs, Thomas       13 Vancouver OL           2:26.04    6   
  4   481 Riddell, MACKENZIE  13 Norwesters T           2:27.29    5   
  5   499 Forsyth, Luke       13 Ocean Athlet           2:34.43    4   
  6   634 Gill, Navkarn       13 Universal AT           2:37.42    3   
  7   334 Sherritt, Spencer   13 Burnaby Stri           2:38.87    2   
  8   487 Zurkovic, Mattias   13 Norwesters T           2:42.89    1   
  9   430 Erwood, Tristyn     13 Langley Must           2:44.36  
 
Event 122  Girls 13 Year Olds 200 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   521 Steer, Danielle     13 Ocean Athlet             28.00Q  4 
  2   432 Gillespie, Carolin  13 Langley Must             28.25Q  1 
  3   631 Dosanjh, Gulneer    13 Universal AT             28.35Q  3 
  4   672 Forsyth, Marie Lou  13 Vancouver TH             28.81Q  2 
  5   404 Lam, Georgia        13 Kajaks Track             28.39q  4 
  6   479 Rastad, Emma        13 Norwesters T             28.39q  1 
  7   336 Hallier, Hannah     13 Chilliwack T             28.88q  2 
  8   513 Pinto, Raquel       13 Ocean Athlet             29.00q  3 
  9   566 Vanee, Lauren       13 Royal City T             29.10   1 
 10   515 Seidelman, Lisa     13 Ocean Athlet             29.28   3 
 11   475 Goodwin, Anna       13 Norwesters T             29.50   2 
 12   484 Sim, Jenna          13 Norwesters T             30.10   4 
 13   409 Toney, Camryn       13 Kajaks Track             30.17   3 
 14   411 Ylo, Catherine      13 Kajaks Track             30.19   4 
 15   516 Sharma, Natasha     13 Ocean Athlet             30.47   4 
 16   442 Lindsay, Hannah     13 Langley Must             30.51   3 
 17   395 Brodie, Bailey      13 Kajaks Track             30.93   3 
 18   636 Hundal, Navjit      13 Universal AT             31.49   2 
 19   553 Lowka, Brianne      13 Royal City T             31.71   2 
 
Event 122  Girls 13 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   521 Steer, Danielle     13 Ocean Athlet             27.81   10   
  2   479 Rastad, Emma        13 Norwesters T             27.99    8   
  3   631 Dosanjh, Gulneer    13 Universal AT             28.10    6   
  4   432 Gillespie, Carolin  13 Langley Must             28.31    5   
  5   336 Hallier, Hannah     13 Chilliwack T             28.62    4   
  6   513 Pinto, Raquel       13 Ocean Athlet             29.04    3   
 
Event 123  Boys 13 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   380 Combs, Jason        13 Golden Ears              27.19   10   
  2   390 Villanueva, Erick   13 Golden Ears              27.40    8   
  3   504 Lunde, Joe          13 Ocean Athlet             28.13    6   
  4   414 Buckingham, Paul    13 Langley Must             29.04    5   
  5   572 Kabia, Benjamin     13 South Fraser             29.06    4   
  6   670 Nobbs, Thomas       13 Vancouver OL             30.80    3   
  7   487 Zurkovic, Mattias   13 Norwesters T             31.60    2   
  8   651 Gondara, Vikramaji  13 Valley Royals            32.35    1   
 
Event 124  Girls 12 Year Olds 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 South Fraser Track & Fiel  'A'                      2:12.99   10   
  2 Ridge Rockets Track Club  'A'                       2:21.52    8   
 
                    Women - Team Rankings - 48 Events Scored
===============================================================================
    1) ROYAL CITY TRACK & FIELD   274.75     2) LANGLEY MUSTANGS          260.75
    3) OCEAN ATHLETICS            192        4) KAJAKS TRACK & FIELD CLUB 143   
    5) NORWESTERS TRACK & FIELD   140.25     6) SOUTH FRASER TRACK & FIEL  97   
    7) Valley Royals Track Club    71        8) UNIVERSAL ATHLETICS CLUB   67   
    8) GOLDEN EARS ATHLETICS       67       10) CHILLIWACK TRACK & FIELD   63.50
   11) COQUITLAM CHEETAHS          62.75    12) VANCOUVER THUNDERBIRDS     39   
   13) BURNABY STRIDERS            38       13) RIDGE ROCKETS TRACK CLUB   38   
   15) ST PIUS X SCHOOL            37       16) UNATTACHED BRITISH COLUMB  29   
   17) VANCOUVER OLYMPIC CLUB      27       17) SOUTHPOINTE                27   
   19) NEW WEST SPARTANS TRACK &   24       20) I C DELTA                  11   
   20) ST JOSEPH                   11       22) ELITE TRACK & FIELD ACADE   6   
   23) POWELL RIVER TRACK CLUB      2                                           
 
                    Men - Team Rankings - 48 Events Scored
===============================================================================
    1) OCEAN ATHLETICS            256        2) COQUITLAM CHEETAHS        167   
    3) Valley Royals Track Club   129        4) ST PIUS X SCHOOL          121   
    5) ROYAL CITY TRACK & FIELD   119.50     6) UNATTACHED BRITISH COLUMB 118   
    7) UNIVERSAL ATHLETICS CLUB   117        8) GOLDEN EARS ATHLETICS     108   
    9) LANGLEY MUSTANGS            97.50     9) NORWESTERS TRACK & FIELD   97.50
   11) ST GEORGE                   57       12) VANCOUVER OLYMPIC CLUB     54   
   13) CHILLIWACK TRACK & FIELD    53       14) SOUTH FRASER TRACK & FIEL  51   
   15) BURNABY STRIDERS            41.50    16) ELITE TRACK & FIELD ACADE  31   
   17) NEW WEST SPARTANS TRACK &   25       18) RIDGE ROCKETS TRACK CLUB   23   
   19) KAJAKS TRACK & FIELD CLUB   22       20) SOUTHPOINTE                16